Search

Проучване на Скинията

Будова скинії

Свързани проповеди

· Спасіння грішників, що об\'являється у скинії (Вихід 27:9-21)

Спасіння грішників, що об`являється у скинії
(Вихід 27:9-21)
"І зробиш скинійне подвір`я. На південну сторону, на полудень запони для подвір`я, суканий віссон; довжина першій стороні сто літків. А стовпів для нього двадцять, а їхніх підстав із міді двадцять. Гаки тих стовпів та обручі їхні срібло. І так само на сторону півночі вдовжину запони: довжина сто ліктів; а стовпів для нього двадцять, а підстав для них двадцять, із міді. Гаки тих стовпів та обручі їхні срібло. А ширина подвір`я в сторону заходу: запони п`ятдесят ліктів, а для них стовпів десять, а їхніх підстав десять. А ширина подвір`я в сторону переду, сходу, п`ятдесят ліктів. І на п`ятнадцять ліктів запони для боку; стовпів для них три, і підстав для них три. А для боку другого п`ятнадцять ліктів запони; стовпів для них три, і підстав для них три. А для брами подвір`я заслона на двадцять ліктів із блакиті, і пурпуру, і червені та з суканого віссону, робота гаптівника. Для них стовпів чотири, і підстав їхніх чотири. Усі стовпи подвір`я поспинані навколо сріблом; їхні гаки срібло, а підстави їхні мідь. Довжина подвір`я сто ліктів, а ширина скрізь п`ятдесят, а вишина п`ять ліктів. Запони з суканого віссону, а підстави стовпів мідь. Усі речі скинії для всякої служби в ній, усі кілки її й усі кілки подвір`я мідь. І ти накажеш Ізраїлевим синам, і нехай вони приносять тобі оливу з оливок, чисту, товчену, для освітлення, щоб завжди горіла лямпада. У скинії заповіту назовні завіси, що на свідоцтві, приготує її на запалення Аарон та сини його від вечора аж до ранку перед лицем Господнім. Це вічна постанова їхнім родам від Ізраїлевих синів".
 
 
Огорожа прямокутного подвір`я скинії мала довжину 100 ліктів. У Біблії лікоть – це довжина руки від ліктя до кінця пальця, близько 45 см. (18 дюймів) за сучасними мірками. Отож огорожа подвір`я скинії мала 100 ліктів у довжину, що дорівнює близько 45 м. (150 футів), а її ширина складала 50 ліктів, тобто приблизно 22,5 м. (75 футів). Тож такі були розміри Дому, в якому Бог жив серед народу Ізраїля в часи Старого Завіту.
 
 
Подвір`я скинії було оточене огорожею
 
Стовпи двору скинії
Чи ви колись бачили модель скинії на якійсь картині чи малюнку? Загалом скинія ділилася на подвір`я і власне скинію, Дім Божий. У цьому Домі Божому, у скинії, був невеликий елемент, званий святилищем. Святилище було покрите чотирма різними покривалами: одне покривало було виткане з суканого віссону та блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток; інше з козиної вовни; ще інше з баранячих шкурок, начервоно пофарбованих; ще інше покривало було зі шкурок тахашевих. 
Зі сходу подвір`я скинії була його брама, виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника. Увійшовши в цю браму, ми побачили б жертовник цілопалення і умивальницю. За умивальницею була сама скинія. Скинія ділилася на святилище і святеє святих, де був Божий ковчег свідоцтва. Огорожа подвір`я скинії була споруджена з 60 стовпів з запонами із суканого віссону роботи гаптівника. Сама скинія, з іншого боку, була споруджена з 48 дошок і 9 стовпів. Ми повинні мати принаймні загальне уявлення про зовнішній вигляд скинії для того, щоб змогти зрозуміти, що Бог хоче нам сказати через її форму.
Бог мешкав усередині скинії, спорудженої з 48 дошок. Бог показував народу Ізраїля Свою присутність з допомогою стовпа диму над скинією вдень і вогню вночі. І всередині святилища, де жив Сам Бог, все наповнювала слава Божа. Всередині святилища був стіл показних хлібів, свічник і жертовник кадила, а всередині святого святих був ковчег свідоцтва і віко. Ці місця були заборонені для простого народу Ізраїлю; тільки священики і первосвященик могли увійти туди відповідно до обряду скинії. Написано: "При такому ж урядженні до першої скинії входили завжди священики, правлячи служби Богові. а до другої раз на рік сам первосвященик, не без крови, яку він приносить за себе й за людські провини" (До євреїв 9:6-7). Це каже нам, що в наш час тільки ті, котрі мають золоту віру в євангеліє води та Духа, можуть прожити життя з Богом, служачи Йому.
Що означає хліб на столі показних хлібів? Він означає Слово Боже. Що ж тоді означає жертовник кадила? Він означає молитву. Всередині святого святих був ковчег свідоцтва і віко, зроблене з чистого золота, що було над ковчегом. Херувими простягали свої крила, закриваючи ними віко, і були один напроти одного над віком. Таке було віко, місце, де панувала Божа благодать. Всередині ковчегу свідоцтва були дві кам`яні скрижалі з викарбуваними на них Десятьма Заповідями, розквітла палиця Аарона і глечик, наповнений манною. Ковчег був покритий золотою кришкою (віком), а на ній сиділи херувими.
 
 
Де живуть ті, котрі одержали прощення гріхів?
 
Ті, котрі отримали прощення гріхів, живуть усередині святилища. Святилище було споруджене з 48 дошок, покритих золотом. Подумайте про нього. Уявіть, як сяє не якась жменя золота, а 48 золотих дошок? Інтер`єр святилища і весь посуд був зроблений з чистого золота, таким чином вони сяяли неймовірно.
Жертовник цілопалення і умивальниця на подвір`ї скинії були зроблені з чистої бронзи, а огорожа подвір`я складалась із стовпів, покритих сріблом, і суканого віссону роботи гаптівника. Натомість весь посуд всередині святилища був зроблений із золота; а також золотим був свічник і стіл показних хлібів. Оскільки всі елементи святилища і його стін були зроблені з чистого золота, то внутрішня частина святилища завжди сяяла блискучим золотим сяйвом. 
Те, що всередині святилища все сяяло блискучим золотим сяйвом означає, що врятовані святі проживуть своє дорогоцінне життя з вірою в Церкві Божій. Святі, котрі живуть з вірою в євангеліє води та Духа, схожі на чисте золото святилища. Життя таких святих у святилищі є благословенним життям в Церкві, у повноті Слова Божого, молитві й прославі Бога; завдяки Церкві вони постають перед троном Божим і щодня одягаються в Його благодать. Так виглядає життя віри всередині святилища. Ви повинні повірити, що тільки праведні, врятовані через євангеліє води та Духа, можуть прожити це дорогоцінне життя з вірою всередині святилища.
 
 
Бог чітко відділив внутрішню і зовнішню частини святилища
 
Як більшість будинків має огорожі, так само подвір`я скинії мало огорожу, зроблену з 60 стовпів і оточену запонами з суканого віссону роботи гаптівника. У східній частині подвір`я була брама 9 м. (30 футів) завширшки, зроблена з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону.
Вивчаючи скинію, ми повинні усвідомити, що таке блискуча віра, якої Бог хоче від нас, а також якою є віра спасіння і як Христос спас нас через елементи скинії. Щоб дізнатися, що таке золота і блискуча віра святилища, ми повинні спочатку ретельно дослідити умивальницю, жертовник цілопалення і огорожу подвір`я скинії, та всі матеріали, з яких вони виготовлені. Тільки таким чином ми можемо з`ясувати, з якою вірою ми можемо увійти в блискуче, золоте і сяюче святилище.
Що знаходилося на подвір`ї скинії? Там були умивальниця і жертовник цілопалення. І воно було оточене 60 дерев`яними стовпами, і на цих стовпах була запона з суканого віссону роботи гаптівника як огорожа подвір`я. Стовпи цієї огорожі були зроблені з дерева акації, котре, незважаючи на велику міцність, було дуже легке. Стовпи, зроблені з цієї деревини, мали висоту приблизно 2,25 м. (7,5 футів), тому більшість людей середнього зросту не могли побачити внутрішню частину скинії через огорожу подвір`я. Звичайно, можна було побачити подвір`я, ставши на якийсь предмет, але інакше це було неможливо. Це означає, що через наші власні фізичні зусилля ми ніколи не зможемо увійти в Царство Боже.
На нижніх кінцях дерев`яних стовпів подвір`я були бронзові підстави, а верхні кінці були покриті срібними верхівками. Оскільки стовпи не могли б стояти самостійно, то суміжні стовпи міцно з`єднувались один з одним срібними обручами. А для поперечної стійкості стовпів срібні гаки на срібних верхівках стовпів були прив`язані шнурами до бронзових кілків (Вихід 35:18). 
 
