Search

Câu hỏi thường gặp về Đức tin Cơ đốc

Chủ đề 4: Hỏi đáp từ bạn đọc sách của chúng ta

4-1. Ви написали у вашій книзі, що ми могли одержати звільнення від гріха раз і назавжди, увірувавши у хрещення Ісуса і Його кров на Хресті. Тоді як Ви поясните прохання: «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим» у Господній Молитві?

Фраза, яку Ви цитуєте, здається суперечливою стосовно євангелія води та Духа. Але вірте, що Біблія досконала, і у ній немає протиріч.
Тоді чи євангеліє води та Духа є хибним? Ні, зовсім ні!
Через досконале Слово Бог показує нам, що це євангеліє є єдиним правдивим і досконалим євангелієм.
Є відповідності у Старому і Новому Заповіті. Система жертв у Старому Заповіті є цілковитою відповідністю вічної жертви Ісуса Христа. У системі жертв законна жертва потребувала трьох істотних умов: 1) безвадність, 2) покладення рук, 3) кров (жертовна смерть)
Ісус Христос прийшов на землю, без гріха народився від Діви Марії, щоб прийняти всі гріхи світу, охрестився від Івана Хрестителя, представника людського роду. Згодом Він пішов на Хрест за всі наші гріхи, і був розп’ятий. Але Він воскрес на третій день. Нам тепер прощено усі наші гріхи (минулі, нинішні і майбутні) завдяки вірі у правду, яку довершив Бог.
Тоді як щодо виразу «І прости нам довги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим»?
Це означає, що Бог хоче, щоб ми взаємно пробачали недоліки один одного. Хоч навіть ми народжені знову, ми усе ще слабкої плоті і робимо багато помилок. Якщо ми засуджуємо і дорікаємо один одному у гріхах, тоді навіть сила правдивого євангелія ослабла б і товариство народжених знову було б зруйноване.
Слід зауважити, що слово «прогрішення» повинно бути змінене на «борги». Фактично, у Святому Письмі перекладу проф. Огієнка написано: «І прости нам довги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим» (Євангеліє від Матвія 6:12).
У Євангелії від Матвія Господня молитва безпосередньо супроводжується такими словами: «А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших. А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони.»
Господь Ісус дав нам Господню молитву не для того, щоб ми просто промовляли її щодня. Вона є набором важливих молитовних прохань, які ми, віруючі, повинні пам`ятати в нашому щоденному житті.
Будь ласка, перегляньте Євангеліє від Матвія 18:21-35, тоді Ви зрозумієте, якою є воля Божа для нерозкаяного слуги:
«Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз? Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи! Тим то Царство Небесне подібне одному цареві, що захотів обрахунок зробити з своїми рабами. Коли ж він почав обраховувати, то йому привели одного, що винен був десять тисяч талантів. А що він не мав із чого віддати, наказав пан продати його, і його дружину та діти, і все, що він мав, і заплатити. Тоді раб той упав до ніг, і вклонявся йому та благав: Потерпи мені, я віддам тобі все! І змилосердився пан над рабом тим, і звільнив його, і простив йому борг. А як вийшов той раб, то спіткав він одного з своїх співтоваришів, що був винен йому сто динаріїв. І, схопивши його, він душив та казав: Віддай, що ти винен! А товариш його впав у ноги йому, і благав його, кажучи: Потерпи мені, і я віддам тобі! Та той не схотів, а пішов і всадив до в`язниці його, аж поки він боргу не верне. Як побачили ж товариші його те, що сталося, то засмутилися дуже, і прийшли й розповіли своєму панові все, що було. Тоді пан його кличе його, та й говорить до нього: Рабе лукавий, я простив був тобі ввесь той борг, бо просив ти мене. Чи й тобі не належало змилуватись над своїм співтоваришем, як і я над тобою був змилувався? І прогнівався пан його, і катам його видав, аж поки йому не віддасть всього боргу. Так само й Отець Мій Небесний учинить із вами, коли кожен із вас не простить своєму братові з серця свого їхніх прогріхів.»
Це означає, що ми завжди повинні прощати нашим братам, коли вони грішать проти нас, тому що Бог уже пробачив усі наші минулі, теперішні і майбутні гріхи раз і назавжди через Його хрещення і Хрест. Тому, якщо ми не простимо нашим братам, коли навіть Бог уже простив їм зі Свого боку, Він розгнівається на нас за нашу впертість і не простить нам наші гріхи проти братів наших. Тільки коли ми простимо нашим братам, думаючи, що Бог уже простив усім нам через хрещення Ісуса і Хрест, Він буде задоволений нами.
Тому цей вираз можна інтерпретувати наступним чином. «Боже, ми прощаємо нашим братам, тому що Ти вже пробачив всі наші гріхи. Тому, будь ласка, не гнівайся на нас за наші гріхи». Ісус сказав нам, що він уже змив усі гріхи світу. Той, хто у це вірить, зможе пробачати своїм братам, коли вони грішать проти нього.