Search

説教集

Тема 11: Скинія

[11-10] Віра, що об

Віра, що об`являється в умивальниці
(Вихід 30:17-21)
"І Господь промовляв до Мойсея, говорячи. І зробиш умивальницю з міді, і підстава її мідь, на вмивання. І поставиш її між скинією заповіту й між жертовником, і наллєш туди води. І будуть Аарон та сини його мити з неї свої руки та ноги свої. Коли вони входитимуть до скинії заповіту, то будуть мити в воді, щоб їм не вмерти, або коли будуть відходити до жертовника на служення, щоб спалити огняну жертву для Господа. І будуть вони вмивати руки свої та ноги свої, щоб їм не вмерти. І буде це для них вічна постанова, для нього й для нащадків його на їхні покоління".
 
 
Умивальниця на подвір`ї скинії
 
Умивальниця на подвір`ї скинії
Матеріал: Виготовлена з бронзи, завжди наповнена водою.
Духовне значення: Бронза означає суд за всі гріхи людства. Щоб забрати покарання за всі гріхи людства, Ісус узяв на Себе гріхи світу в хрещенні від Івана. Тому умивальниця означає, що ми можемо очиститися від всіх наших гріхів через віру в те, що всі ці наші гріхи перейшли на Ісуса під час Його хрещення. 
Священики, котрі служили в скинії, також мили руки і ноги в умивальниці перед тим, як увійти в скинію, і таким чином уникали смерті. Бронза означає суд за всі гріхи, а вода в умивальниці – хрещення, яке Ісус прийняв від Івана та яким Він узяв на Себе гріхи світу. Іншими словами, умивальниця показує нам, що Ісус прийняв всі гріхи, покладені на Нього, і забрав покарання за гріхи. Вода в умивальниці означає блакитну нитку скинії в Старому Завіті й хрещення Ісуса від Івана у Новому Завіті (Матвiя 3:15, 1 Петра 3:21).
Отже умивальниця означає хрещення Ісуса, і вона є місцем, де ми підтверджуємо свою віру в те, що Ісус забрав всі наші гріхи, зокрема наші щоденні гріхи, і назавжди очистив їх через хрещення, яке Він прийняв від Івана Хрестителя 2000 років тому. 
В цьому світі є праведні, котрі народилися знову з допомогою віри в євангеліє води та Духа. Вони отримали прощення гріхів через віру в те, що всі їхні гріхи прощені завдяки місії Ісуса, котра об`являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому віссоні роботи гаптівника. Проте навіть праведні, котрі отримали прощення гріхів, недосконалі в їхній плоті, тому вони не можуть не грішити щодня, і такі гріхи ми називаємо дійсними гріхами. Саме ця умивальниця є місцем, де праведні, котрі отримали прощення гріхів, можуть вирішити проблему своїх дійсних гріхів. Кожного разу, коли праведний чинить щоденний гріх, він приходить до умивальниці на подвір`ї скинії і миє свої руки й ноги та таким чином може підтвердити те, що Ісус вже пробачив також всі його щоденні гріхи через віру в записане Слово Боже.
У Біблії вода іноді також означає Слово Боже, але найголовніше значення води – це хрещення Ісуса. У Листі до ефесян 5:26 написано: "щоб її освятити, очистивши водяним купелем у слові", а у Євангелії від Івана 15:3 написано: "Через Слово, що Я вам говорив, ви вже чисті". Умивальниця дає праведним святим, котрі отримали прощення гріхів, свідоцтво того, що Господь пробачив всі їхні гріхи водою, якою б недосконалою не була їхня плоть. 
У 1 Петра 3:21 і 22 написано: "Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер і нас воскресенням Ісуса Христа, що, зійшовши на небо, пробуває по Божій правиці, а Йому підкорилися Анголи, влади та сили". Якраз перед цими віршами Петро пояснює духовне значення води за днів Ноя. Хоч Ной попередив грішників, тобто душі, ув`язнені гріхом, про потоп, котрий мав цілком змити весь бруд першого світу, тоді тільки вісім людей спаслося через воду. Води потопу в той час поглинули всіх тих, котрі ніколи не вірили у Боже Слово. А зараз Петро згадує про потоп і каже, що хрещення Ісуса є відображенням цієї води. Тому умивальниця є місцем, де ми ще раз визнаємо спасіння перед Богом, коли спасаємося та коли ми вже врятовані.
Святі, врятовані від гріхів через віру, одягнулися в Божу благодать завдяки вірі у воду умивальниці (хрещення Ісуса), бронзу (Божий суд за всі гріхи), та в те, що Ісус звільнив їх від гріхів. Навіть будучи такими немічними і грішними, що не можемо навіть вважати себе праведними, все ж ми поза сумнівом можемо підтвердити, що всі ми праведні, завдяки нашій вірі в хрещення Ісуса (змиття гріхів, вода) і Його кров на Хресті (покарання за гріхи, бронза). Ми віримо в Слово Боже, котре вже спасло всіх нас від наших гріхів і покарання за гріхи, тому можемо завжди бути безгрішними праведними. 
Слово Боже, у яке ми віримо, каже нам, що Ісус узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення від Івана, пролив Свою кров на Хресті, щоб забрати все покарання за гріхи замість нас, і таким чином цілком спас нас від наших гріхів. Бог розмістив умивальницю на подвір`ї скинії, щоб ми підтвердили свою віру в те, що ми, не зважаючи ні на що, справді досконало врятовані від всіх наших гріхів.
 
 
Чи ви отримали вічне спасіння від всіх ваших щоденних гріхів?
 
Під час Тайної Вечері, споживши хліб Паски разом зі Своїми учнями, перед смертю на Хресті Ісус хотів умити водою ноги Петра та інших учнів. Вже забравши всі гріхи Своїх учнів під час хрещення від Івана, Ісус хотів показати їм правду умивальниці. Ісус показав їм, що, прийнявши хрещення, Він, як пасхальний Агнець, заплатить ціну гріха (смерть) на дереві. Тому дванадцять учнів Ісуса, хоч вони й залишалися недосконалими, повірили в Нього і тому ніколи більше не ставали грішниками. 
Також те, що Ісус умив їхні ноги, було для них підтвердженням Слова правди, що Ісус вже цілком змив всі гріхи світу. Тому тепер учні могли завжди проповідувати людям світу, що Ісус – Спаситель, та поширювати євангеліє води та Духа, яке Він вже виконав (До євреїв 10:1-20). Таким чином умивальниця нагадує про хрещення Ісуса всім праведним, котрі вже врятовані від усіх їхніх гріхів через віру в правду. Вона також дає їм впевненість у тому, що Сам Бог спас їх.
 
 
Біблія не каже про розмір умивальниці
 
У Біблії написано про розмір усіх речей у скинії, але не написано про розмір умивальниці. Це показує нам безмежну велич того, що Ісус, Син Божий, узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення. Це також показує нам, яка безмежна любов Ісуса, котрий спас нас від наших гріхів і покарання. Умивальниця показує нам величну й безмежну Божу любов. Людина приречена грішити протягом усього життя. Але, взявши на Себе всі гріхи світу через Своє хрещення від Івана, будучи розп`ятим і проливши Свою кров на Хресті, Ісус назавжди змив всі наші гріхи.
Умивальниця була виплавлена із бронзових дзеркал жінок, котрі служили у скинії (Вихід 38:8). Це означає, що Слово Боже дає грішникам світло спасіння і забирає їхню темряву. Ми повинні усвідомити, що Бог зробив умивальницю, щоб могти назавжди змити наші гріхи. Це Слово правди пролило світло на гріхи людей, приховані в глибині їхніх сердець, назавжди змило їхні гріхи, дало їм прощення гріхів і таким чином зробило їх праведними. Іншими словами, умивальниця виконує роль чіткого свідчення про правду, що Ісус Христос цілком спас грішників Словом Божим.
 