 

З яких матеріалів була зроблена брама подвір`я скинії?

Брама дворуМатеріали, з яких була зроблена брама подвір`я скинії, – це блакитна, пурпурна і яскраво-червона нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Висота брами складала 2,25 м. (7,5 футів), а її ширина – приблизно 9 м. (30 футів). Це була завіса, виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, яка висіла на чотирьох стовпах. Насправді кожного разу, коли хтось намагався зайти на подвір`я скинії, він міг легко знайти її браму.
Блакитна, пурпурна і яскраво-червона нитки та суканий віссон роботи гаптівника, з яких виготовлено браму скинії, показують нам, як Бог спас нас від всіх наших гріхів через чотири справи Свого Сина Ісуса. Всі 60 дерев`яних стовпів і суканий віссон роботи гаптівника огорожі подвір`я скинії також чітко показують нам, яким чином Бог спас нас від наших гріхів через Свого Сина Ісуса.
Іншими словами, з допомогою брами подвір`я скинії Бог зрозуміло показує нам таємницю спасіння. Давайте ще раз розглянемо матеріали, з яких була зроблена брама подвір`я скинії: блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Ці чотири нитки надзвичайно важливі для спасіння через віру в Ісуса. Якби ці матеріали не були важливі, Біблія не описувала б їх так детально. 
Всі матеріали, з яких була зроблена брама подвір`я скинії, абсолютно необхідні для Божого спасіння людства. Проте той факт, що брама була виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону, без сумніву має найбільше значення для Божого спасіння грішників, тому що ці чотири нитки стали істинним об`явленням досконалого спасіння Божого. Саме таке спасіння встановив Бог. Ось чому Бог показав Мойсею модель скинії на горі Синай і наказав йому зробити браму подвір`я скинії відповідно до тієї моделі.
 
 

Що означають блакитна, пурпурна і яскраво-червона нитки та суканий віссон роботи гаптівника?

 
Брама святилища була зроблена із завіси, витканої з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, і завіса між святилищем та святим святих також була виткана з цих чотирьох ниток. І не тільки вони, але й ефод та нагрудник первосвященика також були виткані з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону. Що ж тоді означають блакитна, пурпурна і яскраво-червона нитки та суканий віссон роботи гаптівника? Що конкретно означають ці блакитна, пурпурна і яскраво-червона нитки та суканий віссон, які були абсолютно необхідні для Христа, щоб спасти всіх нас? Ми обов`язково повинні детально розглянути цю проблему.
В першу чергу, блакитна нитка означає хрещення Ісуса Христа. Ті, котрі не знають значення хрещення, не знають також, що блакитна нитка означає хрещення Ісуса Христа. Насправді не народжені знову загалом стверджують, що блакитна нитка означає наступне: "Ісус Христос – це Сам Бог, і Він прийшов на цю землю в тілі людини". Інші, з іншого боку, твердять: "блакитна нитка означає тільки Слово". Проте Біблія каже, що блакитна нитка означає хрещення Ісуса, через яке Він взяв на Себе гріхи світу після приходу на цю землю. Святе Письмо чітко показує нам, що блакитна нитка означає водне хрещення, яке Ісус прийняв від Івана Хрестителя. Читаючи Слово про скинію, я усвідомив: "Ага, Бог хоче показати нам важливість нашої віри в хрещення Ісуса".
Мантія, яку вдягав первосвященик для жертвоприношення, також була виткана з блакитної нитки. Золота пластина висіла на тюрбані, який первосвященик одягав на голову, і шнурок, що прикріплював пластину до тюрбана, також був блакитний. І на цій золотій пластині була викарбувана фраза: "Святиня для Господа". Ми можемо бачити, що блакитний шнурок, який прикріплював золоту пластину до тюрбана первосвященика, ясно доводить хрещення Ісуса, яке віддає святість Господу.
Таким чином, через блакитний шнурок, який прикріплював золоту пластину до тюрбана, Бог каже нам про наше істинне спасіння. Іншими словами, саме блакитна нитка, тобто хрещення Ісуса, дарує нам святість. Хоча блакитний колір загалом нагадує нам про блакитне небо, він означає не тільки Бога. З-поміж блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, блакитна нитка поза сумнівом означає хрещення Ісуса Христа. Іншими словами, блакитна нитка каже нам, що Ісус Христос узяв гріхи всіх грішників цього світу у хрещенні (Матвія 3:15). Якби Ісус не взяв гріхи людства у хрещенні, віруючі не змогли б віддавати "святість Господу". Якби не хрещення, яке Ісус прийняв, ми ніколи не змогли б одягнутися в святість перед Богом.
Чи знаєте ви духовне значення Божого наказу виткати браму подвір`я скинії з блакитної нитки відповідно до моделі, показаної Мойсею? Брама подвір`я, що вела до скинії, де жив Бог, означає Ісуса Христа. Ніхто не може увійти до Царства Небесного без Ісуса Христа. Брама подвір`я, що означає Ісуса, була виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону, тому що очевидно Бог хотів відкрити нам правду нашого спасіння. Пурпурна нитка означає Святого Духа, що каже нам: "Ісус є Царем царів". Яскраво-червона нитка означає кров, яку Ісус пролив на Хресті. Блакитна нитка, як ми щойно сказали, означає хрещення, яке Ісус прийняв від Івана Хрестителя. 
Таким чином, блакитна, пурпурна і яскраво-червона нитки означають хрещення Ісуса, втілення Бога і Його смерть на Хресті. Діла Ісуса, що об`являються в цих трьох нитках, дають нам віру, яка допомагає постати перед Єговою у святості. Ісус, Сам Бог, прийшов на цю землю в тілі людини, узяв прогрішення грішників на Своє власне тіло у хрещенні, і жертовно заплатив за всі гріхи й прокляття, проливши Свою кров; саме це є духовною таємницею блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток.
Можливо, ви дотепер думали, що блакитна нитка тільки об`являє Бога чи Його Слово. Але зараз ви повинні чітко зрозуміти, що блакитна нитка фактично означає хрещення Ісуса Христа. Хрещення, через яке Ісус прийняв всі наші гріхи, є надзвичайно важливе, і його не можна ігнорувати; дійсно, через скинію Старого Завіту Бог показує нам його важливість.
 
 

Хрещення було засобом, з допомогою якого Ісус забрав наші гріхи

Хрещення Ісуса
Стовпи огорожі скинії були зроблені з дерева акації. Внизу цих стовпів були бронзові підстави, а срібні верхівки накривали їх зверху. Це перш за все означає, що грішники повинні піти на суд за свої гріхи. Тільки ті, котрі вже колись були засуджені за їхні гріхи, можуть спастися. Ті, котрі ще не прийняли суд і тому не є врятовані, не можуть уникнути суду та вічного покарання за їхні гріхи, коли вони постануть перед Богом.
Як написано: "Бо заплата за гріх смерть" (До римлян 6:23), грішники обов`язково підуть на жахливий суд Божий за їхні гріхи. Тому грішники повинні один раз прийняти засуд Божий за їхні гріхи, а потім жити знову, одягнувшись в Його благодать. Ось що означає народитися знову. Саме віра в блакитну нитку, тобто в те, що Ісус Христос узяв всі наші гріхи на Себе через хрещення, і віра в яскраво-червону нитку, тобто в те, що Ісус спас всіх грішників через засуд на Хресті, тільки така віра, допомагає нам один раз померти за наші гріхи і народитися знову. Ви повинні усвідомити, що тільки вічне покарання чекає тих, котрі через їхню невіру не можуть пройти через суд у вірі.
Хрещення Ісуса було засобом, завдяки якому Христос забрав всі наші прогрішення, щоб спасти нас від наших гріхів. Ісус охрестився від Івана Хрестителя, щоб узяти на Себе всі наші гріхи. Ісус – це Сам Бог, і все ж, щоб спасти нас, Він прийшов на цю землю в тілі людини, узяв на Себе всі прогрішення грішників у хрещенні від Івана Хрестителя, представника людства, і був засуджений замість всіх грішників, жертовно віддавши власне тіло на Хресті та проливши воду і кров. Брама подвір`я скинії детально показує нам елементи місії, виконаної Ісусом як нашим Спасителем. Через браму подвір`я скинії Бог явно показує нам, що Ісус став Спасителем грішників.
Суканий віссон роботи гаптівника означає Слово Старого і Нового Завіту, що є дуже детальне і відповідає одне одному. Як старанно треба гаптувати, щоб виготовити цей суканий віссон! Через суканий віссон роботи гаптівника Бог детально показує нам, як Він спас нас.
Дивлячись на килими, ми бачимо, що вони зв`язані з допомогою переплетення різних ниток. Так само Бог наказав юдеям зробити браму подвір`я скинії з допомогою переплетення блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток на суканім віссоні роботи гаптівника. Це показує нам, що Ісус, котрий прийшов до нас через воду (хрещення), кров (Хрест) і Святого Духа (Ісус є Богом), приховані в досконалому Слові Божому, справді є дверима нашого спасіння. Маючи належну віру в Ісуса Христа, що виявляється в досконалому Слові Божому, і одягнувшись в Його любов, ми вже цілком спаслися через віру.
Ісус Христос спас нас не випадково. Ми можемо переконатися в цьому, подивившись на скинію. Ісус цілком спас грішників. Ми можемо усвідомити, що Він справді цілком спас нас, тільки подивившись на стовпи огорожі. Чому стовпів огорожі було саме 60? Тому що число 6 означає людину, тоді як число 3 означає Бога. У Об`явленні 13 з`являється мітка 666 і Бог каже, що це число є числом Звіра, та що мудрі знають таємницю цього числа. Тому число 666 означає, що людина діє, як Бог. Чого прагне людство? Чи ж воно не прагне стати подібним до досконалого Бога? Якщо ми дійсно хочемо стати подібними до Бога, то мусимо народитися знову вірою в Ісуса і стати Божими дітьми. 60 стовпів означають саме це.
Проте, замість вірити, люди зарозуміло, злісно намагаються стати учасниками божественної природи через свої власні зусилля. Саме це є причиною того, що люди по-іншому тлумачать все Слово відповідно до власних прагнень і помиляються у власних людських думках, адже не мають віри, а тільки пожадання, що протистоїть Богу. Через це пожадання плоті, що прагне самостійно стати досконалою, вони, зрештою, сильно віддаляються від Слова Божого.
 
