Search

Khotbah-Khotbah

Тема 9: Лист до Римлян (коментарі до Листа до Римлян)

[Chapter 8-12] Хто насмілиться виступити проти нас? (Лист до Римлян 8:31–34)

(Лист до Римлян 8:31–34)
«Що ж скажем на це? Коли за нас Бог, то хто проти нас? Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього? Хто оскаржувати буде Божих вибранців? Бог Той, що виправдує. Хто ж той, що засуджує? Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас».
 
У Листі до Римлян 8:31-34 Павло свідчить про безмежну любов Христа до віруючих, підбиваючи підсумок Євангелія води та Духа і доходячи остаточного висновку. Цей уривок проголошує велику радість спасіння на вершині віри.
У Листі до Римлян 8:31 Павло сказав: «Що ж скажем на це? Коли за нас Бог, то хто проти нас?». Як і Павло, ми відчували, що Євангеліє води та Духа з часом пломеніє усе яскравіше і яскравіше, й тим більше стає Євангелієм спасіння, чим сильніше виявляється наша слабкість. Чим більше ми служимо Євангелію води та Духа, тим більше наповнюємося впевненістю та радістю.
Павло назвав Євангеліє, у котре сам вірив, «моїм Євангелієм» (Другий Лист до Тимофія 2:8). Євангеліє, про яке свідчив Павло, це ніщо інше, як віра в хрещення й кров Ісуса.
«Моє Євангеліє», яке проповідував Павло, не стосується Євангелія Хреста, у котре вірять богомільні християни. Це Євангеліє води та Духа, яке проголошує благодать, завдяки якій Ісус раз і назавжди знищив усі гріхи людства.
Це Євангеліє зробило Павла людиною неабиякої мужності. Оскільки він одержав прощення гріхів, Божа праведність наповнила його серце і в такий спосіб воно також наповнилося Святим Духом. Протягом усього свого життя він віддавав усього себе свідченню про Євангеліє води та Духа. Євангеліє води та Духа має силу й владу раз і назавжди знищити всі гріхи людства.
Хто тоді зможе виступити проти Євангелія води та Духа, у котре вірив Павло? Ніхто! Лист до Римлян 8:31 каже нам: «Що ж скажем на це? Коли за нас Бог, то хто проти нас?». Хто в цьому світі може бути проти тих, котрі вірять у Євангеліє води та Духа? Якщо Бог Євангелієм води та Духа врятував людство від гріхів, то хто може засумніватися в Його могутності? Ні сам сатана, ані ті, котрі лише номінально вірять в Ісуса, не можуть перемогти тих, котрі вірять у Євангеліє води та Духа.
 
 

ВІН ВИПРАВДАВ УСІХ НАС ВІДРАЗУ

 
У Листі до Римлян 8:29-30 написано: «Бо кого Він передбачив, тих і призначив, щоб були подібні до образу Сина Його, щоб Він був перворідним поміж багатьма братами. А кого Він призначив, тих і покликав, а кого покликав, тих і виправдав, а кого виправдав, тих і прославив».
Це каже нам про те, що Бог Отець задумав врятувати всіх грішників у Христі та призвав їх через Євангеліє води та Духа, раз і назавжди змивши їхні гріхи й зробивши їх Своїми дітьми. Коли наш Господь звільнив усіх грішників від їх гріхів з допомогою Євангелія води та Духа, хто міг противитися тому, що Він зробив?
Хто зміг би повстати й побороти виправданих через віру в Євангеліє води та Духа? Це просто безглуздя. Ви повинні знати, що кожен, хто виступає проти виправданих через віру в Євангеліє води та Духа, виступає проти Самого Бога. Ви повинні перш за все вірити в Євангеліє води та Духа, щоб врятуватися від усіх ваших гріхів. Якщо ви у вашому розумі та серці виступаєте проти Євангелія істини, то не можете врятуватися від гріхів і муки пекла приготовані вам.
 
