אנו מוצאים לאור ספרים וספרי נצרות אלקטרונים בחינם על טבילת ישוע והצלב

דף הבית  |  מפת האתר  |  צור קשר  |  עזרה    
לימודי תנ"ך ספרי נצרות
בחינם
ספרי נצרות אלקטרונים
בחינם
אודותינו
  שיעורים על המשכן

 

The Tabernacle

המשכן היה צילו של ישוע המשיח אשר מחל על החטאים של בני ישראל ושל כל אלה המאמינים בו. אדונינו היה בעליו של המשכן. הוא היה המושיע אשר סילק את חטאי כולם בפעם אחת ובאותו זמן. הוא היה בעצמו קורבן העולה של כל בני האדם.

למרות שבני ישראל חטאו כל יום, על ידי הנחת ידיהם על ראשו של הקורבן ללא הפגם בחצר המשכן לפי שיטת ההקרבה, הם יכלו להעביר את חטאיהם על הקורבן. כך כל אלה שהאמינו בתפקידם של הכוהנים ובקורבן העולה אשר ניתן לפי שיטת ההקרבה יכלו לקבל את מחילת החטאים, לשטוף את חטאיהם ולהפכם ללבנים כשלג. באופן דומה, על ידי האמונה בטבילה ובקורבן של ישוע, התוכן האמיתי של המשכן, בני ישראל ואלה מאיתנו אשר הם גויים, כולם התכסו בברכה של מחילת כל חטאינו ובחיים עם ישוע לעד.

לא רק בני ישראל, אלא גם כל הגויים יכולים להיגאל מחטאיהם רק על ידי האמונה בישוע, אדוני המשכן. המשכן מלמדנו מהי מתנת מחילת החטאים אשר אלוהים נתן לכולנו. כך, המשכן בעצמו היה תמציתו של ישוע המשיח.

ישוע הפך למושיעם של החוטאים. כל חוטא מי שלא יהיה, יכול להיות חף מחטא רק על ידי האמונה בטבילתו של ישוע, דמו על הצלב, ובאמת שהוא אלוהים בעצמו. אנו יכולים להיגאל מדינו של אלוהים על ידי אמונתנו בחוטי התכלת, הארגמן והשני - במילים אחרות, על ידי האמונה בטבילתו של ישוע, דמו ובאלוהותו. ישוע הוא השער למלכות השמים.

מעשי השליחים 4:12 אומר, "ואין הישועה באחר ואין תחת השמים שם אחר הניתן לבני אדם אשר בו ניוושע." אף אחד מלבד ישוע יכול להושיע את כל האנשים מכל חטאיהם. אין שום מושיע נוסף על ישוע. יוחנן 10:9 אומר, "אנכי הדלת איש כי יבוא בי יושע והצלתו ובבואו ימצא מרעה." הראשונה אל טימותיוס 2:5 אומר, "כי אחד הוא האלוהים ואחד הוא העומד בין האלוהים ובין בני האדם הוא בן אדם המשיח ישוע." ומתי 3:15 אומר, "ויען ישוע ויאמר אליו הניחה לי כי כן נאוה לשנינו למלא כל הצדקה." כל הפסוקים הללו מעידים על האמת.

ישוע בא לעולם הזה בגוף אדם, ועל ידי שקיבל את טבילתו (חוט התכלת), ושפך את דמו, (חוט השני), הוא הושיע את כל החוטאים. כשלעצמו, ישוע הפך לשער הגאולה של כל החוטאים. בדיוק כפי ששער המשכן היה ארוג עם תכלת ארגמן וחוט שני, ישוע בא לאדמה הזו וראשית כל לקח על עצמו את כל חטאי העולם עם הטבילה אשר קיבל מיוחנן המטביל. לכן, הוא הפך לקורבן העולה, לשה האלוהים (יוחנן 1:29).

שנית, לאחר שלקח כך את כל העוולות של בני האדם עם טבילתו, הוא מת במקומם ונתן חיים חדשים לאלה אשר מאמינים. שלישית, ישוע היה אלוהים בעצמו. בראשית 1:1 אומר, "בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ," ובראשית 1:3 אומר, "ויאמר אלוהים יהיה אור ויהי אור." ישוע היה לא אחר מאשר האלוהים אשר ברא עם דברו את כל היקום ואת כל אשר בתוכו.

אלוהים אמר למשה לעשות את שער החצר של המשכן עם חוטי תכלת, ארגמן, שני וחוטי פשתן שזורים. ישוע, אשר הוא אלוהים בעצמו, השלים את עבודתו של הפיכת החוטאים לצדיקים על ידי שבא לאדמה הזו בגוף אדם, והושיע את עמו מכל חטאיהם באמצעות טבילתו ומותו על הצלב. שלושת התפקידים הללו הינם הדרך אשר המשיח הושיע את החוטאים והם ההוכחות לאמת הזו.
פאולוס השליח אמר באל האפסיים 4:4-6, "גוף אחד ורוח אחד כאשר גם נקראתם בתקוות משמרתכם האחת. אדון אחד אמונה אחת טבילה אחת. אל ואב אחד לכל שהוא על כל ובכל ובתוך כולכם." מילים אלה מתייחסות לישועה מהחטאים אשר עשויה מחוטי התכלת, הארגמן, השני וחוטי הפשתן השזורים.

באמצעות חקירתנו את המשכן, אנו חייבים להבין את האמת המדויקת שלו, ועל ידי כך להתברך במחילת כל חטאינו.


בחר מהקטגוריות שלהלן על מנת לראות גלריה של תמונות המשכן ולקרוא דרשות המתייחסות לכל תמונה


גרסה מודפסת   |   שלח אתר זה לחבר

 
Bible studies
    דרשות
    הצהרת אמונה
    מהי הבשורה
    מונחים תנ"כיים
    שאלות נפוצות על האמונה הנוצרית
 

   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. ALL RIGHTS reserved.