Search

Κηρύγματα

Тема 9: Лист до Римлян (коментарі до Листа до Римлян)

[Chapter 2-1] Передмова до Розділу 2 Листа до Римлян

У сучасному світі дві групи людей, євреї і християни, вірять у Бога, і серед цих людей є такі, що вірять в Ісуса, та такі, що не вірять. Бог вважає марними віросповідання тих, котрі не вірять в Ісуса. Проте, більшість серйозних проблем, з якими стикаються християни, полягають у тім, що вони якимось чином вірять в Ісуса, однак так і не одержали спокути гріхів. Апостол Павло торкається цієї проблеми у другому розділі свого листа до римлян і звертається не тільки до євреїв та греків, але також і до сьогоднішніх християн.
 
 

Євреї охоче засуджують інших

 
Апостол Павло дорікає як євреям, так і тим християнам, віра яких така сама, як і євреїв. У листі до римлян 2:1 Павло дорікає тим, котрі одурманені почуттям переваги своєї належності до євреїв чи християн, кажучи: «Отже непробачливий ти, усяка людина, що судить іншого». Навіть ті, хто не народилися знову після того, як увірували в Бога, знають, що добре, а що погане відповідно до закону свідомості в їхніх серцях. Ось чому вони наказують інших не красти. Хоч вони самі чинять перелюб та не виконують Заповідей Божих, проте вчать інших виконувати Божі Заповіді, стверджуючи, що самі є правдивими віруючими. Це ті, хто ще не народилися знову; вони є як серед євреїв, так і серед християн.
Ті, хто вірять у Бога, радять іншим не поклонятися ідолам чи не красти, вихваляючись, начебто самі дотримуються Закону Божого. Але вони ображають Бога, порушуючи Його Закон.
Люди, що не знають Божої праведності, але вірять в Ісуса, теж кажуть, що Ісус є їх Спаситель. Однак їх віра не ґрунтується на Божій праведності, тому вони протиставляють себе правдивій Божій справедливості, котра вже змила всі гріхи. Самі того не відаючи, вони протиставляють себе правдивим віруючим у Бога. Ми побачимо, що багато людей називають себе християнами, однак відмовляються від Євангелія води та Духа, яке містить Божу праведність, не пізнавши Божої любові та духовного обрізання. Вони стверджують, що слідують Божій волі, але насправді не прийняли Христа, а розіп’яли Його на Хресті, звинувативши в богохульстві за те, що Ісус назвав Себе Сином Божим.
Апостол Павло сказав, що юдей ззовні – це не юдей, зате юдей у серці – це правдивий юдей. Вони стверджують, що є людьми Божими та частиною Божого народу. Але як можуть євреї вірити в Бога, якщо вони відкинули Ісуса як свого Спасителя?
Апостол Павло каже: «...обрізання серця духом, а не за буквою; і йому похвала не від людей, а від Бога» (Лист до римлян 2:29). Ті, хто вірять у духовне очищення, є правдивими віруючими в Бога. Вони – праведники по вірі.
Від кого віруючі в Бога повинні одержати визнання і похвалу? Вони повинні отримати їх від Бога. Апостол Павло сказав: «...йому похвала не від людей, а від Бога» (Лист до римлян 2:29). Якщо ми віримо в Божу праведність, то заслужимо в Нього похвалу й нагороду. Якщо ви відкрито вірите в Ісуса та все ще маєте гріх у серці, то насправді не вірите в Божу праведність, а насміхаєтесь над Ним. Ви будете покарані як невіруючий.
Хто ж ігнорує Божу істину? Це люди, які вважають людські слова важливішими за Божі обітниці. Вони організовують навколо себе різні християнські релігійні секти, що протистоять Богу. Вони усіма своїми об’єднаними силами заперечують та виступають проти праведності Божого спасіння. Чи можете ви уявити, яке покарання чекає цих людей?
 
 

