אנו מוצאים לאור ספרים וספרי נצרות אלקטרונים בחינם על טבילת ישוע והצלב

דף הבית  |  מפת האתר  |  צור קשר  |  עזרה    
לימודי תנ"ך ספרי נצרות
בחינם
ספרי נצרות אלקטרונים
בחינם
אודותינו
  שיעורים על המשכן
 - הקודש

 

The Holy Place

The holy place board The Holy Place Dishes

מידת המשכן הייתה 13.5 מטר אורך (45 רגל) ו 4.5 מטר רוחב (15 רגל). המשכן היה מחולק לשני חדרים אשר נקראו קודש וקודש הקודשים. בתוך הקודש הייתה מנורת המאור, שולחן לחם הפנים ומזבח הקטורת, בעוד שבתוך קודש הקודשים היו ארון העדות והכפורת.

כשהוא מורכב מהקודש ומקודש הקודשים, המשכן היה מוקף מכל צידיו על ידי קרשים של עצי שיטה שמידתם 70 סנטימטר ברוחב (2.3 רגל) ו 4.5 מטר באורך (15 רגל). בשער המשכן היו 5 חמישה עמודים של עצי שיטה מצופים בזהב. השער עצמו, אשר דרכו האדם היה נכנס למשכן מהחצר החיצונית, היה עשוי ממסך המורכב מתכלת, ארגמן חוט שני וחוטי פשתן שזורים.

בחצר החיצונית של המשכן, היו עומדים 60 עמודים שמידת כל אחד מהם הייתה 2.25 מטר באורך (7.4 רגל). שער החצר, אשר היה ממוקם במזרח, היה גם ארוג מתכלת, ארגמן, חוט שני וחוטי פשתן שזורים ורק על ידי מעבר בשער זה היה אפשר להיכנס לחצר המשכן. בחצר המשכן הזה היה מזבח קורבן העולה והכיור.

בעוברו דרך שני הדברים הנזכרים לעיל, האדם היה נתקל בשער המשכן שגובהו 4.5 מטר (15 רגל). לשער המשכן הזה היו חמישה עמודים אשר אדניהם נחושת. כמו שער חצר המשכן, גם שער המשכן היה עשוי ממסך השזור מתכלת, ארגמן חוט שני וחוטי פשתן שזורים והיה תלוי על ווי זהב אשר נמצאו בראש העמודים. מסך זה היה המחיצה אשר הפרידה ביו החוץ והפנים של המשכן.

אלוהים שכן בתוך המשכן שנבנה מ 48 לוחות. אלוהים הראה את נוכחותו לבני ישראל באמצעות עמוד ענן ביום ועמוד אש בלילה מעל המשכן. בתוך המקדש היכן שאלוהים בעצמו שכן, תהילת אלוהים מילאה את המקום. בתוך הקודש היה שולחן לחם הפנים, מנורת המאור, מזבח הקטורת, ובתוך קודש הקודשים היה ארון העדות והכפורת. אלה היו מקומות אשר מחוץ לגבולם של אנשים רגילים מבני ישראל; רק הכוהנים והכהן הגדול יכלו להיכנס למקומות הללו על פי שיטת המשכן.

כל הכלים אשר בתוך המקדש היו עשויים מזהב; המנורה הייתה עשויה מזהב וכך גם שולחן לחם הפנים. כיוון שכל הכלים של המקדש ושלושת קירותיו היו עשויים מזהב טהור, פנים המקדש תמיד זהר בזוהר של זהב.

זה שפנים המקדש זהר בזוהר של זהב מראה לנו שהקדושים אשר נושעו חיים את חייהם היקרים באמונה בתוך כנסייתו של אלוהים. הקדושים אשר חיים באמונה בבשורת המים והרוח הינם כמו הזהב הטהור אשר נמצא במקדש. החיים שקדושים כאלה חיים בתוך המקדש הינם חיים מבורכים של שכינה בכנסיה, של להיות ניזונים מדבר האלוהים, לברכו, להללו, ללכת לפני כיסא הכבוד ולהתכסות בחסדו כל יום, הכל באמצעות הכנסייה. אלה הם חיי אמונה בתוך המקדש. אתם חייבים לדעת שרק הצדיקים אשר נגאלו באמצעות בשורת המים והרוח יכולים לחיות חיים יקרים שכאלה בתוך המקדש.

דרשות קשורות


קרא את הקודמת - חזרה לרשימה - קרא את הבאה


גרסה מודפסת   |   שלח אתר זה לחבר

 
Bible studies
    דרשות
    הצהרת אמונה
    מהי הבשורה
    מונחים תנ"כיים
    שאלות נפוצות על האמונה הנוצרית
 

   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. ALL RIGHTS reserved.