 
Умивальниця також була виготовлена з бронзи
 
Чи знаєте ви, що означає бронза, з якої була виготовлена умивальниця? Бронза власне означає покарання за гріх, яке ми мали б витерпіти. Точніше кажучи, вона показує нам, що Ісус забрав всі наші гріхи на Хрест через Своє хрещення і був засуджений замість нас. Насправді ми мали б бути засуджені за наші гріхи, але через воду умивальниці ми можемо ще раз підтвердити, що всі наші гріхи були назавжди змиті. Ті, котрі вірять в це, відбувають суд через віру і таким чином більше не будуть засуджені. 
Умивальниця, наповнена водою, каже нам: "Через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника Ісус назавжди змив ваші прогрішення і цілком спас вас від ваших гріхів. Він очистив вас". Іншими словами, умивальниця є для праведних, котрі отримали прощення гріхів, безперечним доказом того, що вони очистилися від своїх гріхів і вже врятовані. 
Жертовник цілопалення означає покарання за гріхи, тоді як умивальниця, пов`язана з блакитною ниткою скинії, означає, що Ісус узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення у Новому Завіті. 
Ми можемо увійти у святилище, тільки якщо відкриємо й увійдемо в браму подвір`я скинії, пройдемо повз жертовник цілопалення, а потім повз умивальницю. Увійти у скинію, де живе Бог, можуть тільки ті, котрі вже точно з вірою пройшли через жертовник цілопалення і умивальницю. Тільки ті, котрі отримали прощення гріхів через віру в правду умивальниці на подвір`ї скинії, можуть увійти у святилище. 
Коли хтось намагається увійти у святилище завдяки власним зусиллям, вогонь спалахне із святилища і пожере його. Навіть сини Аарона не були виключенням, і тому деякі з них справді померли (Левит 10:1-2). Ті, котрі не знають праведного Божого спасіння від гріхів і суду та нехтують цією правдою, будуть позбавлені життя через їхні гріхи. Люди, котрі намагаються увійти в Царство Боже, вірячи відповідно до власних думок, замість того, щоб повірити в Його надзвичайно досконале спасіння від гріхів, обов`язково отримають покарання у вогні за їхні гріхи. Покарання за гріхи обов`язково прийде, тому на них чекає тільки пекло. 
Ісус виконав наше спасіння від гріхів блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками та суканим віссоном роботи гаптівника, щоб ми могли увійти у святилище. Саме завдяки вірі в цю правду всі ми врятовані від всіх наших гріхів. Бог встановив Свій план, щоб спасти людство від гріхів ще до створення світу, і детально показав нам Свою волю через правду блакитної (хрещення Ісуса), яскраво-червоної (смерть Ісуса на Хресті) і пурпурної нитки (Бог став людиною) в Біблії. І відповідно до цього плану Він дійсно спас всіх грішників від гріхів та проступків через місію Ісуса, що об`являється в цих блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках.
У 1 Івана 5:4 написано: "А оце перемога, що світ перемогла, віра наша", а далі, у вірші 10, написано: "Хто вірує в Божого Сина, той свідчення має в собі". Що таке це свідоцтво спасіння? Правдиве євангеліє, яке дарувало нам наше спасіння через воду, кров і Духа, є свідоцтвом нашої віри в Божого Сина (1 Івана 5:6-8). Іншими словами, тільки євангеліє води та Духа, у яке ми віримо, є свідоцтвом того, що Бог очистив нас від наших гріхів і зробив нас Своїм народом. Спастися від усіх гріхів, увійти у святилище, живитися дарованим Богом хлібом життя і жити в Його благодаті можна, тільки повіривши в це євангеліє води та Духа. З допомогою віри в євангеліє води та Духа, яке очищає наші гріхи, ми вже зараз повинні спастися і жити у вірі в Божій Церкві. 
Тільки завдяки правді євангелія води та Духа ми можемо живитися Словом Божим в Його Церкві, бути в ній і жити як праведні, чиї молитви почуті Богом. Вірячи в цю правду, ми можемо стати праведними, котрі мають віру блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та одягнені у Божу благодать перед Ним. Життя віри, доступне тільки для Божого народу, приходить виключно через віру у воду, кров і Духа. Ми можемо спастися від всіх наших гріхів, цілим серцем вірячи в хрещення Ісуса, Його кров і смерть, та в те, що Ісус – це Сам Бог. Віра, яка дарувала вам можливість жити в Церкві Божій, – це віра в блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника.
Сьогодні багато людей кажуть: "Ми повинні тільки вірити в Ісуса; навіщо ускладнювати собі життя цими складними поняттями? Не марнуйте часу у цих даремних розмовах, просто повірте так, як вам заманеться". Для таких людей ми можемо здатися тільки порушниками спокою в християнстві, проте ми точно знаємо, що вірячи в Ісуса, але не отримавши прощення гріхів, людина піде на вічне покарання. Не вірити в повне євангеліє води, крові й Духа означає мати брехливу і недосконалу віру. Насправді це означає не вірити в Ісуса як Спасителя.
Якби я, щоб завоювати прихильність незнайомця, сліпо переконував його: "Я вірю вам", то чи він повірив би мені, кажучи: "Цей чоловік дійсно вірить мені", і був щасливий? Навпаки, він, ймовірно, сказав би: "Чи ви знаєте мене? Я напевно не знаю вас". Якби я знову сказав йому: "Але так чи інакше, я все ж вірю вам" і подивився на нього серйозними очима, щоб заспокоїти його, то чи він би зрадів через це? Скоріш за все, він вважав би мене за підлабузника, котрий намагається прочитати його думки і увійти в довір`я. 
Тому Бог також не задоволений людьми, котрі тільки сліпо вірять в Нього. Кажучи: "Я вірю в Бога. Я вірю в Ісуса, Спасителя грішників", ми повинні відкрито визнати свою віру в Нього, пізнавши й повіривши в те, як Ісус забрав прогрішення грішників. Якщо ми будь-як та сліпо віримо, ніби взагалі не вміємо міркувати, то ніколи не зможемо спастися. Ми врятовані, тільки якщо віримо, спершу чітко пізнавши, як Ісус змив наші гріхи. Кажучи, що віримо комусь, ми справді цілком довіряємо цій людині, тому що достатньо добре знаємо її та віримо, що на цю людину можна покластися. Надіятися на когось, кого ми добре не знаємо, значить або брехати, або ж бути дурнем, приреченим на зраду. Тому відкрито визнаючи, що віримо в Ісуса, ми повинні знати, як саме Ісус змив всі наші гріхи. Тільки так ми можемо бути з Христом навіть в останній момент і увійти до Неба як народжені знову Божі діти.
Істинна віра, яка може привести нас до Неба, – це віра в блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки. Іншими словами, дійсна віра – це віра в євангеліє води та Духа, яке спасло нас через воду (хрещення Ісуса), кров (смерть Ісуса) і Святого Духа (Ісус є Богом). Ми повинні пізнати велич благодаті Христа, котрий спас нас, і повірити в це, адже віра в цю правду приведе нас до спасіння. 
Те, чи віра людини повна, чи ні, залежить від того, чи ця людина знає правду. Ви можете повірити в Ісуса як свого Спасителя, тільки якщо цілим серцем вірите в євангеліє води та Духа. І ця віра в Ісуса як нашого Спасителя, котрий дав нам прощення гріхів через євангеліє води та Духа, – це істинна віра, яка спасла нас від всіх наших гріхів. 
 
 

Умивальниця є підтвердженням спасіння, яке пробачило наші гріхи

 
Умивальниця була наповнена водою. Вона була розміщена перед святилищем. Умивальниця – це місце, де ми згадуємо, що отримали прощення гріхів, і стверджуємо, що це сталося завдяки вірі. Вона підтверджує той факт, що Бог назавжди змив всі гріхи віруючих. Як священики, що служать у святилищі, мили свої руки й ноги в умивальниці кожного разу, коли забруднювалися, так ті, котрі отримали прощення гріхів, також змиваються свої гріхи кожного разу, коли грішать, нагадуючи собі й підтверджуючи ще раз, через Слово Боже, що Ісус також вже змив ці гріхи, котрі їх забруднили, а також спокутував за них, будучи жертовно засудженим.
Ми забруднюємося, тому що приречені продовжувати грішити, живучи в цьому світі. Чим же ми повинні змити всі ці гріхи, котрі забруднюють нас? Ми назавжди змиваємо їх через віру в те, що Ісус Христос, Цар царів, прийшов на цю землю 2000 років тому в тілі людини, щоб спасти грішників, узяв на Себе їхні гріхи через Своє хрещення, пролив Свою кров на Хресті й таким чином пробачив грішникам всі їхні гріхи. Ми можемо отримати прощення гріхів і також назавжди змити наші щоденні гріхи, тільки якщо віримо в правду, що Ісус узяв на Себе всі гріхи під час хрещення. Іншими словами, ми можемо очиститися також від своїх дійсних гріхів, тільки якщо віримо в цю правду, що Бог вже змив всі наші прогрішення через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки.
 
