Search

Sermons

Тема 3: Євангеліє води та Духа

[3-1] Вічне викуплення (Івана 8:1-12)

Вічне викуплення
(Івана 8:1-12)
«Ісус же на гору Оливну пішов. А над ранком прийшов знов у храм, і всі люди збігались до Нього. А Він сів і навчав їх. І ось книжники та фарисеї приводять до Нього в перелюбі схоплену жінку, і посередині ставлять її, та й говорять Йому: Оцю жінку, Учителю, зловлено на гарячому вчинку перелюбу... Мойсей же в Законі звелів нам таких побивати камінням. А Ти що говориш? Це ж казали вони, Його спокушуючи, та щоб мати на Нього оскарження. А Ісус, нахилившись додолу, по землі писав пальцем... А коли ті не переставали питати Його, Він підвівся й промовив до них: Хто з вас без гріха, нехай перший на неї той каменем кине!... І Він знов нахилився додолу, і писав по землі... А вони, це почувши й сумлінням докорені, стали один по одному виходити, почавши з найстарших та аж до останніх. І зоставсь Сам Ісус і та жінка, що стояла всередині... І підвівся Ісус, і нікого, крім жінки, не бачивши, промовив до неї: Де ж ті, жінко, що тебе оскаржали? Чи ніхто тебе не засудив? А вона відказала: Ніхто, Господи... І сказав їй Ісус: Не засуджую й Я тебе. Іди собі, але більш не гріши! І знову Ісус промовляв до них, кажучи: Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя».
 
 
Скільки гріхів стер Ісус?
Всі гріхи світу
 
Ісус дав нам вічне викуплення. У цьому світі немає нікого, хто не міг би бути викуплений, якщо повірить в Ісуса як свого Спасителя. Він усіх нас відкупив. Якщо є грішник, який агонізує через свої гріхи, це тому, що він не розуміє, як Ісус позбавив їх від усіх гріхів Своїм хрещенням.
Ми всі повинні знати та вірити в таємницю спасіння. Ісус взяв на Себе всі наші гріхи у Своєму хрещенні та взяв на Себе суд за наші гріхи, померши на хресті.
Ви повинні вірити в спасіння водою і Святим Духом; вічне відкуплення від усіх гріхів. Ви повинні вірити в Його велику любов, яка вже зробила вас праведною людиною. Вірте в те, що Він зробив для вашого спасіння на річці Йордан і на Хресті.
І Ісус також знав усі наші приховані гріхи. Деякі люди мають неправильне уявлення про гріх. Вони думають, що деякі гріхи неможливо відкупити. Ісус викупив усі гріхи, не залишивши жодного.
У цьому світі немає гріха, якого Він не змив. ільки Він викуплена усі гріхи цього світу, грішників більше немає. Чи знаєте ви євангелію, яка викупила всі ваші гріхи, навіть ваші гріхи майбутнього? Повірте в це і врятуйтеся. І повернутися до слави Божої.
 
 
Жінка, яка була спіймана на подружній зраді
 
Скільки людей у світі перелюбствують?
Всі
 
В Івана 8 є жінка, яка була спіймана на подружній зраді. І ми бачимо, як вона була врятована Ісусом. Ми хотіли б поділитися благодаттю, яку вона отримала. Не буде перебільшенням сказати, що всі люди чинять перелюб протягом усього свого життя. Кожна людина чинить перелюб.
Якщо це не виглядає так, то тільки тому, що ми робимо це так часто, що здається, ніби ми цього не робимо. Чому? Ми живемо з такою великою кількістю перелюбу в нашому житті. 
Я дивлюся на жінку і поміркуйте, чи є такий серед нас хтось, хто не вчинив перелюбу. Немає нікого, хто б не вчинив перелюбу, як спіймана жінка. Ми всі лише робимо вигляд що це не так.
Думаєте, я помиляюся? Ні, я не помиляюся. Поглянь уважно всередину себе. Це зробили всі, хто на лиці землі. Вони чинять перелюб, дивлячись на жінок на вулиці, у своїх думках і діях, будь-коли і будь-де. 
Вони просто не усвідомлюють, що роблять це. Є багато людей, які до дня своєї смерті не усвідомлюють, що вони вчиняли перелюб незліченну кількість разів протягом свого життя. Не тільки ті, кого спіймали, а всі ми, кого ніколи не спіймали. Усі люди роблять це в наших серцях і в наших діях. Хіба це не частина нашого життя?
Ви засмучені? Це правда. Ми просто замовчуємо це, бо нам соромно. Я вважаю що люди в наш час постійно чинять перелюб але не усвідомлюють, що вони це роблять. 
Люди також перелюбні у своїй душі. Ми, створені Богом, живемо на цій землі, навіть не усвідомлюючи, що чинимо перелюб у своїй душі. Поклоніння іншим богам є духовним перелюбом, бо Господь є єдиним Чоловік усього людства.
Жінка, яку спіймали на злочині, була такою ж людиною як і всі ми, і вона отримала Божу благодать, так само як і ми, які були викуплені. Але лицемірні фарисеї змусили її стати посеред них і показували на неї пальцями, ніби на суддів, і збиралися кидати в неї каміння. Вони збиралися висміяти її та судити так, ніби самі були чисті, ніби ніколи не чинили перелюбу.
Побратими-християни, ті, хто знає, що самі є маса гріха, не судять інших перед Богом. Навпаки, оскільки вони знають, що теж чинять перелюб все своє життя, вони отримують Божу благодать, яка відкупила нас усіх. Тільки ті, хто усвідомлює, що вони грішники, які чинять перелюб все життя, мають право бути викупленими перед Богом.
 
 

Хто отримує Божу благодать?

