Search

布道

Тема 9: Лист до Римлян (коментарі до Листа до Римлян)

[Chapter 6-2] Істинне значення Хрещення Ісуса (Лист до Римлян 6:1-8)

(Лист до Римлян 6:1-8)
«Що ж скажемо? Позостанемся в гріху, щоб благодать примножилась? Зовсім ні! Ми, що вмерли для гріха, як ще будемо жити в нім? Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в обновленні життя. Бо коли ми з’єдналися подобою смерти Його, то з’єднаємось і подобою воскресення, знаючи те, що наш давній чоловік розп’ятий із Ним, щоб знищилось тіло гріховне, щоб не бути нам більше рабами гріха, бо хто вмер, той звільнивсь від гріха! А коли ми померли з Христом, то віруємо, що й жити з Ним будемо».
 
 

Що означає Хрещення?

 
Ми називаємо Івана, який хрестив Ісуса, Іваном Хрестителем. Що ж означає Хрещення? Слово «хрещення», по-грецьки «βάφτισμα», означає «бути зануреним». Однак основним значенням хрещення є «знищення гріхів і смерть».
Фраза «бути зануреним» означає смерть. Усі прогрішення світу були передані Ісусу, коли Іван Хреститель хрестив Його, і в такий спосіб Він узяв усі гріхи на Себе та вмер на Хресті, щоб спокутувати їх. Ісус умер за всіх нас. Смерть є результатом гріха, тому що «заплата за гріх смерть» (Лист до римлян 6:23).
Хрещення також означає «бути змитим, омитим». Усі наші провини були змиті, не залишилося навіть натяку на гріх, тому що Ісус узяв усі прогрішення світу на Свою плоть у момент Хрещення. Усі гріхи в серцях людей були змиті, бо перейшли на Ісуса у момент Його Хрещення.
Хрещення має таке ж значення, як і «покладання рук». «Покладати руки» означає «передавати». Хрещення було прийняте Ісусом від Івана Хрестителя для того, щоб Він міг узяти на Себе всі провини людства. Ось вічний Закон Божого спасіння, відповідно до якого десятого дня сьомого місяця священик покладав руки на голову жертовної тварини, щоб передати їй всі гріхи Ізраїлю.
У Книзі Левит 16:21-22 сказано: «І покладе Аарон обидві руки свої на голову живого козла, і визнає над ним усі гріхи Ізраїлевих синів та всі їхні провини через усі їхні гріхи, і складе їх на голову козла, та й пошле через призначеного чоловіка на пустиню. І понесе той козел на собі всі їхні гріхи до краю неврожайного, і пустить того козла в пустиню». Коли Аарон, первосвященик, покладав руки на голову живого козла, козел приймав на себе всі прогрішення Ізраїльського народу та згодом гинув за ці гріхи.
 
 

«Покладення рук на голову жертви» у Старому Завіті означає «Хрещення» Нового Завіту

 
Одне зі значень хрещення – «бути зануреним». Крім цього є також і такі значення, як: «бути похованим, бути змитим, передавати». Люди в Старому Завіті приносили в жертву козлів та агнців, щоб передати їм свої гріхи. Це схоже на Хрещення в Новому Завіті. Козел мав прийняти на себе гріхи за допомогою «покладання рук» та бути убитим. Іван Хреститель хрестив Ісуса, будучи представником усього людства, щоб Той узяв на Себе всі прогрішення світу і був розп’ятим.
Аарон, первосвященик і представник всього Ізраїльського народу, покладав руки на голову козла, щоб передати йому всі гріхи Ізраїльтян, потім убивав козла, брав трохи його крові й окропляв нею роги жертовника цілопалення. Лука сказав, що Іван Хреститель, який походить з роду Аарона, був представником усього людства, подібно, як Аарон, первосвященик, був представником всього Ізраїльського народу.
У Біблії сказано: «Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя!» (Євангеліє від Матвія 11:11). Відповідно до вічного статусу Бога Іван Хреститель як прославлений первосвященик мав право хрещенням раз і назавжди передати Ісусу всі прогрішення світу. Іван Хреститель був останнім первосвящеником. Коли я говорю, що Іван Хреститель був первосвящеником, деякі люди запитують: «Де в Біблії написано, що Іван Хреститель був первосвящеником?» А хіба там цього немає? Іван Хреститель – був народжений від Захарії. Священик Захарія був з роду священика Авія, онука первосвященика Аарона, був правдивим нащадком сімейства Аарона.
Біблія розповідає про роди священиків, що були нащадками Аарона в Першій книзі Хронік 24:10. В останні дні життя Давида існувало багато священиків і виникла необхідність систематизувати процес богослужіння. Тому священики були розподілені в 24 черги відповідно до 24 сімейств Аарона. Восьмий жереб упав на Авію. Кожна черга служила у святилищі та в домі Господньому протягом 15 днів. І Захарія з черги священика Авія був вибраний Богом як черговий священик від Своєї черги. 
У Євангелії від Луки 1:9 сказано: «за звичаєм священства, жеребком йому випало до Господнього храму ввійти й покадити». Це показує нам, що Іван Хреститель народився в родині первосвященика Аарона і, отже, був останнім первосвящеником, що представляв усе людство (Євангеліє від Матвія 11:11, 3:13-17). Відповідно до Закону тільки людина, яка народилася в родині первосвященика, могла стати первосвящеником. Тільки леви можуть народжувати левенят. Іван Хреститель узяв на себе вище священство Аарона, свого предка.
 
