Що таке Євангеліє?

Що таке Євангеліє води та Духа?


Апостол Павло сказав: «Бо я передав вам найперш, що й прийняв, що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням, і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес за Писанням» (1 Лист до коринтян 15:3-4). Що означають слова «Священне писання» у реченні «Христос був умер ради наших гріхів за Писанням»? Це означає Старий Завіт. Апостол Павло сказав, що Ісус умер за наші гріхи згідно книги Старого Завіту. Як Він викупив усі наші гріхи? Він зробив це Своїми справедливими діями: хрещенням і смертю на Хресті.

Ви напевно знаєте, що в часи ранньої церкви, не святкували Різдва до кінця 2-ого століття. Ранні Християни, як і Апостоли святкували тільки 6-те січня як «день хрещення Ісуса», і це було єдиною пам’ятною датою ранньої церкви.

Чому Апостоли робили значний наголос на Хрещенні Ісуса? Це - таємниця правдивого Євангелія води та Духа, яке вони одержали від Ісуса і проповідували світу. Ісус сказав: «Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже» (Євангеліє від Івана 3:5). У Біблії сказано, що Ісус прийшов через воду і кров, щоб врятувати нас від усіх наших гріхів (1 Соборне Послання Івана 5:6). Кров означає Хрест, тоді що ж означає вода?

(Я сподіваюся, що Ви усвідомлюєте різницю між водним хрещенням віруючих і Хрещенням Ісуса. Будь ласка, зверніть увагу на значення Хрещення Ісуса. Зараз ми не фокусуємо свою увагу на водному хрещенні прихильників доктрини духовного відродження через хрещення.)

Чому Ісуса охрестив Іван Хреститель? Чому Ісус сказав про Своє Хрещення «бо так годиться нам виповнити усю правду?» (Євангеліє від Матвія 3:15)

У Листі до Євреїв 10:1 написано: «Бо Закон, мавши тільки тінь майбутнього добра, а не самий образ речей, тими самими жертвами, що завжди щороку приносяться, не може ніколи вдосконалити тих, хто приступає...» Подивимось, які типові жертвоприношення Бог дав Його народові для спасіння під час Старого Завіту. Якщо хоч хто грішив і був винуватий, грішник повинен був скласти жертву за переступ, щоб учиняти спокуту за його гріх. Подивимось Книгу Левіт 1:3-5. «Якщо жертва його цілопалення з худоби великої, то нехай принесе його, самця безвадного; нехай приведе його до скинії заповіту, щоб він був уподобаний перед лицем Господнім. І покладе він руку свою на голову цілопалення, і буде йому дано вподобання на очищення від гріхів його. І заріже він ягня перед Господнім лицем. А Ааронові сини, священики, принесуть кров, і покроплять тією кров'ю на жертівника навколо, що при вході до скинії заповіту». Тут ми можемо бачити, що жертва за гріх повинна була задовольнити три вказані нижче умови, щоб бути законною перед Богом.

Люди повинні були
(1) підготувати жертовну тварину без вад (в. 3).
(2) покласти руки на голову спаленої жертви (в. 4).
(3) убити (аби кровоточила) жертву, щоб спокутувати свої гріхи (в. 5).


У наведених вище віршах ми повинні підтвердити Божий Закон, що гріх мав бути переданий жертовній тварині покладанням рук, перш ніж вона була убита. Це - дуже важлива правда. Зустрічаємо багато висловлювань типу «покладання рук на голову жертви за гріхи» для звільнення від гріха в наступних главах Книги Левіт. У Книзі Левіт 16:21 написано: «І покладе Аарон обидві руки свої на голову живого козла, і визнає над ним усі гріхи Ізраїлевих синів та всі їхні провини через усі їхні гріхи, і складе їх на голову козла, та й пошле через призначеного чоловіка на пустиню»

Коли Аарон, первосвященик, покладав руки на голову козла, усі гріхи Ізраїльтян переносились на голову тварини. Коли грішник покладав руки на голову жертви, то його гріхи переходили на голову тварини. Тим же чином, коли людину посвячують в духовний сан, священик покладає руки на її голову, щоб передати духівництво. Тому: «покладення рук» було актом перенесення гріхів на жертву. Це означає «перехід».

Тварина повинна бути убита, кровоточачи, тому що «душа тіла в крові, а Я дав її для вас на жертівника для очищення за душі ваші, бо кров очищує душу» (Книга Левіт 17:11).

Однак Ізраїльтяни були занадто слабкі, щоб спокутувати усі свої гріхи. Вони не могли стримати себе від щоденного гріха аж до смерті, навіть приносячи жертви за гріхи щоразу, коли грішили. Бог відкрив для них іншу можливість, щоб один раз у рік простилися їм всі їхні цілорічні гріхи. Цей ритуал відбувався у День Спокути. Цього дня Аарон, первосвященик, покладав руки на голову козла відпущення, щоб раз і назавжди передати йому щорічні гріхи всіх Ізраїльтян (Книга Левіт 16:21).

