Search

Bài giảng

Тема 9: Лист до Римлян (коментарі до Листа до Римлян)

[Chapter 8-1] Вступ до розділу 8

Мабуть не помилюся, якщо скажу, що Восьмий розділ є найвизначнішим у Листі до Римлян. У цьому розділі Павло торкається одразу багатьох різних тем і через їх тлумачення показує нам, наскільки прекрасна Божа праведність.
Перша тема восьмого розділу полягає в наступному: «Тож немає тепер жадного осуду тим, хто ходить у Христі Ісусі не за тілом, а за духом» (Лист до Римлян 8:1). Це означає, що Божа праведність зробила нас безгрішними, звільнила від усіх прогрішень незважаючи на недосконалість і розбещеність нашої плоті.
Друга тема: «Бо що було неможливе для Закону, у чому був він безсилий тілом, Бог послав Сина Свого в подобі гріховного тіла, і за гріх осудив гріх у тілі» (Лист до Римлян 8:3). Це значить, що Ісус Христос Своїм хрещенням і смертю на Хресті врятував людей від гріхів і засудження за них, тому що люди не могли плоттю своєю дотримуватися даного Богом Закону. Зійшовши на землю і взявши на Себе всі гріхи людства, прийнявши хрещення від Івана, Ісус забрав всі гріхи світу на Хрест, був розп’ятий і воскрес із мертвих, щоб врятувати всіх тих, котрі вірять у цю істину. Усі ці діяння нашого Господа мали на меті виконати всю Божу праведність, що відповідно до волі Отця Небесного звільнила грішників від їх прогрішень.
Третя тема: «Бо ті, хто ходить за тілом, думають про тілесне, а хто за духом про духовне» (Лист до Римлян 8:5). Це означає, що, вирішуючи повірити в Бога, ми повинні вірити не згідно з нашими власними уявленнями, а відповідно до Слова Божого.
Четверта тема: «А ви не в тілі, але в дусі, бо Дух Божий живе в вас. А коли хто не має Христового Духа, той не Його» (Лист до Римлян 8:9). Тобто ті, котрі вірять у Божу праведність, прийняли до серця Святого Духа і стали дітьми Божими. Це також означає, що людина не може стати дитиною Божою лише тому, що щонеділі справно відвідує церкву.
П’ята тема: «Тому то, браття, ми не боржники тіла, щоб жити за тілом» (Лист до Римлян 8:12). Іншими словами ті, котрі врятовані від усіх гріхів по вірі в Євангеліє нашого Господа, що виконав усю Божу праведність, не можуть бути боржниками й рабами своєї плоті.
Шоста тема: «бо не взяли ви духа неволі знов на страх, але взяли ви Духа синівства, що через Нього кличемо: Авва, Отче!» (Лист до Римлян 8:15). Тому що ті, котрі вірують у Бога, одержали в дарунок Святого Духа, вони відтепер можуть називати Бога Батьком: «Авва, Отче!»
Сьома тема: «Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі. А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові» (Лист до Римлян 8:16–17). Люди, що вірують у Божу праведність, сповнені Святим Духом. Ті ж, котрі сповнені Святим Духом, разом із Христом стануть спадкоємцями Його Небесного Царства.
Восьма тема: «Бо знаємо, що все створіння разом зідхає й разом мучиться аж досі» (Лист до Римлян 8:22). Ці слова говорять нам про те, що навіть віруючі в Божу праведність страждають у цьому світі, мучаться разом з іншими творіннями Божими. Але тут також написано й про те, що в наступному житті, у новому світі, більше не буде ні болю, ані страждань.
Дев’ята тема: «А кого Він призначив, тих і покликав, а кого покликав, тих і виправдав, а кого виправдав, тих і прославив» (Лист до Римлян 8:30). Це свідчить про те, що Бог призвав грішників у Його Сині, Христі Ісусі, та що Він зробив їх Своїми дітьми через праведність, раз і назавжди знищивши їхні гріхи.
І нарешті остання, десята тема: «Хто оскаржувати буде Божих вибранців? Бог Той, що виправдує» (Лист до Римлян 8:33). Ніхто не має права судити дітей Божих, котрі одержали дар Святого Духа на звільнення від гріхів через віру в Божу праведність.
Ці десять тем є ключовими моментами восьмого розділу Листа до Римлян. Далі ми докладніше розглянемо кожну з них.