 
Ми повинні вірити в правду умивальниці
 
Без віри в умивальницю ми ніколи не зможемо увійти у святилище, де живе Бог. Наші діла не завжди досконалі. Ми маємо недоліки, тому іноді грішимо. Але, тим не менше, спасіння, яке Бог дав нам, є досконале, адже Слово Боже досконале. Бог змив наші недоліки Своїм досконалим спасінням, тому ми можемо сміливо увійти у святилище з вірою. Ті, котрі не проходять через умивальницю, ніколи не зможуть увійти до святилища. Ми можемо увійти у святилище нашою вірою в правду, що Ісус прийшов на цю землю 2000 років тому і змив всі гріхи світу через євангеліє води, крові й Духа, пророковане блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками. Без віри в те, що Господь вже змив всі наші гріхи та зробив нас безгрішними, ми не можемо увійти у святилище. 
Ми не можемо увійти в Божу Святиню без віри в блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки, без віри в євангеліє води та Духа, й тому також не можемо отримати благословення стати перед троном Божої благодаті через віру в Його Слово у Божій Церкві, молитися Йому і отримати Його благодать та перебувати з Його слугами й святими. Ми можемо прожити життя в Церкві Божій з нашими товаришами віруючими, чуючи і вірячи в Його Слово та молячись Йому, тільки якщо віримо, що Бог вже спас нас від всіх наших гріхів через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки. 
Умивальниця є остаточним підтвердженням нашого спасіння від гріхів. Бог розмістив умивальницю якраз перед святилищем і наповнив її водою для того, щоб дати підтвердження віри тим, котрі вірять в євангеліє прощення гріхів. Ця умивальниця очищує забруднене сумління праведних, котрі вірять. 
Прочитаймо 1 Івана 2:1-2. "Діточки мої, це пишу я до вас, щоб ви не грішили! А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведного. Він ублагання за наші гріхи, і не тільки за наші, але й за гріхи всього світу". Амінь.
Ми грішимо, але маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведного. Ісус цілком очистив водою забруднені серця праведних. Напередодні розп`яття, протягом Тайної Вечері Ісус зібрав Своїх учнів, наповнив водою посудину і почав мити їм ноги. "Охрестившись, я забрав всі ваші гріхи, зокрема навіть гріхи, які ви вчините пізніше, і буду засуджений на Хресті замість вас. Я узяв на Себе навіть ваші майбутні гріхи і очистив їх. Я став вашим Спасителем". 
Саме, щоб сказати їм це, Ісус умив ноги учням протягом Тайної Вечері Паски. Петру, котрий не хотів дозволити Ісусу умити свої ноги, Він сказав: "Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш" (Івана 13:7). Ісус хотів стати досконалим Спасителем тих, котрі дійсно вірять в євангеліє води та Духа. Ісус став вічним Спасителем тих, котрі вірять в блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки.
 
 
Призначення умивальниці
 
Призначення умивальниціПризначенням умивальниці було цілком змити весь бруд священиків, коли вони служили у скинії, приносячи жертви Богу. Вона була потрібна, щоб цілком змити бруд, що був на священиках після забиття жертви, пролиття її крові й розрізання на куски її плоті, щоб потім принести Богу для спокутування гріхів людей Ізраїля. Коли священики забруднювалися, приносячи жертви, вони мусили умитися водою, і саме в умивальниці вони змивали весь цей бруд.
Кожного разу, коли ми грішимо, духовно чи нашою плоттю, та кожного разу, коли забруднюємося, порушуючи Божі заповіді, ми повинні назавжди змивати весь наш бруд водою у цій умивальниці. Кожного разу, торкаючись чогось нечистого чи брудного, священики мусили умити водою забруднені частини свого тіла, чи хотіли вони цього, чи ні. 
Так само кожного разу, коли всі ті, котрі вірять в Бога, вступають в контакт з чимось брудним або нечистим, вони повинні цілком змити водою умивальниці весь цей бруд. Коротше кажучи, вода в умивальниці призначена для очищення бруду народжених знову. Тому умивальниця містить Боже милосердя. Тому умивальниця не є необов`язковою деталлю, в яку ми можемо або вірити, або ні, а навпаки, необхідним елементом, котрий має велике значення для тих, котрі вірять в Ісуса.
Бог встановив розмір для всіх інших деталей скинії, конкретизувавши, скільки ліктів вони мали мати у висоту, довжину і ширину. Але Він не встановив розміру умивальниці. Це стосується тільки умивальниці. Це доводить нескінченну любов, яку Месія дарував нам, великим грішникам. У цій любові Месія прийняв хрещення, відображення покладення рук, котре очистило всі наші гріхи. Напевно багато води потрібно було для того, щоб священики могли умитися, забруднившись під час виконання своїх обов`язків, тому умивальниця мала завжди бути повна води. Отже розмір умивальниці залежав від цієї необхідності. Умивальниця була зроблена з бронзи, тому кожного разу, коли священики умивалися її водою, вони думали про покарання за гріхи.
Священики, котрі служили у скинії, мусили цілком змити весь бруд з своїх рук і ніг водою умивальниці. Якщо бронза означає Божий суд, то вода означає прощення гріхів. У Листі до євреїв 10:22 написано: "обмивши тіла чистою водою", а в Листі до Тита 3:5 написано: "через купіль відродження й обновлення Духом Святим". Як у цьому уривку, Слово Нового Завіту також часто каже нам про очищення бруду водою хрещення.
Якщо священики змивали бруд, накопичений протягом життя, водою умивальниці, то ми, народжені знову християни, сьогодні можемо назавжди змити всі наші щоденні гріхи через віру в хрещення Ісуса. Вода умивальниці Старого Завіту показує нам, що Месія прийшов на цю землю і змив всі гріхи світу в хрещенні від Івана.
Через Біблію Бог каже нам, що не тільки гріхи народу Ізраїля, але й щоденні гріхи всіх людей в історії людства, цілком перейшли на Ісуса у хрещенні, котре Він прийняв від Івана. Коли Ісус охрестився від Івана, Він сказав у Євангелії від Матвія 3:15: "Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду". Прийнявши хрещення, відображення покладення рук, від Івана, представника людства, Ісус узяв на власне тіло всі гріхи людства.
Тому через віру в те, що всі наші гріхи перейшли на Месію Ісуса через Його хрещення, всі ми можемо очиститися від всього бруду гріхів наших сердець. Ми вже передали всі наші гріхи Ісусу через віру в цю правду, ми повинні тільки вірити, що Син Божий забрав гріхи світу на Хрест, був розп`ятий та пролив Свою кров, ставши досконалою жертвою за все людство, і таким чином звільнив нас від всіх наших гріхів. Чи ви цілим серцем вірите в це? Ті, котрі дійсно вірять, що Месія став нашою жертвою, назавжди врятовані.
 
 

Проблема дійсних гріхів також може вирішитися через віру в хрещення Ісуса

 
Чи Біблія каже нам, як ми можемо назавжди змити всі наші щоденні гріхи? Як священики змивали свій бруд водою умивальниці в Старому Завіті, так у Новому Завіті ми можемо отримати прощення наших дійсних гріхів через віру в те, що Ісус здійснив Божу праведність, взявши на Себе гріхи світу через Своє хрещення від Івана. Зрештою, всі гріхи змиваються через віру в правду.
Коли люди Ізраїля приносили Богу жертви за гріхи, вони приводили до скинії безвадну жертовну тварину, вівцю чи козла, визнавали свої гріхи та передавали їх жертві через покладення рук на її голову, й убивали цю жертву, яка приймала їхні гріхи. Тоді вони перерізали їй горло і проливали її кров, кропили кров`ю роги жертовника цілопалення й виливали решту крові на землю (Левит 4). Навіть річне покарання за їхні гріхи цілком пробачалося завдяки вірі через жертву за гріхи в День Очищення (Левит 16). Зрештою, ми отримуємо прощення гріхів у такий самий спосіб, як і жертвоприношення Старого Завіту, тобто через віру в хрещення Месії, котрий прийшов, щоб змити наші гріхи, і в кров Хреста.
Покладення рук Старого Завіту – це те ж саме, що й хрещення, яке Ісус прийняв у Новому Завіті. Наш Месія пробачив і змив всі наші гріхи під час хрещення від Івана та розп`яття. Через місію хрещення Месії та Його крові на Хресті Бог досконало спас нас від всіх наших гріхів, тож що ще ми повинні зробити, щоб отримати прощення наших гріхів? Ми повинні пам`ятати й вірити в те, що навіть якщо протягом життя ми щодня грішимо через нашу немічність, всі ці гріхи також були назавжди змиті Ісусом Христос, котрий прийшов з водою і кров`ю. Навіть якщо ми віримо в Бога, наші недоліки кажуть, що ми все ще грішні через нашу немічність і прогрішення. Але наш Бог, котрий знає все це, спас нас, пославши Месію на цю землю, поклавши на Нього гріхи людства через Його хрещення і принісши Його в жертву. 
Розмістивши жертовник цілопалення і умивальницю на подвір`ї скинії, Бог дозволив нам цілком змити всі наші щоденні гріхи до того, як ми увійдемо в святилище, в Дім Божий. Але це не означає, що ми повинні змивати наші дійсні гріхи щоденними молитвами покаяння. Навпаки, наша віра в хрещення Месії та Його кров на Хресті очищує всі наші гріхи. Бог встановив, що коли праведний помиляється та чинить гріхи й проступки, вже вірячи в Ісуса, то він повинен очиститися від всіх цих гріхів через віру в хрещення Месії, Господа умивальниці.
Багато людей часто вважає, що те, що Ісус взяв на себе гріхи, та те, що Він був засуджений за них – це одне й те ж саме, і тому сліпо зв`язують їх в одне поняття. Але ми щодня чинимо гріхи через нашу немічність, тому змиття гріхів і суд за гріхи – це зовсім різні речі. Хрещення, яке Ісус прийняв від Івана, і Його смерть на Хресті, мали перенести на Нього всі наші гріхи, щоб Він міг прийняти покарання за ці гріхи й досконало спасти нас від них. З цією вірою ми можемо прийняти засуд за одразу всі наші гріхи. Тому проблема наших дійсних гріхів, які ми чинимо щодня, повинна вирішитися через віру в хрещення Месії. Саме у єдності цих двох компонентів, хрещення та Хреста, здійснюється єдине, досконале спасіння. Це правда досконалого прощення гріхів. Що стосується вирішення проблеми наших гріхів, то ми повинні думати й вірити в це, відокремлюючи хрещення і Хрест Ісуса.
Коли священики убивали жертовних тварин у скинії, вони забруднювалися брудом і кров`ю. Ми не можемо навіть уявити, якими брудними вони ставали. Священики мусили цілком змити весь цей бруд, але якби не було води в умивальниці на подвір`ї скинії, вони б не змогли цього зробити. Чи це був первосвященик, чи звичайний священик, котрому була пробачена ціна річних гріхів, він мусив би так далі жити з брудом на своєму тілі, якби не змив з себе бруду водою умивальниці. 
Навіть якщо на первосвященику було багато бруду, він завжди міг змити його, тому що на подвір`ї скинії була умивальниця. Хоч священику цілком пробачалася ціна річних гріхів, він очищувався, тільки таким чином змиваючи щоденні гріхи. Бог зробив так, що священики, котрі приносили Йому жертви, мусили змити весь бруд в умивальниці. Тож ми можемо зрозуміти, чому Бог встановив умивальницю на подвір`ї скинії. Ми також можемо пізнати, чому ця умивальниця була розміщена між жертовником цілопалення і святилищем.
 
