Zadarmo poskytujeme kresťanské knihy a e-knihy o Ježišovom krste a kríži.

DOMOV  |  MAPA  |  KONTAKT  |  POMOC    
Štúdie o Biblii Kresťanské knihy zadarmo e-kresťanské knihy zadarmo O nás
  Stručné vysvetlenie niektorých biblických termínov
 - Spojených s Evanjeliom o vode a Duchu

 

 • Krst
 • Krst znamená 1.) byť umytý, 2.) byť pochovaný - byť ponorený - v duchovnom význame, 3.) preloženie hriechov položením rúk, ako to bolo v Starej zmluve.

  V Novej zmluve Ján Krstiteľ pokrstil Ježiša, aby sa tak zmyli všetky hriechy sveta. „ Ježišov krst “ znamená sňať hriechy ľudí, zmyť hriechy sveta.

  Ježiš bol pokrstený Jánom Krstiteľom, predstaviteľom ľudstva a veľkňazom v tradícii Árona, na Seba sňal všetky hriechy sveta. To bolo cieľom Jeho krstu.

  Spojenie „ Ježišov krst “ má duchovný význam „ preložiť, byť pochovaný “ . To znamená, že všetky hriechy boli preložené na Ježiša a On bol súdený namiesto nás. Aby vykúpil ľudstvo, musel Ježiš sňať naše hriechy a umrieť za ne.

  Jeho smrť je aj tvojou aj mojou smrťou, smrťou všetkých hriešnikov na svete a Jeho zmŕtvychvstanie je zmŕtvychvstaním všetkých ľudí. Jeho obeť predstavuje spásu hriešnych a Jeho krst je svedectvom o tom, že všetky hriechy ľudstva sa zmyli.

  Biblia nám vraví, že „ona aj vás teraz zachraňuje v podobe krstu“, (Prvý list apoštola Petra 3:21). Ježišov krst je cestou vykúpenia ľudstva zmytím všetkých našich hriechov.

  Späť na zoznam


  Tlačená verzia   |   Pošlite túto webovú stránku priateľovi

   
  Bible studies
      Kázne
      Vyjadrenie viery
      Čo je evanjelium
      Biblické termíny
      FAQ o kresťanskej viere

     
  Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. ALL RIGHTS reserved.