Кара для тих, котрі противляться Богу

 
Вірші 8–й і 9–й стверджують: «А сварливим та тим, котрі противляться правді, але коряться неправді, лютість та гнів. Недоля та утиск на всяку душу людини, хто чинить зле, юдея ж перше та геллена».
Недоля та утиски припадуть на душу кожної людини, котра чинить «зле». Тут слово «утиски» означає покарання, яке чекає на людство у пеклі. Тих, котрі чинять зло, чекають недоля та утиски пекла.
Які ж прокльони впадуть на тих, котрі відкидають Бога? Бог посилає страшну кару на тих, котрі відкидають Його любов. Як ви думаєте, чи можуть ті, котрі відкинули Божу любов, що походить від духовного обрізання, жити в мирі тіла та помислів? Деякі люди матимуть повну розруху в житті як сьогодні, так і після смерті, тому що вони заслуговують Божого гніву. Вони протиставили себе Божій праведності й не можуть знайти повної втіхи та миру серця. Вони не знають любові, що походить від духовного обрізання, навіть якщо ходять до церкви. Визнаючи, що вірять в Ісуса, вони усе ще страждають від того, що їх гріхи не прощені.
Це таїнство неможливо пізнати тільки завдяки тому, що віриш в Ісуса. Лише ті, хто вірять у Божу праведність, знають його. Тож дозвольте дати пораду вам, обдуреним віруючим. Ви повинні розуміти і вірити в Євангеліє води та Духа, яке є Божою праведністю, бо тільки тоді зможете звільнитися від прокляття.
Якщо людина каже, що має гріх у серці, навіть якщо вона вірить в Ісуса, то це означає, що вона вірить неправильно і повинна повірити в правдиве Євангеліє, яке дарує нам Божу праведність. Не має значення, представником якої конфесії вони є, віруючі в Ісуса заявляють, що вони певним чином вірять у Господа і все–таки мають гріх у серці; вони чинять гріх невизнання Божої праведності. Яким повинен бути правильний результат віри в Бога? Якщо ви насправді вірите в Ісуса як свого Спасителя, то обов’язково будете безгрішними. Проте якщо ви, навіть віруючи в Ісуса, маєте гріх у серці, то це означає, що ви не зовсім розумієте Божу праведність.
Господь, який вирятував усіх грішників від гріхів, прийшов у плоті, спас їх та став Спасителем усіх віруючих. Тоді чи може людина, яка істинно вірить у Євангеліє води та Духа, мати гріх у своєму серці? З тих пір, як людина вперше повірила в Ісуса, вона не повинна мати гріха, якщо дійсно вірить у Божу праведність. І тільки певним чином віруючи в Ісуса й ігноруючи Божу праведність людина може залишатися з гріхом у серці.
Тому ви негайно повинні відмовитися від своєї упертості. «Я неправильно вірив в Ісуса! То як я мав пізнати Його та повірити в Нього? Я розумів, що Хрест дуже важливий у вірі в Ісуса, але ж Його Хрещення також надзвичайно важливе. Тепер я зрозумів, що Ісус був розп’ятий на Хресті й узяв на себе покарання, тому що під час Свого Хрещення Він забрав усі гріхи світу». Ви повинні зрозуміти ці істини й повірити в них.
На тих, які продовжують проявляти впертість стосовно Господа, прийде належна відплата. Результатом цього є полум’я пекла. Ось чому в Євангелії від Матвія 7:22 сказано: «Багато-хто скажуть Мені того дня: Господи, Господи, хіба ми не Ім’ям Твоїм пророкували, хіба не Ім’ям Твоїм демонів ми виганяли, або не Ім’ям Твоїм чуда великі творили?» Коли Господь прийде знову, Він судитиме тих, котрі не вірять у Божу праведність та, маючи гріхи у серці, відкрито прикидаються, начебто вірять в Ісуса; вони стануть на суд перед Богом та скажуть Господу: «Хіба я погано вірив у Тебе? Хіба я не виганяв демонів в Твоє ім’я, хіба не говорив мовами? Хіба я не служив Тобі, Господи?»
Проте, Господь скаже: «Іди від Мене, ти, що чинив беззаконня (це про тих, котрі не вірили в Божу праведність)! Як ти можеш говорити, що віриш у Мене, якщо ти не віриш, що я змив усі твої гріхи, прийнявши Хрещення і смерть на Хресті? Брехуне, ти підеш у вічно палаючий вогонь. Твої прогрішення подібні до гріхів лжепророка, який звів багатьох людей у пекло». Жахливий гнів Божий обрушиться на тих, котрі не вірять у Божу праведність і не відрікаються своєї упертості.
Найкращим прикладом такої віри є віровизнання євреїв, які залишаються впертими перед Богом. До сьогоднішнього дня вони не вірять у Божу праведність, яка виповнилася через Ісуса Христа. Навіть серед протестантів існує багато впертих християн, які твердять, що їх повсякденні гріхи можуть бути прощені тільки через щоденні молитви покаяння. Ці люди повинні відмовитися від своєї упертості та невір’я в Божу праведність, щоб уникнути Його гніву.
Чи прощає Ісус тим, котрі чинять злочини, навіть якщо вони щодня каються і просять у нього прощення? Ні, не прощає. Іван Хреститель, останній первосвященик Старого Завіту і представник усього людства, хрестив Ісуса 2000 років тому; Господь пролив свою кров на Хресті. У такий спосіб Він виконав усю правду Божу та раз і назавжди змив усі прогрішення людства. 
Куди Ісус подів усі наші гріхи? Господь раз і назавжди узяв на Себе всі провини людського роду, коли прийняв Хрещення від Івана Хрестителя на ріці Йордан. Він також назавжди врятував віруючих від гріха, пролив кров на Голготі й узяв на Себе покарання за всі наші гріхи. Однак усі християни–грішники усе ще виявляють упертість і не вірять у Божу праведність. Якщо їх серця вже очистилися від гріхів кров’ю на Хресті, то чому вони повинні постійно, аж до самої смерті, просити прощення гріхів? Вони – упертюхи. Кров Ісуса на Хресті дуже важлива, однак Хрещення Господа, прийняте Ним від Івана Хрестителя, не менш важливе, і люди повинні вірити в нього, щоб зараз-таки віднайти повне прощення усіх своїх гріхів й одержати Божу праведність.
Всі ми – упертюхи! Але перед Богом ми повинні відмовитися від упертості та неприйняття Божої праведності. Ті, хто вірять у Бога, мусять вірити в Його слово й виконувати його. Я теж дуже вперта людина, але я залишив свою упертість перед Богом та став праведником завдяки Його милості.
Щире покаяння полягає в тому, що людина відмовляється від своєї упертості й отримує прощення гріхів, прийнявши у своє серце праведність Божу. Після отримання прощення ми повинні навернутися з хибного шляху та визнати наші помилки, намагаючись жити духовним життям перед Богом. Останнє і є покаянням у сучасному житті народженого знову праведника.
Ті, хто вірять в Ісуса, але ще не знають Божої праведності, потерплять крах. Ці люди повинні відмовитися від своєї упертості, покаятися і повірити у Хрещення і Хрест Ісуса для повного прощення своїх гріхів (Діяння 3:19). Господь дав нам цю Заповідь, щоб ми знайшли повне прощення гріхів через віру в Його праведність. Ми повинні слухати Бога і Його слова, щоб стати досконалими праведниками й отримати прощення всіх гріхів через віру в ту істину, що Ісус відпокутував усі наші гріхи своїм Хрещенням і розп’яттям. Коли людина вірить у Божу праведність, вона отримує прощення гріхів і знаходить дар Святого Духа. Всі апостоли й учні Ісуса вірили в Божу праведність та відразу одержали прощення всіх гріхів. Ви також повинні припинити чинити спротив цій істині. Виявляйте впертість у потрібний час. Якщо ви не зовсім розумієте, що таке духовне розп’яття, старайтеся довідатися про нього більше та вірити в нього. Не годиться виявляти упертість. Ви повинні покаятися і вірити.
Люди відкидають істину і насміхаються над нею, не знаючи правди про духовне обрізання. «Це не вірно! Як людина може стати праведною, якщо вона щодня грішить? Та знаєте, Господь все одно призиває до Себе усіх праведників, віруючих в Ісуса, навіть якщо вони усе ще грішні. Ось доктрина виправдання. Вас не можна назвати праведником, тому що насправді ви не можете мати гріха в серці». Проте ви повинні знати, що це надзвичайно помилкове вчення.
У Біблії Бог сказав, що Він через Євангеліє духовного обрізання, яке дає нам прощення гріхів «змив усі ваші гріхи. Тепер ви безгрішні. Тому що Я узяв усі ваші гріхи, ви – праведники». «Чи ви вірите в Мою праведність? Якщо ви вірите в Мої слова про духовне обрізання, то ви є мій народ, ви – безгрішні». Бог каже про повне звільнення, але формальні християни обмовляють і насміхаються над народженими знову християнами, які вірять у духовне обрізання. Вони запитують: «Як людина може стати праведною, якщо вона безупинно чинить гріхи? «Безгрішною» людину можна назвати тільки завдяки доктрині виправдання. Як ми можемо думати, що людина справді безгрішна? Людина не може не грішити повсякденно». Вони обмовляють і, як раніше, виявляють упертість, тому що не вірять у Божу праведність.
Однак Бог дає вічне життя тим, котрі наполегливі й чинять добрі справи. Ті, хто шукають слави, пошани і безсмертя, живучи в покорі та продовжуючи чинити добро, стануть дітьми Божими, а ті, хто не роблять так, будуть покарані. Кожна людина хоче стати дитям Божим і одержати життя вічне. Ісус дає вічне життя тим, які чесно хочуть жити вічно і мати безгрішне життя.
Господи, я дійсно хочу вірити в прощення гріхів через духовне обрізання, щоб я міг жити, не соромлячись себе у своїй свідомості. Я хочу стати Твоїм дитям. Я хочу вірити у Твою праведність і бути щасливим. Я хочу стати безгрішним. Будь ласка, врятуй мене від моїх гріхів». Для тих, котрі шукають праведного Божого спасіння і хочуть отримати прощення гріхів, Бог вислуховує всі їх прохання і прощає всі прогрішення, даючи їм Євангеліє Божої праведності. Тим, котрі хочуть жити вічно, Бог дає вічне життя.
 