 

НІХТО НЕ МОЖЕ ВИСТУПАТИ ПРОТИ ПОВНОТИ БОЖОЇ ПРАВЕДНОСТІ

 
«Що ж скажем на це? Коли за нас Бог, то хто проти нас?» (Лист до Римлян 8:31). Те, що Бог з нами, доводить той факт, що Він змив усі наші гріхи за допомогою Євангелія води та Духа і врятував нас. Хто тоді може виступити проти гріхів, що одержали спокуту через віру в Євангеліє води та Духа, і хто б насмілився сказати, що така віра помилкова? Це було б безуспішною справою. Бог визнає віру усіх тих, хто вірить у Євангеліє води та Духа.
Тоді хто може кинути нам виклик? Ісус знищив усі гріхи світу Своїм хрещенням і кров’ю на Хресті. Хто може сказати, що ті, котрі вірять у це, чинять невірно? Ніхто! У Листі до Римлян 6:3 Павло сказав: «Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися?». Павло мав на увазі, що він вірив у хрещення і кров Ісуса, пролиту на Хресті, через які всі гріхи світу перейшли на Сина Божого і були змиті, а також завдяки цьому Павло помер і воскрес разом з Ісусом.
У Листі до Галатів 3:27 сказано: «Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися». Цей уривок каже нам про те, що Ісус узяв на Себе всі прогрішення світу Своїм хрещенням, був розп’ятий на Хресті за ці гріхи й воскрес із мертвих, щоб дарувати віруючим в цю істину благодать стати дітьми Божими. Віра Павла ґрунтувалася на тому, що кожен, хто охрестився в Ісуса, умер на Хресті й воскрес разом з Ним. Таким чином, якщо ви вірите у хрещення Ісуса, усі Ваші гріхи змиті та ви стаєте дитям Божим, будучи воскреслим разом із Христом.
 
«Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися». Іншими словами ті, котрі вірять, що Ісус прийшов у цей світ і прийняв хрещення від Івана Хрестителя, щоб узяти на Себе всі наші гріхи, хрещені в Христа. Більше того, вони також вірять у те, що вмерли на Хресті з Ісусом і, що своєю вірою воскресли разом з Ним.
Кожен, хто вірить у хрещення Христа і Його кров, буде в такий спосіб врятований від своїх гріхів. Ісус є Сином Божим; так само й ті, котрі відпокутувані від своїх гріхів через віру в Його хрещення й кров, стануть дітьми Божими. «Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися». Коли ми віримо в Євангеліє води та Духа, ми зодягаємося в Христову праведність, щоб стати Божими дітьми.
Павло говорив про хрещення Ісуса, тому що одержав велике благословення через віру в Євангеліє води та Духа. Але багато ще тільки мають одержати благословення Боже, а саме Євангеліє води та Духа. Більшість людей думають, що Євангеліє, проповідуване Павлом, було Євангелієм крові, пролитої на Хресті. Але істина та, що він вірив і проповідував Євангеліє води та Духа, яке поєднує як хрещення Ісуса, так і Його кров, пролиту на Хресті.
 
Чому ж тоді сучасні послідовники Ісуса нічого не знають про Євангеліє води та Духа? Це тому, що Євангеліє води та Духа, яке проповідувалося в часи ранньої церкви, згодом змінилося. Усі віруючі в часи ранньої церкви вірили й проповідували Євангеліє води та Духа.
Проте, згодом Євангеліє води та Духа було змінено і проповідували тільки кров Христа, у той час як Його хрещенню поступово почали приділяти усе меншу увагу. Це пояснює те, чому багато людей навіть зараз вірять тільки в кров, пролиту на Хресті, що відрізняється від правдивого ранньохристиянського Євангелія.
Ці люди усе ще грішні у серці. Вони нічого не знають про Євангеліє води та Духа, у якому розкривається Божа праведність. Тому вони усе ще залишаються грішниками й протистоять Божій праведності, навіть якщо кажуть, що вірять в Ісуса.
 
Що може побачити духовно сліпа людина? Сліпий може намагатися зрозуміти, яким є слон насправді, доторкаючись до нього. Сліпий може доторкнутися до ноги слона і сказати, що це стовп, а тим часом інший сліпий може діткнутися до його хобота і сказати, що це щось довге, тому що ніхто із них раніше не бачив слона. Так само й духовний сліпець не може говорити про велич Євангелія води та Духа.
Таким чином, люди, які не знають про благословення водою і Духом, не можуть проповідувати його. Так само ті, що бачили щось на власні очі, можуть зрозуміти те, що хтось намагається пояснити словами, але сліпий ніколи не зрозуміє їх пояснень.
 