 
Чому нам потрібна умивальниця?
 
Правда умивальниці виявляється у Євангелії від Івана 13. Під час єврейської Паски, після Тайної Вечері зі Своїми учнями, Ісус почав умивати їм ноги, починаючи з Петра. Коли Ісус хотів умити Петрові ноги, Він попросив його простягти ноги, щоб могти їх умити. Проте Петро заперечив, кажучи: "Я мав би вмити Тобі ноги; то як же Ти, Господи, будеш мити мої ноги?"
Петро заперечив, тому що думав, що учителю просто не годилося мити ноги своїм учням. "Як можу я наважитися попросити мого учителя вмити мені ноги? Я не можу".
Петро продовжував заперечувати служінню Ісуса. Тут дуже важливо, що Ісус сказав Петру.
"Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш" (Івана 13:7). Ось що Ісус мав на увазі: "Зараз ви не можете зрозуміти, чому я вмиваю вам ноги. Але це, поза сумнівом, буде ключем до вирішення проблеми ваших дійсних гріхів. Надалі ви будете чинити багато щоденних гріхів, але я вже узяв на Себе навіть ваші майбутні гріхи, і через ці гріхи я тепер мушу пролити Свою кров на Хресті. Тому ви повинні пізнати й повірити в те, що я – Месія, котрий забрав навіть ваші майбутні гріхи".
На думку Петра, це було б просто неетично, якби Месія вмив йому ноги, і тому він заперечував. Але Ісус сказав Петру: "Згодом ти зрозумієш", і вмив йому ноги.
"Тільки якщо я вмию тобі ноги, ти зможеш бути зі Мною. Зараз ти не розумієш, чому я вмив тобі ноги. Але після того, як я буду розп`ятий і вознесуся в Царство Небесне, ти зрозумієш, чому я вмив тобі ноги. Я твій Месія, тому я вже взяв на Себе навіть твої майбутні гріхи Моїм хрещенням, а ставши жертвою за твої гріхи, я стану твоїм Спасителем". 
Як сказав Христос, Петро нічого не розумів у той час, але після воскресіння Господа він усвідомив це. Дійсно, це була подія, яка очистила навіть його щоденні гріхи.
"Я не можу не чинити щоденних гріхів у цьому світі, тому Господь вмив мені ноги, щоб я повірив, що Месія Ісус узяв на Себе навіть ці щоденні гріхи через Своє хрещення від Івана Хрестителя! Хрещення Месії змило навіть ці майбутні гріхи! Ісус узяв на Себе всі ці гріхи через Своє хрещення, забрав прогрішення світу на Хрест і витерпів покарання за всі гріхи на Хресті! А воскресши із мертвих, Він дійсно й цілком спас нас від всіх наших гріхів!"
Тільки пізніше, навіть тричі зрадивши Господа, Петро усвідомив і повірив у це. От чому він сказав у 1 Петра 3:21: "Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер і нас воскресенням Ісуса Христа". Тут слово "образ" означає "провіщений чи схожий на попередній символ або спосіб, так як щось у Новому Завіті, що має відображення в Старому Завіті". Тому з попереднього контексту чітко видно, що хрещення Ісуса справді є прообразом "води" Старого Завіту.
У Старому Завіті, коли в День Очищення приносилась Богу жертва для прощення річної ціни гріхів, первосвященик, представляючи народ Ізраїля, мусив покласти свої руки на жертву і визнати гріхи, вчинені юдеями, щоб передавати їх жертві. Цей спосіб покладення рук був відображенням хрещення Ісуса. У Старому Завіті жертва мусила пролити кров і померти, тому що вона брала гріхи всіх юдеїв, перенесені на неї. Її горло перерізали, тому вона скоро стікала кров`ю. Тоді священики здирали з неї шкіру, розрізали її на куски і приносили Богу її плоть, спалюючи її на вогні.
Месія, котрий є дійсною сутністю жертви Старого Завіту, прийшов на цю землю, забрав наші гріхи через покладення рук, пролив кров на Хресті й помер замість нас. Тому ми отримали повне прощення наших гріхів через хрещення Ісуса Христа і Його смерть на Хресті. Ми також повинні назавжди змити свої дійсні гріхи щоденного життя через віру в те, що ці гріхи вже змиті хрещенням, яке прийняв Христос, і кров`ю, яку Він пролив на Хресті. Ми повинні пізнати цю правду й повірити в неї. Ми можемо спастися від всіх наших дійсних гріхів, тільки якщо повіримо, що Ісус узяв на Себе всі наші гріхи й очистив нас через Своє хрещення. Іншими словами, кожного разу, коли ми чинимо щоденні гріхи, ми повинні підтвердити свою віру в євангеліє води та Духа. І роздумуючи над правдою, що навіть ці щоденні гріхи вже були змиті Ісусом через Його хрещення та Хрест, ми в жодному випадку не можемо втратити спасіння, а навпаки відновлюємо це переконання кожного разу, коли почуття провини атакує наші серця.
Ісус вже змив навіть щоденні гріхи праведних, котрі отримали прощення щоденних гріхів, тому Бог дав їм умивальницю, щоб ці праведні, чиє прощення гріхів прийшло через воду, кров і Духа, змили свої дійсні гріхи через віру в євангеліє води та Духа. 
Ось чому Бог зробив умивальницю, зібравши та сплавивши ручні дзеркала жінок, котрі служили у скинії завіту, адже ці дзеркала показують віддзеркалення людини. Кожного разу, коли ми чинимо щоденні гріхи і падаємо у відчай через нашу немічність, ми повинні йти до умивальниці та вмивати наші руки й ноги. Роль умивальниці – нагадувати нам, що Ісус узяв на Себе одразу всі гріхи людства під час хрещення від Івана. Саме, щоб показати цю правду праведним, котрі отримали прощення гріхів, Христос наказав юдеям зробити умивальницю, сплавивши ручні дзеркала жінок, наповнити її водою, щоб цією водою священики цілком змивали весь бруд зі своїх рук і ніг.
Ми віримо, що Ісус – це Син Божий, Творець і Спаситель людства. Ми також повинні пам`ятати, що Месія прийшов на цю землю в тілі людини і прийняв всі наші гріхи, покладені на Його власне, тіло через хрещення, котре Він отримав від Івана, тобто кожного разу, коли ми чинимо щоденні гріхи в цьому світі, коли падаємо в безпомічність, або ж коли виявляється наша немічність, ми повинні ще частіше згадувати про те, що Месія прийшов у плоті, охрестився та був розп`ятий, і таким чином вже змив всі наші гріхи. 
Якщо ми не пам`ятаємо про це і не віримо в це, то навіть отримавши прощення гріхів, ми знову були б зв`язані нашими дійсними гріхами та стали б грішниками, як і раніше. Тому ми щодня повинні вірити, що всі наші гріхи, вчинені через нашу немічність і недоліки, вже перейшли на Ісуса під час Його хрещення. Щодня ми повинні пам`ятати, відновлювати свою віру і визнавати, що Месія узяв на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення від Івана й очистив нас.
Ніхто на цій землі не може отримати прощення гріхів через віру в Ісуса, не вірячи в те, що Він забрав гріхи світу в хрещенні від Івана та пролив Свою кров. І навіть, якщо люди отримали прощення гріхів, немає жодної людини, яка б не чинила щоденних гріхів. Тому без віри в хрещення Ісуса кожен з нас був би грішником, і воля Божа ніколи не виконалася б для нього. Ось чому Бог дав нам Свого Сина, щоб Він охрестився від Івана і помер на Хресті.
Якщо ми віримо в Ісуса Христа як свого Месію, то мусимо повірити, що всі наші гріхи перейшли на Нього через Його хрещення від Івана, та що Він пробачив все наше покарання, забравши гріхи світу на Хрест, прийнявши розп`яття і проливши Свою кров. Ми отримуємо прощення гріхів через віру в хрещення Ісуса і Його кров. Всі наші гріхи змиті через віру в цю правду. Ми стали праведними через віру нашого серця в Божу любов. Наші серця зараз безгрішні, чисті й безвадні. Але в нашій плоті все ще є недоліки. Ось чому ми повинні щодня пам`ятати про хрещення Ісуса і завжди нагадувати собі про цю віру. Кожного разу, коли наші недоліки й немічність виявляються, кожного разу, коли з`являються грішні думки і ми забруднюємося, та кожного разу, коли наші діла грішні, Христос радіє, тільки якщо ми згадуємо, що Ісус узяв всі ці гріхи на Себе через Своє хрещення від Івана, й ще раз очищуємо наші серця через віру в цю правду.
Кожного разу, коли чинимо гріх, ми повинні спочатку визнати свої гріхи перед Богом. Тоді ми повинні ще раз повірити в те, що всі ці гріхи вже перейшли на Ісуса під час Його хрещення. Ми, очищені місією хрещення Ісуса, щодня повинні цілком змивати свої щоденні гріхи через віру в цю місію. Ось чому всі ми повинні пам`ятати і вірити в те, що можемо назавжди змити всі наші гріхи хрещенням Ісуса Христа.
Щойно ми з`ясували, чому Бог розмістив умивальницю між жертовником цілопалення і скинією. Бог розмістив умивальницю між жертовником цілопалення і скинією, щоб ми прийшли до Нього з чистими тілами і серцями. Навіть ставши праведними й отримавши досконале прощення гріхів через хрещення Ісуса і Хрест, наші серця все ще часто забруднюються кожного разу, коли ми грішимо, свідомо чи несвідомо. Ось чому всі ми повинні змити цей бруд в умивальниці, проходячи повз жертовник цілопалення і стаючи перед Богом. Ми не можемо стати перед Богом, якщо на нас є хоча б трохи бруду, тому Бог розмістив умивальницю між жертовником цілопалення і скинією, щоб ми могли увійти в Божу присутність чистими, умившись водою умивальниці.
 
