Search

דרשות

Тема 11: Скинія

[11-9] Віра, що об

Віра, що об`являється у жертовнику цілопалення
(Вихід 27:1-8)
"І зробиш жертовника з акаційного дерева, п`ять ліктів довжина, і п`ять ліктів ширина; квадратовий нехай буде той жертовник, а вишина його три лікті. І поробиш роги його на чотирьох кутах його, із нього нехай будуть роги його. І пообкладаєш його міддю. І поробиш горшки на зсипування попелу з нього, і лопатки його, і кропильниці його, і видельця його, і його лопатки на вугіль. Для всього посуду його будеш уживати міді. І зробиш для нього мідяну мережу роботою сітки, а над мережею зробиш чотири мідяні каблучки на чотирьох кінцях його. І покладеш її здолу під лиштву жертовника, і буде та мережа аж до половини жертовника. І поробиш держаки для жертовника, держаки з акаційного дерева, і пообкладаєш їх міддю. І буде всунено держаки його в каблучки; і будуть ті держаки на двох боках жертовника при ношенні його. Порожнявим усередині зробиш його з дощок. Як показано було тобі на горі, так нехай зроблять".
 
 
Жертовник цілопалення
Я хотів би зупинитися на вірі, що об`являється у жертовнику цілопалення. Коли народ Ізраїля порушував якусь із 613 статей Божого Закону і заповідей, яких вони мусили дотримуватися в їх щоденному житті, та коли люди визнавали свої гріхи, вони приносили Богу безвадні жертви відповідно до встановленої Ним системи жертвоприношень. Вони приносили ці жертви на жертовнику цілопалення. Іншими словами, народ Ізраїля отримував прощення гріхів, поклавши руки на голову безвадної жертовної тварини, перерізавши їй горло, проливши її кров, скропивши нею роги жертовника цілопалення та виливши решту крові на землю, а також спаливши на жертовнику тіло цієї жертви.
 
 

Яке духовне значення жертовника цілопалення?

 
Жертовник цілопалення, 2,25 м. (7,5 футів) завдовжки та завширшки і 1,35 м. (4,5 футів) заввишки, був зроблений з дерева акації і покритий бронзою. Кожного разу, коли юдеї дивилися на цей жертовник цілопалення, вони визнавали, що були приречені на суд і не могли уникнути покарання. І так само, як жертовна тварина віддавала життя, вони також усвідомлювали, що мусили б померти за свої гріхи. Але вони також вірили, що Месія прийде на цю землю і очистить їх гріхи, прийнявши засуд і смерть, як жертва за їхні гріхи.
Жертовник цілопалення був тінню Ісуса Христа, нашого Спасителя. Як безвадні тварини приносилися в жертву через покладення рук і пролиття крові, так Ісус Христос прийшов до нас як Син Божий і забрав покарання за всі наші гріхи. Як жертви Старого Завіту брали на себе всі гріхи через покладення рук і пролиття крові, так Він забрав всі гріхи світу, що перейшли на Нього у хрещенні від Івана, і витерпів покарання за наші гріхи, проливши Свою кров на Хресті. 
Таким чином, жертовник цілопалення показує нам, що Ісус Христос узяв на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення, помер на Хресті, воскрес із мертвих і таким чином спас нас.
 
 
Щоб отримати прощення гріхів, юдеї мусили принести жертву на жертовнику цілопалення
 
У розділі 4 Книги Левит ми бачимо, що кожного разу, коли помазані священики, ціла громада Ізраїля, правитель чи будь-який простолюдин грішили, вони отримували прощення гріхів, принісши Богу жертву за гріх, поклавши руки на її голову, вбивши її, проливши її кров, поклавши її на жертовнику цілопалення і принісши її Богу.
По суті справи, цей жертовник цілопалення був місцем, де іудеї щодня приносили свої жертви за гріхи, тому там завжди було багато людей. Іудеї, котрі хотіли спастися від своїх гріхів, готували безвадних тварин і приносили їх в жертву Богу на жертовнику цілопалення. Грішники передавали всі свої гріхи жертовній тварині через покладення рук на її голову і, як покарання за ці гріхи, проливали її кров, перерізавши горло. Тоді священики кропили цією кров`ю жертви роги жертовника цілопалення та спалювали її плоть і жир на жертовнику. Саме так народ Ізраїля отримував прощення гріхів.
Хто б не згрішив, чи це провідник народу Ізраїля, чи первосвященик, чи звичайні священики, ціла громада чи проста людина, вони мусили отримати прощення гріхів, привівши жертовну тварину, як наприклад, бика, козла чи барана, і пожертвувавши її Богу. 
Грішники або їхні представники мусили покласти руки на голову жертви, вбити її, покропити її кров`ю роги жертовника цілопалення, вилити решту крові на землю і спалити жир цієї жертви, яка пробачила їм їхні гріхи. Тому багато людей мусило приносити жертовних тварин до жертовника цілопалення, класти руки на голови жертв, пролити їхня кров і давати її священикам.
Для жертвоприношення у жертовнику цілопалення жертва мусила бути безвадна. Тому, коли грішники приносили Богу жертви, вони обов`язково мусили принести Богу безвадну тварину і тільки через покладення рук на голову цієї безвадної жертви їхні гріхи переходили на жертву. Тому нічим не можна було нехтувати в ритуалі жертвоприношення. 
Як правило, людина, яка грішила, мусила покласти свої руки на голову жертовної тварини, але коли грішила ціла громада Ізраїля, її представники, старійшини, клали свої руки на жертву за гріхи (Левит 4:15). Звичайно, жертовну тварину, на чию голову клали руки, треба була вбити, перерізавши горло і проливши її кров. І нарешті, її треба було спалити на жертовнику.
Тож дим спаленої плоті, жиру і дерева завжди був навколо жертовника цілопалення, а його роги і земля під ним постійно були в крові жертовних тварин. Жертовник цілопалення був місцем прощення гріхів, де приносилися жертви Богу для повного прощення гріхів народу Ізраїля.
Цей жертовник цілопалення, дим над яким ніколи не переставав підніматися, був квадратний, 2,25 м. (7,5 футів) завдовжки і завширшки, та 1,35 м. (4,5 футів) заввишки. Бронзова решітка була посередині нього, і дим від жертв, котрі горіли у вогні палаючого дерева на його решітці, не переставав підніматися. Тому жертовник цілопалення був місцем, де спалювалися і приносилися Богу жертви.
 
