אנו מוצאים לאור ספרים וספרי נצרות אלקטרונים בחינם על טבילת ישוע והצלב

דף הבית  |  מפת האתר  |  צור קשר  |  עזרה    
לימודי תנ"ך ספרי נצרות
בחינם
ספרי נצרות אלקטרונים
בחינם
אודותינו
  שיעורים על המשכן
 - ארון העדות

 

The Ark of the Testimony The Ark of the Testimony

מידת ארון העדות הייתה 113 סנטימטר אורך (3.7 רגל), 68 סנטימטר רוחב (2.2 רגל), ו 68 סנטימטר גובה (2.2 רגל). הוא היה עשוי מעצי שיטה ומצופה בזהב טהור. בתוך ארון זה, היו שני לוחות הברית אשר חקוקות עליהן עשרת הדיברות, וצנצנת זהב של המן, ולאחר מכן, מטה אהרון שהוציא ניצנים צורף לשם.
הכפורת, אשר הייתה על הארון, נעשתה אך ורק מזהב טהור. ומעל שתי קצותיה היו כרובים אשר פרשו את כנפיהם מעל וכיסו את מכסה הארון - כלומר, הכפורת - ופנו כלפי הכפורת. הכפורת היא היכן שאלוהים העניק את חסדו על אלה אשר יצאו אליו על ידי האמונה.

ארבע טבעות זהב היו על כל פינה של הארון. שתי טבעות זהב היו בכל צד ומוטות הושמו דרך הטבעות כך שניתן יהיה לשאת את הארון. מוטות אלו היו עשויים מעץ שיטה ומצופים בזהב. בקביעת המוטות בשתי הטבעות בצד אחד ושתי הטבעות הנותרות בצד השני, אלוהים וידא ששני אנשים יוכלו להרים ולסחוב את הארון. ואמר, "ונועדתי לך שמה מעל הכפורת."
אלוהים גרם לבני ישראל לשאת את ארון העדות יחד עם הכפורת בעזרת מוטות. המשמעות היא שאלוהים רוצה מאיתנו שנפיץ את הבשורה ברחבי כל העולם. אותו דבר היה נכון גם לגבי מזבח הקטורת - כלומר, גם עליו היו שתי טבעות מכל צד, מוטות הושחלו בתוך טבעות אלו, ושני אנשים היו אמורים לסחוב את המזבח.
פעם בשנה, הכהן הגדול לקח את דם קורבן העולה ונכנס לקודש הקודשים. לאחר מכן הוא התיז את דם קורבן העולה על הכפורת שבע פעמים בדיוק. אלוהים אמר שהוא יפגוש את בני ישראל על הכפורת הזו. אלוהים פוגש את כל מי שיש לו אותה אמונה ככהן הגדול, כלומר, האמונה במחילת החטאים המתגלה בשיטת ההקרבה.

הדם אשר הותז על הכפורת מראה את הדין הצודק של אלוהים על החטאים ואת רחמנותו על בני האדם. ביום הכיפורים, ביום העשירי של החודש השביעי, אהרון הכהן הגדול סמך את ידיו על קורבן העולה כדי להעביר את כל חטאי השנה של בני ישראל. לאחר מכן הוא שחט את גרונו כדי לשפוך את דמו, ולקח את הדם לתוך הפרוכת והתיזו על הכפורת (ויקרא 16:11-16).

באמצעות הדם שהותז כך, אלוהים פגש את בני ישראל ונתן להם את ברכת מחילת החטאים. זה היה חסדו על בני ישראל שהוא יסד את שיטת ההקרבה. עם סמיכת הידיים על חיית הקורבן ודמה, אלוהים מחק את חטאיהם בצדקה ונתן להם את רחמיו, מחילת חטאיהם על ידי החסד.

דרשות קשורות


קרא את הקודמת - חזרה לרשימה - קרא את הבאה


גרסה מודפסת   |   שלח אתר זה לחבר

 
Bible studies
    דרשות
    הצהרת אמונה
    מהי הבשורה
    מונחים תנ"כיים
    שאלות נפוצות על האמונה הנוצרית
 

   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. ALL RIGHTS reserved.