Люди народжуються грішниками. Оскільки всі ми із самого народження були духовними сліпцями, то не знаємо істини Євангелія води та Духа. Ті, котрі вірять тільки в кров, пролиту на Хресті, створили свою, нову версію християнства. Як же їхні гріхи можуть бути змиті, якщо вони стверджують, що вірять в Ісуса, і при цьому вірять тільки в Його кров, пролиту на Хресті? Таким чином, вони будуть накопичувати усе більше і більше гріхів.
 
Ті, котрі вірять тільки в кров Ісуса як у своє спасіння, духовно не прокинулися. Однак Ісус чітко каже нам в Євангелії від Івана 3:5: «Коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже». Тому ми повинні вірити в Євангеліє води та Духа, щоб бути благословенними славою дітей Божих і мати можливість увійти в Його Царство.
Оскільки Павло вірив у Євангеліє води та Духа, він сказав у вірі: «Коли за нас Бог, то хто проти нас?» (Лист до Римлян 8:31). Чи можуть ті, котрі не знають Євангелія води та Духа, протистояти дітям Божим? Вони можуть виступати проти дітей Божих, але ніколи не одержать перемоги над ними. Ті ж, котрі вірять тільки в кров Ісуса, пролиту на Хресті, не можуть перемогти віруючих у Євангеліє води та Духа.
Вороги Божої праведності можуть лише стати супротивниками Бога, і тому ніколи не одержать Його благословення. Ніхто не зможе одержати спасіння чи мати віру, що веде до неба, без віри в Євангеліє води та Духа, у якому виявляється Божа праведність. Ті, котрі вірять у Євангеліє води та Духа можуть у такий спосіб перебороти світ і самого диявола.
 
Деякі люди не зовсім чітко розуміють значення хрещення й крові Ісуса, і їхнє неправильне розуміння веде їх до помилкової віри. Якщо ви вірите в кров, пролиту на Хресті, але не надаєте значення прощенню гріхів через віру в Євангеліє хрещення Ісуса, то ваша віра неправильна.
Ті, котрі перед Господом вірять у Євангеліє води та Духа, віднайдуть Його праведність і правдиву віру. Бог каже нам, що ті, котрі вірять тільки в кров Його Сина, помиляються. Люди, які не вірять у Його праведність, не вірять і не визнають Євангелія води та Духа. Але ті, котрі вірять у Його праведність, також вірять і в те, що кров Христова на Хресті та Його хрещення змили всі їхні гріхи.
 
Ми повинні відкинути нашу впертість. Ті, котрі з осудженням ставляться до Євангелія води та Духа, наполягають на тому, що їхні помилкові вірування є правдиві. Люди, які вірять тільки в кров, вірять у Божу праведність лише наполовину. І тільки ті, котрі вірять у Євангеліє води та Духа, мають повну віру та знайдуть Божу праведність (Євангеліє від Матвія 3:15, 11:11).
Книги, написані тими, котрі вірять тільки в Кров, – це лише дарма зіпсований папір. Доктрини, які колись обговорювалися теологами, сьогодні не хвилюють християн, однак Євангеліє води та Духа викликає багато уваги. Ця істина, що існувала ще в апостольські часи, залишиться незмінною. Слово Боже буде існувати вічно, але ті, котрі вірять тільки в кров, зітруться з пам’яті народів. Чому? Тому що кров, яка є тільки частиною Божої праведності, сама по собі не допомагає грішникам.
Відверто кажучи, більшість людей сьогодні роблять силу-силенну гріхів. Як же ці гріхи можуть бути прощені тільки через віру в кров? Доктрини, що приділяють увагу тільки крові на Хресті, вчать людей молитися про прощення гріхів, однак не кажуть, як довго потрібно молитися, щоб ці гріхи були прощені. Що б вони не казали, вони не можуть одержати прощення гріхів.
 