 
Чи отримає благодать той, хто не чинить перелюбу і живе в чистоті, чи негідна людина, яка визнає, що вона грішна, отримує Його прихильність? Той, хто визнає, що він такий грішний, це той, хто отримує багату благодать свого спасіння. Ті, хто не може допомогти собі, хто слабкий і безпорадний той отримує відкуплення. Вони є тими, хто перебуває в Його благодаті.
 
Хто отримує Божу благодать?
Недостойні люди
 
Ті, хто думають, що вони без гріха, не можуть бути викуплені. Як вони можуть отримати благодать Його викуплення, коли нема чим викупити?
Книжники та фарисеї потягли жінку, спійману на перелюбі, до Ісуса, поставили її посеред себе і запитали Його: «Мойсей же в Законі звелів нам таких побивати камінням. А Ти що говориш?» Чому вони привели жінку до Нього і випробовували Його?
Вони самі багато разів чинили перелюб, але вони намагалися судити її і вбити через Ісуса, намагаючись покласти на Нього провину. 
Ісус знав, що у них на думці, і знав все про цю жінку. Тому Він сказав: «Хто з вас без гріха, нехай перший на неї той каменем кине!». Потім книжники та фарисеї, починаючи з найстаріших і закінчуючи останніми, пішли один за іншим і залишилися тільки Ісус і жінка.
Ті, хто пішли, були книжники та фарисеї, релігійні лідери. Вони збиралися судити жінку, яку спіймали на самому акті перелюбу, ніби вони самі не були грішниками.
Ісус проголошував Свою любов у цьому світі. Він був господарем кохання. Ісус давав людям їжу, повертав мертвих, повертав життя сину вдови, оживляв Лазаря, зціляв прокажених і творив чудеса для бідних. І Він забрав усі гріхи всіх грішників і дав їм спасіння.
Ісус любить нас. Він Всемогутній, який може все, але фарисеї та книжники вважали його своїм ворогом. Ось чому вони привели жінку до Нього і випробували Його.
Вони запитали: «Мойсей же в Законі звелів нам таких побивати камінням. А Ти що говориш?» Вони думали, що Він скаже їм побити її камінням. чому? Якби ми судили згідно з тим, що написано в Законі Божому, то всіх без винятку чоловіків, які вчинили перелюб, побили б камінням до смерті. 
Усіх треба забити камінням до смерті і всім судилося піти в пекло. Заплата за гріх смерть. Проте Ісус не сказав їм побити її камінням, а сказав: «Хто з вас без гріха, нехай перший на неї той каменем кине!»
 
Чому Бог дав нам 613 статей Закону?
Щоб змусити нас усвідомити, що ми грішники
 
Закон приносить гнів. Бог святий, як і Його Закон. Цей святий Закон прийшов до нас у 613 статтях. Причина, по якій Бог дав нам 613 статей Закону, полягає в тому, щоб ми усвідомили, що ми грішники; що ми незавершені істоти. Це вчить нас, що ми повинні дивитись на Божу благодать, щоб бути викупленими. Якби ми цього не знали і думали лише про написане, нас усіх мали б побити камінням до смерті так само напевно, як і жінка, яку спіймали на місці злочину.
Книжники та фарисеї, які не знали правди Його Закону могли подумати, що вони можуть побити камінням жінку і, можливо нас теж. Хто може кидати каміння в безпорадну жінку? Навіть якби її спіймали на гарячому, ніхто в цьому світі не міг би кинути в неї каміння.
Якби жінка й кожен із нас був суджений лише за законом, ми, як і жінка, отримали б страшний суд. Але Ісус врятував нас, нас, грішників, від наших гріхів і від справедливого суду. З усіма нашими гріхами, якщо закон Божий застосовувати суворо до букви, хто з нас міг би залишитися живим? Зрештою ми всі підемо до пекла.
Але книжники та фарисеї знали про Закон лише так, як він був написаний. Якби Закон Божий був застосований правильно, він би вбив їх так само певно як і того, кого вони засудили. Насправді Закон Божий був даний людям для того, щоб вони могли зрозуміти свої гріхи, але вони постраждали, тому що неправильно зрозуміли і неправильно застосували це.
Сучасні фарисеї, як і фарисеї в Біблії, знають Закон лише так, як він написаний. Вони повинні розуміти благодать, справедливість і правду Бога. Вони повинні бути навчені Євангелієм про відкуплення, щоб бути спасенними.
Фарисеї говорили: «Мойсей же в Законі звелів нам таких побивати камінням. А Ти що говориш?» запитали вони, впевнено тримаючи каміння. Вони були впевнені, що Ісус нічого не скаже на це. Вони чекали, що Ісус захопить їхню наживку.
Якби Ісус судив за законом, Він також був би забитий камінням від них. Їхньою метою було закидати їх обох камінням. Якби Ісус сказав не каменувати жінку, вони б сказали, що Ісус зневажав закон Божий і побив його камінням за богохульство. Який це був жахливий сюжет!
Але Ісус нахилився і писав пальцем на землі, а вони продовжували питати Його: «Що Ти скажеш? Що ти пишеш на землі? Просто дайте відповідь на наше запитання. Що ти сказав?» Вони вказували на Ісуса пальцем і постійно цькували його.
Ісус підвівся і сказав їм, що той з них хто без гріха, нехай першим кине в неї камінь. Потім Він нахилився і продовжив писати на землі. Тоді ті, що чули це, засуджені своїм сумлінням, виходили один за одним, починаючи від найстаршого, аж до останнього. І Ісус залишився сам, а жінка стояла перед Ним.
 