 
Яке сумління є добрим перед Богом?
 
У 1 Петра 3:21 також написано, що хрещення Ісуса є "обітницею Богові доброго сумління". Тут "добре сумління" означає віру в те, що Ісус змив всі гріхи людства, зокрема всі щоденні гріхи, Своїм хрещенням від Івана в річці Йордан. Щоб узяти на Себе наші гріхи, Христос охрестився від Івана й таким чином взяв наші гріхи на власне тіло. Ісус забрав всі наші гріхи на Своє тіло, тому Він мусив померти на Хресті. Якщо ми ігноруємо і не віримо в те, що Він зробив, то наше сумління може бути тільки грішне. Ось чому ми повинні повірити в Його хрещення. Ми повинні мати добре сумління перед Богом. Хоч нашою плоттю ми не можемо жити на 100 відсотків досконало, ми принаймні можемо і повинні мати добре сумління перед лицем Бога.
Приблизно половину сторіччя тому, коли Корея втратила все в руїнах корейської війни, іноземна допомога посипалася на країну, щоб полегшити її становище. Хоч в першу чергу сиротинці мали б отримати таку допомогу, натомість деякі безсовісні забрали все у власні кишені й побудували власне багатство. Вони справді безсоромні. Зарубіжні країни присилали молочний порошок, муку, ковдри, черевики, одяг та інші речі, але ті, котрі надавали цю допомогу і хотіли, щоб голі й голодні люди в потребі належним чином одягнулися і наситилися, навіть гадки не мали, що деякі безсовісні державні службовці й шахраї використають цю допомогу не за призначенням. 
Люди доброго сумління чесно розповсюдили б усе серед бідних. Ті, котрі, замість перетворити іноземну допомогу в можливість накопичити власне багатство, чесно розповсюдили б усе серед бідних, що вмирали з голоду, не мали б причини соромитися перед Богом, адже вони мали б добре сумління. Але ті, котрі так не чинили, будуть звинувачені у крадіжках відповідно до їхнього сумління. Звичайно, ці злодії все ще зможуть очиститися від всіх своїх гріхів, якщо вони цілком зміняться і повірять в хрещення Ісуса вже зараз.
Щоб узяти на Себе та змити всі наші щоденні гріхи, Ісус прийшов на цю землю й охрестився. Тому, охрестившись від Івана, Ісус змив одразу всі наші гріхи. Я хотів би докорити невіруючим у Його хрещення, кажучи: "Чому ж тоді ви такі горді, якщо не вірите в Його хрещення? З якою впевненістю ви не вірите? Чи ви достатньо праведні, щоб увійти до Царства без віри в Його хрещення?" 
Якщо ми дійсно хочемо бути людьми доброго сумління, то мусимо назавжди змити всі наші щоденні гріхи через хрещення, яке Ісус прийняв від Івана. Для цього ми повинні цілим серцем повірити, що Ісус узяв на Себе всі гріхи, які ми чинимо протягом всього життя, і змив їх всіх. Ось чому Ісус, наш Месія, охрестився від Івана перед тим, як був розп`ятий на Хресті.
Ісус сказав жінці, яку спіймали на перелюбі: "Я також не засуджую тебе. Я також не осуджую тебе". Чому? Тому, що Ісус вже взяв на Себе перелюб цієї жінки, і тому, що Сам Ісус мав прийняти покарання за цей гріх. Він сказав: "Я – Той, хто буде засуджений за ваші гріхи. Тож очистіться від всіх ваших гріхів через віру в Моє хрещення. Тому будьте врятовані від усіх ваших гріхів через віру в Мене. Також врятуйтеся від всього покарання за гріх через віру й очистіться від всіх ваших гріхів. Очистіться від гріхів вашого сумління та напийтеся Моєї води, щоб вже ніколи не мати спраги".
Сьогодні ми віримо, що Ісус – це Той, хто спас нас від наших гріхів. Чи ви дійсно вірите, що Ісус справді узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення і очистив нас? Христос назавжди забрав наші гріхи під час хрещення. Тепер ми можемо стати перед Богом з добрим сумлінням. Чому? Тому, що Христос узяв на Себе всі наші гріхи і очистив нас у хрещенні, ніс ці гріхи на Хрест, був засуджений замість нас та розп`ятий, і воскрес із мертвих. Багато років тому Ісус прийшов на цю землю і після 33 років Свого життя узяв на Себе всі наші гріхи й очистив нас Своїм хрещенням. 
Взявши на Себе навіть всі наші щоденні гріхи і очистивши їх, Христос дозволив нам прийти до Бога і стати праведними, та звільнитися від покарання за наші гріхи через жертву Ісуса Христа. Іншими словами, саме завдяки вірі в цього Господа ми можемо назвати Бога нашим Отцем і прийти до Бога. Тому ті, котрі вірять в Ісусову місію води, крові й Духа, мають добре сумління. Навпаки, грішне сумління напевно не вірить в праведні діла Господа, Його хрещення і розп`яття на Хресті. 
 
 
Сьогодні багато людей не сприймає серйозно Слова Божого через свою упереджену віру
 