Хіба Ісус прийшов у цей світ і тільки пролив кров, не прийнявши хрещення? Ви знаєте, що це неправда. Ісус прийшов у цей світ і взяв на Себе всі гріхи, прийнявши хрещення (Євангеліє від Матвія 3:15). Він прийняв хрещення від Івана Хрестителя, перш ніж пролити кров на Хресті, дозволивши Себе розіп’яти. Ось як Ісус виконав усю правду. Вам нема потреби кликати Його милість, просячи прощення повсякденних гріхів, якщо ви вірите у хрещення, що Ісус прийняв від Івана. Навпаки, вірте в Божу праведність і одержите повне спасіння.
Ісус прийняв хрещення, щоб узяти на Себе всі гріхи світу, і був розп’ятий, щоб раз і назавжди відбути покарання за гріхи світу. Спокутування можна здобути тільки через віру в хрещення і кров Ісуса.
 

ЧИ ІСУС ДАВ НАМ СПАСІННЯ БІЛЬШЕ ВІД ГРІХІВ, ЯКІ МИ ЧИНИМО?
 
Спокута, дана нам Ісусом, набагато більша, ніж усі гріхи, які ми вчинили чи ще вчинимо. Якби хрещення і кров Ісуса не були більшими за всі гріхи світу, тоді ми не змогли б ані вірити в Ісуса як свого Спасителя, ані одержати спокути. Проте, благодать Божа настільки велика, що Він своїм хрещенням змив відразу всі гріхи світу.
Ворота Царства Небесного широко розкриті, але ніхто не може увійти в них, не вірячи в Євангеліє води та Духа. Ви можете виступати проти тих, котрі вірять у Євангеліє води та Духа, але не зумієте укритися від страшного суду Божого. Тому не думайте, що зможете перемогти віру в хрещення й кров Ісуса, завдяки яким виповнилася вся Божа праведність.
Багато з тих, котрі виступали проти Євангелія води та Духа, виступали проти Апостола Павла. Але ніхто не міг сказати, що Євангеліє води та Духа, у котре вірив Павло, є помилковим. Вони не приймали тільки того, що Ісус є Сином Божим і їх Спасителем.
 
У Листі до Римлян 8:32 написано: «Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього». Бог Отець послав Свого Улюбленого Сина у світ і звелів Йому взяти на Себе всі гріхи людства за допомогою хрещення. Він наказав Йому вмерти на Хресті та воскреснути з мертвих, щоб звільнити нас від усіх наших прогрішень.
Щоб врятувати нас від усіх гріхів світу й зробити нас братами Ісуса й Своїми дітьми, Бог Отець дав нам Свого Єдинородного Сина. Щоб зробити нас, віруючих у Євангеліє води та Духа, Своїми благословенними й праведними дітьми, Господь послав Свого Улюбленого Сина, щоб Він прийняв хрещення. Бог задумав винагородити все людство Своїм небесним благословенням та Євангелієм води та Духа. Одним з цих благословень стала можливість бути Його дитям завдяки вірі в Євангеліє води та Духа.
«Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього» (Лист до Римлян 8:32). Під словом «всього» тут маються на увазі дарунки Божі. Які саме дарунки? Тим, котрі прийняли Ісуса і повірили у Нього, Бог дав право вважатися Його синами; тобто ті, котрі повірили в Євангеліє води та Духа, стали дітьми Божими. Люди, які вірять у Євангеліє води та Духа, безгрішні. Вони – праведні й істинно святі діти Божі.
Ті, котрі стали дітьми Божими по вірі в усі це, одержать у дарунок Тисячолітнє Царство і Царство Небесне. Праведники мають благословення успадкувати всю небесну славу.
«Дав би Він нам із Ним і всього» – багато трактують як дар Святого Духа. Вони думають: «Чи це означає, що якщо ми віримо в Ісуса, Святий Дух дається нам окремо від прощення гріхів?» Це – невірно, тому що якщо ви вірите в Євангеліє води та Духа, то одночасно одержуєте прощення гріхів і Святого Духа. Святий Дух сходить на вас у той момент, коли усі ваші гріхи прощені.
 
Однак знаходження Святого Духа – це ще не все. Дари Божі не закінчуються доти, поки нам не будуть дані всі небесні благословення. У цьому світі люди думають, що такі речі, як здатність зціляти, говорити різними мовами і пророкувати є дарами, однак усі описані вище дарунки є частиною всіх небесних дарів, якими володіє наш Небесний Отець. Кажучи про дари, Павло згадує про усе, чим Господь нагороджує Його дітей, які мають Божу праведність.
Бог сказав, що дасть усі блага в дарунок тим, котрі вірять у Євангеліє води та Духа. Бог дарував можливість народження знову усім віруючим у Євангеліє води та Духа. Бог дає всі блага неба як дарунок тим, котрі вірять у Євангеліє води та Духа. Християни так сильно страждають, живучи на землі, однак, коли прийде Царство Боже, вони одержать у нагороду небесну славу.
 