 

Що таке духовне обрізання?

 
Духовне обрізання означає прощення гріхів, яке стало можливим завдяки Хрещенню Ісуса і Його крові на Хресті. Кров Агнця є спокутним покаранням, а Хрещення Ісуса від Івана Хрестителя означає, що гріхи світу перейшли на Ісуса. Навіть сьогодні християнство не може не брати до уваги Старий Завіт, тому що тоді було б неможливо вірити в Новий Завіт. У Писанні можна знайти слова про те, що духовне обрізання і кров агнця на Великдень тісно пов’язані між собою.
У Першому Соборному Посланні Івана 5:6 сказано, що Ісус прийшов «не тільки водою, але водою і кров’ю». Ісус прийшов не тільки водою та не тільки кров’ю, але цими двома. Ви повинні вірити в духовне очищення, яке міститься в цих словах про воду, кров і Духа, щоб одержати звільнення від усіх прогрішень.
Під час читання розділу 12 Книги Вихід у мене виникло кілька питань із приводу духовного обрізання. Що ж означає 12 розділ Книги Вихід? Я знову і знову уважно вдивлявся в цей розділ і в усі відповідні місця Біблії. І я зрозумів, що юдеї могли брати участь у святі Великодня, тому що вони пройшли обрізання; а в Новому Завіті сказано, що Ісус не просто пролив кров на Хресті, але пролив кров тому, що Він прийняв Хрещення від Івана Хрестителя.
Бог дав Ізраїльтянам дві Заповіді для законного святкування Паски: попередньо здійснити обрізання, а потім їсти м’ясо пасхального агнця. Таке було духовне обрізання Старого Завіту. У Новому Завіті сказано, що наші провини перейшли на Ісуса, коли Він прийняв Хрещення від Івана Хрестителя і пролив кров на Хресті. Я з’ясував, що прийняття цих фактів привело до істини одержання духовного обрізання. Ісус Христос прийняв Хрещення від Івана Хрестителя на ріці Йордан. У такий спосіб Він змив усі гріхи світу й тому повинен був умерти на Хресті, щоб понести покарання за нас.
Ви можете відчути на собі радість спасіння від усіх гріхів та беззаконь, прийнявши у своє серце цю правду. Щоб одержати спасіння від гріхів, людина повинна вірити в Божу праведність, що може дати нам духовне очищення. Люди повинні зрозуміти цю істину. Ви, читачу, повинні прийняти істину про те, що духовне обрізання в Старому Завіті і Хрещення Ісуса в Новому Завіті утворюють аналогію, коли мова йде про прощення гріхів. Ісус поніс покарання не тому, що Він згрішив, але Він умер на Хресті за все людство, тому що Він прийняв Хрещення і взяв на Себе, на Своє тіло, усі гріхи людства. Такою є віра тих, котрі одержали духовне очищення.
Віруючі в Божу праведність через духовне обрізання не мають гріха, тому що вони дійсно вірять в Ісуса. Мені шкода тих, які певним чином вірять в Ісуса і ще не одержали від Бога духовного обрізання. Вони повинні вірити в ту істину, що Ісус узяв на Себе всі гріхи світу, коли хрестився в Івана.
На жаль, більшість християн вірять тільки в Хрест і не ймуть віри у Хрещення Ісуса. Таким чином, вони не мають віри в Божу праведність. Мусимо знати, що ми повинні вірити у те, про що Бог сказав нам у Біблії.
Ми повинні спростовувати усе, в чому нас переконують різні доктрини і вчення теологів, а тільки вірити в Божі слова, які приведуть нас до Його праведності. Адже слова, які не містять Божої праведності, не є правдивими Божими словами. Без духовного очищення Євангеліє є неповним. Ось чому Бог так часто говорить про обрізання в Біблії, у Старому Завіті, та про Хрещення Ісуса в Новому Завіті. Іншими словами, усе це говорить нам про обрізання і кров пасхального агнця в Старому Завіті і проводиться паралель із Хрещенням Ісуса та Його кров’ю в Новому Завіті. Ми повинні вірити в цю істину, щоб одержати духовне обрізання. Проте, якщо ми не віримо в цю істину, то не успадкуємо Божого Царства. 
Чи Божа праведність сповнилася тільки через кров Ісуса на Хресті? Ні. Божа правда сповнилася як через Хрещення Ісуса, так і через Його кров на Хресті. Тому ми одержали духовне очищення наших сердець не тільки завдяки Його крові, пролитій на Хресті, але й завдяки Його Хрещенню, прийнятому Ним від Івана Хрестителя. Духовне обрізання стало можливим для нас відтоді, як Ісус цілком змив усі наші гріхи Своїм Хрещенням і спокутною смертю на Хресті.
 