Багато брехунів, відкидаючи Слово Боже, ніби воно – просто прикраса, проповідують тільки те, що ми повинні робити добро з нашою вірою в Бога, щоб увійти до Царства Небесного. А що стосується спасіння, то вони тільки згадують про кров на Хресті й помилково думають, що мусять вилізти на якусь гору та молитися чи постити, щоб потім зустріти Бога через тілесні відчуття. Хоча немає нічого більш помилкового, ніж ця віра, вони цілком впевнені в цьому. Вони кажуть: "Мене мучили мої гріхи, тому я цілу ніч не спав і молився: "Боже, я згрішив. Я вірю в Тебе, Господи". Того дня цілий вечір мене ще мучили мої гріхи, але я цілу ніч не спав та молився, і коли настав ранок, я раптом відчув, ніби на мене зійшов вогонь, і саме тоді моя свідомість очистилася, всі мої гріхи були змиті й моє серце стало білим, як сніг. Саме тоді я народився знову. Алілуя!" 
Але це всього лиш людські, нерозумні й дурні думки, які роблять Боже Слово даремним. Ви повинні пам`ятати, що Бог неодноразово каратиме тих, котрі проповідують цей містичний нонсенс і таким чином обдурюють людей та ведуть інших до вогню пекла.
"Мене тек боліли вуха. Але я повірив у те, що Господь сказав, що ми отримаємо зцілення, якщо повіримо, тому терпів цей біль, кажучи, "Господи, я вірю!" Коли я так повірив, біль справді вщух!"
"Я мав язву шлунка, тому кожного разу, коли я їв щось, мене жахливо болів шлунок. Отже перед тим, як їсти, я молився, "Господи, мене так болить, але Ти сказав, що вислухаєш наші молитви, якщо ми молитимемося з вірою. Я все ще вірю у Твоє Слово". Дійсно, всі мої проблеми з шлунком зникли!"
Що це таке? Це випадки, коли люди не зустріли Господа через Слово. Ці випадки демонструють помилковість їхньої віри, яка не знає Слова. Це не відповіді на їхні молитви, отримані через Слово, але тільки містична віра. Вони вірять в Бога не через Слово, але в їхньому помилковому замішанні, заснованому на їхніх власних емоціях і пережитті. Дуже шкода й сумно, що так багато таких містиків є серед сьогоднішніх християн. 
Так само, відкидати Слово Боже і сліпо вірити в Ісуса на основі власних емоцій чи переживань, означає мати тільки упереджену віру. Люди, котрі твердять, що вірять в Ісуса, навіть якщо не вірять відповідно до Слова, повинні добре придивитися до себе, щоб пересвідчитися, чи в них часом не вселився демон. "Я зустрів Ісуса, молячись. Ісус об`явився мені у сні. Я палко молився і моя хвороба зникла". Кожен, хто має язик, може так стверджувати, але зрозуміло, що це не правдива віра, яка походить від Бога, а неправдиві вірування, які приходять від сатани.
Христос об`явився нам через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Чи Христос об`явився нам у якийсь новий та цілком інший спосіб в сьогоднішній ері? Чи Він дійсно об`явився нам в ілюзіях та снах? Чи Він волочить величезні ланцюги на Своїх ногах, проливає кров, має терновий вінець на голові й каже: "Бачите, саме так я дуже сильно страждав замість вас. Що ж тепер ви зробите для Мене?" Чи так Христос об`являється нам? Це все нісенітниці! 
Та все ж є люди, котрі, нібито побачивши таке видіння, присягають перед Богом: "Господи, я стану Твоїм слугою і служитиму Тобі цілим серцем решту мого життя. Тут я побудую дім молитви. Тут я побудую церкву. Я буду нести мій хрест на своїх плечах до кінця мого життя і свідчити про Тебе по цілій країні й цілому світу".
Ми справді часто можемо побачити таких релігійних проповідників на вулицях та в громадських місцях. Абсолютно всі вони містики, котрі кажуть, що вирішили жити так, побачивши Ісуса у мареннях або почувши голос Господа під час молитви. Але Господь об`являється тільки через Своє Слово; Він не промовляє до нас в мареннях чи під час молитви, особливо в цій ері, коли все Його Слово вже дане людству. Марення є всього лиш плодом складного світу людської підсвідомості. Ці люди бачать такі марення, тому що мають різні фантазії про Ісуса в їхній любові без взаємності, і надто багато думають.
Якщо ви глибоко задумаєтеся над чимось перед сном, то, ймовірно, воно вам присниться. Так само марення формуються у вашій підсвідомості. Ось чому, якщо ми дуже багато думаємо, то бачимо різні дивні марення. Всі вони не мають жодного відношення до віри, але просто є віддзеркаленням фізичних змін або підсвідомості.
Ось чому, якщо люди часто думають, як Ісус пролив кров на Хресті, то потім бачать Його з терновим вінком на голові. Звичайно, немає нічого неправильного в цьому сні. Але було б великою помилкою надто серйозно сприймати цей сон. А що, коли Ісус з`явиться перед ними, проливаючи кров, і справді скаже: "Що ти зробиш для Мене? Ти повинен прожити решту свого життя для Мене, як аскет. Задля Мене ти не повинен мати ніякого майна"? Та є такі дурні люди, котрі справді віддають все своє майно, щоб жити так. Чи є серед вас хтось, хто так серйозно сприйняв свій сон та, чиє життя кардинально змінилося через це? Насправді це всього лиш містицизм. 
Бог приходить до нас через Слово. Ми не можемо зустріти Його у сні або видінні під час молитви. Слово Боже записане в Старому та Новому Завіті, і тільки коли ми чуємо, як проповідується це Слово, й приймаємо його до серця, наші душі можуть зустріти Його через Слово. Тобто через Слово і тільки через Слово ваші душі можуть стати праведними перед Богом.
Саме завдяки Слову ми пізнали, що Ісус узяв на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення; саме слухаючи це Слово, ми цілим серцем повірили. В Слові також є відповідь на питання, чому Ісус мусив померти на Хресті. Ісус узяв на Себе наші гріхи під час хрещення, і тому Він мусив померти на Хресті, щоб спасти нас. Саме завдяки Слову ми пізнаємо Бога, Саме через Слово ми віримо в Нього. Саме завдяки Слову ми пізнаємо і віримо, що Ісус Христос – Бог.
 
 
Як ми можемо повірити в Бога?
Чи не через записане Слово Боже?
 
Якби не Слово Боже, як змогли б ми зустріти і повірити в Ісуса, котрий змив всі наші гріхи? Якби не Слово Боже, наша віра була б даремна. "Ось що я думаю", – ми можемо висловлювати власні думки, але вони не правдиві, і коли наші серця повні неправди, то дійсна правда не може увійти до нашого серця. Правильно було б сказати не "Ось що я думаю", але "Ось що Біблія каже". Коли ми читаємо Біблію, правда, сказана Богом, входить у наші серця і виправляє помилки наших попередніх думок.
З чого складається ваша віра в євангеліє води та Духа? Чи вона зіткана з ваших власних думок? Чи ви народилися знову, пізнавши й повіривши в правду, тому що почули Слово? Саме через Слово ми повірили і прийняли Бога до серця. Ось чому брама подвір`я скинії була виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника.
Вода в умивальниці означає хрещення, через яке Ісус Христос узяв на Себе всі наші гріхи. "Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду" (Матвiя 3:15). Через Слово Боже ми пізнали хрещення, яким Ісус узяв на Себе гріхи світу. Через Слово ми пізнали хрещення Ісуса, котрий узяв на Себе всі гріхи, які ми чинимо протягом всього життя, і завдяки цьому Слову ми щиро віримо в хрещення. Саме через Слово ми пізнаємо правду, що відкривається в умивальниці.
З Слова Божого ми можемо з`ясувати, що умивальниця була зроблена з бронзи. У Біблії бронза означає суд. Тому бронзова умивальниця означає, що, дивлячись на себе перед Законом, котрий виконує роль дзеркала, яке віддзеркалює нас, всі ми приречені бути засудженими. Ось чому умивальниця була зроблена з дзеркал жінок, що служили у скинії. Господь спас нас, приречених бути засудженими через наші гріхи, прийшовши на цю землю, прийнявши хрещення і померши на Хресті. Через записане Слово Боже ми пізнали, що Ісус охрестився, та в такий спосіб узяв на Себе всі наші гріхи, а тоді пішов на Хрест і забрав покарання за гріх. Тільки приймаючи до серця і вірячи в цю правду, ми спасаємося. А ви? Чи ви спаслися?
Одна містична секта стверджує, що її члени повинні пізнати точну дату свого спасіння, котрого місяця і дня вони спаслися. Кажуть, що пастор в цій секті свідчив перед багатьма віруючими, що повірив в Ісуса і був врятований, коли виліз на якусь гору, щоб молитися, і усвідомив, що він – ніщо. Він дуже гордо стверджував, що ніколи не забуде точної дати і часу, коли народився знову. Ці слова, звичайно, не мають жодного відношення до суканого віссону роботи гаптівника, адже це – тільки емоції. Віра цього пастора не має жодного відношення до блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника. Спасіння, про яке навчає ця секта, не має жодного відношення до істинного спасіння через Слово Боже, але є тільки людською вигадкою.
Насправді можна загіпнотизувати самого себе. Якщо люди продовжують наполягати, що вони безгрішні й думають про це знову і знову, то вони, зрештою, гіпнотизують самих себе й стають безгрішними у власних думках. Наспівуючи собі це твердження, вони справді можуть почуватися безгрішними, але таких почуттів ніколи не вистачає надовго. Тож незадовго вони мусять гіпнотизувати себе знову, співаючи: "Я безгрішний. Я безгрішний". Яка егоїстична, невірна, необґрунтована й упереджена їхня віра!
Суканий віссон роботи гаптівника означає Боже Слово Старого і Нового Завіту. Брами подвір`я скинії, святилища й святого святих були виткані з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, а це означає, що Ісус став дверима нашого спасіння і нашим Спасителем, як написано в Старому й Новому Завіті. Тому я дійсно дякую Господу за це безперечне спасіння, про яке Бог сказав нам! 
Ось чому під час молитви я не намагаюся збудити свої емоції чи виставлятися напоказ. Я просто молюся, покладаючись на Бога і довіряючи Йому. "Отче, будь ласка, допоможи нам. Допоможи нам проповідувати євангеліє по всьому світу. Захисти й підтримай всіх моїх товаришів священиків і святих. Дай нам працівників, котрі можуть служити євангелію, щоб це євангеліє розповсюджувалося та, щоб віруючі усвідомили й повірили у Твоє Слово". Ось що я кажу, коли молюся; під час молитви я не намагаюся збудити мої емоції і плакати; у моїх молитвах немає ідолопоклонства і незрозумілих слів.
Деякі люди, коли не можуть розбудити свої емоції, хоч дуже сильно стараються, навіть думають про своїх давно померлих батьків і матерів, щоб видушити з себе сльози, й удають, що моляться, щоб інші їх поважали. Такі удавані молитви схожі на купу сміття, що викликає в Бога лише огиду. Люди також розбуджують свої емоції, думаючи про розп`яття Ісуса на Хресті, й сліпо кричать: "Я вірю в Тебе, Господи!" 
Але чи це дійсно означає, що така надумана віра сильна? Якщо ви думаєте про свої гріхи і намагаєтеся збудити емоції, кажучи: "Господи, я згрішив. Допоможи мені жити праведно", то це справді може збудити ваші емоції. Таке емоційне пережиття і хороший сеанс плачу можуть вивести людину із стресової ситуації, тому багато людей відчувають оновлення і думають, що саме така віра потрібна. Хоч їхнє життя повне неприємностей, такі емоційні пережиття принаймні на якийсь час допомагають їм почуватися краще, тому вони продовжують жити таким релігійним життям.
 