 
Слово спасіння, що об`являється у всіх елементах скинії
 
Щоб спасти грішників і привести їх до святилища, Ісусу Христу були потрібні весь посуд і матеріали скинії. Був необхідний жертовник цілопалення, так само як умивальниця, і стовпи, і бронзові підстави, і срібні верхівки, гаки і срібні шнури. Всі ці речі знаходилися за межами святилища і були необхідні, щоб перетворити грішника на праведного.
Всі ці речі були необхідні, щоб дати грішникам можливість увійти і жити в Царстві Божому, але найголовнішою серед них була блакитна нитка (Хрещення Ісуса). Блакитна, пурпурна і яскраво-червона нитки були використані для брами подвір`я скинії. Ці нитки означають три місії Ісуса, потрібні для нашої віри в Бога. По-перше, Ісус прийшов на цю землю і узяв всі наші гріхи на Себе через Своє хрещення; по-друге, Ісус є Богом (Дух); і по-третє, Ісус помер на Хресті, щоб прийняти покарання за всі гріхи, які Він взяв на Себе з допомогою Івана в річці Йордан. Ось правильна й істинна віра, потрібна для грішників, щоб спастися і стати праведними.
Читаючи Біблію, ми можемо усвідомити, як справді важко зрозуміти Христа. Ми можемо точно з`ясувати, що Той, хто цілком спас нас, нитка за ниткою, як суканий віссон роботи гаптівника, – це не хто інший, як Сам Бог. До того ж Бог наказав юдеям зробити браму подвір`я скинії з переплетення блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток на суканому віссоні завдовжки 9 м. Насправді Бог зробив так, щоб кожен, дивлячись на скинію, навіть здалека міг розгледіти браму подвір`я скинії.
Запона з суканого віссону роботи гаптівника на стовпах подвір`я скинії показує Божу святість. Тому зрозуміло, що грішники не можуть ризикнути наблизитися до скинії, та що вони можуть увійти на її подвір`я, тільки отримавши спасіння через віру в місію Ісуса, що об`являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках, з яких виткана брама подвір`я скинії. Таким чином, Бог дав грішникам можливість зрозуміти, що Ісус Христос змив всі їхні гріхи і спас їх через воду, кров і Святого Духа.
Не тільки це, але і матеріали, з яких зроблені всі елементи скинії, зокрема брама її подвір`я, також показують нам глибину Слова, через яке Бог зробив грішників праведними. Оскільки Бог наказав юдеям зробити браму подвір`я скинії достатньо великою, щоб кожен міг її побачити, та тому, що ця брама була зроблена зі складного переплетення блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток на суканому віссоні роботи гаптівника, Бог дозволив усім людям чітко зрозуміти важливість Слова, яке може зробити грішників праведними. 
Брама подвір`я скинії каже нам, що Бог цілком спас нас, схожих на дерево акації, від гріхів через блакитну (Хрещення Ісуса), яскраво-червону (кров Хреста), і пурпурну (Ісус є Богом) нитки. Бог дозволив увійти в святилище, у Дім Божий, тільки тим, котрі чітко вірять в це.
 
 
Ісус Христос каже нам
 
Бог каже про те, що, щоб прожити золоте, блискуче життя віри, ми повинні змити всі наші гріхи через хрещення Ісуса і прийти до Господа. Ось чому Сам Бог показав Мойсею модель скинії, побудував її через Мойсея і дозволив народу Ізраїля отримати прощення гріхів через цю скинію. Давайте підсумуємо віру, яка привела нас від подвір`я скинії до святилища. Через подвір`я скинії Бог продовжує навчати нас віри в правду, що Ісус спас нас через воду, кров і Святого Духа. Віра в браму подвір`я, виткану з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток, в покладення рук первосвященика на жертовне ягня і пролиття крові цього ягняти, а також віра, з якою первосвященик мив руки і ноги в умивальниці – всі ці речі кажуть нам, що тільки наша віра в євангеліє води та Духа є вірою з чистого золота, що дає нам можливість увійти в святилище і жити там у славі.
Через скинію Бог дозволив всім нам отримати благодать спасіння і Його благословення. Через скинію ми можемо пізнати благословення, яке Бог дарував нам. Ми можемо усвідомити і повірити у благодать спасіння, яке дало нам можливість стати перед троном Божої благодаті і назавжди спастися. Чи ви можете це зрозуміти? Через скинію ми можемо побачити, як досконало Христос спас нас, як ретельно Він запланував наше спасіння і як точно Він виконав його відповідно до Свого плану та зробив грішників праведними.
Чи ви раніше мали нечітку віру в Ісуса? Чи ви вірили, що блакитний колір означає тільки небо? Чи ви знали тільки про пурпурний і яскраво-червоний кольори та вірили, що Ісус Христос, Цар царів, прийшов на цю землю і спас нас на Хресті? Якщо так, то зараз прийшов час пізнати істинну віру. Я сподіваюся, що всі ви чітко зрозумієте значення хрещення Ісуса й віри в блакитний колір, і таким чином усвідомите й повірите в безмежну благодать спасіння, яке Вам дав Бог.
Бог не спас нас тільки через кров і Святого Духа. Чому? Чітко промовляючи до нас через блакитний, пурпурний і яскраво-червоний кольори, і через ці три нитки, Бог каже нам, як саме Ісус спас нас. Через скинію наш Бог детально показав нам Ісусову місію спасіння. Наказавши через Мойсея побудувати скинію, з допомогою цієї скинії Бог пообіцяв спасти нас. Відповідно до обітниці Ісус Христос прийшов у тілі людини і узяв наші гріхи на Себе через хрещення у воді (блакитний колір) річки Йордан. Через Своє хрещення Ісус фактично спас грішників від усіх гріхів. Яке ретельне, точне і досконале є наше спасіння!
Входячи у святилище, ми побачили б свічник, стіл показних хлібів і жертовник кадила. Перед тим, як увійти до святого святих, ми деякий час перебуваємо в цьому святилищі, сяючому блиском золота, живлячи наші серця хлібом Слова. Яке це велике благословення! Перед тим, як увійти в Царство Боже, ми живемо в Його Церкві, як цілком врятовані через народження знову з євангелія води та Духа. Церква Божа, яка дає нам хліб життя, – це святилище.
У цьому святилищі, тобто у Божій церкві, були свічник, стіл показних хлібів і жертовник кадила. Свічник, разом з його держаком, раменами, келихами, декоративними кругами і квітками, був суцільний, викуваний з одного таланту чистого золота. Свічник, викуваний з одного таланту чистого золота, показує нам, що ми, праведні, повинні єднатися з Божою Церквою. 
На столі показних хлібів був прісний хліб, що символізував хліб чистого Слова Божого, в якому немає неправдивих і брудних вчень світу. Боже святилище, тобто Божа Церква, проповідує це чисте Слово Боже, що не має закваски, і живе чистою вірою, не чинячи зла перед Богом. 
Перед завісою святого святих був жертовник кадила. Біля жертовника кадила приносилися молитви Богу. Через посуд святилища Бог каже нам, що перед Ним ми повинні наповнитися єдністю, вірою в Його чисте Слово і молитвою. Тільки праведні можуть молитися, адже Бог вислуховує тільки молитви праведних (Ісая 59:1-2, Якова 5:16). І тільки ті, котрі моляться перед Богом, зможуть зустріти Його.
Подібно святилище свідчить, яким величним є наше спасіння в Церкві Божій. Основні матеріали скинії, тобто блакитна (Ісус охрестився), яскраво-червона (узявши всі наші гріхи на Себе через Своє хрещення, Ісус помер на Хресті і забрав покарання за наші гріхи) і пурпурна (Ісус є Богом) нитки, означають віру, яку ми обов`язково повинні мати. Ці три речі складають основу нашої віри. Коли ми віримо, що Ісус насправді є Сином Божим і Самим Богом, та що Він спас нас, то можемо увійти в святилище, сяюче золотом, де живе Бог. Якщо ми не віримо в місію Ісуса, об`явлену в цих трьох нитках, то ніколи не зможемо увійти в святилище, як би палко не вірили в Ісуса. Не всі християни можуть увійти в святилище.
 