 
Обрізання означає «видалення»
 
Ісая пророкував, що Месія, Ісус Христос, прийме спокутне покарання за наші гріхи тим, що буде терпіти побої і криваві рани. Проте, перш ніж іти далі, ми повинні зрозуміти наступне. Чому Христос мав бути розп’ятим на Хресті?
У Старому Завіті грішник повинен був покласти руки на голову жертовного агнця, щоб передати йому свої гріхи. Потім священик брав пальцем небагато крові жертви, кропив нею роги жертівника цілопалення і виливав залишок крові до основи жертівника (Книга Левит 4:27–30). Саме так у часи Старого Завіту грішник міг одержати прощення гріхів. Хіба не для того Ісус, Який прийшов як Агнець Божий (Івана 1:29), щоб врятувати нас від гріхів, пройшов через рукопокладення, яке мало місце в Старому Завіті, щоб узяти на Себе всі наші гріхи?
То коли ж і як Господь узяв усі прогрішення світу? Хіба не про це написано у Євангелії від Матвія 3:13–17, що Іван хрестив Ісуса у річці Йордан? У Книзі Левит, у Старому Завіті, також написано про грішника: «І покладе він руку свою на голову цілопалення, і буде йому дано вподобання на очищення від гріхів його»; «...і покладе свою руку на голову жертви своєї, та й заріже її перед скинією заповіту. А Ааронові сини покроплять кров’ю її на жертівника навколо» (Книга Левит 1:4, 3:8, 4:29). Первосвященик у Старому Завіті повинен був покласти руки на голову агнця і передати йому як свої гріхи, так і гріхи всього ізраїльського народу (Книга Левит 16:21). Потім він брав трохи крові й окропляв нею роги жертівника цілопалення і проливав кров, що залишилася, до основи жертівника. В такий спосіб вони отримували прощення гріхів.
Подібним чином і наше прощення гріхів стало можливим завдяки Хрещенню Ісуса і Його крові на Хресті. Це була Божа праведність і духовне обрізання, яке Бог хотів залишити нам у Біблії.
У такий спосіб гріхи були змиті тим, котрі вірять у Божу праведність, Хрещенням Ісуса від Івана Хрестителя та Його кров’ю на Хресті. Коли ми усвідомлюємо значення Хрещення Ісуса в Новому Завіті у зв’язку з обрізанням у Старому Завіті, то починаємо вірити в Божу праведність і дійсно розуміємо в наших серцях значення обрізання.
 
 
Правдиве духовне обрізання в Новому Завіті.
 
Подивімося Євангеліє від Матвія 3:13–15. «Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його».
Іван Хреститель хрестив Ісуса на річці Йордан. Він поклав руки на голову Ісуса і охрестив Його (хрестити, по–грецьки «baptіzo», означає опускати, занурювати у воду).
Щоб Ісус міг умерти на Хресті за наші прогрішення, Він спочатку повинен був у Своєму хрещенні узяти на Себе всі гріхи. Тому Іван Хреститель хрестив Його, а потім занурив у воду. Навіщо Ісус прийняв Хрещення? Це відбулося тому, що лише в момент прийняття Ісусом Хрещення могла сповнитися вся правда Божа. Так було справедливо й годилося, щоб Ісус Своїм Хрещенням узяв на Себе всі гріхи людства та став нашим Богом і Спасителем. Ісусу належало вмерти на Хресті, взявши всі наші гріхи на Своє тіло за допомогою Його Хрещення.
Першим, що зробив Ісус у Своєму публічному житті, було Хрещення. Хрещення, по–грецьки, «baptіsma» означає «змивати, хоронити, переносити, передавати». У Старому Завіті десятого дня сьомого місяця для всіх синів Ізраїлю був День Спокути, і Аарон покладав руки на жертовну тварину, щоб передати їй всі гріхи ізраїльтян, вчинені ними за рік. З двох козлів одного віддавали в жертву Богу, а іншого робили жертвою відпущення перед усіма євреями (Книга Левит 16). У Новому Завіті Ісус Своїм Хрещенням від Івана узяв на Себе всі гріхи.
Наступного дня після Хрещення Іван указав на Нього та засвідчив: «...Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Євангеліє від Івана 1:29)
 