 

Апостоли свідчили про Хрещення Ісуса

 
Всі апостоли, особливо Павло, Петро, Матвій та Іван свідчили про Хрещення Ісуса. Подивімося на свідчення апостола Павла, викладені в наступних віршах. «Що ж скажемо? Позостанемся в гріху, щоб благодать примножилась? Зовсім ні! Ми, що вмерли для гріха, як ще будемо жити в нім? Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в обновленні життя. Бо коли ми з’єдналися подобою смерти Його, то з’єднаємось і подобою воскресення, знаючи те, що наш давній чоловік розп’ятий із Ним, щоб знищилось тіло гріховне, щоб не бути нам більше рабами гріха, бо хто вмер, той звільнивсь від гріха! А коли ми померли з Христом, то віруємо, що й жити з Ним будемо».
У листі до галатів 3:27 також підтверджується: «Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися!». Подивімося на свідчення Апостола Петра. У першому соборному посланні Петра 3:21 говориться: «Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає тепер і нас воскресенням Ісуса Христа».
Апостол Іван у своєму першому соборному посланні 5:5-8 говорить: «А хто світ перемагає, як не той, хто вірує, що Ісус то Син Божий? То Той, що прийшов був водою та кров’ю, Ісус Христос. І не тільки водою, а водою та кров’ю. І Дух свідчить, бо Дух то правда. Бо троє свідкують на небі: Отець, Слово й Святий Дух, і ці Троє Одно. І троє свідкують на землі: дух, і вода, і кров, і троє в одно».
 
Апостол Матвій свідчив у своєму Євангелії 3:13-17. «Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» Ісус змив усі гріхи світу, прийнявши Хрещення від Івана Хрестителя. «Бо так годиться нам виповнити усю правду». Ісус узяв на Себе всі прогрішення світу, прийнявши Хрещення від Івана Хрестителя, що було найвірнішим. Сам Господь свідчить про це: «І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!». Ісус змив усі наші провини завдяки Своєму Хрещенню, свідчив про Євангеліє води та Духа протягом трьох років, був розп’ятий на Хресті та на третій день воскрес із мертвих. І тепер Він сидить праворуч Отця.
 
Ісус знову прийде до тих, котрі чекають Його, не маючи гріха. У листі до євреїв 9:28 говориться: «Так і Христос один раз був у жертву принесений, щоб понести гріхи багатьох, і не в справі гріха другий раз з’явитися тим, хто чекає Його на спасіння». Сам Бог сказав: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» Дух Святий свідчить, що Спаситель Ісус змив усі прогрішення світу. Проте люди не розуміють Біблії, бо їх духовні очі сліпі. Вони повинні відкрити свої духовні очі та народитися знову від води та Духа (Євангеліє від Івана 3:5).
Вони думають, що Ісус самотужки послужив спасінню людства. Однак насправді Ісус був Агнцем Божим, і Йому був необхідний Іван Хреститель, що став представником усього людства, і який міг передати Йому всі гріхи світу подібно тому, як первосвященик Аарон покладав руки на голову жертви (живого козла) і передавав йому гріхи всього Ізраїльського народу. Потім Аарон убивав жертву і тим самим звільняв усіх від провин. Ось чому Бог послав Свого посланця перед Ісусом.
 
 
Хто такий Іван Хреститель?
 