 
Ті, котрі залишаються на подвір`ї скинії з помилковою вірою
 
Сьогодні є багато християн, котрі не в змозі увійти в святеє святих, навіть відкрито визнаючи свою віру. Іншими словами, є багато людей, котрі намагаються спастися через свою сліпу віру. Саме ті, котрі думають, що можуть спастися тільки завдяки вірі в кров Ісуса Христа та в те, що Він – Сам Бог і Цар царів, є такими людьми. Вони мають спрощену віру в Ісуса. Вірячи тільки в кров Ісуса, вони стоять перед жертовником цілопалення і сліпо моляться: "Господи, я все ще залишаюсь грішником сьогодні. Пробач мені, Господи. Щиро дякую Тобі, Господи, за те, що Ти був розп`ятий і помер замість мене. О, Господи, я люблю Тебе!" 
Після такої ранкової процедури вони повертаються до щоденного життя, а потім увечері знову приходять до жертовника цілопалення з такою ж молитвою. Люди, котрі щомісяця, кожного ранку і вечора, приходять до жертовника цілопалення, не можуть народитися знову, але падають в помилкову віру через власні думки.
Вони кладуть жертву за гріхи на червоне полум`я жертовника цілопалення і спалюють свою жертву. Оскільки плоть горить у полум`ї, то чорний та білий дим і запах горілої плоті розповсюджується все далі. Жертовник цілопалення не є місцем, де ми можемо просити в Бога прощення наших гріхів, але насправді він є місцем, яке нагадує нам про жахливий вогонь пекла. 
Проте люди йдуть до цього місця щоранку і щовечора, і кажуть: "Господи, я згрішив. Будь ласка, пробач мої гріхи". Тоді вони йдуть назад додому задоволені, нібито дійсно отримали прощення своїх гріхів. Вони можуть навіть співати зі щастя: "♫ Мені пробачено, ♪ вам пробачено, ♫ всім нам пробачено". Але такі відчуття ефемерні. Згодом вони знову грішать і стають перед жертовником цілопалення ще раз, визнаючи: "Господи, я – грішник". Ті, котрі щоразу приходять до жертовника цілопалення, не дивлячись на їхню відкриту віру в Ісуса, все ще є грішниками. Такі люди ніколи не зможуть увійти до Святого Царства Божого.
Хто ж тоді може отримати повне прощення гріхів і увійти в Боже святилище? Лише ті, котрі знають і вірять в таємницю блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток, встановлених Богом. Ті, котрі вірять в це, можуть пройти повз жертовник цілопалення завдяки вірі в смерть Ісуса, котрий забрав їхні гріхи, вмити свої руки і ноги в умивальниці та пам`ятати, що всі їхні гріхи перейшли на Ісуса під час Його хрещення, а потім увійти у святилище Бога. Ті, котрі вірять в євангеліє води та Духа і отримали прощення гріхів, увійдуть в Царство Небесне завдяки вірі, адже їхня віра мила Богу.
Я сподіваюся, що ви цілком усвідомите і повірите в біблійне значення блакитної нитки – хрещення Ісуса. Багато людей відкрито визнають, що вірять в Ісуса сьогодні, але небагато справді вірять у воду (блакитна нитка), тобто в хрещення Ісуса. Це мене глибоко засмучує. Це дуже велике горе, що так багато людей ігнорують хрещення, найголовніший елемент християнської віри, навіть вірячи, що Ісус не просто прийшов на цю землю як Бог і помер на Хресті. Я сподіваюся і молюся, щоб ви вже зараз цілком пізнали і повірили у блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки, і таким чином могли увійти в Царство Боже.
 
 
Ми повинні повірити в Господа, що об`являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках скинії, завдяки яким ми отримали спасіння
 
Христос спас нас. Дивлячись на скинію, ми можемо побачити, в який досконалий спосіб Господь спас нас. Ми навіть не зможемо віддячити Йому за це. Ми дуже вдячні за те, що Господь спас нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки, та що Він також дав нам віру в ці блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки!
Грішники ніколи не зможуть увійти в святилище, не одягнувшись у Божу благодать і не пройшовши через Його страшний суд за гріхи. Як може людина, не відбувши покарання за свої гріхи, відкрити двері скинії і увійти в святилище? Це неможливо! Увійшовши в святилище, така людина одразу була б проклята і осліпла б від великого світла. "О-го, як тут яскраво! О-го, але чому я не можу нічого побачити? Там, надворі, я думав, що зможу все розгледіти в святилищі, якщо увійду сюди. Чому ж я не можу нічого побачити, і чому тут так темно? Я добре бачив, поки не увійшов у святилище… Мені казали, що святилище яскраве; то чому ж тут так темно?" Вони не можуть бачити, тому що духовно осліпли, адже вони не мають віри блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток. Тому грішники ніколи не зможуть увійти у святилище.
Завдяки Христу ми не осліпнемо в святилищі, але отримаємо благословення вічного перебування в святилищі. Через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон, що були всюди у скинії, Бог показав нам чітку дорогу нашого спасіння, і відповідно до цього Слова пророцтва дійсно спас нас від всіх наших гріхів. 
Христос спас нас через воду, кров і Святого Духа (1 Івана 5:4-8), щоб ми не осліпли, але жили вічно в Його сяючій благодаті. Він спас нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Христос дав нам обітницю у Слові Божому, і сказав, що спас нас, виконавши цю обітницю. 
Чи ви вірите, що ми спаслися через досконалу місію Ісуса, котра об`являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканім віссоні роботи гаптівника? Так! Чи ми врятовані випадково? Ні! Ми не можемо спастися без віри в блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки. 
Блакитна нитка не означає Бога. Вона означає хрещення Ісуса, в якому Він узяв на Себе всі гріхи кожного грішника світу в річці Йордан.
Декому вдається стати перед жертовником цілопалення без віри в блакитну нитку, тобто в хрещення Ісуса. Люди можуть навіть дійти до умивальниці поряд з жертовником цілопалення, але вони не можуть увійти до святилища, де живе Бог. Відкрити двері скинії і увійти до святилища можуть тільки діти Божі, котрі отримали повне прощення гріхів з допомогою віри в євангеліє води та Духа. Але кожен грішник ніколи не зможе увійти до святилища. Що ж тоді ми повинні зробити, щоб отримати спасіння? Ми спасемося, не просто увійшовши на подвір`я скинії, але коли увійдемо в святилище, де живе Бог.
 