 
Весь посуд жертовника цілопалення був з бронзи
 
Весь посуд жертовника цілопалення, яким прибирали і виносили попіл, був зроблений з бронзи. Сам жертовник цілопалення був зроблений з дерева акації, покритого бронзою, тому жертовник і весь його посуд був з бронзи.
Бронза жертовника цілопалення має певне духовне значення. Бронза означає покарання за гріхи перед Богом. Тому жертовник цілопалення є місцем, яке явно показує нам, що грішники обов`язково будуть засуджені за гріхи. Бог поза сумнівом засудить людей за їхні гріхи. Жертовник цілопалення був місцем, де жертви приймали засуд та були спалені замість грішників, а сам жертовник і весь посуд був зроблений з бронзи; дійсно, ці речі показують нам, що кожен гріх обов`язково тягне за собою покарання.
Жертовник показує нам, що через свої гріхи люди приречені бути засудженими і померти, але привівши жертовну тварину до жертовника цілопалення й принісши її Богу, вони можуть очиститися від своїх гріхів, отримати прощення і таким чином жити знову. Тут всі жертви, принесені на жертовнику цілопалення, означають, що хрещення Ісуса Христа і Його кров пробачили гріхи віруючих. Отже ця віра, що приносила жертву за гріхи на жертовнику цілопалення, продовжується і в Новому Завіті як віра в хрещення й кров Ісуса Христа.
Вірячи в Ісуса Христа як свого Спасителя, ми повинні принести Богу нашу віру в хрещення Ісуса і Його кров як прощення гріхів. У Старому Завіті це була віра, яка дозволяла відкрити й увійти в браму подвір`я скинії, виткану з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника.
 
 

Всі жертви на жертовнику цілопалення символізують Ісуса Христа

Хрест
Що зробив Ісус Христос, прийшовши на цю землю? Ми були грішні; ми грішили проти Бога та порушували Його Закон і заповіді. Але, щоб змити всі наші гріхи, Ісус Христос охрестився від Івана, узяв на Себе гріхи світу і таким чином пролив Свою кров на Хресті. Як жертва забирала гріхи юдеїв, що переходили на неї через покладення рук, а тоді її убивали і спалювали на жертовнику цілопалення, так Ісус Христос, прийшовши на цю землю як безвадна жертва і охрестившись, зміг пролити Свою жертовну кров на Хресті й померти на ньому замість нас. Його руки й ноги були прибиті до Хреста, Він пролив Свою кров і таким чином забрав покарання за всі гріхи замість нас, прийнявши засуд за наші гріхи. Тому Він спас нас від всіх наших гріхів і покарання.
Що зробив Ісус Христос, котрий став істинною суттю цього жертовника цілопалення, прийшовши на цю землю? Ісус Христос спас нас, взявши на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення, прийнявши розп`яття, померши на Хресті й воскресши із мертвих. Христос прийшов на цю землю, виконав наше абсолютне спасіння, а потім вознісся у Царство Небесне.
 
 
Ми приречені щодня грішити
 
Жертовник цілопалення має також інше значення, а саме "підійматися". По суті справи, ми грішимо щодня. Тому ми повинні завжди приносити Богу нашу жертву за гріхи, і тому дим покарання за наші гріхи завжди підіймається до Бога. Чи був колись такий день, коли ви взагалі не згрішили, а прожили його досконало? Народ Ізраїля безперервно приносив жертви, поки священики не виснажилися від цих постійних жертвоприношень за незліченні гріхів юдеїв і вже не могли їх приносити. Народ Ізраїля щодня порушував Закон і грішив проти Бога, тому він мусив щодня приносити жертви.
Мойсей, представник Ізраїля, оголосив юдеям 613 статей Закону і Божих заповідей: "А тепер, коли справді послухаєте Мого голосу, і будете дотримувати заповіту Мого, то станете Мені власністю більше всіх народів, бо вся земля то Моя. А ви станете Мені царством священиків та народом святим. Оце ті речі, що про них будеш казати Ізраїлевим синам" (Вихід 19:5-6). 
Тоді народ Ізраїля пообіцяв: "Усе, що Господь говорив, зробимо!" (Вихід 19:8) Отже люди Ізраїля прагнули визнати і повірити в цього Бога, котрий об`явився Мойсею і промовив до них через нього, як у свого істинного Бога, та хотіли, щоб цей Бог захистив їх. Дотримуючись усього, що Бог промовив до них, вони також хотіли стати для Нього не тільки особливим скарбом, але й царством священиків і святим Божим народом. Тому вони намагалися дотримуватися всіх Божих заповідей, які Він дав їм.
Чи Бог вже тоді знав, що юдеї згрішать? Звичайно, так. Ось чому Бог покликав Мойсея на гору Синай, показав йому скинію у видінні, детально об`явив йому її форму, наказав йому побудувати її та прослідкував, щоб він побудував скинію відповідно до наказу. І Він також встановив систему жертвоприношень, за якою в цій скинії мали приноситися жертви. 
Коли люди Ізраїля хотіли принести Богу жертву за гріхи, вони мусили привести безвадного бика, вівцю, козла, горлицю або голуба; і, враховуючи деякі винятки, обов`язково передати свої гріхи жертві за гріх через покладення рук на її голову (Левит 1:1-4). А потім пролити її кров, перерізавши горло, і дати цю кров священикам. Тоді їх священики брали цю кров, кропили нею роги жертовника цілопалення, виливали решту крові на землю, розрізали жертву за гріх на куски, клали ці куски на жертовник і, підпаливши, жертвували їх Богу. 
Саме так юдеї могли отримати прощення своїх гріхів. Спалюючи жертву, вони мусили не тільки спалити її плоть, але також відділити й спалити весь жир її нутрощів та печінку. Таким чином, Бог пробачав гріхи юдеїв.
 