 
«Хто з вас без гріха, нехай перший на неї той каменем кине»
 
Де записуються гріхи?
На скрижалі наших серця і в книгах діл
 
Ісус сказав їм: «Хто з вас без гріха, нехай перший на неї той каменем кине», і продовжував писати на землі. Потім по одному почали виходити, починаючи зі старших. Старші фарисеї, які вчинили більше гріхів, пішли першими. І молоді теж пішли. Припустімо, що Ісус стоїть серед нас, а ми стоїмо навколо жінки. Якби Ісус сказав нам, що той із нас хто без гріха, має першим кинути камінь, що б ви зробили?
Що Ісус писав на землі? Бог, який створив нас, пише наші гріхи у двох різних місцях.
По-перше, Він пише наші гріхи на таблиці наших серця.
«Гріх Юдин написаний рильцем залізним, діямантовим вістрям він виритий на таблиці їхнього серця, і на рогах жертовників їхніх» (Єремія 17:1).
Бог промовляє до нас через Юду. Гріхи людей вигравіюваний залізним пером із діамантовим вістрям. Вони записані на таблиці наших серця. Ісус нахилився і написав на землі, що люди є грішниками. 
Бог знає, що ми грішимо, і Він викарбовує гріхи на таблиці наших серця. По-перше, Він записує наші вчинки, гріхи, які ми робимо, тому що ми крихкі перед Законом. Оскільки гріхи записані в наших серцях, ми усвідомлюємо, що ми грішники, дивлячись на Закон. Оскільки Він записав їх у наших серцях, у нашій совісті, ми знаємо, що ми грішники перед Ним.
І Ісус вдруге нахилився, щоб писати на землі. Святе Письмо говорить, що всі наші гріхи також записані в Книгах діл перед Богом (Об’явлення 20:12). Ім’я людини та її гріхи записуються в Книзі. І вони теж записані на таблиці наших серця. Наші гріхи двічі записані в Книга діл і на таблиці серця кожного.
Гріхи записані на таблиці серця кожного, молодого чи старого. Ось чому їм не було що сказати про свій гріх перед Ісусом. Ті, хто намагався побити жінку камінням, були безсилі перед Його словами.
 
Коли стираються наші гріхи, які записані у двох місцях?
Коли ми приймаємо відкуплення води і крові Ісуса в наших серцях.
 
Проте, коли ви отримуєте Його спасіння, всі ваші гріхи стирають із Книги Діл, а ваші імена вписують у Книзі Життя. Ті, чиї імена записані в Книзі Життя, потрапляють на небеса. Їхні добрі вчинки, те, що вони зробили в цьому світі для царства Божого та Його праведності, також записані в Книзі Життя. Вони приймаються на небо. Ті, хто врятовані від своїх гріхів, потрапляють у землю вічності.
Гріхи кожного записані в двох місцях. Тому ніхто не може обдурити Бога. Немає нікого, хто б не згрішив у своєму серці і хто б не вчинив перелюбу в своєму серці. Ми всі грішники і всі ми недосконалі.
Ті, хто не прийняв викуплення Ісуса у своєму серці, не можуть не мучитися через свої гріхи. У них немає впевненості. Вони бояться Бога, і бояться Бога та інших через свій гріх. Але в той момент, коли вони приймають у своє серце Євангеліє відкуплення водою і Святим Духом, всі гріхи, записані на таблиці їхнього серця і в книги діл, стираються начисто. Вони врятовані від усіх своїх гріхів.
На небі є Книга Життя. Імена тих, хто вірить у викуплення водою і Святим Духом, записані в книзі, і вони підуть на небо. Вони потрапляють на небеса не тому, що не згрішили в цьому світі, а тому, що вони були врятовані від усіх своїх гріхів завдяки вірі у викуплення водою і Святим Духом. Це «законом віри» (До римлян 3:27).
Побратими християни, Книжники та фарисеї були грішниками, так само як і жінка, схоплена на гарячому вчинку перелюбу.
Насправді вони вчинили ще більше гріхів, бо вдавали і обманювали себе, що не є грішниками. Релігійні лідери були злодіями з формальними дозволами. Вони були злодіями душ, злодіями життя. Вони наважилися вчити інших, навіть не будучи самі спасені.
За Законом немає нікого, хто був би без гріха. Але людина стає праведною не тому, що вона не грішить, а тому, що вона викуплена від усіх своїх гріхів, і її ім’я записане в Книзі Життя. Важливо, чи записано чиєсь ім’я в Книзі Життя. Тому що люди не можуть бути вільними від гріха, їх необхідно викупити.
Чи будеш ти прийнятий на Небеса, залежить від того, чи віриш ти в це, чи ні. Отримаєте ви Божу благодать чи ні, залежить від того, чи приймете ви спасіння в Ісусі. Що сталося з жінкою, яку спіймали? Вона стояла там із заплющеними очима, тому що знала, що має померти. Напевно, вона плакала від страху і покаяння. Люди стають чесними з собою, коли стикаються зі смертю. 
«Боже, це належне, що я маю померти. Будь ласка, прийми мою душу в Свої руки і змилуйся над мною. Будь ласка, змилуйся над мною, Ісусе.» Вона благала Ісуса за любов до спокути. «Боже, якщо Ти судиш мене, то я буду судима, а якщо Ти скажеш, що я без гріха, то мої гріхи будуть стерті. Все залежить від Тебе». Ймовірно, вона сказала всі ці речі. Все було залишено на розсуд Ісуса.
Жінка, яку поставили перед Ісусом, не сказала: «Я вчинила неправильно, будь ласка, вибач мені за моє перелюбство». Вона сказала: «Будь ласка, спаси мене від моїх гріхів. Якщо Ти викупиш мої гріхи, я буду врятована. Якщо ні, я потраплю в пекло. Мені потрібне Твоє спасіння. Мені потрібна Божа любов, і мені потрібно, щоб Він змилосердився наді мною». Вона закрила очі і зізналася у своїх гріхах.
А Ісус запитав її: «Де ж ті, жінко, що тебе оскаржали? Чи ніхто тебе не засудив?» Вона відповіла: «Ніхто, Господи.»
І сказав їй Ісус: «Не засуджую й Я тебе.» Ісус уже взяв на себе всі її гріхи, охристившись у річці Йордан, і оскільки вона вже була викуплена, Ісус не засудив її. Тепер Ісус, не жінка, мав бути засуджений за її гріх.
 