НЕ КАЖІТЬ, ЩО ВИ ОБРАНІ БЕЗПІДСТАВНО
 
У Листі до Римлян 8:33-34 написано: «Хто оскаржувати буде Божих вибранців? Бог Той, що виправдує. Хто ж той, що засуджує? Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас».
«Хто оскаржувати буде Божих вибранців?» Чи зможете ви оскаржувати тих, кого Бог врятував Євангелієм води та Духа? Звичайно, ні!
Теологи посилаються на Кальвіна, кажучи, що деякі люди були безпідставно обрані, а інші – ні. Проте, ми ніколи не повинні використовувати термін «безпідставно», «безумовно» чи «безпричинно» перед обличчям Господа. Вимовляючи такі слова, люди можуть лише доказати своє повне незнання Бога і хибність їх доктрин. Безумовне вибрання означає, що Бог з якоїсь причини одних любить, а інших ненавидить. Як же тоді ми можемо говорити, що Бог праведний, якщо Він любить одних і ненавидить інших? Це не наш Бог. Наш Бог любить і піклується про все людство в Христі Ісусі.
 
У 32 вірші написано: «Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього?». Бог дав нам Свого Сина, щоб врятувати все людство. Завдяки Сину Бог змусив нас повірити, що Він знищив усі гріхи світу через Слово води та Духа. У 33 вірші сказано: «Хто оскаржувати буде Божих вибранців». Тут слова «Божих вибранців» зовсім не означають, що Бог обирає когось безумовно і безпідставно. Бог обирає тих, котрі не можуть жити без Ісуса Христа і тих, у кого немає особистої праведності, щоб зодягнути їх Своєю праведністю.
Обрані по праведності Божій – це ті, котрі вірять і покладаються на ту істину, що Ісус прийшов на цю землю, прийняв хрещення, дозволив розіп’яти Себе на Хресті, щоб змити з нас усі наші провини. Це ті, котрі вірять у Бога, котрий врятував їх від гріхів світу й зодягнув у Свою праведність.
 
Хто ж обвинувачуватиме праведників? Ніхто! Ніхто не може сказати, що наша віра помилкова. Ніхто не може обвинувачувати тих, котрі врятувалися від гріхів і стали дітьми Божими по вірі в Євангеліє води та Духа. Ті, котрі вірять в одну тільки кров, пролиту на Хресті, не можуть ні сказати, що віруючі в Євангеліє води та Духа стоять на невірному шляху, ані обвинувачувати їх перед Богом.
Деякі люди неправдиво обвинувачують тих, котрі зодягнулися в Божу праведність по вірі в Євангеліє води та Духа. Але чи вірно це? Ні! Віра обраних стати праведниками перед Богом ніколи не може бути кимось неправдиво звинувачена.
Хто може сказати, що ті, котрі вірять у Євангеліє води та Духа, є грішниками; хто може неправдиво обвинувачувати їх віру? Ми вже давно проповідуємо всім людям світу Євангеліє води та Духа, у якому розкривається Божа праведність.
І ніхто не звинуватив нас за те, що ми проповідуємо Євангеліє води та Духа. Були люди, які просили нас визнати лише віру в кров, пролиту на Хресті. Але навіть вони не могли сказати, що віра в Євангеліє води та Духа є помилковою.
 
Правдиве Євангеліє води та Духа містить Божу праведність. Це – правдиве Євангеліє, а всі інші євангелія є неповними. Апостол Павло, який проповідував Євангеліє води та Духа, сказав, що не може бути іншого євангелія, крім правдивого, і стверджував: «Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! Як ми перше казали, і тепер знов кажу: коли хто вам не те благовістить, що ви прийняли, нехай буде проклятий» (Лист до Галатів 1:8-9).
Ніхто не може сказати, що з біблійної точки зору Євангеліє води та Духа є помилковим. Ті, котрі не вірять у Євангеліє води та Духа, виступають проти нього. Якщо ви вірите в те, що Євангеліє води та Духа, дане Богом, є помилковим, то йдіть і виступайте проти Бога. Ми також повинні та можемо боротися проти неповних, помилкових євангелій, що кажуть тільки про кров Ісуса. Як Ісус міг бути розп’ятий за наші гріхи, не взявши їх на Себе Своїм хрещенням?
 