 

Єдиний спосіб отримати прощення всіх гріхів

 
Дивлячись на себе, всі ми справді можемо усвідомити, що ми дійсно приречені грішити все життя. Ми живемо абсолютно грішним життям. Ми чинимо незліченні гріхи з різних причин: тому що ми слабкі, маємо дуже багато недоліків, дуже жадібні або ж маємо забагато влади. Навіть серед тих, котрі вірять в Ісуса як свого Спасителя, немає таких, котрі не грішать.
Для нас, що завжди грішимо, навіть вірячи в Бога, єдиним способом очиститися від всіх цих гріхів і спастися є віра в хрещення Ісуса Христа. Він – Сам Бог, котрий прийшов водою та кров`ю (1 Івана 5:6); Він прийшов на цю землю як жертва на жертовнику цілопалення через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Цей Ісус узяв на Себе наші гріхи у хрещенні й заплатив ціну наших гріхів, проливши Свою кров на Хресті й померши на ньому, тож як можемо ми не отримати прощення гріхів через віру в це? Завдяки спасінню нашого Месії Ісуса Христа, завдяки вірі ми можемо отримати прощення одразу всіх гріхів.
Ми дійсно завжди грішимо, але можемо звільнитися від всіх наших гріхів завдяки спасінню хрещення і крові, котре виконав Ісус Христос, прийшовши на цю землю. Христос узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення, забрав гріхи світу на Хрест, був розп`ятий і таким чином звільнив нас від всіх наших гріхів. Охрестившись, витерпівши покарання за всі наші гріхи у Своєму розп`ятті на хресті й воскресши із мертвих, Він цілком спас нас, віруючих в цю правду. Ми не можемо уникнути засуду за наші гріхи, проте ми спаслися вірою завдяки цій любові спасіння й милосердя, яку Ісус дав нам через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки. Іншими словами, Бог спас нас від наших гріхів. Саме завдяки вірі в Нього ми позбулися всіх наших гріхів. Ось що показує нам жертовник цілопалення.
Ви можете думати, що всередині скинії все було чудово, але якби ви справді увійшли на її подвір`я, то побачили б несподівану й огидну картину. Дим і вогонь кожної хвилини міг огорнути прямокутний бронзовий жертовник цілопалення. Бронзовий жертовник чекав на грішників, земля перед ним була змочена кров`ю, і кожен розумів, що це було місце покарання за гріхи. На цьому місці щодня приносилися жертви, тому вас огорнув би сморід від спаленої плоті й дерева. 
Під жертовником цілопалення кров текла рікою. Кожного разу, коли юдеї грішили, вони приводили жертовну тварину до скинії, передавав їй свої гріхи через покладення рук, перерізали їй горло, проливали її кров і давали цю кров священикам. Священик тоді кропив цією кров`ю роги жертовника цілопалення і виливав решту крові на землю. 
Тоді вони розрізали жертву на куски і разом з нирками й жиром клали її плоть на решітку та спалювали. Коли проливається кров, вона спочатку дуже рідка і червона. Але через деякий час вона гусне і стає липкою. Якби ви справді увійшли в скинію, то побачили б цю жахливу кров.
Кожного разу, коли люди Ізраїля порушували Божі заповіді, вони визнавали біля жертовника цілопалення, що мали б померти, як їх жертви на жертовнику. Чому? Тому що Бог укріпив кров`ю Свій завіт із ними. "Якщо ви дотримаєтеся Мого Закону, то станете Моїм народом і царством священиків, але якщо не зможете дотриматися його, то помрете, як ці жертви". Саме так Бог укріпив кров`ю Свій завіт із ними. Тому юдеї твердо вірили в те, що якщо вони грішать і порушують Закон, то мусять пролити свою кров. 
По суті справи, не тільки юдеї, але й усі ті, котрі вірять в Бога, також повинні пролити кров жертви за свої гріхи. Це показує нам, що кожен, хто грішить перед Богом і тому має гріх у своєму серці, не дивлячись на те, чи він важкий, чи незначний, повинен прийняти покарання за цей гріх. Хоча закон суду, тобто що плата за гріх – смерть, стосується всіх людей перед Богом, проте не так багато людей справді бояться суду Божого і таким чином намагаються присвятити себе виконанню Божого Закону спасіння, що об`являється в Його системі жертвоприношень. 
Жертовник цілопалення показує нам, що відповідно до закону, котрий встановив, що платою за гріх є смерть, Ісус Христос спас нас від наших гріхів і покарання через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника, що об`являються на брамі подвір`я скинії. Для нас, що завжди грішимо і мусимо бути засуджені за наші гріхи, Христос прийшов на цю землю в тілі людини, узяв всі гріхи людства на Своє власне тіло у хрещенні від Івана, забрав ці гріхи світу на Хрест, був розп`ятий та пролив Свою кров на ньому, перетерпів великі страждання й біль, приніс Себе в жертву і таким чином спас нас від всіх наших гріхів.
Христос приніс у жертву Своє власне тіло і таким чином спас нас, та тому ми можемо спастися від всіх наших гріхів через віру. Іншими словами, ради тих, котрі не могли б уникнути смерті за гріхи, Ісус Христос узяв на Себе всі їхні гріхи через Своє хрещення, був розп`ятий, воскрес із мертвих та таким чином дарував нам спасіння від усіх гріхів і покарання. 
Поглянувши на цей жертовник цілопалення, ми повіримо в це. З`ясувавши, що на жертовнику завжди приносилися жертви, ми можемо усвідомити і повірити, що хоч насправді ми мали б померти за наші щоденні гріхи, Бог не зробив нас Своїми жертвоприношеннями, але натомість Сам Христос прийшов на цю землю та виконав наше спасіння. Охрестившись, проливши Свою кров на Хресті й воскресши із мертвих, Ісус спас нас.
Ось чому Бог Отець приймав жертву юдеїв і пробачав всі їхні гріхи, замість покарати їх за гріхи. Наказавши людям Ізраїля передавати їхні гріхи жертовній тварині через покладення рук на її голову, а потім вбивати її та жертвувати її кров, плоть і жир, Бог пробачав гріхи юдеїв. Через цю жертву за гріхи Він також змив всі наші гріхи. Ось справжнє Боже милосердя і любов.
 