 
Він сказав: «Не засуджую й Я тебе.» 
 
Чи була вона засуджена Ісусом?
Ні
 
Ця жінка була благословенна спасінням в Ісусі. Вона була викуплена від усіх своїх гріхів. Наш Господь Ісус говорить нам, що Він відкупив усі наші гріхи і що ми всі праведні.
Він говорить нам у Біблії. Ісус взяв на Себе наші гріхи через хрещення в річці Йордан, а потім помер на хресті, щоб заплатити за наші гріхи. Він чітко говорить нам, що Він викупив усіх, хто вірить у викуплення Його Хрищення та суду на Хресті. Всі ми потребуємо написаних слів Ісуса і повинні триматися цих слів. Тоді ми всі будемо благословенні відкупленням. 
«Боже, я не маю жодної заслуги перед Тобою. У мене немає таланту. Мені нема чого показати Тобі, крім моїх гріхів. Але я вірю, що Ісус є моїм Господом відкуплення. Він забрав усі мої гріхи на річці Йордан і спокутував їх усіх на Хресті. Він забрав усі мої гріхи Своїм Хрещенням і Своєю кров’ю. Я вірю в Тебе, Господи».
Ось як ви врятовані. Ісус не «засуджує нас». Він дав нам право бути Божими праведними дітьми: Тим, хто вірить у викуплення водою і Святим Духом. 
Дорогі друзі! Жінка була викуплена. Жінка, яку спіймали на перелюбі, була благословенна відкупленням перед Ісусом. Ми також можемо отримати таке благословення. Кожен, хто знає про свої гріхи і просить у Бога змилуватися над ними, хто вірить у викуплення водою і Святим Духом в Ісусі, отримує благословення викуплення від Бога. Ті, хто визнають свою гріховність перед Богом, можуть бути викуплені. Ті, хто грішить і не усвідомлює своїх власних гріхів, не можуть бути благословенні відкупленням.
Ісус забрав на гріх світу бере (Івана 1:29). Будь-який грішник у світі може бути викуплений, якщо він повірить в Ісуса. Ісус сказав жінці: «Не засуджую й Я тебе». Ісус не засудив її, тому що всі її гріхи вже належали Йому. І Він сказав, що взяв усі наші гріхи на Себе, тому Його мали судити замість нас.
 
 
Ми також повинні бути викуплені перед Ісусом
 
Що є більшим, Божий любов чи Божий суд?
Божа любов
 
Не лише фарисеї з камінням у руках, а й релігійні діячі сьогодення трактують закон буквально. Вони вірять, що оскільки Закон каже нам не чинити перелюбу, той, хто згрішив, буде побитий камінням до смерті. Вони дивляться на жінок і жадають їх вдаючи, що не чинить перелюбу. Їх неможливо відкупити чи спасти. Фарисеї та книжники були моралістами цього світу. Вони не були тими, кого кликав Ісус. Ці люди ніколи не чули від Нього: «Не засуджую й Я тебе».
Ці радісні слова почула лише та жінка, яку спіймали на перелюбі. Якщо ви чесні перед Ним, ви також можете бути благословенні, як вона. «Боже, я перелюбство все своє життя. Здається, я роблю це не лише тому, що роблю це так часто. Я грішу по кілька разів на день».
Коли ми стоїмо перед Законом і приймаємо той факт, що ми грішники, які повинні померти і чесно зустрітися з Богом і визнати себе такими, як ми є, кажучи: «Боже, ось хто я. Будь ласка, врятуйте мене», Бог благословить нас відкупленням. 
Любов Ісуса, води і Святого Духа, перемогла справедливий Божий суд. «Я також не засуджую вас» Він не засуджує нас і каже: «Ви відкуплені» Наш Господь Ісус Христос Бог милосердя. Він врятував нас від усіх гріхів світу. 
Наш Бог є Богом Справедливості і Богом Любові. Любов води та Святого Духа є ще більшою, ніж Його суд.
 
 

Його любов більша, ніж Його справедливість 

 
Чому Він викупив усіх нас?
Бо Його Любов більша за Його справедливість.
 
Якби Бог здійснив Свій суд, щоб завершити Своє правосуддя, Він засудив би всіх грішників і відправив би їх у пекло. Але оскільки любов Ісуса, яка спасає нас від суду, є більшою, Бог послав Свого Єдинородного Сина Ісуса. Ісус взяв на Себе всі наші гріхи і отримав справедливий суд за всіх нас. Тепер кожен, хто вірить в Ісуса як свого Спасителя, стає Його дитиною і праведником. Оскільки Його любов більша за Його справедливість, Він викупив усіх нас.
Ми повинні дякувати Богові за те, що Він не судить нас лише Своєю справедливістю. Так само як Ісус сказав книжникам, фарисеям та їхнім учням, Бог хоче милосердя і пізнання Бога, а не наших приношень. Деякі люди щодня вбивають корову чи козу, приносять її в жертву Богові і моляться: «Боже, прости мені мої гріхи кожного дня.» Бог не хоче наших приношень, а радше нашої віри у викуплення водою та Святим Духом. Він хоче, щоб ми отримали відкуплення і спасіння. Він хоче подарувати нам Свою любов і хоче прийняти нашу віру. Ви всі бачите це? Ісус дав нам спасіння.
Ісус ненавидить гріх, але Він має палку любов до людей, які були створені за образом Бога. Він вирішив ще до початку часів зробити нас дітьми Божими, і Він змив усі наші гріхи Своїм хрещенням і кров’ю. Бог створив нас, щоб відкупити нас, одягти в Ісуса і зробити Своїми дітьми. Це любов, яку Він має до нас, Своїх творінь.
Якби Бог судив нас лише за Своїм справедливим Законом, ми, грішники, всі мали б померти. Але Він врятував нас через хрещення і суд Свого Сина на хресті. Чи віриш ти в це? Перевірмо це в Старому Завіті.
 