НЕ КАЖІТЬ, ЩО ВІРУЮЧІ В БОЖУ ПРАВЕДНІСТЬ - ГРІШНІ
 
Оскаржувати означає домагатися засудження в суді. Обвинувачувати віруючих у Євангеліє води та Духа можуть лише лиходії. Ті ж, котрі вірять у Євангеліє води та Духа, покладаються на Божу праведність, тому хто може обвинувачувати їх віру? Хто може сказати, що вони неправі? Нема таких, тому що Бог виправдовує їх. Ніхто не може обвинувачувати віруючих у Євангеліє води та Духа в тому, що вони грішні.
«Бог Той, що виправдує» (Лист до Римлян 8:33). Хто може стверджувати, що віруючі в Євангеліє води та Духа безгрішні? Тільки Бог. Він промовляє Своєю праведністю, що віруючі в Євангеліє води та Духа виправдані.
«Виправдує» не стосується тих, котрі усе ще грішні у своєму серці, але лише тих, чиї гріхи дійсно прощені, котрі «безгрішні та виправдані». Якщо Господь каже, що ті, котрі вірять у Євангеліє води та Духа безгрішні, то хто може насмілитися сказати, що вони неправі та не мають Божої праведності? Жоден теолог не може й слова сказати проти них.
 
Християнство нинішніх днів розбещене доктриною зростання у святості, з допомогою якої люди намагаються досягти релігійної святості. Один теолог з Англії після того, як його запитали: «Чи Божа церква свята?» відповів, що церква Божа також має недоліки. Зовсім очевидно, що цей теолог нічого не знав про Євангеліє води та Духа і не мав віри в Божу праведність.
Але кожен віруючий у церкву Божу вірить у Євангеліє води та Духа і є абсолютно безгрішним. Хоча ця людина може бути фізично слабкою, вона має досконалу й непорочну праведність Божу.
Чи кожен член Божої церкви безгрішний? Так, кожен! Церква є місцем, де безгрішні й святі віруючі збираються разом у Христі. Якщо віруючі - грішні, вони не є дітьми Божими. Що ж освячує їх? Це, звичайно ж, віра в Євангеліє води та Духа, що дозволило їм знайти Божу праведність. Той теолог сказав, що навіть Церква Божа має недоліки, тому що нічого не знав про Євангеліє води та Духа.
 
Хто насмілиться сказати, що віруючі в Євангеліє води та Духа є грішниками? Господь «виправдав» їх. Чи можемо ми, віруючі у Євангеліє води та Духа, бути в гріху тільки тому, що ми слабкі? Звичайно, не можемо. Тоді чи означає це, що ми не маємо гріха, навіть якщо продовжуємо грішити? Так, не маємо гріха! Ось чому нам необхідно вірити в Євангеліє води та Духа. Люди грішать не навмисно, а тільки через свою слабкість.
Існує лише невелика кількість людей, які дійсно прагнуть чинити гріх, більшість же беззаконь відбувається через людську слабкість. Ті, котрі вірять у Євангеліє води та Духа – безгрішні у своєму серці, тому що в них є Божа праведність. Ми не під гріхом, тому що Господь Своєю праведністю знищив усі гріхи. Ось чому в Біблії написано: «Бог Той, що виправдує». Саме Бог каже, що віруючі в Євангеліє води та Духа – безгрішні, тому що в них є Божа праведність. Ми одержали звільнення від гріха по вірі в Євангеліє води та Духа.
Якби Ісус не змив усі гріхи майбутнього, як могли б ми одержати спокуту від усіх прогрішень і сказати, що ми більше не є грішними? Якщо ми робимо гріхи й живемо в гріху після того, як увірували в Євангеліє води та Духа, чи робить це нас недостатньо святими, чи це не відміняє наше спокутування й у такий спосіб не веде нас до пекла? Відповідь єдина – ні! Якби наше спасіння виходило із самоосвячення, хто у світі зміг би врятуватися? Ніхто! Ніхто не може прожити досконале життя в плоті та бути освяченим, дотримуючи всіх Заповідей. Тому в Біблії написано: «Нема праведного ані одного» (Лист до Римлян 3:10).
 