 
Різниця між вірою всередині та за межами скинії
 
Жертовник цілопалення і умивальниця на подвір`ї скинії були зроблені з бронзи, а огорожа була зроблена з дерева, срібла і бронзи. Але всередині скинії матеріали цілком інакші. Ось фраза, що містить основну характеристику скинії: "золотий дім". Три стіни були зроблені з 48 дошок з дерева акації, цілком покритих золотом. Стіл показних хлібів і жертовник кадила також були зроблені з акації і покриті золотом, а свічник був викуваний з одного таланту золота. Насправді весь посуд всередині святилища був зроблений з чистого золота або ж покритий ним.
З іншого боку, з чого були зроблені підстави дощок? Вони були зроблені з срібла. Тоді як підстави стовпів огорожі подвір`я скинії були зроблені з бронзи, підстави дощок скинії були зроблені з срібла. А стовпи огорожі подвір`я були зроблені з деревини, тоді як дошки скинії були зроблені з дерева акації, покритої золотом. Але підстави п`яти стовпів дверей скинії були зроблені з бронзи. 
Хоча підстави дощок скинії були зроблені з срібла, підстави стовпів дверей скинії були вилиті з бронзи. Що це означає? Це означає, що кожен, хто постає перед Богом, повинен прийняти суд за свої гріхи. То як ми можемо постати перед Богом, прийнявши суд і віддавши життя? Якщо ми самі помремо, то не зможемо стати перед Богом.
Через бронзу підстав п`яти стовпів дверей скинії Бог показує нам, що хоча ми повинні були прийняти засуд за наші гріхи, Ісус узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення і був засуджений за ці гріхи замість нас. Саме ми повинні були прийняти кару за наші гріхи. Але хтось інший забрав це покарання за всі наші гріхи замість нас. Замість нас помер хтось інший. Тим, котрий був засуджений і помер замість нас, був не хто інший, як Ісус Христос.
Віра, об`явлена блакитною ниткою, – це віра в те, що Ісус Христос прийняв всі наші гріхи через Своє хрещення, і пробачив нам всі гріхи. Бог приніс у жертву життя Ісуса Христа як покарання за всі наші гріхи, перенесені на Нього під час Його хрещення, і таким чином змив всі наші гріхи, тому ми вже не будемо засуджені за наші гріхи. Віра, що виявляється яскраво-червоною ниткою, – це віра в кров, яку Ісус пролив на Хресті. Це віра в те, що Ісус Христос жертовно прийняв кару за наші гріхи, яку саме ми мали перенести. 
Тільки ті, котрі передали всі свої гріхи Ісусу через віру в Його хрещення, і прийняли кару за всі свої гріхи через віру в кров, яку Ісус пролив на Хресті, та в смерть Його тіла за всі ці гріхи, можуть увійти в святилище. Ось причина, чому підстави дверей скинії були зроблені з бронзи. Насправді ми повинні повірити в кров Христа, котрий узяв на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення і був засуджений замість нас. 
Бог дозволив увійти в святилище тільки тим, котрі вірять у те, що Ісус Христос, їхній Спаситель, – це Сам Бог (пурпурна нитка), у хрещення Ісуса (блакитна нитка) і в правду, що Ісус був жертовно засуджений за їхні гріхи замість них (яскраво-червона нитка). Бог дозволив увійти в святилище тільки тим, котрі вже були засуджені за всі свої гріхи через віру в Ісуса і вірять, що Ісус спас їх від усіх їхніх гріхів.
Підстави стовпів дверей скинії були вилиті з бронзи. Бронзові підстави мають таке духовне значення, що Бог дозволяє грішникам, нащадкам Адама, увійти в святилище, у Його житло, тільки якщо вони, ким би не були, мають віру в блакитну (хрещення Ісуса), яскраво-червону (жертовна смерть Ісуса замість грішників) і пурпурну нитку (Ісус – це Сам Бог). Те, що п`ять підстав стовпів дверей були зроблені з бронзи, свідчить про Боже євангеліє, як написано в Листі до римлян 6:23: "Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім", Ісус пробачив всі наші гріхи через воду, кров і Духа.
 
 
Ми повинні не ігнорувати, але вірити в Слово і в Бога
 
Віра в Ісуса не означає, що ви обов`язково врятовані. Також відвідування вашої церкви не означає, що ви обов`язково народилися знову. Христос каже в Євангелії від Івана 3, що тільки народжені знову з води та Духа можуть побачити і увійти в Царство Боже. Ісус чітко сказав Никодиму, провіднику євреїв і віруючому в Бога: "Ти – учитель євреїв і ще не знаєш, як народитися знову? Тільки народившись знову з води та Духа можна побачити і увійти в Царство Боже". Люди, котрі вірять в Ісуса, можуть народитися знову тільки маючи віру в блакитну (Ісус узяв на Себе відразу всі наші гріхи під час хрещення), яскраво-червону (Ісус помер за наші гріхи) і пурпурну (Ісус – Спаситель, Сам Бог і Син Божий) нитки. Насправді через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки, що були повсюди у скинії, всі грішники повинні повірити, що Ісус є Спасителем грішників.
Саме тому, що багато людей вірять тільки в Ісуса, але не вірять в цю правду, вони не можуть народитися знову, не знають Слова про народження знову. Христос чітко сказав нам, що навіть якщо ми відкрито визнаємо, що віримо в Ісуса, але не народилися знову, то ніколи не зможемо ні увійти до святилища, тобто до Царства Отця, ні прожити належного життя віри. 
У наших тілесних думках ми, можливо, уявляємо, як добре було б, якби всі християни змогли народитися знову, хоч як вони вірять. Чи не так? Якби ми могли спастися, тільки призвавши ім`я Ісуса і виражаючи словами нашу віру в Нього, навіть не знаючи того, що Він зробив, щоб спасти людство, то людям було б дуже легко повірити в Ісуса. Ми можемо дякувати Йому кожного разу, коли зустрічаємо нового християнина, співаючи: "♫ Мені пробачено, ♪ вам пробачено, ♫ всім нам пробачено". "Якщо ж є стільки віруючих, то навіщо свідчити? Все добре так, як є. Невже це не прекрасно?" Якби так справді було, люди б легковажили спасіння, адже кожен, хто покличе ім`я Господа, міг би спастися, і їхнє спасіння здійснилося б, навіть якби вони жили і діяли на власний розсуд. Але Бог сказав нам, що ми ніколи не зможемо народитися знову з такою сліпою вірою. Навпаки, Він сказав нам, що всі ті, котрі твердять, що спаслися, навіть не знаючи євангелія води та Духа, чинять беззаконня.
 
 
Народжується знову душа, а не плоть
 
Ісус став людиною, прийшов на цю землю і спас нас через євангеліє води та Духа. Йосип, батько Ісуса за тілом, був теслею (Матвiя 13:55), і Ісус служив Своїй сім`ї під наглядом свого батька теслі, і Сам працював теслею перші 29 років Свого життя. Але коли Йому виповнилось 30 років, Він мусив почати Свою божественну місію, тобто виконувати Своє суспільне служіння. 
Як Ісус мав і божественну, і людську природу, так і ми, народжені знову праведні, також маємо дві різні природи. Ми маємо як плоть, так і душу. Проте коли хтось відкрито визнає, що вірить в Ісуса, навіть якщо його дух не народився знову, то ця людина не народжена знову, тобто її душа не народилася знову. Якщо хтось намагається повірити в Ісуса, не народившись знову душею, то він намагається народитися знову тілом, як Никодим, і ніколи не зможе справді народитися знову. Хоча Ісус по Своїй суті був Самим Богом, Він також мав тіло людини, повне немочей. Насправді, коли ми говоримо, що народилися знову, це означає, що наші душі народилися знову, а не наша плоть.
Якби всі ті, котрі відкрито визнають, що якимось чином вірять в Ісуса, дійсно народилися знову, то я був би великодушним пастором. Чому? Тому що я не був би таким знесиленим через тих, котрі не вірять в правду, і не проповідував би так старанно, сподіваючись, що вони пізнають правду. Я був би відомий як вихований, благородний, доброзичливий, ніжний і забавний пастор, що пояснює, як люди можуть стати святими тілом. Звичайно, я можу прикрашати свій імідж, щоб бути таким, але ніколи не роблю цього. Це тому, що я не вмію справляти враження: "Цей пастор дійсно нагадує святого і милосердного Ісуса". Плоть людини не може змінитися, і тому бути трохи добрим, доброзичливим і милосердним в плоті не означає бути народженим знову праведним. Ніхто не може народитися знову тілом. Насправді душа, інший елемент людини, повинна народитися знову через віру в Слово Боже.
Вірячи в Ісуса, ви повинні знати правду. "І пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить" (Івана 8:32). Тільки Божа правда допомагає нам народитися знову, звільняє наші душі від гріхів і допомагає нам народитися знову як праведним. Тільки належним чином знаючи, вірячи і проповідуючи Біблію, ми можемо увійти до святині і прожити життя істинної віри, а також підійти до віка святого святих. Євангеліє води та Духа, яке допомагає нашим душам народитися знову, є правдиве, а наша віра в нього звільняє нас від всіх наших гріхів і дозволяє нам жити з Богом в царстві віри. Євангеліє води та Духа, яке є в наших серцях, дає нам можливість щасливо жити як народженим знову дітям Божим в духовному і блискучому царстві з Господом.
Сліпа віра в Ісуса не є належною вірою. Моє тіло має дуже багато недоліків. Це не просто слова; кожного разу, коли я щось роблю, я справді усвідомлюю, що маю багато недоліків. Наприклад, коли я готуюся до Біблійного табору, щоб святі і новоприбулі, які там будуть, справді почули Слово, відчули натхнення у їхніх серцях завдяки ласці Божій, отримали благословення народження знову і повернулися додому, відпочивши тілом і серцем, я бачу, що є так багато речей, про які я не подумав і не приготував наперед. Питання, які легко вирішити, приділивши їм хоча б трохи більше уваги і турботи, завжди з`являються, коли час на підготовку закінчується і табір вже має розпочатися. Я дивуюся, чому не подумав про це завчасно і не приготував усе наперед; якби я був хоча б трохи уважнішим і обачнішим у плануванні Біблійного табору, то святі і нові душі почули б Слово добре, спаслися і хороше провели час. Також навіть коли я працюю цілий день, через неефективність моїх старань є багато справ, результати яких не відповідають моїм зусиллям. Я сам добре знаю, що маю дуже багато недоліків.
"Чому я не можу цього зробити? Чому я не подумав про це? Мені треба було бути тільки трохи уважнішим, і чому ж мені це не вдається?" Справді служачи євангелію, я дуже часто усвідомлюю свої недоліки. Отже я визнаю і признаюся: "Ось який я є. Я такий недосконалий". Це не просто слова, і я не прикидаюся скромним, але насправді не можу належним чином звести кінці з кінцями навіть у маленьких справах, а натомість дію необдумано. Дивлячись на себе, я дійсно бачу, що маю багато недоліків.
 