Ви повинні визнати, що духовне очищення неможливе тільки вірою в кров Ісуса. 
Розглянемо Перше Соборне Послання Івана 5:4–12. «Бо кожен, хто родився від Бога, перемагає світ. А оце перемога, що світ перемогла, віра наша. А хто світ перемагає, як не той, хто вірує, що Ісус то Син Божий? То Той, що прийшов був водою та кров’ю, Ісус Христос. І не тільки водою, а водою та кров’ю. І Дух свідчить, бо Дух то правда. Бо троє свідкують на небі: Отець, Слово й Святий Дух, і ці Троє Одно. І троє свідкують на землі: дух, і вода, і кров, і троє в одно. Коли ми приймаємо свідчення людське, то свідчення Боже вартніше, бо це свідчення Бога, яким свідчив про Сина Свого. Хто вірує в Божого Сина, той свідчення має в собі. Хто не вірує Богові, той учинив Його неправдомовцем, бо не вірив у свідчення, яким Бог свідчив про Сина Свого. А це свідчення, що Бог життя вічне нам дав, а життя це у Сині Його. Хто має Сина, той має життя; хто не має Сина Божого, той не має життя». 
Що свідчить про наше духовне очищення? Цим свідченням є віра як у Хрещення, так і в кров Ісуса як джерело нашого спасіння. Вода і кров перемогли, подолали світ. «Цей є Ісус Христос, що прийшов водою і кров’ю (і Духом), не водою тільки, але водою і кров’ю; і Дух свідчить про Нього, тому що Дух є істина... І три свідчать на землі: дух, вода і кров». Ці свідчення, що Бог є нашим Господом і Спасителем, підтверджують, що Бог прийшов на землю в людській плоті, Своїм Хрещенням узяв на Своє тіло всі наші провини, замість нас пролив кров на Хресті і в такий спосіб звільнив нас від усіх прогрішень.
 
У Новому Завіті Євангеліє духовного обрізання складається з води і крові. У Новому Заповіті вода означає Хрещення Ісуса, отримане Ним від Івана Хрестителя, а кров значить Його смерть на Хресті. Хрещення Ісуса є доповненням обряду обрізання в Старому Завіті. Хрещення Ісуса від Івана Хрестителя є підтвердженням того, що наші гріхи перейшли на Нього завдяки цьому Хрещенню. Ті, хто вірять в цю істину, можуть стати перед Господом і сказати: «Господи, Ти – мій Спаситель. Я вірю у твою праведність, тому в мене немає гріха. Я – твоє бездоганне дитя, а Ти – мій Бог». Що з того, що міститься в Писанні, дозволяє вам упевнено говорити так? Це віра у Хрещення Ісуса і Його кров на Хресті, що складають Божу праведність. Прийняття Божої праведності як своєї особистої неможливе через одну тільки кров Христову. Праведність складають як Його Хрещення, так і кров.
Розглянемо уривок, у якому йдеться про важливість Хрещення Ісуса для нашого спасіння. Перше Соборне Послання Петра 3:21 є підтвердженням цієї істини. «Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер і нас воскресенням Ісуса Христа».
Апостол Петро говорить про безсумнівну очевидність нашого спасіння. Хрещення Ісуса відповідає обрізанню Старого Завіту. Чи ви розумієте, про що йде мова? Подібно тому, як євреї відрізали крайню плоть під час обряду обрізання в Старому Завіті, так у Новому Завіті Ісус прийняв Хрещення від Івана Хрестителя і взяв на Себе всі гріхи світу, тим самим даючи нам можливість отримати духовне обрізання. Хрещення і кров на Хресті утворюють Божу праведність. Духовне обрізання і Хрещення означають одне й те ж саме. Ви повинні розуміти, що Хрещення Ісуса означає духовне обрізання для всіх нас.
 
«Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер і нас воскресенням Ісуса Христа». Як ми можемо віднайти Божу праведність? Через віру, що Ісус прийняв Хрещення і вмер на Хресті за наші провини. Євангеліє від Матвія 3:15 твердить: «...бо так годиться нам виповнити усю правду». Оскільки всі гріхи світу перейшли на Ісуса, то, поза всяким сумнівом, усі вони геть-чисто змиті. Кожен грішник стає праведником через віру в Хрещення Ісуса і Його кров. Ісус Христос пролив Свою кров спокути на Хресті після того, як узяв на Себе всі гріхи світу. Таким чином усі гріхи людства були відпокутувані. Вірити в те, що Ісус змив усі гріхи людства Своїм Хрещенням, та що Він замість нас прийняв спокутне покарання означає мати віру в істину, що дає віруючим Божу праведність. Вірте в цю істину.
У Євангелії від Івана 1:29 сказано: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» Ісус є Сином Божим і нашим Творцем, Він виконав Свою обітницю обрізання, узявши на Себе всі провини грішників. Ось правдива віра, що приносить у наші серця духовне обрізання; саме вона є Божою праведністю. Ми повинні дякувати Ісусу. Ми повинні падати до ніг Ісуса, дякуючи за Його Хрещення і кров, які дають нам можливість отримати духовне обрізання.
Далі Перше Соборне Послання Петра 3:21 каже: «не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління». Мерзенність людської плоті змивається не просто тим, що людина вірить в Ісуса як свого Спасителя. Ви можете одержати прощення гріхів тільки вірою, що усі ваші прогрішення перейшли на Ісуса, коли Він прийняв Хрещення від Івана і пролив Свою кров на Хресті. Визнавши Ісуса своїм Спасителем, ви знаходите прощення гріхів у своєму серці. Це відбувається в серці кожного віруючого. Якщо ви вірите у Спасителя всім своїм серцем, ваші провини будуть прощені, однак ваша плоть усе ще залишатиметься брудною та продовжуватиме грішити щодня. Але у вас вже немає гріха. Ви отримуєте Божу праведність через віру в те, що усі гріхи перейшли на Ісуса, коли Він прийняв Хрещення, та що у вашому серці більше немає гріха.
 
 
Ви повинні вірити в істину, щоб зробити її своєю
 
У Євангелії від Івана 1:12 сказано: «А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його».
Які слова ви отримали і прийняли? Ви повинні прийняти все, що було зроблено Сином Божим. Якими ж були справи Божі? Син Божий прийшов на землю в подобі грішної плоті, а коли Йому було тридцять років, Він прийняв Хрещення, щоб узяти на Себе всі гріхи людства і дав нам духовне очищення, щоб змити всі наші гріхи. Потім Він умер на Хресті як Агнець Божий і зробив спокуту для нас. Господь став вічною жертвою для всіх грішників і навіки врятував усіх нас. Ось правдива віра. Ми стаємо праведниками через віру в цю істину.
Чи можемо ми отримати духовне обрізання тільки через віру в кров Ісуса? Ні, не можемо. Хрещення Ісуса змило наші гріхи, а покарання, що його Ісус поніс на Хресті, проливши Свою кров за грішників, стало спокутним покаранням за вас і за мене. Ми врятовані від гріха й вільні від покарання, тому що віримо в Євангеліє Божої праведності, яке є Євангелієм Хрещення Ісуса і Його крові на Хресті. Прийняття Ісуса за свого Спасителя може змити всі провини в серці грішника. Прийміть у ваші серця духовне обрізання, і тоді праведність Божа стане вашою праведністю.
 