 
Бог дав нам не тільки закон
 
Якби Бог судив нас і всіх людей Ізраїля тільки за Своїм Законом, то скільки людей ще залишилося б на цій землі? Якби Бог оцінював і судив нас тільки за Своїм Законом, то жоден з нас не прожив би навіть одного дня. Переважна більшість людей не прожила б навіть 24 годин, а померла б за лічені хвилини. Деякі з нас, можливо, померли б через годину, тоді як інші, можливо, вижили б протягом 10 годин, але ж різниця все одно незначна; у будь-якому випадку всі ми були б приречені на смерть. Люди не змогли б прожити стільки, скільки живуть зараз, тобто 60, 70, 80 і навіть більше років. Дуже скоро всі вони були б засуджені.
Подумайте, що трапилося сьогодні вранці. Ваш син все ще не хоче вставати з ліжка, адже цілу ніч був на дискотеці. Ваша дружина намагається розбудити його. Розгоряється сварка: син кричить на матір за те, що вона намагається його розбудити, а ваша дружина кричить на сина за те, що він кричить на неї, і тоді починається справжня ранкова баталія. Зрештою, як мати, так і син грішать перед Богом, і ніхто з них не прожив би навіть одного дня, адже вони були б засуджені за цей гріх.
Але Бог дав нам не тільки Свій праведний Закон. "Не за нашими прогріхами Він поводиться з нами, і відплачує нам не за провинами нашими" (Псалом 102:10). 
Бог не засуджує нас Своїм праведним Законом, а натомість приготував жертву за гріхи, яка помре замість нас, щоб виконати цей праведний Закон. Наказавши нам передати наші гріхи цій жертві через покладення рук на неї і принести Йому кров цієї жертви замість нашого власного життя, Бог прийняв життя жертви замість нашого та пробачив всі прогрішення людства, зокрема наші прогрішення й гріхи юдеїв, спас всіх нас і дав нам нове життя. А спасши віруючих від гріхів, Бог зробив їх Своїм народом. Саме так Бог зробив людей Ізраїля священиками Царства Божого.
Жертва тут означає Самого Ісуса Христа. За наші гріхи Ісус Христос став цією жертвою і, щоб спасти нас, прийняв покарання за гріхи, узяв на Себе всі наші гріхи у хрещенні, пролив Свою кров та помер на Хресті. Щоб спасти нас від наших гріхів, єдинородний Син Божий прийшов на цю землю в тілі людини і став жертвою, охрестившись відповідно до волі Отця. Взявши на Себе гріхи людства через Своє хрещення від Івана, забравши ці гріхи світу на Хрест, прийнявши розп`яття, проливши Свою кров, принісши Себе в жертву, померши і воскресши із мертвих, Ісус цілком спас нас. 
Коли ми чуємо Слово спасіння, яке каже нам, що замість нас Ісус охрестився, був розп`ятий і воскрес із мертвих на третій день, наші серця радіють. Той, хто був безгрішний, замість нас прийняв хрещення, яке передало Йому всі гріхи, заплатив за ці гріхи, витерпівши різні переслідування, страждання, біль, муки і зрештою смерть, а насправді все це мали витримати ми. Таким чином Христос спас нас від наших гріхів, тому немає нічого гіршого за невіру в цю правду.
 
 
Ми повинні повірити в спасіння, виконане блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками
 
Ми повинні повірити в спасіння, виконане блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками
Ісус Христос забрав наші гріхи і покарання за гріхи Своїм хрещенням задля нас, Він спас нас від наших гріхів, принісши Себе в жертву замість нас, тому всі ми повинні мати віру, яка каже: "Спасибі, Господи!" Проте багато людей легко захоплюються зворушливими любовними історіями, життєвими пригодами та просто хвилюючими оповіданнями, але коли в їхні серця стукає безумовна Божа любов, вони холодні, як лід. Христова благодать така велика, що Він охрестився і помер на Хресті за нас, та все ще є такі злі люди, котрі не можуть усвідомити цієї благодаті й взагалі не дякують Йому за це. 
Ісус Христос, Син Божий, прийшов на цю землю і став жертвою замість нас. Він взяв всі наші гріхи на Своє власне тіло під час хрещення і приніс Себе в жертву, давши розіп`яти Своє тіло на Хресті. Його били в лице, роздягли, переслідували і мучили, а Він витерпів усе це задля нас. Саме так Він спас нас. Саме завдяки вірі в цю правду ми стали Божими дітьми. Це найбільша радість, невимовно велика Божа благодать. Саме так Христос спас нас, тому я дуже сумую, коли бачу, що багато людей все ще не вірить і не дякує Йому, навіть почувши про це.
Ісус прийшов на цю землю, прийняв хрещення та приніс Себе в жертву, і тому ми спаслися від всіх наших гріхів. Тож в Ісаї 53:5 написано: "А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено". 
Ми грішимо протягом всього життя. Щоб спасти нас, приречених на кару, від всіх наших гріхів, покарання, знищення й прокляття, Христос покинув трон Царства Небесного і прийшов аж на цю землю. Він схилив Свою голову перед Іваном та охрестився, забрав ці гріхи на Хрест і сильно страждав, пролив всю кров Свого серця на землю, воскрес із мертвих, став жертвою замість нас та істинним Богом нашого спасіння.
Чи ви думаєте про цю правду і прийняли її глибоко до серця? Чуючи Слово, ви обов`язково повинні цілим серцем повірити й зрадіти, що Ісус Христос дійсно прийшов на цю землю в тілі людини, а також охрестився, був розп`ятий і воскрес, щоб спасти Свій народ від гріхів. Якщо усвідомлюємо, що всі ми були приречені на пекло, то можемо цілим серцем збагнути, яке радісне і благословенне це спасіння. Хоч ми дуже хотіли повірити в Бога і стати Божим народом, ми ніяк не могли цього зробити. Але для нас, що дійсно прагнемо отримати прощення гріхів, Він справді дав Слово правди, що Христос прийшов на цю землю, охрестився, помер на Хресті й воскрес із мертвих на третій день.
Якби не ця жертва Ісуса, як могли б ми отримати спасіння? Ми дійсно ніколи не могли б спастися! Якби не хрещення Ісуса й кров Хреста, якби не спасіння блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, що виявляються у скинії, спасіння було б для нас тільки літньою мрією. Якби не Його жертва, ми ніколи не змогли б звільнитися від своїх гріхів та уникнути покарання за них, але пішли б у вічний вогонь пекла і страждали б там вічно. Та все ж Христос спас нас, принісши Себе в жертву за нас, як жертвоприношення Старого Завіту.
 