 

Ми одержуємо святість через віру в блакитну нитку

 
Міркуючи про свої можливості, люди думають, що можуть зробити все добре і без жодних помилок. Але, коли вони намагаються виконати завдання, тоді виявляються їхні істинні здібності і недоліки. Вони з`ясовують, що насправді є недосконалі і не можуть не грішити та не робити помилок. Також коли люди думають, що все роблять добре, вони обдурюють себе, міркуючи, що увійдуть в Царство Боже завдяки своїй вірі. 
Але плоть ніколи не змінюється. Немає тіла без недоліків, що ніколи не помиляється і не виявляє своїх недоліків. Якщо ви думаєте, що можете піти до Царства Христа завдяки добрим вчинкам вашої плоті, то мусите усвідомити, що хоч ваша плоть чинить добро, воно абсолютно даремне перед Богом. Єдина річ, яка дає нам можливість увійти в Царство Господа, – це наша віра в Слово правди блакитної, пурпурної та яскраво-червоної ниток, якими Бог спас нас. Господь спас нас через блакитну, пурпурну та яскраво-червону нитки, тому тепер ми можемо увійти до святилища, повіривши в це.
Якби Бог не спас нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки, ми ніколи не змогли б увійти до святилища. Якою б сильною не була наша віра, ми не можемо туди увійти. Чому? Тому що в такому разі це означало б, що наша віра плоті щодня повинна уникати гріхів, щоб змогти туди увійти. Якщо ми можемо увійти в Царство Боже тільки щодня уникаючи гріхів, то як можемо ми, маючи таку слабку плоть, котрогось дня вберегтися від гріхів і таким чином змогти туди увійти? Не маючи можливості самостійно отримати прощення гріхів, і не маючи віри, щоб цілком очиститись кожного разу, коли грішимо, як можемо ми увійти в Царство Боже завдяки такій вірі? Спершу наші тіла мають бути святими й абсолютно безгрішними, або ж ми повинні щодня приносити Богу молитви покаяння і постити, але чи тіло людини може бути святим, і хто може щодня каятися і постити?
Якби Бог не спас нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки, ніхто з нас не зміг би увійти до Царства Небесного. Наша віра може бути міцною сьогодні і зникнути завтра. Коли наша віра неодноразово міцніє, щоб знову зникнути, ми падаємо в розпач, не знаючи, чи дійсно віримо, і, зрештою, втрачаємо навіть ту віру, яку спочатку мали. Кінець кінцем, ми стаємо ще більшими грішниками, ніж коли тільки повірили в Ісуса. Але Ісус досконало спас нас, недосконалих грішників, відповідно до Свого плану спасіння, що об`являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканім віссоні роботи гаптівника. Він дав нам прощення наших гріхів.
Тільки маючи це свідоцтво, ми можемо прикріпити золоту пластину з написом "Святиня для Господа" до нашого тюрбана, подібно як первосвященик (Вихід 28:36-38). Тоді ми зможемо виконувати своє служіння. Ті, котрі можуть свідчити людям про свою "святість для Господа", служачи Йому як Його священики – це ті, котрі мають в своїх серцях свідоцтво прощення гріхів через євангеліє води та Духа.
Золота пластина була прикріплена блакитним шнуром до тюрбана первосвященика. Чому тоді Бог наказав зв`язати тюрбан цим блакитним шнуром? Щоб Христос спас нас, Йому була потрібна блакитна нитка, і ця блакитна нитка означає хрещення, яке Ісус прийняв, щоб узяти всі наші гріхи на Себе. Якби Господь не змив наших гріхів, взявши їх на Себе у Новому Завіті через Своє хрещення, подібне до покладення рук Старого Завіту, ми не могли б отримати святість від Єгови, як би сильно не вірили в Ісуса. Ось чому золота пластина була прив`язана до тюрбана блакитним шнуром. І кожен, хто бачив первосвященика із золотою пластиною, на якій був викарбуваний напис "Святиня для Господа", пригадував собі, що потрібно стати святим перед Богом, отримавши прощення гріхів. І це змушує людей думати, як вони можуть стати святими перед Богом.
Ми також повинні пригадати, як ми стали праведними. Як ми стали праведними? Прочитаймо Євангеліє від Матвія 3:15. "А Ісус відповів і сказав йому [Івану]: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його". Ісус спас всіх нас від наших гріхів у хрещенні. Ісус узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення, тому ті, котрі вірять в це, є безгрішні. Якби Ісус не охрестився, то як могли б ми наважитися сказати, що ми безгрішні? Чи ви отримали прощення гріхів через віру тільки в смерть Ісуса на Хресті, завдяки щирим сльозам у ваших очах? Є так багато людей, котрі не можуть сумувати через смерть Ісуса, до котрого вони не мають жодного стосунку, а намагаються заплакати, згадуючи про смерть їхніх дідусів і бабусь, про труднощі під час недавньої хвороби або пережиті труднощі і страждання свого життя. Якщо ви таким чином намагаєтесь заплакати, або навіть якщо дійсно сумуєте з приводу розп`яття Ісуса на хресті, ваші гріхи ніколи не зможуть зникнути в такий спосіб. 
Подібно як золота пластина з написом "святість для Господа" була прив`язана блакитним шнуром до тюрбана первосвященика, тільки хрещення Ісуса очищує наші гріхи і робить нас святими. Наші серця отримали прощення гріхів, тому що Ісус узяв всі наші гріхи на Себе через Своє хрещення, тому що Єгова поклав на Нього усі наші гріхи і тому що всі гріхи світу перейшли на Ісуса під час Його хрещення. Незалежно від сили емоцій в наших серцях та недосконалості наших вчинків ми стали праведними і отримали досконале спасіння завдяки Слову блакитної нитки, що записане в Біблії. Дивлячись на свою плоть, ми не можемо пишатися нею, але віра блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток є в наших серцях, тобто ми маємо досконале євангеліє води та Духа, яке каже нам, що Ісус узяв всі наші гріхи на Себе через хрещення і забрав наше покарання на Хресті, тому ми можемо сміливо і безстрашно проповідувати євангеліє. Завдяки євангелію води та Духа ми можемо жити у вірі як праведні, а також проповідувати людям цю праведну віру.
Ми надзвичайно вдячні Христу за Його благодать. Наше спасіння не прийшло випадково, тому ми ще більше вдячні за це. Спасіння, яке ми отримали, не є тривіальним, його не можна отримати, не вірячи в правду належним чином. Кликати Господнє ім`я, коли і як заманеться, кажучи "Господи, Господи" не означає отримати спасіння. Маючи в своїх серцях свідоцтво того, що наші гріхи зникли завдяки євангелію води та Духа, що Господь досконало спас нас блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками та суканим віссоном роботи гаптівника, ми є дуже вдячні Йому за це велике спасіння.
Біблія каже нам, що кожен, хто вірить в Ісуса Христа, Сина Божого, має свідоцтво у своєму серці (1 Івана 5:10). Якби в наших серцях не було цього свідоцтва, то ми зробили б з Бога брехуна; тому ми повинні мати повне свідоцтво в наших серцях. Насправді немає причини непокоїтися, якщо хтось каже вам: "Покажіть мені доказ вашого спасіння. Ви кажете, що разом із прощенням гріхів люди отримують дар Святого Духа, та що вони мають чітке свідоцтво спасіння. Покажіть нам це свідоцтво". Ви можете сміливо засвідчити це так: "В мені є євангеліє води та Духа, яким Ісус цілком спас мене. Оскільки я отримав Його досконале спасіння, в мені немає гріха".
Якщо ви не маєте свідоцтва спасіння у ваших серцях, то ви не врятовані. Як би палко люди не вірили в Ісуса, така віра не дасть їм спасіння. Це любов без взаємності. Це любов, яку не хвилює те, як почувається інша людина. Якщо хтось, кого ми не можемо полюбити, любить нас, очікує від нас взаємності, плекає свої почуття і дивиться на нас, прагнучи нашої любові, то це не означає, що ми також маємо любити цю людину. Так само Бог не приймає в свої обійми тих, котрі не отримали прощення гріхів, тільки тому, що їхні серця прагнуть Його. Саме такою любов`ю без взаємності є любов грішників до Бога.
Люблячи Бога, ми повинні любити Його через віру в Його Слово правди. Наша любов до Нього не повинна залишитися без взаємності. Ми повинні показати Йому свою любов до Нього, і насамперед з`ясувати, чи Він дійсно любить нас, а вже потім любити Його. Якщо віддаємо всю свою любов іншій людині, яка насправді не любить нас, то наше серце буде розбите.
Христос одягнув нас в славу спасіння від наших гріхів, щоб ми не були засуджені за них. Він дозволив нам увійти в Царство Боже і жити з Богом, а також дав нам дар, який дозволяє нам отримати прощення гріхів через Божу благодать. Боже спасіння дало нам безмежне духовне благословення. Іншими словами, тільки це спасіння, яке Бог дав нам, дозволяє нам отримати від Нього всі ці благословення.
 