Іван Хреститель є посланцем Бога, про якого пророкувала Книга Пророка Малахії 3:1-3. Господові був необхідний посланець, Іван Хреститель, який би репрезентував усе людство. У Новому Завіті Ісус Христос, Син Божий, узяв віковічні гріхи людства через Івана Хрестителя і був розп’ятий на Хресті задля відкуплення гріхів, у той час як у Старому Завіті козел брав на себе гріхи, вчинені за визначений період часу і гинув під ножем священика. Таким чином, Ісус врятував усіх людей від одвічних провин.
Дві великі події відбулися до народження Ісуса. Одна з них – це зачаття Ісуса Марією, а інша – народження Івана Хрестителя з роду Авія. Ці дві події відбулися по Божому Провидінню. Ось сценарій спасіння, написаний Богом. Бог послав на землю Івана Хрестителя за 6 місяців до Ісуса, а потім послав Свого Улюбленого Сина, щоб звільнити нас від протистояння та болю. Чи ви розумієте це? Уважніше вчитаймося в Біблію.
Що сказано про Івана Хрестителя в Євангелії від Матвія 11:7-14? «Як вони ж відійшли, Ісус про Івана почав говорити народові: На що ви ходили в пустиню дивитися? Чи на очерет, що вітер гойдає його? Та на що ви дивитись ходили? Може на чоловіка, у м’які шати одягненого? Аджеж ті, хто носить м’яке, по палатах царських. По що ж ви ходили? Може бачити пророка? Так, кажу вам, навіть більш, як пророка. Бо це ж той, що про нього написано: Ось перед обличчя Твоє посилаю Свого посланця, який перед Тобою дорогу Твою приготує! Поправді кажу вам: Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя! Та найменший у Царстві Небеснім той більший від нього! Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його. Усі бо Пророки й Закон до Івана провіщували. Коли ж хочете знати, то Ілля він, що має прийти».
Люди йшли в пустелю, щоб побачити Івана Хрестителя, який кричав їм: «Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне!» (Євангеліє від Матвія 3:2). Ісус сказав їм: «На що ви ходили в пустиню дивитися? Чи на очерет, що вітер гойдає його? Та на що ви дивитись ходили? Може на чоловіка, у м’які шати одягненого? Аджеж ті, хто носить м’яке, по палатах царських. По що ж ви ходили? Може бачити пророка? Так, кажу вам, навіть більш, як пророка».
В часи Старого Завіту пророк мав не менше влади, ніж цар. Царі слухали те, що говорили їм пророки. Хто мав більше влади, ніж усі старозавітні царі та пророки? Це – Іван Хреститель. Сам Ісус свідчив про це. Хто був представником усього людства? Хто представляв усіх людей у плоті крім Ісуса? Це був Іван Хреститель. Іван Хреститель був земним первосвящеником усього людства. Він був призначений Самим Господом і посланий у світ, та виконав свою місію.
«По що ж ви ходили? Може бачити пророка? Так, кажу вам, навіть більш, як пророка. Бо це ж той, що про нього написано: Ось перед обличчя Твоє посилаю Свого посланця, який перед Тобою дорогу Твою приготує!»
Ісая пророкував, що війна в Єрусалимі завершиться. Ми бачимо, що пророцтво здійснилося, коли Іван Хреститель сказав: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Євангеліє від Івана 1:29). Іван Хреститель свідчив про те, що Ісус був Сином Божим та взяв на Себе всі гріхи людства.
З іншого боку, Ісус свідчив про те, що Іван Хреститель був Богом вибраним посланником, що повинен був прийти. У Євангелії від Матвія 11:11 говориться: «Поправді кажу вам: Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя!». Чи був хто з народжених жінкою більшим від Івана Хрестителя? Ні. Що означає «між народженими від жінок»? Це означає «серед усіх людей світу». Слова «між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя» означають, що Іван Хреститель був представником усіх людей світу. Він був первосвящеником, тому що народився у родині Аарона.
 
 
Іван Хреститель був представником усіх людей світу
 
Чи ви можете повірити, що Іван Хреститель був представником усіх людей світу, і що він був первосвящеником, який передав усі гріхи Ісусові, знаючи, що Бог призначив Аарона і його нащадків бути вічними священиками в Старому Завіті?
Хто був представником усього людства? А хто був представником плоті усіх людей, окрім тільки тіла Ісуса? Це був Іван Хреститель, що хрестив Ісуса.
«Так, кажу вам, навіть більш, як пророка. Бо це ж той, що про нього написано: Ось перед обличчя Твоє посилаю Свого посланця, який перед Тобою дорогу Твою приготує!».
І людиною, яка свідчила: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Євангеліє від Івана 1:29), був Іван Хреститель.
Ісус сказав: «Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його. Усі бо Пророки й Закон до Івана провіщували» (Євангеліє від Матвія 11:12-13). Цей уривок свідчить, що Ісус знищив усі прогрішення світу, прийнявши Хрещення від Івана Хрестителя, та став Спасителем усього людства. Він свідчить, що Іван Хреститель передав усі гріхи світу Ісусу. Сам Ісус сказав це. Це означає, що Іван Хреститель передав Ісусу прогрішення світу та той, хто вірить у це, врятований від усіх своїх провин і увійде в Царство Небесне. Це – правда, чи не так? Це – правда, оскільки цілком відповідає Божому слову, ось чому ми, проповідники біблійної істини, можемо з гордістю казати про це. Той, хто вірить у це, увійде в Царство Небесне.
 