 

Спасіння блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток, що виконалося у Новому Завіті

 
Мої любі читачі, ви ніколи не повинні забувати правди блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, з яких була збудована скинія. Суканий віссон роботи гаптівника – це Слово Старого і Нового Завіту, Слово, яким Бог колись пообіцяв, що Він Сам прийде до нас як наш Спаситель, і відповідно до цієї обітниці Ісус Христос прийшов на цю землю. Блакитна нитка каже нам, що Христос, прийшовши на цю землю, узяв на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення. Іншими словами, Він охрестився відповідно до обітниці нашого спасіння від гріхів та звільнення від покарання за них. Щоб узяти на Себе наші прогрішення і гріхи кожного в цьому світі, Він охрестився від Івана і дійсно забрав всі гріхи світу. Ми ніколи не повинні забувати цього, адже якщо ми забудемо, що Ісус прийшов як наша жертва й узяв на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення, то для нас не буде спасіння.
Дуже часто, живучи в цьому світі, ми є про себе надто високої думки. Серця людей такі, що хоча вони не терплять, як хтось інший хвалиться, проте самі люблять вихвалятися. Але прийшов час, коли я почав хвалитися не собою, а кимсь іншим, і це сталося саме тоді, коли я почав дякувати Ісусу за моє спасіння блакитної, пурпурної й яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника. Іншими словами, я почав прославляти Ісуса. Зараз я якнайчастіше розповідаю і хвалюся тим, що Ісус прийшов на цю землю; що Він узяв на Себе всі наші гріхи у хрещенні, щоб змити наші гріхи, що Ісус зміг бути розп`ятим завдяки Своєму хрещенню; та що саме так Господь спас нас. Я не можу не хвалитися цією правдою, не проповідувати її й не прославляти Бога.
Проте ще надто багато людей відкрито визнають, що вірять в Ісуса, але проповідують Слово, ігноруючи Його хрещення, або ж самі вихваляються, використовуючи Його ім`я. Був один неправдивий священик, котрий часто твердив, що витрачав тільки 300 доларів на місяць. Нібито це було велике досягнення, він хвалився, що може прожити тільки за 300 доларів на місяць, та що йому не доводиться витрачати власні гроші під час поїздок, тому що його послідовники оплачують всі його витрати. Але хіба гроші віруючих – це не гроші? Хіба ці гроші нічого не значать, тоді як його власні гроші справді цінні? Цей християнський лідер стверджував, що він тільки молиться кожного разу, коли йому щось потрібно: "Боже, покрий мої дорожні витрати! Я вірю в Тебе, Господи!" Він свідчив, що коли він так молився, несподівано з`явився якийсь святий і дав йому купу грошей. Коли ви дивитеся на таких людей, котрі розказують таке, ніби там є чим хвалитися, то які думки приходять вам в голову?
У Євангелії від Матвія 3:13-17 написано: "Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене. А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав". Цей уривок описує, що трапилося, коли Ісус охрестився. Коли Ісус охрестився від Івана Хрестителя в річці Йордан і вийшов з води, брама Неба відкрилася й голос Бога Отця сказав: "Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав". Тоді Іван Хреститель справді був приголомшений.
Іван Хреститель був двічі здивований на цій річці Йордан. Спочатку він здивувався, коли побачив, що Ісус прийшов і хотів охреститися від нього, а другий раз – після хрещення Ісуса, коли брама Неба відкрилася й голос Бога Отця сказав: "Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав".
Для чого Ісус охрестився від Івана Хрестителя? Євангеліє від Матвія 3:15 дає нам відповідь. Прочитаймо знову вірші 15 і 16: "А Ісус відповів і сказав йому, Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього". 
У Євангелії від Матвія 3:15 бачимо причину, чому Ісус охрестився від Івана Хрестителя. Навіть будучи первосвящеником Царства Небесного і єдинородним Сином Божим, Ісус прийшов на цю землю, щоб спасти нас, Свій народ, від наших гріхів. Іншими словами, Ісус прийшов на цю землю як жертва, щоб заплатити ціну наших гріхів, взявши ці гріхи на Себе й будучи розп`ятим замість нас. От чому Ісус прагнув охреститися від Івана.
Але чому ж Ісус прийняв хрещення саме від Івана Хрестителя? Тому що Іван Хреститель був представником людства, адже він був найбільшим серед народжених від жінок. У Євангелії від Матвія 11:11 написано: "Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя". Іван Хреститель був Божим слугою, про якого пише пророцтво Старого Завіту в Книзі Малахiї: "Ось Я пошлю вам пророка Іллю, перше ніж день Господній настане, великий й страшний" (Малахiї 4:5). Саме Іван Хреститель був цим Іллею, котрого Бог пообіцяв послати.
Чому Бог назвав Івана Хрестителя Іллею? Ілля був пророком, котрий навернув серця іудеїв до Бога. У той час люди Ізраїля поклонялися Ваалу як Богу, але Ілля показав їм, хто був справжнім Богом, Ваал чи Бог Єгова. Він був пророком, котрий своєю вірою і через жертвоприношення показав людям Ізраїля, хто дійсно є живим Богом, і таким чином навернув їх від поклоніння ідолам до істинного Бога. От чому в кінці Старого Завіту Бог пообіцяв: "Я пошлю вам Іллю". Всі люди, створені на Божу подобу, були на неправильній дорозі ідолопоклонства й поклонялися демонам, тому Бог сказав, що Він пошле їм Свого слугу, котрий наверне їх до Бога. Тоді Бог мав на увазі Івана Хрестителя.
У Євангелії від Матвія 11:13-14 написано: "Усі бо Пророки й Закон до Івана провіщували. Коли ж хочете знати, то Ілля він, що має прийти". Цей Ілля, котрий мав прийти, – це не хто інший, як Іван Хреститель. У віршах 11-12 написано: "Поправді кажу вам: Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя! Та найменший у Царстві Небеснім той більший від нього. Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його". 
Отже, тут слова "Між народженими від жінок не було більшого над Івана Христителя" означають, що Бог послав Івана Хрестителя як представника всього людства. Бог зробив так, що Іван Хреститель прийшов на цю землю за 6 місяців до народження Ісуса. І Бог приготував його як останнього пророка й священика Старого Завіту. Тому, як первосвященик землі, Іван Хреститель охрестив Ісуса Христа і таким чином передав Йому всі гріхи людства. Іншими словами, Іван Хреститель охрестив Ісуса, щоб передати Йому всі гріхи світу. Ісус Христос охрестився від Івана Хрестителя, щоб узяти на Себе всі гріхи людства через Своє хрещення.
Ось чому Ісус сказав у Євангелії від Матвія 3:15: "Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду". Вся праведність змогла виконатися, тільки тому що Ісус прийняв хрещення від Івана Хрестителя, щоб взяти на Себе всі гріхи світу, тому Ісус сказав, що так годилося.
 