 
Спасіння, яке Сам Ісус дав нам
 
Христос спас нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки. Він дав нам спасіння через три різні нитки. Це спасіння блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток – це не що інше, як Божий дар спасіння. Саме цей дар спасіння дає нам можливість увійти і жити в святилищі.
Євангеліє води та Духа зробило з нас праведних. Воно дозволило нам увійти в Божу Церкву і прожити праведне життя. Істинне євангеліє також дало нам можливість духовно живитися Словом Божим і отримати Його благодать. Воно також дозволило нам підійти до трону Божої благодаті і молитися, і таким чином дало нам віру, з якою ми можемо одягнутися в безмежну благодать, даровану нам самим Богом. Тільки через наше спасіння Бог дав нам таке велике благословення. Ось чому спасіння таке дорогоцінне.
Ісус наказав нам збудувати свій дім віри на скелі (Матвiя 7:24). Ця скеля – це не що інше, як наше спасіння, що приходить через євангеліє води та Духа. Насправді ми повинні прожити життя у вірі, отримавши спасіння, а також стати праведними, отримати вічне життя і увійти до Неба завдяки цьому ж спасінню.
Наближаються останні дні цього світу. Тому в наш час люди мають ще більше мотивів для спасіння через правдиве Слово. Деякі люди кажуть, що можна спастися тільки завдяки простій вірі в Ісуса, не знаючи правди блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток, та що немає потреби навчати про життя віри, адже такої віри достатньо, щоб спастися. 
Але я неодноразово кажу про це, тому що тільки ті, котрі отримали прощення гріхів їхніх сердець, можуть жити у вірі, яка мила Богу. Серце кожного святого, котрий отримав прощення гріхів, є святим храмом, де живе Святий Дух, тому він повинен прожити життя віри, щоб не забруднити цю святість.
Життя праведних цілком відмінне від життя грішників. Для Бога життя грішників є нікчемне. Їхнє життя повне лицемірства. Вони дуже прагнуть жити відповідно до Закону. Вони встановлюють власні життєві стандарти, самі вирішують, що робити, як прожити своє життя, що навчати і як сміятися. 
Але цього всього немає у вірі праведних. Бог наказує праведним: "Любіть вашого Господа Бога цілим своїм серцем і всією своєю силою, любіть своїх ближніх так, як любите своє власне тіло". Таке життя Бог дав праведним. Ми, праведні, повинні прожити життя, цілим серцем люблячи Бога та з усіх сил виконуючи Його волю. Щоб спасти наших ближніх, ми повинні докладати значних зусиль, виконуючи Його волю. Таке життя християн.
Якщо ми залишимося на тому етапі, на якому вважаємо, що вся суть у тому, щоб ми самі не грішили, то не зможемо жити життям віри народжених знову християн. Перед тим, як я народився знову, я жив законницьким життям, вірячи в консервативну пресвітеріанську церкву і намагався жити, цілком дотримуючись Закону. Сьогодні люди, як привило, більше не намагаються виконувати Закон, але я довший час жив релігійним життям, тому дуже прагнув дотримуватись Закону в моєму щоденному житті. Я так підкорявся Закону, що ніколи не працював у Господній день, адже Закон наказує дотримуватись шабату; я навіть ніколи не водив автомобіля у неділю. Якби я вимагав, щоб ви жили таким самим життям, то ніхто з вас справді не зміг би жити таким законницьким життям. Саме таким було моє законницьке життя перед тим, як я народився знову. Проте, хоч я так благочестиво проводив свої релігійні дні, все це не мало нічого спільного з волею Божою і було абсолютно даремне.
Читачі, чи ви маєте віру блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток? Оскільки спасіння Ісуса виявляється в цих трьох нитках, ми можемо увійти в святиню завдяки цій вірі. Наше спасіння здійснилося 2000 років тому. Ісус Христос, ще до того, як ми пізнали Його, вже узяв на Себе всі наші гріхи у хрещенні і забрав покарання за наші гріхи смертю на Хресті.
 
 
Спасіння від гріхів у Ісусі Христі
 
Коли не народжені знову входять в скинію, вони не входять через браму її подвір`я, але незаконно перелазять через огорожу. Люди кажуть: "Чому суканий віссон огорожі такий білий? Це так непрактично. Треба було пофарбувати його у червоний і блакитний колір. Ось що модно зараз. Але ж ця огорожа занадто біла! Вона дуже впадає в очі. А чому вона така висока? Більше ніж 2,25 м. (7,5 футів). Людина, як правило, не вища, ніж 2 м.; як же я можу пробратися всередину, якщо огорожа така висока? Гаразд, я можу перелізти через неї з допомогою драбини!" 
Такі люди намагаються увійти туди з допомогою своїх добрих учинків. Вони вилазять на огорожу подвір`я скинії з допомогою своїх пожертв, добродійності й терпеливості, і зіскакують з огорожі, кажучи: "Поза сумнівом, я можу зістрибнути вниз з висоти 2,25 м. (7,5 футів)". Отже, добравшись до подвір`я скинії, вони розглядаються і бачать жертовник цілопалення. Тоді вони переводять очі з жертовника на святилище і насамперед бачать умивальницю, що стоїть перед ними.
Висота стовпів огорожі подвір`я скинії складає 2,25 м. (7,5 футів), але висота стовпів і завіси дверей святилища, де живе Бог, складає 4,5 м. (15 футів). Люди можуть самостійно увійти на подвір`я скинії, якщо сильно прагнуть цього. Але навіть перестрибнувши через огорожу висотою 2,25 м. (7,5 футів) і увійшовши на подвір`я скинії, вони не можуть увійти до місця, де живе Бог, тому що на їхньому шляху стоять стовпи і завіса дверей святилища висотою 4,5 м. (15 футів). Люди можуть самостійно перестрибнути через перешкоду висотою 2,5 м. (8.3 футів). Але вони не можуть перестрибнути через встановлену Богом огорожу висотою 4,5 м. (15 футів). Тут вони зупиняються.
Це означає, що спочатку наша віра в Ісуса може бути схожа на релігію. Також деякі люди можуть на власний розсуд вірити в Ісуса як свого Спасителя, або ж вірити, що Спаситель є лише одним із чотирьох великих мудреців. Як би люди не вірили, вони мають право вибирати, у що вірити, але не можуть дійсно народитися знову через таку віру. 
Щоб дійсно народитися знову, вони повинні пройти через браму з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток завдяки вірі. Ми народилися знову перед Богом через віру в те, що Ісус – це наш Спаситель і двері правди, та що Він спас нас через воду, кров і Духа. Віра в місію Ісуса, що об`являється в трьох нитках, – це не що інше, як віра в воду, кров і Духа. Люди мають право вірити в будь-що, але немає жодної гарантії того, що вони можуть спастися і отримати благословення через таку віру. Тільки завдяки вірі в євангеліє води та Духа ми можемо отримати Боже благословення і велику благодать та ласку Божого спасіння. Завданням цієї віри в євангеліє води та Духа є одягнути нас у Божу благодать.
Чи ви вважаєте скинію всього лиш прямокутним подвір`ям, на якому стоїть якась будівля? Це не може принести ніякої користі вашій вірі. Скинія каже нам про повноцінну віру, і ми повинні точно з`ясувати, що це за віра.
Не знаючи точного значення скинії, ви можете подумати, що висота скинії така ж, як висота її огорожі, тобто 2,25 м. (7,5 футів). Але це не так. Навіть не заходячи на подвір`я, а тільки дивлячись на скинію з-за огорожі, ми могли б побачити, що скинія вдвічі вища за огорожу. Хоч ми не могли б побачити низу скинії, ми все ж побачили б її двері і зрозуміли б, що скинія вища, ніж огорожа її подвір`я. 
Ті, котрі отримали прощення гріхів через віру в Ісуса і таким чином увійшли у браму подвір`я скинії, повинні підтвердити свою належну віру біля жертовника цілопалення і умивальниці, а потім увійти до святилища. Щоб увійти до святилища, потрібне повне самозречення. Посуд всередині святилища відрізнявся від усього посуду за межами святилища. 
Знаєте, що сатана ненавидить найбільше? Його найбільше непокоїть те, що проведена межа між внутрішньою і зовнішньою частинами святилища. Бог діє серед тих, котрі розрізняють внутрішню і зовнішню частини святилища, тому сатану непокоїть те, що така межа існує, і він намагається перешкодити людям зрозуміти цю межу. Але пам`ятайте, що Бог справді діє серед тих, котрі розрізняють віру. Бог задоволений такими людьми, котрі розрізняють ці речі, і дарує їм Своє благословення, щоб вони могли жити в святилищі зі своєю блискучою вірою.
Повірте, що весь посуд подвір`я скинії і всі матеріали, з яких він зроблений, були приготовані і наперед заплановані Богом, щоб люди могли отримати прощення гріхів. І, увійшовши в святилище завдяки такій вірі, ви отримаєте від Бога ще більшу благодать і благословення.
 