 
Іван Хреститель, як останній первосвященик Старого Завіту, передав Ісусу всі прогрішення світу 
 
Захарія, батько Івана Хрестителя, почув від Ангела Божого. Уважно прочитаймо свідчення Захарії своєму синові. Хіба свідчення батька не точне? Подивімося на ці свідчення, оспівані у формі псалма. «Його ж батько Захарія наповнився Духом Святим, та почав пророкувати й казати: Благословенний Господь, Бог Ізраїлів, що зглянувся й визволив люд Свій! Він ріг спасіння підніс нам у домі Давида, Свого слуги, як був заповів відвіку устами святих пророків Своїх, що від ворогів наших визволить нас, та з руки всіх наших ненависників, що вчинить Він милість нашим отцям, і буде пригадувати Свій святий заповіт, що дотримає й нам ту присягу, якою Він присягавсь Авраамові, отцю нашому, щоб ми, визволившись із руки ворогів, служили безстрашно Йому у святості й праведності перед Ним по всі дні життя нашого. Ти ж, дитино, станеш пророком Всевишнього, бо будеш ходити перед Господом, щоб дорогу Йому приготувати, щоб народу Його дати пізнати спасіння у відпущенні їхніх гріхів, через велике милосердя нашого Бога, що ним Схід із висоти нас відвідав, щоб світити всім тим, хто перебуває в темряві й тіні смертельній, щоб спрямувати наші ноги на дорогу миру! А дитина росла, і скріплялась на дусі, і перебувала в пустинях до дня свого з’явлення перед Ізраїлем» (Євангеліє від Луки 1:67-80).
Батько передрікав, яким пророком і священиком стане Іван. Подивімось, що він пророкував Своєму синові. «Ти ж, дитино, станеш пророком Всевишнього, бо будеш ходити перед Господом, щоб дорогу Йому приготувати, щоб народу Його дати пізнати спасіння у відпущенні їхніх гріхів, через велике милосердя нашого Бога, що ним Схід із висоти нас відвідав, щоб світити всім тим, хто перебуває в темряві й тіні смертельній, щоб спрямувати наші ноги на дорогу миру!» (Євангеліє від Луки 1:76-79).
У Біблії чітко сказано: «щоб народу Його дати пізнати спасіння у відпущенні їхніх гріхів». Хто дає нам знання про спасіння? Євангеліє від Луки 1:76 засвідчує, що це – Іван Хреститель. Ми довідалися про Ісуса та повірили в Нього. Іван Хреститель свідчив нам, що Ісус Христос врятував усіх грішників від їх провин, прийнявши Хрещення і взявши тим самим на Себе всі ці гріхи, і що це було зроблено найсправедливішим та законним способом. Іван Хреститель «... прийшов на свідоцтво, щоб засвідчити про Світло, щоб повірили всі через нього. Він тим Світлом не був, але свідчити мав він про Світло» (Євангеліє від Івана 1:7-8).
 
 
Ми повинні бути врятовані
 
Ми повинні спокутувати наші гріхи через віру в те, що Ісус врятував усіх людей у світі найбільш законним і справедливим чином, прийнявши Хрещення від Івана Хрестителя. Праведність Божа стверджує, що Ісус прийшов на землю в образі людини та найбільш законним і справедливим способом звільнив грішників від гріхів, прийнявши Хрещення від Івана Хрестителя, а після того, як був розп’ятий, знову повернувся до життя. Божа праведність прихована в Євангелії води і Святого Духа.
Божа праведність, яка розкривається в Євангелії, вчить нас, що Ісус був посланий у цей світ у людській подобі, був охрещений, розп’ятий та воскрес із мертвих на третій день. Ми віримо в Ісуса завдяки свідченню Івана Хрестителя та віднайшли спасіння від усіх наших прогрішень через віру в Господню праведність. Усі провини людей були змиті через Івана Хрестителя й тепер вони мають життя вічне завдяки вірі в Ісуса. Усі віруючі в це отримали Святого Духа, Який свідчить нам про те, що нам даровано можливість стати дітьми Божими.