В той час Аарон був представником Ізраїльтян, тому що він покладав руки на голову козла замість всіх Ізраїльтян. Коли він сам покладав руки на голову тварини, усі річні гріхи Ізраїльтян (тоді приблизно 2-3 мільйони людей) переносились на голову козла його законними діями. Це був статут для людства назавжди (Книга Левіт 16:29).

Це було «тінню майбутнього добра, а не самим образом речей» (Лист до Євреїв 10:1). Тепер Бог довершив «майбутнє добро» через Ісуса Христа. Подивимось, як Ісус Христос виконав Його Заповіт.

Спочатку, Бог Отець послав Ісуса Христа в тілі людини без вад як обіцяного Агнця Божого. Він - єдинородний Син Божий, і Він - Святий Бог. Тому саме Він мав стати безвадною жертвою всього людства.

По-друге, Його охрестив Іван Хреститель у Річці Йордан. Тут ми повинні знати, ким був Іван Хреститель, який охрестив Ісуса. Іван Хреститель був нащадком Аарона, первосвящеником. Священик Захарія, батько Івана походив з роду Авія, онука Аарона (Євангеліє від Луки 1:5, 1 Хроніка 24:10). Таким чином Іван Хреститель був нащадком Аарона, первосвященика. Це означає, що він мав право також стати первосвящеником. Крім того, Ісус підтвердив, що Іван найвидатніша постать серед усього людства. «Поправді кажу вам: Між народженими від жінок не було більшого від Івана Христителя! Та найменший у Царстві Небеснім той більший від нього. Усі бо Пророки й Закон до Івана провіщували» (Євангеліє від Матвія 11:11,13). Це означає, що Іван - останній Первосвященик на землі і законний представник всього людства, якого пообіцяв та підготував Бог.

Його пророкував ще Старий Завіт. «Ось Я посилаю Свого Ангола, і він перед обличчям Моїм приготує дорогу» (Книга Малахії 3:1). «Згадайте Закона Мойсея, Мого раба, що йому наказав на Хориві устави й права щодо всього Ізраїля. Ось Я пошлю вам пророка Іллю, перше ніж день Господній настане, великий й страшний! І приверне він серце батьків до синів, і серце синівське до їхніх батьків, щоб Я не прийшов, і не вразив цей Край прокляттям» (Книга Малахії 4:4-6). Ісус сказав: «Коли ж хочете знати, то Ілля він, що має прийти» (Євангеліє від Матвія 11:14).

Іван Хреститель був Іллею, який прибув, щоб навернути усіх людей до Ісуса Христа, готуючи їх прийняти Його. Він народився за шість місяців до народження Ісуса. Іван показав людям у пустині каяття через хрещення, щоб підготувати дорогу для Бога. Він повинен був вести людей, щоб нагадати закон і жертовну систему Старого Завіту, щоб підготувати їх до приходу їхнього Спасителя Ісуса Христа. Таким чином Іван хрестив людей і допомагав їм зрозуміти, що невдовзі прибуде Спаситель і забере усі гріхи світу через покладання рук. Хрещення Івана призивало грішників навертатися до Бога. Дуже багато людей чули слово Боже через Івана, залишали своїх ідолів і наверталися до Бога, визнаючи свої гріхи.Тоді Ісус прибув з Галилеї до Івана на Йордан, щоб хреститися від Івана Хрестителя. Ісус сказав: «Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його» (Євангеліє від Матвія 3:15). Тут, уся справедливість - «dіkaіosune» грецькою, і значення цього слова - «справедливість, правосуддя». Це означає, що Ісус врятував усіх грішників від їхніх гріхів в абсолютно законний і справедливого спосіб. Щоб звільнити всіх грішників від їхніх гріхів законним та справедливим способом, Ісус повинен був забрати всі їхні гріхи через «покладання рук» згідно із Заповітом, який Бог зробив у Старому Завіті. Це був найкращий для Нього спосіб, щоб забрати всі гріхи людства, охрестившись від Івана. Оскільки Ісус взяв усі гріхи світу через Його хрещення, наступного дня Іван Хреститель засвідчив: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Євангеліє від Івана 1:29). Цей самий Іван прибув, щоб сповнити хрещення Ісуса, покладенням рук. В той час Іван покладав руки на голову Ісуса Христа, таким чином усі гріх світу перейшли на Нього відповідно до закону Божого.

По-третє, Він був розп’ятий за звільнення нас від гріха. Перед Його останнім подихом Він сказав: «Звершилось!» (Євангеліє від Івана 19:30) Він пролив кров як розплату за наші гріхи. Ісус воскрес на третій день, і вознісся на Небо. Він змив весь гріх світу Його хрещенням і Його кров'ю на Хресті.

Апостол Павло сказав: «Бо я передав вам найперш, що й прийняв, що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням» (1 Лист до Коринтян 15:3). Тепер Ви розумієте, як жертовну тварину використовували для звільнення від гріха в Старому Завіті, і чому це – тінь майбутнього добра?

Перед забиттям жертовної тварини відбувалось «покладення рук». Якщо хтось забував «покласти руки на жертву», яка приносилась за гріхи, йому не прощався його гріх беззаконня. Бог ніколи не приймав таких беззаконних жертв. Приносити жертву, не покладаючи на неї рук, було проти закону Божого.