 
Аарон поклав руки на козла відпущення
 
Хто передав гріхи Ізраїлю живому козлу як їх представнику?
Первосвященик
 
Всі гріхи цього світу були спокутувані покладанням рук у Старому Завіті та хрещенням у Новому Завіті. У Старому Завіті всі річні гріхи Ізраїлю були спокутувані через первосвященика, який покладав свої руки на голову козла без вади. 
«І покладе Аарон обидві руки свої на голову живого козла, і визнає над ним усі гріхи Ізраїлевих синів та всі їхні провини через усі їхні гріхи, і складе їх на голову козла, та й пошле через призначеного чоловіка на пустиню» (Левит 16:21).
Так їх спокутували гріхи за часів Старого Заповіту. Щоб бути викупленим від щоденних гріхів, до скинії приносили бездоганного ягняти або козла і приносили їх на жертовник. Людина клала руки на голову жертовної тварини, і потім гріхи чоловіка були перенесені на жертву. Потім священик зарізав жертву і наніс її кров на роги вівтаря.
На чотирьох кутах вівтаря були роги. Ці роги символізують Книга Діл, яка пояснюється в Об’явлення 20:12. І кров, що залишилася, також була окроплена на землю. Земля уособлює серце людини, тому що людина створена з праху. Таким чином люди спокутували свої щоденні гріхи.
Але вони не могли приносити жертви за гріх щодня. Тому Бог дозволив їм спокутувати гріхи за рік один раз на рік. Цей день був десятим днем сьомого місяця, Днем Очищення. Того дня первосвященик, представник ізраїльтян, привів двох козлів і поклав їм руки на голови, переклавши на них усі гріхи народу і він приніс козла в жертву Богові, щоб спокутувати ізраїльтян.
«І покладе Аарон обидві руки свої на голову живого козла, і визнає над ним усі гріхи Ізраїлевих синів та всі їхні провини через усі їхні гріхи, і складе їх на голову козла,» (Левит 16:21).
Бог призначив Аарона первосвящеником Ізраїлю. Замість того, щоб кожен індивідуально покладав руки на приношення, первосвященик, як представник усіх ізраїльтян, поклав свої руки на голову живого козла для відпущення їхніх річних гріхів (видалення гріха).
І він розповідав про всі гріхи Ізраїля перед Богом: «О Боже, Твої сини Ізраїля згрішили. Ми поклонялися ідолам, порушували всі статті закону Твого, називали ім’я Твоє марно, створювали інших ідолів і любили їх більше, ніж Тебе. Ми не святили суботу, не шанували батьків, вбивали, чинили перелюб і злодійство... віддавалися заздрощам і сваркам».
Він перерахував усі гріхи. «Боже, ані народ Ізраїлю, ані я не змогли дотримуватися жодного Твого Закону. Щоб отримати спокуту від усіх цих гріхів, я кладу свої руки на голову цього козла і передаю йому всі ці гріхи». Первосвященик поклав свої руки на жертву за всіх ізраїльтян та переклав усі гріхи на голову жертви. Покладання рук означає «пройти» (Левит 1:1-4, 16:20-21).
 
Як спокута була здійснена за часів Старого Завіту?
Через покладення рук на голову жертви за гріх
 
Бог дав ритуал жертви за гріх ізраїльському народові, щоб вони могли передати всі свої гріхи й отримати відкуплення. Він уточнив, що має бути жертва за гріх без вади, покладання рук на голову жертви за гріх народу Ізраїлю за всі їхні гріхи, і що жертва за гріх повинна померти замість людини.
В День Очищення жертва за гріх була вбита, і її кров була внесена до Святого місця та покроплена на престол благодаті (віко на ковчега свідоцтва у Святому Святих в) сім разів. Таким чином, ізраїльтяни спокутували річний гріх десятого дня сьомого місяця.
Первосвященик увійшов до Святого місця сам, щоб принести жертву, але люди зібралися надворі й прислухалися до звуку золотих дзвіночків на одязі ефоду первосвященика, який задзвонив сім разів, коли кров окроплювала віко милості. Тоді ізраїльтяни раділи б тому, що всі їхні гріхи були спокутовані. Звук золотих дзвіночків був звуком радісної Євангелії.
Це неправда, що Ісус любить певних людей і викупляє лише їх. Своїм хрещенням Ісус раз і назавжди забрав усі гріхи світу. Він хотів спасти нас раз і назавжди. Наші гріхи не можна викупити щодня; вони були врятовані раз і назавжди.
У Старому Завіті спокута давалася через покладання рук і жертву за гріх. Аарон поклав руки на голову живого козла перед усіма ізраїльтянами і перерахував усі гріхи, які люди вчинили протягом року. Він перед усіма переклав гріхи на цапа. Де ж тоді гріхи ізраїльтян? Їх усіх перевели в козу.
Потім козла потягнуло до «призначеного чоловіка». Козел з усіма гріхами Ізраїля був відведений у пустелю, де не було ні води, ні трави. Тоді козел блукала пустелею під палючим сонцем і нарешті померла. Козел помер за гріхи Ізраїля.
Це і є Божа любов, любов відкуплення. Так вони спокутували річні гріхи в ті часи. Але ми живемо в часи Нового Завіту. Минуло близько 2000 років відтоді, як Ісус прийшов у наш світ. Він прийшов і виконав пророцтво, яке Він зробив у Старому Завіті. Він прийшов і відкупив усі наші гріхи.
 