 

Ви повинні повірити, що Господь прийшов до нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника

 
Христос прийшов до нас через Слово. Тому ви не повинні залежати від емоцій, але прислухатися до того, що вам каже Слово Боже. Важливо, чи ви серцем вірите в це Слово Боже. Під час молитви не намагайтеся зосередитися на власних емоціях. Радше, ви повинні втихомирити їх до певної міри. Чому? Тому що багато брехунів у цьому світі прагнуть нажитися на тих, котрі легко емоційно збуджуються і запалюються. Люди дуже часто втрачають розум, ідучи за власними відчуттями, тому коли проводиться зустріч оновлення під гаслом "Велике Духовне Оновлення", дуже часто його метою є тільки емоційне збудження учасників. 
Проте тепер, народившись знову, я не зміг би провести таку зустріч оновлення, навіть якби було треба, адже проповідування Слова Божого – це не збудження людських емоцій, як це відбувається на великих духовних зустрічах оновлення по всьому світі. Народившись знову через Слово правди, я вже давно попрощався з моїми емоціями, що часто втручалися в моє духовне життя.
Ми, праведні, які чуємо Слово Боже, віримо своїм розумом і серцем, ніколи не прагнемо емоційного збудження. Ми віримо в правду та швидко усвідомлюємо, чи хтось проповідує нам правдиве Слово Боже, чи ні, та швидко розрізняємо, чи ця людина дійсно промовляє до нас вірою в нього. Ми знаємо і віримо в правду блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, маємо Святого Духа в наших серцях, тому всі ми усвідомлюємо, що емоційне збудження далеке від правди, і приймаємо до серця тільки істинну правду.
Ісус прийшов до нас з блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками та суканим віссоном роботи гаптівника. Яка дивовижна ця правда! Яка прекрасна любов Христа, котрий спас вас! Через чотири місії Ісуса, про які написано в Божому Слові, всі ми повірили, що Ісус узяв всі наші гріхи на Себе через Своє хрещення, помер на Хресті й таким чином спас вас, виконавши всю праведність. 
Чи ви щиро вірите в цю правду? Ті, котрі проповідують євангеліє, повинні навчати про нього на основі правди суканого віссону роботи гаптівника, тобто Божого Слова Старого й Нового Завіту, і воно повинно містити блакитну, пурпурну та яскраво-червону нитки. А ті, котрі чують його, повинні прийняти його до серця і щиро повірити.
 
 

Вода умивальниці назавжди змила наші гріхи

 
Під час Свого хрещення Ісус узяв на Себе всі наші гріхи і очистив нас. Хрещення Ісуса означає воду умивальниці; воно очистило нас, приречених на пекло через гріхи, й дозволило нам стояти перед Богом. Ісус взяв на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення, тому Він зміг піти на Хрест і назавжди змити їх, будучи розп`ятим. Як хрещення Ісуса, так і Його Хрест свідчать, що Ісус забрав покарання за всі наші гріхи. Через хрещення і Хрест Ісус цілком виконав наше спасіння.
Молитви покаяння ніколи не зможуть очистити нас від наших гріхів. Ісус вже забрав наші гріхи через Своє хрещення, тому тепер всі наші гріхи назавжди змиті. Слухаючи це Слово і вірячи в те, що Ісус зробив для нас, ми можемо звільнитися від покарання за всі наші гріхи. Завдяки Ісусу, котрий витерпів наше покарання замість нас, ми вже звільнилися від нього через нашу віру в Його хрещення. Дійсно, ми спаслися через віру. Тому до певної міри спасіння дуже просте. Якщо ми віримо в дар і любов спасіння, то можемо спастися, але якщо не віримо, то не можемо спастися.
 
 
Окрім спасіння, здійсненого Богом, ніщо не може спасти нас
 
Ми не змогли б самі здобути спасіння, якби не Бог. Христос вирішив спасти нас ще до створення світу і здійснив наше спасіння, тому все залежить від волі Божої. Бог Отець вирішив спасти нас через Свого Сина та Святого Духа, і коли настав час, Він послав Свого єдинородного Сина Ісуса на цю землю. Коли Ісусу виповнилося 30 років і прийшов час для Нього виконати цю місію спасіння, Отець дозволив Христу охреститися і померти на Хресті, воскресив Його і таким чином спас нас. Ми спасаємося, вивчаючи й пізнаючи, що Господь зробив для нас, з Слова Старого і Нового Завіту та через віру нашого серця в цю правду. Спастися через віру в наших серцях значить прийняти до серця правдиву віру.
Чи ви вірите, що це Слово Біблії є Словом Божим? В цій Біблії промовляє не хто інший, як Сам Бог, котрий існував з самого початку, і вона є Його Словом. Через Слово Старого і Нового Завіту, Слово Боже, ми можемо пізнати й прийняти Бога. Саме через Слово Старого і Нового Завіту ми можемо усвідомити й повірити, що Він спас нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Також ті, котрі справді вірять в цю правду, є врятовані, тому вони можуть свідчити, що в цьому Слові справді є сила. Ми не повинні оцінювати й розглядати Слово Боже через призму наших обмежених думок, а натомість дізнатися з нього, як саме Бог спас нас. 
Я сподіваюся і молюся, щоб зі Старого і Нового Завіту ви пізнали й повірили в Слово блакитної (Хрещення Ісуса), пурпурної (Ісус – Цар царів) і яскраво-червоної (Хрест) ниток та суканого віссону роботи гаптівника (Боже Слово Старого і Нового Завіту). Якщо решту свого життя ви відкидатимете Слово Боже і розглядатимете Його Слово через призму ваших обмежених думок, то ніколи не будете врятовані.
Якщо ви визнаєте, що добре не знаєте Слова Божого, то мусите ретельно прислухатися до того, що кажуть попередники віри. Це можуть бути пастори, працівники чи миряни, і якщо те, що вони проповідують, дійсно є правдою перед Богом, то слухаючи Слово Боже, яке вони проповідують, ви повинні визнати, що це правда, і щиро повірити в нього. 
Ті, котрі поширюють Слово, не роблять цього, тому що це дуже легка справа, але тому, що те, що вони проповідують, є правдою перед Богом. Ось чому вони проповідують правду перед Богом, тобто євангеліє води та Духа, правду блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника. Незалежно від того, від кого ми чуємо це, якщо воно є істинним Словом Божим, то ми повинні тільки прийняти його, адже немає жодної йоти неправди в Божому Слові.
Ми повинні повірити в Слово Боже. Що означає "вірити"? Це означає прийняти. Це означає довіряти. Іншими словами, Христос охрестився для нас, тому ми довірили Йому всю нашу неміч і покладаємося на Нього. "Чи Господь дійсно спас мене через Свою місію? Я довіряю і вірю в Тебе". Така віра є істинною вірою.
Серед теологів цього світу дуже важко знайти когось, хто знає і вірить правильно. Ще навіть не дійшовши до умивальниці, вони зупиняються біля брами подвір`я скинії і не можуть навіть увійти на подвір`я. Проповідуючи про скинію, вони свідомо намагаються піти в обхід брами її подвір`я, а видаючи книги про скинію, вони вставляють ілюстрації, на котрих немає величезної брами, що займала більше 9 м. огорожі подвір`я.
Іноді трапляються такі, котрі сміливо проповідують про браму подвір`я скинії, але вони не знають основоположної сутності блакитної нитки, тому тільки кажуть: "блакитний колір – це колір неба". Отже вони стверджують, що блакитна нитка – це колір неба, тобто вона означає, що Ісус – Сам Бог, та що яскраво-червона нитка означає кров, яку Ісус пролив на Хресті, будучи на цій землі, й таким чином дуже хитро йдуть в обхід правди брами подвір`я скинії. А пурпурна нитка? Пурпурна нитка означає, що Ісус – Цар царів і Сам Бог. Але ж божественність Ісуса вже досконало показана в пурпурній нитці, тому немає потреби повторювати цю правду іншою ниткою. 
Насправді блакитна нитка означає, що Ісус прийшов на цю землю і узяв на Себе одразу всі гріхи людства у хрещенні від Івана. Але теологи цього світу не визнають цього хрещення Ісуса, тому вони також не можуть ані знати, ані проповідувати його, але тільки казати різні нісенітниці. Ті, котрі не народилися знову, тому що не вірять в Ісуса, котрий прийшов через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника, також не знають, що Ісус узяв на Себе всі гріхи через хрещення й витерпів покарання за них. Тож вони духовно осліпли й не можуть зрозуміти Слова, і таким чином зробили з Слова Божого релігію, інтерпретуючи його на власний розсуд, на основі власних думок. Вони навчають: "Повірте в Ісуса. Тоді ви будете врятовані. І будьте добрими й покірними надалі". Вони перетворили віру в Ісуса Христа на всього лиш релігію, що робить наголос тільки на добрих ділах.
Люди знають, що не можуть бути праведними, навіть якщо будуть з усіх сил старатися, тому вони легко вірять таким людям, котрі закликають людство намагатися робити добрі діла. Релігії навчають за такою ж старою схемою: "Якщо будете старатися, то зможете" або " З усіх сил старайтеся стати святими". Характерним для всіх релігій є те, що вони високо цінують чисті думки, зусилля і волю людства. Ось, наприклад, буддизм. Буддизм робить наголос на нескінченних зусиллях і волі людства та навчає своїх послідовників намагатися самостійно стати святими, кажучи: "не вбивайте; шукайте правду і живіть праведно". До певної міри, його вчення вельми схоже на християнські доктрини. Християнство і буддизм мають так багато спільного, хоч насправді вони цілком протилежні, тому що є всього лиш релігіями.
Релігія і віра – це зовсім різні речі. Істинна віра полягає у визнанні й прийнятті до серця Христового дару спасіння виключно через Божу праведність. Вірити означає отримати прощення гріхів через віру серця в те, що Господь прийшов на цю землю і охрестився, щоб узяти на Себе наші гріхи, та що Він забрав все покарання за наші гріхи, будучи розп`ятим. Вірити означає визнавати, що Господь звільнив нас від усіх наших гріхів та покарання через воду і Духа. Чи ви вірите? Ми повинні дійсно цілим серцем повірити.
 