Ісус прийшов на цей світ, щоб змити весь наш гріх Його справедливою дією (Лист до Римлян 5:18). Його справедливим вчинком було те, що він охрестився від Івана Хрестителя, щоб забрати гріх світу, і був розп’ятий, щоб заплатити за наші гріхи. Він прийшов через Його Хрещення і кров. Але на жаль, більшість християн знає тільки половину Його справедливого вчинку. Нам слід знати усе Євангеліє води та Духа. Вірити в Нього, випускаючи важливу частину Його Євангелія, є беззаконням та пустотою.

Апостол Іван пояснив значну частину Його Євангелія у своєму Першому Посланні. «То Той, що прийшов був водою та кров'ю, Ісус Христос. І не тільки водою, а водою та кров'ю. І Дух свідчить, бо Дух то правда» (1 Соборне Послання Івана 5:6).

Ми народжені у грісі, і грішимо до нашого останнього подиху. Ми не можемо не грішити, і ми не можемо утекти від Божого суду. Усе людство приречене на пекло: «Бо заплата за гріх смерть» (Лист до Римлян 6:23). Але хоч було багато гріхів, набагато більше було милосердя: «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Лист до римлян 5:20, Євангеліє від Івана 3:16).

Ісус Христос, Син Божий прийшов на світ як Агнець Божий. Він узяв весь гріх світу, коли Його охрестив Іван Хреститель у Річці Йордан. Як представник усього людства, Іван поклав руки на голову Ісуса, і в той час весь гріх світу переходив на Ісуса. У такий спосіб Ісус узяв усі наші гріхи Його хрещенням і несе їх на Хрест. Він пролив усю Свою священну кров як заплату за наші гріхи, і повністю відкупив весь світ від гріхів.

Таким чином, Він викрикнув голосно: «Звершилось!» перед Його останнім подихом на Хресті. Що звершилося для Ісуса? Весь гріх і Його суд закінчилися Його справедливим вчинком, іншими словами, ми були прощені за весь наш гріх Його хрещенням і смертю на Хресті. Ісус Христос змив весь гріх світу приблизно 2000 років тому, і освятив нову й живу дорогу (Лист до Євреїв 10:20). Тепер настав час Його милосердя. Хто увірує в Його хрещення і Його смерть на Хресті буде прощеним за всі його гріхи, і буде храмом Святого Духа (Дії 2:38). Алилуя!

Що ще сказати! Є так багато віршів у Біблії, які підтверджують Його Хрещення як безперечно справедливий вчинок Ісуса для нашого спасіння (Євангеліє від Матвія 3:13-17, 1 Петра 3:21, Євангеліє від Івана 6:53-55, Лист до Ефесян 4:5, Лист до галатів 3:27, Дії 10:37, і т.д.)

Чи Ви вірите в цю правду? Чи Ви не маєте жодного гріха у вашому серці? Чи Ісус взяв на себе усі ваші гріхи від народження дотепер? Чи Він взяв весь ваш гріх відтепер до вашого останнього подиху Його хрещенням 2000 років тому? У такому разі чи Ви абсолютно освячені вірою в Його хрещення і кров?

Християнство сьогодні повинно навернутись до Євангелія води та Духа. Якщо хочете знати про Євангеліє води та Духа більш детально, не вагаючись зверніться до Місії "Нове Життя" (The New Life Mission). Ви можете безкоштовно отримати друковані та електронні книги преп. Пола Ч. Джонга.

Книга 1: "Чи дійсно ви народилися знов від води і Духа?"
Книга 2: "Повернення до Євангелія Води та Духа"
Книга 3: "Єдиний Вірний Спосіб Отримання Святого Духа"
Книга 4: "Яка віра веде нас до Божої Справедливості? (І) "
- Науки Пола Ч. Джонга про Лист до Римлян
Книга 5: "Наш ГОСПОДЬ, що стає Божою Справедливістю (І)"
- Справедливість Божа, що виявляється у Листі до у Римлян
Книга 6: "Наш ГОСПОДЬ, що стає Божою Справедливістю (II)"
- Справедливість Божа, що виявляється у Листі до у Римлян
Книга 7: Чи справді наближається Вік Антихриста, Мучеництва, Вознесіння та Тисячолітнього Царства? (I)
- Коментарі та Науки за Книгою Одкровення Івана
Книга 8: Чи справді наближається Вік Антихриста, Мучеництва, Вознесіння та Тисячолітнього Царства? (II)
- Коментарі та Науки за Книгою Одкровення Івана
Книга 9: Скинія: Детальний Образ Ісуса Христа (I)
Книга 10: Скинія: Детальний Образ Ісуса Христа (II)
Книга 11: Основні Принципи ХРИСТА
- Символ віри Апостолів
Книга 12: Духовне Зростання Пола Ч. Джонга: Видання 1
- Євангеліє від Матвія (І)
Книга 14: Духовне Зростання Пола Ч. Джонга: Видання 3
- Перше Соборне Послання Івана (І)
Книга 15: Духовне Зростання Пола Ч. Джонга: Видання 4
- Перше Соборне Послання Івана (ІI)