 
Щоб відкупити нас усіх
 
Що означає «ІСУС»?
Спаситель, що спасе людей Своїх від їхніх гріхів
 
Прочитаймо 1 розділ Євангелія від Матвія.
«Коли ж він те подумав, ось з’явивсь йому Ангол Господній у сні, промовляючи: Йосипе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній то від Духа Святого. І вона вродить Сина, ти ж даси Йому йменна Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів» (Матвія 1:20-21).
Наших Отець на небесах позичив тіло Діви Марії, щоб послати Свого Сина в цей світ, щоб змити всі гріхи світу. Він послав ангела до Марії і сказав їй: «І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус». Це означало, що Син, прийшовши через Марію, стане Спасителем. Ісус Христос означає той, хто врятує Свій народ, іншими словами, Спасителя.
Як Ісус забрав усі гріхи світу було через Його хрещення на річці Йордан. Він був охрещений Іваном Хрестителем, і всі гріхи світу були передані Йому. Прочитаймо Матвія 3:13-17.
«Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду <праведність - NKJV >. Тоді допустив він Його. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Святого Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!»
Ісус пішов до Івана Хрестителя, щоб відкупити всіх нас від усіх наших гріхів. 
Він увійшов у воду і схилив голову перед Іваном. «Іване, охрести Мене зараз. Достойно нам сповнити всяку праведність. Оскільки Я маю взяти на Себе всі гріхи світу і визволити всіх грішників від їхніх гріхів, Я повинен взяти на Себе їхні гріхи хрещенням. Охрестіть Мене зараз! Допусти це тепер!»
Таким чином, це було доречно, щоб виконати всю праведність. Ісус був охрещений Іваном Хрестителем. І саме в цей момент сповнилася вся праведність Бога, яка відкупила всі наші гріхи. 
Ось так Він взяв на Себе всі наші гріхи. Всі твої гріхи також перейшли до Ісуса. Ти розумієш це? 
Вірте у викуплення Ісусового хрещення та Святого Духа і будьте спасенні.
 
Як сповнилася вся праведність?
Через Хрещення Ісуса
 
Бог спочатку пообіцяв Ізраїлю, що всі гріхи ізраїльського народу будуть змиті покладанням рук і жертвою за гріх. Однак, як не можна було всім покласти руки на голову кози окремо, Бог посвятив Аарона бути первосвящеником, щоб він міг принести жертву за весь народ Ізраїлю. Так Він переклав усі їхні річні гріхи на голову жертви за гріх одразу. У цьому полягає Його мудрість і сила викуплення. Бог Мудрий і Дивовижний. 
Він послав Свого Сина Ісуса, щоб врятувати наш світ. Отож жертва за гріх була готова. Тепер потрібен був представник усіх людей, хтось, хто поклав би руку на голову Ісуса і переклав би на нього всі гріхи світу. Цим представником був Іван Хреститель. У Матвія 11:11 Бог послав представника всього людства перед Ісусом.
Це був Іван Хреститель, останній первосвященик людини. Як написано в Євангелії від Матвія 11:11: «Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя». Він єдиний представник людини. Він послав Івана як представника всіх створінь, щоб той міг охрестити Ісуса і передати Йому всі гріхи світу.
Якби зараз вісім мільярдів людей на землі прийшли до Ісуса, і кожному довелося покласти руки на Ісуса, щоб передати йому гріхи, що буде з Його головою? Якби понад вісім мільярдів людей у цьому світі довелося покласти руки на Ісуса, це було б не приємне видовище. Деякі захоплені люди могли б так сильно натиснути на Нього, що з Нього випало б усе волосся. Бог у Своїй мудрості призначив Івана нашим представником і передав Ісусу всі гріхи світу раз і назавжди. 
У Євангелії від Матвія 3:13 записано: «Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього.» Це було, коли Ісусові було 30 років. Ісус був обрізаний через 8 днів після народження. І є небагато записів про Нього відтоді, поки Йому не виповнилося 30 років. 
Причина, чому Ісусові довелося чекати, поки Йому виповниться 30 років, щоб стати небесним Первосвященик, полягала в тому, щоб виконати Старий Завіт. У книзі Повторення Закону Бог сказав Мойсею, що Первосвященик повинен мати щонайменше 30 років, перш ніж він зможе служити у священстві. Ісус є небесним Первосвященик. Ви в це вірите?
У Новому Завіті в Євангелії від Матвія 3:13-14 сказано: «Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене?» Хто є представником людства? Іван Хреститель. Тоді хто є представником неба? Ісус Христос є. Зустрілися представники. Тоді хто вищий? Звичайно, представник неба.
Отже, Іван Хреститель, який був настільки сміливим, що закликав релігійних лідерів у ті дні: «О змії, о роде гадючий! Покайтеся!» раптом став смиренним перед Ісусом. «Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене?»
У цей момент Ісус сказав: «Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю праведність». Ісус прийшов у цей світ, щоб виконати Божу праведність, і вона була виконана, коли Він був охрещений Іван Хреститель. 
«Тоді він дозволив Йому. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Святого Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!».
Це те, що сталося, коли Він хрестився. Небесна брама була відкрита, коли Він прийняв хрещення від Івана Хрестителя і взяв на Себе всі гріхи світу.
«І з часів Івана Хрестителя дотепер Царство Небесне терпить насильство, і насильники силою здобувають його - NKJV» (Матвія 11:12).
Усі пророки і закон Божий пророкували аж до Івана Хрестителя. «І з часів Івана Хрестителя дотепер Царство Небесне терпить насильство, і насильники силою здобувають його». Кожен, хто вірить у Його Хрещення, може увійти в Царство Небесне без винятку.
 