 
Віко є місцем, де на нас сходить ласка спасіння
 
Ковчег заповіту
У святому святих два херувими, простягнувши крила, дивилися вниз на кришку, яка накривала ковчег свідоцтва. Простір між двома херувимами називається віком. Через віко Бог дарує нам Свою благодать. Кришка ковчега свідоцтва була скроплена кров`ю, тому що первосвященик сім разів кропив це віко кров`ю жертви, принесеної за народ Ізраїля. Таким чином Бог сходив на віко і дарував Своє милосердя людям Ізраїля. Для тих, котрі вірять в це, саме тут починаються Боже благословення, опіка і турбота. Відтепер вони стають істинним Божим народом і можуть увійти в святилище. 
Серед багатьох християн цього світу є декілька таких, чия віра дозволила їм увійти в святилище, тоді як інші не мають такої віри, з якою вони можуть увійти в святилище. Яку віру ви маєте? Нам потрібна віра, яка може чітко розрізнити спасіння і увійти в Божу святиню, адже тільки чинячи так, ми можемо отримати велике Боже благословення.
Але не так легко мати таку віру. Сатану непокоїть те, що люди чітко розрізняють лінію спасіння, тому він постійно намагається розмити цю лінію. "Вам не потрібна така віра. Не всі люди вірять в це, то чому ж ви надаєте цьому такого великого значення? Розслабтеся; пливіть за течією". В такий спосіб сатана намагається розмити цю чітку лінію спасіння. Також сатана показує нам немічність нашої плоті і прагне, щоб ми занепокоїлися через них. Чи ж ви послухаєтеся обману сатани, котрий намагається відокремити нас від Бога? Або ж натомість щодня пам`ятатимете про своє спасіння, єднаючись з Церквою, ідучи за Словом Божим, живучи в молитві і отримуючи благодать від Бога?
Насправді ті, котрі отримали прощення гріхів, залюбки пригадують своє спасіння. Їм подобається знову і знову міркувати про євангеліє води та Духа. Роздуми про євангеліє дуже потрібні та важливі для вас. Чи ви не кажете: "О, Боже, знову та сама історія нашого спасіння? Зміст і події можуть бути інші, але це все одно та сама стара історія. Я вже втомився від цього!" 
Чи хтось з вас так думає? Я також не хотів би розповідати одну і ту ж історію про себе щодня, але якщо Біблія каже нам, що ми повинні щодня міркувати про своє спасіння, то що ж робити? Як Старий, так і Новий Завіт кажуть нам про євангеліє води та Духа, тому справжній гріх перед Богом чинять люди, котрі проповідують щось інше, ніж це. Все Слово Біблії каже про євангеліє води та Духа. "Спасіння, життя віри, віра, духовне життя, боротьба з сатаною, Небо, слава, благодать, благословення, воскресіння, вічне життя, надія і Святий Дух" – всі ці основні поняття святих пов`язані з цим істинним євангелієм. Проповідувати щось інше, ніж це, означає розповсюджувати єресь і брехню. Все, що виглядає схоже, але відмінне по своїй суті, – це не що інше, як брехня. Євангеліє, яке ззовні схоже, але по своїй суті відрізняється від євангелія води та Духа, – це просто псевдоєвангеліє неправдивих релігій.
Це чудово, що Церква Божа щодня поширює Слово Боже, а не брехливі слова неправдивих релігій? Це велике благословення, що ми єднаємося в Церкві Божій, чуємо і віримо в чисте Слово Боже. Завжди проповідуючи євангеліє води та Духа, Церква Божа дає можливість святим щодня думати про Божу благодать, молитися до Нього і славити Його та прожити праведне життя. Чи ви не щасливі, що знову чуєте і вірите в Слово правди, яка дозволяє вам отримати прощення гріхів? Я також дуже щасливий.
Якби мене примушували проповідувати щось інше, а не це євангеліє води та Духа, я дуже страждав би. Якби мене примушували поширювати не Слово спасіння, але якісь інші людські доктрини, я хотів би втекти. Звичайно ж, я проповідую тільки євангеліє води та Духа, тому що тільки воно варте уваги. Існує велика кількість інших гуманістичних проблем, про які я міг би говорити, але все це непотрібне і є всього лиш вченням зіпсованої закваски для народжених знову. 
Тільки це євангеліє води та Духа, через яке Ісус, Сам Бог, спас нас, є дорогоцінним Словом Божим, котре дає нам щастя, навіть якщо ми знову і знову повторюємо його. Є так багато інших історій, які я міг би вам розповісти, але мені найбільше подобається розповідати про євангеліє води та Духа, яке спасає нас. Тоді я дуже щасливий. Я дуже щасливий, коли розповідаю про це спасіння, адже тоді я можу пригадувати, як Господь спас мене, знову дякувати Йому і живитися хлібом спасіння.
Я упевнений, що ви також найбільше прагнете слухати це Слово спасіння. Можливо, ви нарікаєте, що я кажу про одне і те ж саме щодня, але глибоко всередині ви знаєте: "Тепер я радий, що почув це знову. Спочатку це було не таке вражаюче, але чуючи це знову, я бачу, що жодна інша історія не є важливіша, ніж ця. Я думав, що сьогодні буде інша історія, але зрештою бачу, що щодня чую одне і те ж саме. Та все ж я щасливий". Я упевнений, що саме це каже ваше серце.
Брати і сестри, я зараз проповідую Слово Ісуса. Проповідники повинні проповідувати Слово Ісуса. Церква Божа якраз повинна проповідувати те, що Ісус зробив для нас, і поширювати правду води та Духа через записане Слово. Ми зараз живемо життям віри у Церкві. Увійти у святилище, запалити свічник з сімома гілками, викуваний з таланту золота, їсти хліб у домі з чистого золота, молитися у жертовнику кадила, ходити в Святиню Божу, поклонятися Йому і жити в цьому золотому домі, – ось у чому полягає наше життя віри. 
Ми зараз живемо життям Божої віри. Отримати прощення гріхів і жити життям віри – ось що означає жити всередині золотого Дому Божого. "Через те ми відваги не тратимо, бо хоч нищиться зовнішній наш чоловік, зате день-у-день відновляється внутрішній" (2 До коринтян 4:16). З вірою в блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника, що показані у скинії, наші душі живуть в сяючому золотом Божому Домі. 
Я завжди дякую Богу за наше спасіння від всіх гріхів і покарання. Алілуя!
The New Life Mission

Участвайте в нашата анкета

Как научихте за нас?