 
Таким чином Христос спас грішників
 
Хрещення ІсусаЦе хрещення Ісуса від Івана є тим самим покладенням рук Старого Завіту. Іншими словами, це було покладення рук, що виконувалося перед жертовником цілопалення в часи Старого Завіту, щоб передавати жертві всі гріхи. Прийшовши на цю землю і прийнявши хрещення, Ісус Христос виконав обітницю покладення рук, обітницю, яка виконувалася кожного разу, коли приносилися щоденні жертви, коли грішники передавали свої гріхи жертві за гріх через покладення рук на її голову, а також кожного разу, коли приносилися щорічні жертви десятого дня сьомого місяця, в день великого очищення, коли первосвященик передавав жертві річні гріхи всіх іудеїв через покладення своїх рук на її голову. 
Як під час покладення рук Старого Завіту, Ісус взяв на Себе всі гріхи світу у хрещенні й тому змив всі ці гріхи; Він узяв на Себе всі ці гріхи людства, тому зміг відбути покарання за гріхи і стати жертвою замість нас. Саме так Ісус Христос зміг стати істинним Богом нашого спасіння.
Тому ми дійсно повинні визнати, що через наші гріхи ми не можемо уникнути смерті й покарання. Ми повинні знати і відчувати це. Ми також повинні усвідомити, що Ісус Христос, наш Спаситель, спас нас, прийшовши на цю землю і будучи розп`ятим замість нас, тобто Своєю місію спасіння: хрещення, розп`яття на хресті й воскресіння, Ісус Христос очистив і цілком спас всіх нас від наших гріхів. Ми також повинні повірити, що Ісус дарував нам спасіння, що Він здійснив наше спасіння та дарував нам це досконале прощення. Ісус здійснив усю праведність, щоб кожен, хто тільки повірить та прийме цю правду, поза сумнівом був врятований. 
Щоб ми усвідомили це, брама подвір`я скинії була виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника. Саме тому також, відкривши та увійшовши в цю браму подвір`я скинії, ми спочатку побачили б жертовник цілопалення. Жертви, котрі приносилися на жертовнику цілопалення, були також тінню спасіння, яким Ісус Христос спас нас. Жертвам, котрі люди приносили на жертовнику цілопалення, також передавалися прогрішення грішників через покладення рук, а потім грішники проливали їх кров та убивали їх замість себе. Тоді скроплювали кров`ю жертв роги жертовника, а решту крові виливали на землю. Потім жертвували плоть і жир тварин на жертовнику як цілопалення. Саме в такий спосіб приносилися Богу жертви за гріхи. Всі ці особливості жертвоприношень точно відображені у спасінні Ісуса Христа. Іншими словами, цими жертвами Бог показав нам, що Ісус Христос прийде на цю землю і таким чином спасе нас.
Без сумніву, грішники мусили покласти свої руки на жертовну тварину, принесену до жертовника цілопалення. От чому скинія каже нам про євангеліє води та Духа. Прийшовши на цю землю, Ісус Христос охрестився, щоб узяти на Себе гріхи людства. Христос прийняв хрещення, цей прообраз спасіння, щоб стати жертвою за всіх грішників світу перед Богом Отцем. 
Завдяки цій скинії ми тепер можемо мати ясну віру. Як жертва забирала гріхи народу Ізраїля в День Очищення через покладення рук первосвященика, та як вона мусила померти замість них, тому що їх гріхи цілком перейшли на неї (Левит 16), так Ісус Христос прийшов на цю землю, щоб узяти на Себе наші гріхи та стати нашою жертвою за ці прогрішення, і дійсно став нашою жертвою та таким чином спас нас від всіх наших гріхів і покарання. Тепер всі ми можемо повірити в це спасіння любові. Саме завдяки вірі в цю правду ми можемо дякувати й віддячувати Богу за це спасіння любові, яке Він дав нам.
Як би добре людина не знала скинії, якщо вона не вірить, то все це знання даремне. Тому ми повинні усвідомити, а також повірити в те, що хрещення Ісуса Христа справді дуже важливе. Скинія мала три брами, кожна з яких була виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника. Люди можуть по-різному описувати кожну браму скинії через своє незнання. 
Відповідно до встановленої послідовності першою мала бути блакитна нитка, а за нею йшли пурпурна і яскраво-червона нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Тільки така послідовність кольорів належним чином описує дійсну браму скинії, адже саме так Бог наказав юдеям побудувати її в часи Старого Завіту.
Є причина, чому браму потрібно було виткати саме таким чином. Не дивлячись на те, що Ісус Христос народився на цю землю як Спаситель людства в тілі людини та з тіла Діви Марії, якби Він не охрестився, щоб узяти на Себе наші гріхи, то не зміг би стати нашим істинним Спасителем. Якби Він не охрестився, то в жодному випадку не зміг би бути розп`ятим і померти на Хресті. Тому блакитна нитка мала бути першою, і тому вона також надзвичайно важлива.
 