 
«Не засуджую й Я тебе» 
 
Чому Ісуса судили на Хресті?
Тому що Він забрав усі наші гріхи.
 
Ісус був охрещений Іваном Хрестителем і взяв на себе всі гріхи світу. А пізніше Він сказав жінці: «Не засуджую й Я тебе». Ісус не засуджував жінку, бо Він взяв на Себе всі гріхи світу в річці Йордан, і саме Ісус, а не жінка, мав бути суджений за ці гріхи.
Ісус викреслив усі гріхи світу. Ми бачимо, як Він боявся болю, який Йому доведеться витерпіти на Хресті, тому що «Заплата за гріх смерть» (До римлян 6:23). На Оливній горі Він тричі молився до Бога, щоб Він відвів від Нього цей вирок. Ісус мав тіло людини, тому зрозуміло, що Він боявся болю. Ісус мав пролити кров, щоб виконати суд.
Так само, як жертви за гріхи в Старому Завіті повинні були проливати кров, щоб заплатити за гріхи, так і Він повинен був бути принесений в жертву на хресті. Він вже взяв на Себе всі гріхи світу і тепер мав віддати Своє життя за наше відкуплення. Він знав, що буде судимий перед Богом.
Ісус не мав жодного гріха в Своєму серці. Але оскільки всі гріхи були передані Йому через Його хрещення, Тепер, Бог мав судити Свого Сина. Таким чином, по-перше, здійснилася Божа справедливість, а по-друге, Він обдарував нас Своєю любов’ю заради нашого спасіння. Тому Ісус повинен був бути засуджений на хресті. 
«Ні я вас не засуджую, ні я вас суджу». Всі наші гріхи, навмисні чи ненавмисні, свідомі чи несвідомі, повинні були бути засуджені Богом. 
Бог не судив нас, але судив Ісуса, Який взяв на Себе всі наші гріхи Своїм хрещенням. Бог не хотів судити грішників через Свою любов і співчуття. Хрещення і кров на хресті були Його викупною любов’ю до нас. «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.» (Івана 3:16).
Ось як ми знаємо про Його любов. Ісус не засуджував жінку, спійману в перелюбі.
Вона знала, що була грішницею, бо її спіймали на перелюбі. Вона не тільки мала гріх у своєму серці, але й носила його в плоті. Вона не могла заперечити свій гріх. Однак, оскільки вона вірила, що Ісус забрав усі її гріхи, вона була врятована. Якщо ми віримо у викуплення в Ісусі, ми будемо спасенні. Повір в це! Це для нашого ж блага.
 
Хто є найбільш благословенними?
Ті, що не мають гріха
 
Всі люди грішать. Всі люди чинять перелюб. Але не всі люди судимі за свої гріхи. Ми всі згрішили, але ті, хто вірить у викуплення Ісуса Христа, не мають гріха в серці. Той, хто вірить у спасіння Ісуса, є найщасливішою людиною. Найблаженнішими є ті, хто врятовані від усіх своїх гріхів, ті, хто тепер є праведними в Ісусі.
Бог говорить нам про щастя в Римлян 4:7: «Блаженні, кому прощені беззаконня, і кому прикриті гріхи». Ми всі грішимо, поки не помремо. Ми безбожні й недосконалі перед Богом. Ми продовжуємо грішити, навіть коли знаємо про Його Закон. Ми такі слабкі.
Але Бог визволив нас хрещенням і кров’ю Свого єдинородного Сина і каже нам, вам і мені, що ми більше не грішники і що тепер ми праведні перед Ним. Він каже нам, що ми Його діти.
Євангеліє води і Святого Духа є євангелієм викуплення. Ви в це вірите? Тим, хто вірить, Він визнає їх праведними, спасеними та Своїми дітьми. Хто найщасливіший чоловік у цьому світі? Той, хто увірував і був визволений. Вас врятували?
Чи Ісус не поніс ваші гріхи? Ні, Він взяв на Себе всі твої гріхи Своїм хрещенням. Повір в це. Віруйте і спасіться від усіх своїх гріхів.
 