 

Бог вже спас нас від всіх наших гріхів

 
Тому ми повинні тільки вірити і приймати до серця цю правду. Ось що дійсно слухняні Божі діти повинні робити перед Ним, а все інше не є важливе. Бог так полюбив вас, що послав Свого єдинородного Сина на цю землю, щоб Він узяв на Себе ваші гріхи через хрещення, був розп`ятий і засуджений на смерть та пролив кров, а потім воскресив Його і таким чином спас вас від усіх ваших гріхів. 
Тому, якщо ви не вірите в цю правду, то що Бог відчуває? Вже зараз, якщо ви хочете стати Його слухняними синами і дочками, любими Його серцю, то мусите повірити, що через Свого Сина Бог змив всі ваші гріхи і спас вас від них. Якщо ви цілим серцем і з вдячністю вірите, то мусите визнавати це своїми устами. Чи ви також хочете повірити в Нього, але вам здається, що це надто важко зробити? Тоді спробуйте устами визнати свою віру. Якщо ви визнаєте устами, що вірите, то віра посіється всередині вас і буде потроху проростати. Віра належить тим, котрі мужньо беруть її.
Припустимо, що я маю справжнє діамантове кільце. Припустимо також, що я даю його вам, але хтось із вас відмовляється взяти його, кажучи, що не може повірити, що кільце зроблене з справжнього діаманта. Хоча кільце справді діамантове, ця людина не повірила, тому для неї воно не діамантове і вона втратила можливість дістати справжнє діамантове кільце. 
Віра схожа на це. Якби авторитетний геолог довів людям у письмовому висновку, що це кільце зроблене з справжнього діаманта, то вони б повірили. Бог детально сказав нам у Своєму записаному Слові про цей Свій дар спасіння. І ті, котрі вірять в Спасіння, тому що про нього свідчить Його Слово, є людьми віри". Мені важко повірити, що це дійсно правда, але якщо Ти, Всемогутній, кажеш, що це правда, то я вірю". Коли люди так вірять, вони можуть стати людьми віри і відповідно до обітниці отримати найдорогоцінніший дар.
З іншого боку, є також інша віра. Припустимо, що шахрай підробив діамантове кільце, і що хтось купив його, одурманений його яскравими кольорами, та повіривши, що це був справжній діамант. Ця людина цілком переконана, що зробила мудрий вибір, але насправді її обдурили. Коли люди вірять лжесвідкам, котрі твердять, що кільце зроблене з діаманта, коли насправді це не так, тоді для таких людей цей підроблений діамант стає таким же, як справжній, адже вони сліпо вірять, що кільце зроблене з діаманта. Але те, що вони мають, – це всього лиш підробка. Також є люди, котрі мають неправдиву віру. Навіть, якщо вони переконані в своїй вірі, насправді це необґрунтована і містична брехня, адже вона походить не від Божого Слова.
Бог сказав: "Не поклоняйтеся іншим богам крім Мене". Слово Боже – це Сам Бог; Слово каже нам, що не народившись з води та Духа, ми не зможемо побачити Царства Божого (Івана 3:5). Бог каже нам, що не пройшовши спершу через браму подвір`я скинії, виткану з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, ми не зможемо увійти на подвір`я скинії, та що ті, котрі спершу не вмиють рук і ніг в умивальниці, не зможуть увійти в скинію. Тільки це Слово правдиве, тому все інше – підробки. 
Тільки віра в правду дійсно є правдивою вірою, а все інше – підробки. Як би палко люди не вірили, все, що виходить за межі Божого Слова, – це неправда. Якщо Ісус каже вам, що вже змив всі ваші гріхи через Своє хрещення і кров на Хресті, то ви повинні повірити в це. Наш Бог каже, що зробив це, тому віра в Його Слово є правдива. Якби Христос насправді не зробив цього, то це була б Його помилка, а ваша віра не була б помилкова. Але ж Господь точно зробив усе це, тому, якщо все ж ви не вірите й не спаслися, то це очевидно ваша власна помилка. Ось чому ми повинні тільки вірити. Ми повинні повірити, що Бог промовляє до нас через Свою Церкву. Чи ви вірите?
Що це за Слово, яким промовляє Церква? Це Слово Ісуса Христа, котрий прийшов до нас з блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками та суканим віссоном роботи гаптівника. Церква поширює все Слово Боже, що Ісус узяв на Себе наші гріхи під час хрещення, що Ісус – Сам Бог, та що Він забрав покарання за всі наші гріхи на Хресті. Віра в цю правду, що Ісус спас нас, є вірою справжнього діаманта, засвідченого Богом.
Коли ми одразу пізнаємо Божу волю і духовні значення скинії, а потім навчаємо про них, то це дуже просто. Але, якби ми прагнули набути тільки поверхневих знань про зовнішні ознаки скинії, вивчати оригінальні єврейські тексти про неї або ж її історичні передумови, то це не принесло б нам користі, а тільки головний біль.
Повірте в хрещення Ісуса. Ісус прийняв хрещення, котре очищує всі темні, брудні гріхи в наших серцях. Хрещення означає цілком змити гріхи, перенести, поховати, передати і покрити. Ісус прийняв хрещення, щоб узяти на Себе всі ваші гріхи. Ті, котрі не вірять в це, будуть позбавлені життя і вкинуті в пекло. "І зробиш умивальницю з міді, і підстава її мідь, на вмивання... І будуть вони вмивати руки свої та ноги свої, щоб їм не вмерти. І буде це для них вічна постанова, для нього й для нащадків його на їхні покоління" (Вихід 30:18, 21). Не повірити означає бути проклятим. Не повірити означає піти в пекло. Якщо ви не вірите, то на вас зійде прокляття Єгови та смерть, і ви будете вкинуті у вічний вогонь.
"І будуть вони вмивати руки свої та ноги свої, щоб їм не вмерти". Бог сказав це первосвященику, кажучи, що це – вічний закон, за яким повинні жити він і його нащадки. Кожен, хто хоче повірити в Ісуса як свого Спасителя, повинен повірити в Його хрещення і кров на Хресті. Віра належить тим, котрі мужньо беруть її. Спасіння стає вашим, якщо ви з вірою приймаєте його до серця. Правда може принести нам користь, тільки якщо ми віримо в неї. Ми повинні повірити в те, що Бог сказав нам. Для серця немає більшої перешкоди, ніж невіра.
Бог сказав, що коли священики ставатимуть перед Ним, вони повинні спочатку вмити свої руки й ноги у бронзовій умивальниці, та все ще дуже багато людей не мають належної віри, щоб вмити свої руки й ноги водою умивальниці. Кожен, хто не має цієї віри в умивальницю, буде позбавлений життя перед Богом. Повірте в євангеліє води та Духа у ваших серцях і цілком очистіться, та таким чином станьте перед Богом, уникніть смерті й отримайте Його Царство. Скільки б ви не сперечалися й не перечили Богу, ви обов`язково будете засуджені за те, що не повірили, коли мали можливість. Я сподіваюся і молюся, щоб ніхто з вас не пішов на смерть за невіру в правду.
Якщо ви не вірите в правду спасіння, котре змило ваші гріхи через хрещення Ісуса і Його кров на Хресті, то пошкодуєте. Чи ви вірите? Ми повинні дякувати Богу за спасіння від наших гріхів і покарання через умивальницю.
Решту скинії ми обговоримо в наступній частині цієї книги. Я сподіваюся, що всі ви скористаєтеся можливістю стати Божими дітьми через науки цих книг.