 
Правдиве духовне обрізання повинно відбутися у серці
 
У посланні до римлян, розділ другий, апостол Павло говорить: «...те обрізання, що у серці». Як ви можете обрізатися у серці? Це можливо через віру в те, що Ісус Христос прийшов на землю в людській плоті, що Він прийняв Хрещення, щоб «узяти на Себе гріх світу», що Він умер, пролив кров на Хресті та воскрес, щоб стати нашим вічним Спасителем. Апостол Павло сказав, що обрізання повинно бути зроблене у серці та що ви можете бути обрізані у вашому серці вірою в Хрещення Ісуса. Якщо ви хочете прийняти до серця духовне обрізання, то вірте у Хрещення Ісуса. Тоді ви істинно станете одним із дітей Божих. Праведник – це людина, яка вірить, що Хрещення Ісуса і Його кров звільнили його від прогрішень. Амінь.
До двадцяти дев’яти років Ісус жив у сім’ї, підтримуючи Свою родину, але коли Йому виповнилося тридцять років, Він почав жити суспільним життям. За час Свого публічного життя Він змив усі гріхи людства і звільнив усіх грішників від провин. Першою справою, яку Він зробив, щоб звільнити грішників від провин і вчинити їх праведниками, було Хрещення. «Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього» (Євангеліє від Матвія 3:13). Чому Ісус прийняв Хрещення? Ми повинні знати, що Він зробив це, щоб узяти на Себе всі провини грішників. Ми повинні розуміти правдиве значення Його Хрещення. Хрещення звершене для того, щоб змити гріхи шляхом перенесення їх на Ісуса. Тому Ісус, щоб узяти на Себе провини грішників, просив Івана Хрестителя хрестити Його.
 
Ким є Іван Хреститель, що хрестив Ісуса? Іван є представником усього людства. Цей факт знаходить своє пояснення у Євангелії від Матвія 11:11–14. «Поправді кажу вам: Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя! Та найменший у Царстві Небеснім той більший від нього! Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його. Усі бо Пророки й Закон до Івана провіщували. Коли ж хочете знати, то Ілля він, що має прийти».
Починаючи з часів Івана Хрестителя закінчилася ера Старого Божого Завіту, тому що прийшов Ісус, який повинен був виконати Божу обітницю. Хто були ті люди, які мали виконати обітницю Старого Завіту? Ними були Ісус та Іван Хреститель. Іван передав гріхи Ісусу. Іван Хреститель був останнім пророком Старого Завіту, який був посланий, щоб передати всі гріхи Агнцю Божому, котрий прийшов у Новому Завіті. Іван виконав це завдання, поклавши руки на голову Ісуса згідно закону, установленому щодо системи жертвоприношень. Усі гріхи світу були передані Ісусу, коли Він прийняв Хрещення. «У такий спосіб» Бог дав духовне обрізання всьому людству.
 
Твердо тримайтеся Хрещення Ісуса і Його крові як джерела вашої спокути. Ісус уже взяв усі гріхи світу, а також поніс усі можливі покарання. Євангеліє Божої праведності є істиною, котра каже нам про те, що Ісус прийняв Хрещення і пролив Свою кров, щоб відпокутувати всі наші гріхи. Тепер ми можемо одержати прощення гріхів, тільки прийнявши Божу праведність у наші серця. Якщо ви приймаєте це, то зможете прилучитися до «Родоводу Ісуса Христа, Сина Давида, Сина Авраама». Багато людей уже пізнали Божу праведність, але є й такі, що ще не прийняли Ісуса. Сонце вже близько до заходу. Вірте у Хрещення Ісуса та прийміть його. Віра у Хрещення стане вашим єлеєм, приготованим для святкування весілля. Я сподіваюся, що ви знаєте про це таїнство і зможете приготувати єлей для світильника, щоб зустріти друге пришестя Господа Ісуса з вірою в Його Хрещення і кров на Хресті.
Ісус прийняв Хрещення для того, щоб змити прогрішення кожного з нас. Ісус – Син Божий і Сам Бог. Він – наш Творець. Він прийшов на землю з волі Його Батька, щоб усиновити нас і зробити нас своїми дітьми. Про кого говорять усі пророцтва Старого Завіту? Вони провіщають про Ісуса. Вони пророкували про те, як Він прийде на землю і візьме наші гріхи, щоб знищити їх. Згідно зі всіма Старозавітними пророцтвами Ісус прийшов на землю близько 2000 років тому і Своїм Хрещенням узяв на Себе всі наші провини. Він поніс усі гріхи людства, починаючи від Адама і Єви та закінчуючи останньою людиною на землі.
Прийміть духовне обрізання у ваші серця «...обрізання серця духом, а не за буквою...» (Лист до римлян 2:29). Якщо ви вірите в Хрещення Ісуса, то автоматично знаходите очищення у вашому серці. Обрізання серця означає знищення гріхів у наших серцях, коли ми визнаємо, що всі гріхи перейшли на Ісуса у момент Його Хрещення. А ви удостоїлися обрізання у вашому серці? Через віру в обрізання в серці, «усі гріхи будуть змиті по вірі».
 
 
Чи справді ви приймаєте у своє серце істину духовного обрізання? 
 