 
Наче мітлою змели 
 
Скільки гріха забрав Ісус?
Усі гріхи світу
 
Прочитаймо Івана 1:29. «Наступного дня Іван бачить Ісуса, що до нього йде, та й каже: Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Івана 1:29).
«Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!»
Іван Хреститель передав Ісусу всі гріхи світу на Йордані. Наступного дня він став свідком того, що Ісус був Агнцем Божим, який взяв на Себе всі гріхи світу. Він взяв на Свої плечі всі гріхи світу. 
Усі гріхи світу означають усі гріхи, які люди здійснюють у цьому світі у світі від створення до кінця. Близько 2000 років тому Ісус узяв на себе всі гріхи світу і викупив нас. Як Агнець Божий, Він взяв на Себе всі наші гріхи і був суджений за нас.
Кожен гріх, який ми, люди, робимо, був переданий Ісусу. І Він став Агнцем Божим, який узяв усі гріхи світу.
Ісус прийшов у цей світ як Спаситель, той, хто врятує всіх грішників світу. Ми грішимо, тому що ми слабкі, тому що це зло, тому що ми неосвічені, тому що ми легковажні і тому що ми недосконалі. Усі ці гріхи були перенесені на голову Ісуса через Його хрещення в Йордані. І Він закінчив все це смертю Своєї плоті на хресті. Він був похований, але через 3 дні воскрес. 
Як Спаситель усіх грішників, як Переможець, як Суддя, Він тепер сидить праворуч Бога. Йому не потрібно викуповувати нас знову і знову, і все, що нам потрібно зробити - це вірити, щоб бути спасенними. На тих, хто вірить, чекає вічне життя, а на тих, хто не вірить, чекає загибель. Іншого вибору немає. 
Ісус врятував вас усіх. Ви найщасливіші люди на землі. Всі гріхи, які ви зробите в майбутньому через вашу слабкість Він забрав їх усіх.
Чи залишився у твоєму серці якийсь гріх? ― Ні. ―
Чи Ісус забрав усе? ― Так, Він зробив. ―
Всі люди однакові. Немає святішого за ближнього. Але оскільки багато людей є лицемірами, вони вважають себе не грішниками. Але насправді вони теж грішники. Цей світ є теплицею, яка живить гріх.
Коли жінки виходять з дому, вони фарбують губи червоною помадою, пудрять обличчя, завивають волосся, одягаються в гарний одяг і носять туфлі на високих підборах. Чоловіки також йдуть до перукаря, щоб підстригтися, доглядають за собою, одягають чисті сорочки та модні краватки, начистити взуття. 
Але хоча зовні вони виглядають як принци та принцеси, всередині вони як найбрудніші смітники.
Чи роблять гроші людей щасливими? Чи здоров’я робить людей щасливими? Ні. Тільки спокута робить людину по-справжньому щасливою. Якою б щасливою людина не виглядала зовні, вони нещасні, якщо мають гріх у своєму серці. Вони живуть у страху перед судом.
Відкуплена людина смілива, як лев, навіть у лахмітті. У їхньому серці немає гріха. «Дякую Тобі, Господи, Ти врятував такого грішника, як я, Ти стер усі мої гріхи. Я знаю, що на мене не дуже дивитися, але я прославляю Тебе за те, що ти врятував мене. Я назавжди викуплений від своїх гріхів. Слава Богу!»
Людина, яка врятована, є справді щасливою. Людина, яка була благословенна Його благодаттю викуплення, є справді щасливою.
Оскільки Ісус, «Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере», взяв усі наші гріхи, ми без гріха. Він «довершив» нам спасіння на Хресті. Усі наші гріхи, включаючи ваші та мої, також включені до «гріх світу », і тому ми всі спасенні.
 
 

З Божої волі 

 
Чи маємо ми гріх у своєму серці, коли ми в Ісусі Христі?
Ні, не маємо
 
Дорогі друзі, жінка, спіймана в перелюбі, повірила в слова Ісуса і була врятована. Її історія записана в Біблії, тому що вона була благословенна спокутою. Але лицемірні книжники та фарисеї втекли від Ісуса.
Якщо ви вірите в Ісуса, це рай, але якщо ви залишите Ісуса, це пекло. Якщо ви вірите в Його дії, це як рай, а якщо ви не вірите в Його дії, це як пекло. Викуплення залежить не від зусиль окремої людини, це через спасіння Ісуса.
Давайте прочитаємо Послання до Євреїв 10. «Бо Закон, мавши тільки тінь майбутнього добра, а не самий образ речей, тими самими жертвами, що завжди щороку приносяться, не може ніколи вдосконалити тих, хто приступає. Інакше вони перестали б приноситись, бо ті, хто служить, очищені раз, уже б не мали жадної свідомости гріхів. Але в них спомин про гріхи буває щороку, бо тож неможливе, щоб кров биків та козлів здіймала гріхи! Тому то, входячи в світ, Він говорить: Жертви й приношення Ти не схотів, але тіло Мені приготував. Цілопалення й жертви покутної Ти не жадав. Тоді Я сказав: Ось іду, в звої книжки про Мене написано, щоб волю чинити Твою, Боже! Він вище сказав, що жертви й приносу, та цілопалення й жертви покутної, які за Законом приносяться, Ти не жадав і Собі не вподобав. Потому сказав: Ось іду, щоб волю Твою чинити, Боже. Відміняє Він перше, щоб друге поставити. У цій волі ми освячені жертвоприношенням тіла Ісуса Христа один раз» (Євреїв 10:1-10).
«З Божої волі» Ісус віддав Своє життя, щоб раз і назавжди взяти на Себе наші гріхи, і був засуджений раз назавжди та воскрес.
Тому ми були освячені. «Ми освячені» (Євреїв 10:10) написано в повному минулому часі. Це означає, що про викуп не потрібно згадувати знову. Ти був освячений.
«І кожен священик щоденно стоїть, служачи, і часто приносить жертви ті самі, що ніколи не можуть зняти гріхів. А Він за гріхи світу приніс жертву один раз, і назавжди по Божій правиці засів, далі чекаючи, аж вороги Його будуть покладені за підніжка Його ніг. Бо жертвоприношенням одним вдосконалив Він тих, хто освячується» (Євреїв 10:11-14).
Ви всі освячені навіки. Якщо ви згрішите завтра, чи будете ви знову грішником? Хіба Ісус також не забрав ці гріхи? Він зробив. Він також забрав гріхи майбутнього.
«Свідкує ж і Дух Святий нам, як говорить: Оце заповіт, що його по цих днях встановляю Я з ними, говорить Господь, Закони мої Я дам в їхні серця, і в їхніх думках напишу їх. <Їхні гріхи та їхні беззаконня я більше не згадаю. Тепер, де є відпущення цих, там уже немає жертви за гріхи - NKJV>» (Євреїв 10:15-18).
Фраза «їхнє відпущення» означає, що Він спокутував усі гріхи світу(видалення гріха). Ісус – наш Спаситель. Мій Спаситель і ваш Спаситель. Ми були врятовані завдяки вірі в Ісуса. Це спокута в Ісусі, і це найбільша благодать і найбільший подарунок від Бога. Ти і я, які були викуплені від усіх гріхів, є найбільш благословенними з усіх!
 
Ця проповідь також доступна у форматі електронної книги. Натисніть на обкладинку книги нижче.
Ми повинні спочатку знати про свої гріхи, щоб бути викупленими