ЗА СВОЄЮ ПРИРОДОЮ ЛЮДИ НЕ МОЖУТЬ ВЛАСНИМИ ВЧИНКАМИ ОДЕРЖАТИ БОЖУ ПРАВЕДНІСТЬ
 
Бог послав Свого Улюбленого Сина, Котрий прийняв хрещення від Івана Хрестителя й Котрого Він віддав на смерть на Хресті, щоб врятувати все людство від гріхів. Ті, котрі вірять у Євангеліє води та Духа, мають праведність по вірі. Ось чому праведники можуть жити навіть у цьому світі. Авраам також став батьком віри завдяки своїй вірі у слово Боже.
Хоча багато християн кажуть, що зможуть сповнитися Божою праведністю завдяки доктрині виправдання, насправді вони нічого не знають про неї. У чому полягає Божа праведність? Вона цілком відрізняється від людської праведності й є Божою справедливістю. У якому Євангелії відкривається Божа праведність? Правда Божа розкривається в Євангелії води та Духа. Якщо ми заперечуємо Євангеліє води та Духа і не віримо в нього, то це означає, що ми виступаємо проти Бога.
Ніхто не може звільнитися від гріха чи сповнитися Божою праведністю, не маючи віри в Євангеліє води та Духа. Чи можна хоча б трохи протистояти Божій праведності? Я вже давно проповідую Євангеліє води та Духа і ще не зустрічав жодної людини, яка була б проти цього Євангелія. Ніхто не може виступати проти Євангелія. Ніхто не може виступити проти Євангелія води та Духа, ґрунтуючись на Слові Божому, тому що Євангеліє Божої праведності дає нам досконалість, повну спокутування наших прогрішень.
 

ХТО МОЖЕ ЗАСУДЖУВАТИ ТИХ, КОТРІ МАЮТЬ БОЖУ ПРАВЕДНІСТЬ?
 
Прочитаймо Лист до Римлян 8:34. «Хто ж той, що засуджує? Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас». Чи може хтось обвинувачувати в гріху тих, котрі вірять у Божу праведність? Ніхто не може звинувачувати їх.
Чи може хтось оскаржувати віруючих у Євангеліє води та Духа, які одержали звільнення від гріхів у вірі? Ні, не може! «Хто ж той, що засуджує?» Хто може сказати, що віруючі в Божу праведність є грішниками?
Плата за гріх – смерть. Якщо у вас є гріх у серці, ви потрапите до пекла. Бог судить людей, тому що в них є гріх. Але Він не судить тих, чиї гріхи були змиті через віру в Божу праведність, тому що вони більше не мають гріха. Якщо ж Сам Господь не засуджує тих, котрі вірять у Божу праведність, то хто насмілиться обвинувачувати їх? Якщо ж віруючий в Ісуса Христа має гріх, він буде осуджений і оскаржений Богом. За їхні гріхи грішники будуть засуджені Богом та іншими людьми. Але якщо віруючий у Христа вірить у Євангеліє води та Духа і сповнений Божої праведності, то така людина є безгрішною перед Богом і ніхто не може засуджувати її. На совісті таких людей немає гріха.
 
«Хто ж той, що засуджує? Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас». Ісус, Син Божий, прийшов на землю, щоб дарувати нам Божу правду. Він прийняв хрещення від Івана Хрестителя, щоб узяти на Себе всі гріхи, умер на Хресті, пролив Свою кров і воскрес із мертвих, щоб стати нашим Спасителем. Тепер Він сидить праворуч Бога Отця і клопочеться про усіх нас як наш Спаситель.
 
Святий Дух також молиться за тих, котрі посідають Божу праведність. Ісус молиться за нас на Небі. Кожного разу, коли ми виявляємо слабкість у наших серцях, Святий Дух також молиться за нас до Бога Отця. Але молиться інакше, із «зітханнями», які неможливо виразити словами.
Наскільки досконала Божа праведність у серцях тих, котрі вірять у Євангеліє води та Духа? Досконалість Божої праведності каже нам, що Євангеліє води та Духа – також бездоганне й досконале.