Ось уже 2000 років минуло з того часу, як Ісус прийшов на землю, прийняв Хрещення і вмер на Хресті. Сьогодні ми тільки повинні прийняти цей факт у свої серця. «...те обрізання, що у серці...» Ми можемо сприйняти обрізання нашим розумом і серцем, увірувавши в цю істину. Ми всі отримали звільнення через віру в Божу праведність. Навіть коли на землі наступить судний день, нам нічого боятися. Ті, хто вірять у Божу праведність, не підлягають Божому осуду. Суд Божий упаде на тих, котрі не прийняли Божу праведність у своє серце.
Чому християни, які сьогодні вірять в Ісуса, все ж звертають зі шляху? Чому вони живуть в агонії? Це відбувається тому, що вони вірять тільки в кров Ісуса. Сьогодні ви повинні визнати, що сильно засмучували Бога своєю упертістю; мусите повернутися до тієї істини, що Ісус узяв на Себе всі гріхи, прийнявши Хрещення на ріці Йордан. Тоді духовне обрізання відбудеться у вашому серці.
Якщо ви вірите як в Хрещення Ісуса, так і в Його кров, то духовне обрізання прийде до вашого серця і ви не отримаєте Божого покарання, але станете дитям Божим. Бог стане вашим Батьком, а ви будете представником Його люду. Якщо серед вас є такі, які вірять тільки в кров Ісуса і залежать тільки від Його крові, то мені б хотілося запитати вас, чи наше духовне обрізання і Божа праведність звершилися тільки через кров на Хресті. Наше спасіння довершене не тільки кров’ю, але і Хрещенням Ісуса, Його кров’ю і Духом.
 
 
Божа праведність здобувається єдністю з Христом
 
Звернемося до листа до римлян 6:3–8. «Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в обновленні життя. Бо коли ми з’єдналися подобою смерти Його, то з’єднаємось і подобою воскресення, знаючи те, що наш давній чоловік розп’ятий із Ним, щоб знищилось тіло гріховне, щоб не бути нам більше рабами гріха, бо хто вмер, той звільнивсь від гріха! А коли ми померли з Христом, то віруємо, що й жити з Ним будемо».
 
У п’ятому вірші говориться: «Бо коли ми з’єдналися подобою смерти Його, то з’єднаємось і подобою воскресення». У Біблії сказано, що платою за гріх є смерть. Це означає, що кожен, хто має гріх, загине і піде в пекло. Хіба усі ви не мали гріха у своєму серці до того, як цілком увірували в істину про Ісуса Христа? Так, мали. Навіть якщо у вас є хоча б небагато гріхів, ви підете в пекло і понесете покарання «в озері, що горить огнем та сіркою» (Об’явлення 21:8). Якби нам довелося платити за наші власні гріхи, заплатою за які є смерть, ми б ніколи не змогли врятуватися від гріха. Тому Бог послав на землю Ісуса Христа, переніс на Нього всі прогрішення і покарав Його замість нас.
Бог врятував нас, тому що Він нас дуже любить. Бог Отець послав Свого Улюбленого Сина у світ, переклав на Нього всі гріхи світу за допомогою Хрещення і розіп’яв Його, прибивши Його цвяхами до Хреста, щоб Він пролив кров як спокуту за наші гріхи. Віра в це і є єднанням з Христом. Відплата за гріх – смерть. Усі ми мали гріхи в серці і всі повинні були йти до пекла за наші провини. Однак замість нас, що заслуговуємо на пекло, Ісус узяв на Себе наші гріхи на річці Йордан, прийнявши Хрещення, і понісши покарання на Хресті. Таким чином, смерть Ісуса стала нашою смертю завдяки Його Хрещенню, яке змило всі наші гріхи. Такою є віра єднання з Христом.
 
Багато людей усе ще «по-релігійному» вірять в Ісуса. Вони ходять до церкви і ллють сльози, визнаючи свої гріхи та просячи прощення. Зараз же припиніть так чинити та повірте в Божу праведність, і ви знову знайдете мир із Богом у вашому серці. Ісус прийняв Хрещення і вмер на Хресті для того, щоб врятувати нас, і я сподіваюся, що ви повірите в це Євангеліє.
Бог учив нас через Мойсея про прощення гріхів. Мойсей прийняв Божу вимогу та пішов у Єгипет, щоб звільнити євреїв, народ Божий. Він пішов у Єгипет зі своєю дружиною, дитиною та ослям. У ту ніч з’явився посланець Божий і хотів убити Мойсея. Тоді його дружина Сепфора поспішно взяла гострий камінь і обрізала крайню плоть свого сина та кинула її до ніг Мойсея, сказавши: «ти мені наречений крови» (Книга Вихід 4:25).
Істина цього уривка криється в наступному. Навіть син Мойсея не вважався представником народу Божого доти, поки він не прийняв обряд обрізання. Тому, Бог збирався убити його. Бог сказав, що євреї не будуть вважатися Його народом, якщо вони не пройдуть через обрізання. Обряд обрізання в Старому Завіті був знаком приналежності до Божого люду. Бог хотів змусити Мойсея зрозуміти це. Тому дружина Мойсея швидко обрізала крайню плоть сина і кинула її, крикнувши: «...ти мені наречений крови». Бог намагався убити Мойсея, тому що його син не був обрізаний.
Навіть якщо людина є спадкоємцем Авраама, вона буде відрізана від єврейського народу, якщо не прийме обрізання. Тільки обрізані можуть їсти м’ясо пасхального агнця й окропляти його кров’ю двері своїх будинків. Так і духовно обрізані можуть брати участь у Святому Причасті. Ті ж, що не мають такої віри, ніколи не увійдуть в Божу праведність і в такий спосіб не зможуть розділити Божу славу. Апостол Павло був юдеєм. Він був обрізаний на восьмий день свого життя і принесений до ніг Гамаліїла. Про нього писали пророки в Старому Завіті. Тому Павло добре розумів, чому Ісус прийняв Хрещення в ріці Йордан та чому Він повинен був умерти на Хресті. Ось чому він міг проповідувати Євангеліє води та Духа з більшою впевненістю. Ось чому він сказав: «те обрізання, що у серці» (Лист до римлян 2:29). 
Зазвичай апостол Павло дуже часто говорив про смерть Ісуса на Хресті. Чому? Ісус звершив наше духовне обрізання, узявши на Себе наші гріхи, та якби Він не був розп’ятий на Хресті, іншими словами, якби Він не поніс покарання, ми б не були врятовані. Ось чому Павло дуже часто говорить про Хрест. Ви повинні пам’ятати, що Хрест є результатом і завершенням нашого духовного обрізання. Проте сьогодні більшість християн не мають ані найменшого поняття про причинний зв’язок між Хрещенням Ісуса і Його смертю на Хресті, і тому, прирікають себе на пекло. Якби сила віри в духовне обрізання успішно пройшла через покоління, сьогоднішнє християнство не стояло б на цьому шляху.
 