 
У кого ми повинні вірити?
 
Тому ми повинні повірити в Ісуса Христа, котрий спас нас від наших гріхів. Ми можемо дійсно народитися знову, тільки якщо віримо в спасіння, яке дав нам Син Божий, Ісус Христос, наш Спаситель. Вірячи в Божого Сина як Бога нашого спасіння та в правду, що Він прийшов на цю землю, узяв на Себе одразу всі наші гріхи під час хрещення і забрав наше покарання на Хресті, всі ми можемо отримати справжнє спасіння. 
Ісус Христос не міг узяти на Себе наші гріхи якимсь іншим шляхом, окрім як через хрещення, тому тільки забравши наші гріхи в такий спосіб, Він зміг піти на Хрест, пролити Свою кров і померти на ньому. Незалежно від того, що Він – Син Божий, та що Він прийшов на цю землю як наш Спаситель, якби Ісус не взяв на Себе наших гріхів через Своє хрещення, ми ніколи б не отримали спасіння в цьому світі.
Тому для вас важливо детально вивчити біблійні свідоцтва, щоб остаточно переконатися, що ваші гріхи вже змиті. 
Припустимо, що ви заборгували значну суму грошей. Тоді хтось каже вам: "Не турбуйся; Я поверну весь борг замість тебе. Не мусиш хвилюватися; Я знайду вирішення цій проблемі". Кожного разу, коли ви зустрічаєтеся, ця людина знову і знову каже вам: "Чи ж я не казав тобі не турбуватися? Я ж сказав тобі, що подбаю про це!" А тепер припустимо, що ця людина навіть сердиться, питаючи, чому ви не вірите їй. Навіть якщо ця людина щодня каже вам: "Я цілком сплатив твій борг; просто довірся мені", насправді не сплативши вашого боргу, то чи ви можете звільнитися від цього боргу, просто повіривши їй? Звичайно, ні! 
Як би впевнено вона вам не казала: "Якщо ти довіряєш мені, то весь твій борг сплачено", якщо насправді вона не сплатила його цілком, то ваш борг залишається, тому що ця людина тільки обдурює вас. Отже ви знову і знову запитуєте її: "То ти сплатив цілком мій борг, чи ні?" Тоді вона неодноразово каже вам: "Чому ти так сумніваєшся? Просто беззастережно довірся мені! Я кажу тобі, що цілком сплатив весь твій борг. Ти повинен тільки вірити мені, і все ж ти так сумніваєшся! Не будь таким!" Тепер припустимо, що ви цілим серцем повірили їй. Але як би сильно ви не вірили, якщо ця людина насправді не сплатила вашого боргу, то її слова неправдиві.
 
 
Саме така віра сьогоднішніх християн
 
Сьогоднішні християни кажуть: "Ісус спас вас, проливши Свою дорогоцінну кров на Хресті. Там Він забрав все покарання за гріх. Саме так Він спас вас". Багато пасторів так само проповідують своїм прихожанам. Коли хтось із прихожан встає і каже їм: "Але ж я все ще грішний", вони кажуть: "Ви маєте слабку віру. Просто повірте! Саме ваше недовір`я є гріхом!" "Пане, я дійсно хочу повірити. Але я не знаю, чому не можу повірити". "Я не знаю, чому я все ще грішний, навіть якщо вірю. Я дійсно вірю". "Ви не маєте сильної віри. Вам потрібно ще більше вірити. Йдіть у гори і спробуйте постити. Зміцнюйте свою віру, відмовляючись від їжі". "Але невже я не можу повірити, не відмовляючись від їжі?" "Ні, ви повинні спробувати повірити з допомогою посту".
Багато сьогоднішніх пасторів кажуть вам вірити, але не можуть вирішити проблеми ваших гріхів і тільки докоряють вам за малу віру. З вашого боку, ви пробуєте повірити і все ж вам це дуже важко дається, або ж ви дійсно вірите сліпо, але проблема ваших гріхів все ще залишається. Що ж тут не так? Чим це пояснюється? Люди не можуть мати істинної й сильної віри, тому що вони не знають, що Ісус Христос узяв на Себе всі їхні гріхи під час хрещення. Вони вірять в ілюзії, які не можуть вирішити проблеми їхніх гріхів, скільки б вони не вірили. 
Чи ж віра мусить бути тільки беззастережною, без будь-якого певного свідоцтва? Звичайно, ні! Повна віра прийде до вас, як тільки ви пізнаєте і повірите в те, як дійсно вирішилася проблема гріхів. "Хоч я сумнівався, це просто очевидно, що Ти вже вирішив проблему моїх гріхів. Я просто не можу не повірити у Твоє спасіння, адже це спасіння таке очевидне. Спасибі за те, що Ти вирішив мою проблему". Іншими словами, спочатку ми можемо сумніватися, але свідоцтво нашого спасіння таке очевидне, що ми більше не можемо вагатися. Ісус показав нам євангеліє води та Духа як знак та свідоцтво нашого спасіння. "Таким чином Я цілком сплатив твій борг". Тільки дивлячись на це свідоцтво, що показує нам, що всі наші борги цілком сплачені, ми можемо мати правдиву віру.
Навіть якщо відкрито визнаємо, що віримо в Бога, кажемо, що Ісус Христос, Сам Бог, є нашим Спасителем, і твердимо, що віримо в Спасителя, ми не можемо повірити, якщо не маємо свідоцтва того, що Він спас нас та що наші гріхи змиті. Іншими словами, ми не можемо мати твердого переконання, якщо не побачимо свідоцтва повного погашення ціни наших гріхів. Може здатися, що люди, котрі вірять, не бачачи цього свідоцтва, мають сильну віру, але насправді їхня віра просто сліпа. Це всього лиш фанатична віра.
 