Багато людей дуже вдячні, коли вперше зустрічають Ісуса, але серед своїх постійних слабкостей вони швидко розчаровуються і з часом стають ще більшими грішниками. Навіть через десять років після прийняття віри у Христа вони можуть стати ще більшими грішниками. Чи можуть вони бути грішниками навіть після того, як увірують в Ісуса? Вони співають гімни із такими словами.
«♪Ридання не врятують мене! ♫ Хоч моє обличчя вмивалося сльозами, що не могли заспокоїти мої страхи, не могли змити багаторічні гріхи! ♫ Ридання не врятують мене!... ♫ Віра в Христа врятує мене! ♫ Дозволь мені довіряти плачучому Сину, ♫ Довіряти ділам Його! ♫ До Його рук, Господи, допоможи мені прилинути. ♫ Віра в Христа врятує мене. ♫»
Вони співають: «Ридання не врятують мене. Віра в Христа врятує мене». Але це тільки на словах. Вони моляться, проливаючи сльози щоразу, коли роблять гріх. «Боже, будь ласка, прости мене. Якщо Ти простиш мене цього разу, я від сьогоднішнього дня стану кращим». Коли християнин робить гріх, він зізнається в цьому, плаче і просить прощення, а потім почуває себе краще. Але, людина, що повторює це протягом декількох років, стає більше грішною у своєму серці, ніж раніше, коли вона уперше повірила в Ісуса, наприклад, біля десяти років тому. Ця людина з жалем запитує, «Чому я так рано повірив в Ісуса? Мені слід було повірити в Нього, коли мені виповнилося б років вісімдесят, чи за секунду до мого останнього подиху. Я повірив занадто рано». Це сталося тому, що передбачалося, що ця людина повинна самотужки жити відповідно до волі Господньої. Але вона так не жила.
За кожен гріх людина буде покарана. Ось чому Ісус прийняв Хрещення і поніс покарання на Хресті, пролив свою дорогоцінну кров, щоб врятувати нас від провин. Він воскрес на третій день. Бог Отець знову воскресив Ісуса до життя. Людина, що вірить у духовне обрізання, повинна жити життям проповідування Євангелія. Духовне обрізання є свідченням того, що ми повинні стати дітьми Божими, і в цьому полягає Божа праведність. Хрещення Ісуса є свідченням того, що усі наші гріхи перейшли на Нього і Його дорогоцінну кров на Хресті, якою Він заплатив за всі наші прогрішення, прийнявши покарання.
 
Чи ви вірите в Ісуса, усе ще залишаючись грішними у своєму серці? Такою є віра єретика. У Посланні до Тита 3:10–11 стверджується: «Людини єретика, по першім та другім наставленні, відрікайся, знавши, що зіпсувся такий та грішить, і він сам себе засудив». Ті, хто мають єретичну віру, це – само осуджені, які самі себе засудили, грішники. Вони навіть під загрозою смерті наполягають на тому, що залишаються грішниками. Вони занадто вперті, щоб змінити своє неправильне розуміння. Бог каже цим грішникам: «Ти – єретик. Ти – грішник, Ти не Моє дитя і підеш у вічний вогонь пекла».
Ті, які вірять в Ісуса, однак ще не прийняли Божої праведності чи духовного обрізання Хрещення Ісуса і крові, є християнами-єретиками і великими грішниками, що не можуть визнати своєї гріховності перед Богом. Грішники, що не вірять у праведність Ісуса, не можуть ввійти до Його Царства.
Ті, які стали праведниками, увірувавши в Ісуса, мають свідчення духовного обрізання у своєму серці. Вони свідчать про наступне: Ісус є Богом, що з’явився в плоті людини, прийняв Хрещення і пролив кров на Хресті. Ісус прийшов на землю і Хрестився від Івана Хрестителя для того, щоб узяти на Себе гріх світу. Він поніс покарання на Хресті, щоб зробити досконалою віру тих, котрі вірять у духовне обрізання. Ісус воскрес із мертвих на третій день і став нашим живим Спасителем. Це дуже вірне спасіння Божою праведністю, що здійснюється не тільки кров’ю, але водою, кров’ю і Святим Духом. Це є беззаперечні підтвердження духовного обрізання, які свідчать про досконале Боже спасіння для нас.
 
Мої дорогі християни, прийміть у свої серця ту правду, що наше спасіння було б неможливим через одну тільки кров Ісуса; воно можливе тільки через воду, кров і Святого Духа. Бог змив усі прогрішення світу і цілком знищив осуд за них. Він забрав не тільки мої провини, але також гріхи людства, починаючи від гріха Адама й аж до гріхів останньої людини, що буде жити на землі. Він знищив їх Своїм Хрещенням і кров’ю. Духовне обрізання врятує кожного, хто вірить у Божу праведність, звершену Ісусом, який прийшов водою і кров’ю.
Усі гріхи світу були знищені завдяки Хрещенню Ісуса від Івана. Тепер ті, хто вірять у духовне обрізання, не можуть мати гріха у серці. Ісус воскрес із мертвих і Своєю праведністю воскресив наші душі, що були загублені в гріху. Бог шукає нас через Євангеліє Хрещення Ісуса, Його крові та Духа, і тепер ми можемо бути врятовані завдяки духовному обрізанню. Ще до сотворення світу духовне обрізання через Ісуса було Божим планом для тих, котрі вірять. Тепер ви, які вірите у Божу праведність, також отримаєте духовне обрізання.