 
Чи ви вважаєте, що фанатична віра – це добра віра?
 
Що б ви подумали, якби пастор з фанатичною вірою вимагав такого ж фанатизму від інших? "Повірте! Прийміть вогонь! Вогонь, вогонь, вогонь! Святий Духу, що схожий на вогонь, наповни нас вогнем! Я вірю, що Господь поблагословить всіх вас! Я вірю, що Він дасть всім вам багатство! Я вірю, що Він поблагословить вас! Я вірю, що Він вилікує вас!" Коли такий пастор показує таке шоу, у вухах слухачів починає гудіти, а їх серця б`ються все частіше. Завдяки високоякісній звуковій системі, коли він починає кричати: "Вогонь, вогонь, вогонь", серця слухачів починають битися під могутнє звучання його голосу. Тоді вони переповнюються емоціями, нібито дійсно отримали сильну віру, і викликують: "Прийди, Господи Ісусе! Прийди, Святий Духу!" 
Саме тоді пастор ще сильніше збуджує емоції слухачів, кажучи: "Давайте помолимося. Я вірю, що Святий Дух зараз сходить і наповнює всіх нас". Далі звучать радісні гімни і люди піднімають руки вгору, шаленіють від збудження, а їх емоційний вибух досягає кульмінації. Саме тоді пастор каже: "Давайте ваші пожертви. Зокрема, цього вечора Бог хоче отримати від вас особливу пожертву. Дайте Богу особливу пожертву". 
Переповнені емоціями, люди залишаються з порожніми кишенями. Цей неправдивий пастор вже готує величезну кафедру, достатньо велику, щоб вмістити всі зібрані гроші, і кладе перед ними десятки сачків для метеликів (таць для пожертв). Коли починають звучати радісні гімни і серця людей переповнюються радістю, він посилає до прихожан мисливців за метеликами (добровольців, котрі носять таці для пожертв).
Кажучи, що більше пожертв означає більше благословення, і збуджуючи емоції людей, такі неправдиві пастори змушують їх проливати сльози та відкривати гаманці. Вони прагнуть змусити прихожан жертвувати гроші, навіть не усвідомлюючи, що роблять, та тому відбирають в них глузд і свідомість, а натомість наповнюють їх емоціями. Це не Слово Боже і навіть не проповідь, а фанатичний та сліпий стан, що межує з шахрайством. Так само пастори, чия віра фанатична, збуджують людські емоції для досягнення власних, прихованих цілей.
Знаючи, що Христос узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення, й вірячи в те, що Ісус Христос є нашим Спасителем, ми не похитнемося, а матимемо мир. Єдиним джерелом нашого миру є те, що Ісус взяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення і був розп`ятий. Думаючи про те, що Ісус, Сам Бог, узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення і помер, щоб заплатити ціну цих гріхів, ми надзвичайно вдячні й наші серця повні великої радості. Ця спокійна радість в наших серцях набагато більша, ніж будь-що інше в цьому світі; жодне романтичне освідчення в коханні, жоден дорогоцінний діамант цього світу не може потішити нас більш, ніж ця правда.
Натомість, емоційного збудження фанатиків не вистачає надовго. Хоч цього збудження може вистачити на якийсь час, все ж коли вони щодня грішать і накопичують ганьбу цих гріхів, то починають ховати свої обличчя з сорому. "Якщо Ісус забрав наше покарання і помер на Хресті за нас, то чому я все ще щодня грішу?" Тож вони ховають свої обличчя і більше не мають того натхнення; більш того, через свій сором вони не можуть навіть стояти перед Богом. 
От чому Бог показав нам жертовник цілопалення. Жертвоприношенням, принесеним на цьому жертовнику цілопалення відповідно до системи жертвоприношень, був Сам Ісус Христос, наш Спаситель. Тому жертовник цілопалення показує, що Ісус прийшов на цю землю і справді спас одразу всіх нас через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Бог показав нам цей жертовник цілопалення і хоче, щоб ми врятувалися через віру в правду. 
 
 
Що ми повинні робити в цій ері?
 
Є багато речей, котрі ми, народжені знову, повинні робити в цій ері. В першу чергу, ми повинні проповідувати євангеліє води та Духа по всьому світі. Ми повинні розповсюджувати правду серед тих, котрі надалі не знають цієї правди блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого віссону роботи гаптівника, і тому ми повинні допомогти їм спастися від кари пекельного вогню. Чому? Тому що багато людей йдуть за Ісусом, навіть не усвідомлюючи і не вірячи в євангеліє води та Духа, що об`являється у скинії. 
Щоб розповсюджувати цю правду, потрібно зробити ще багато речей. Ми повинні видавати наші книги, котрі розходяться по всьому світі; перекладати, коректувати і редагувати їх перед публікуванням, забезпечувати необхідні фондів для їхнього друку і розсилання в країни всього світу; тому дійсно є багато справ, які потрібно зробити.
Отже, дивлячись на своїх співробітників і священиків, ми бачимо, що всі вони справді дуже зайняті. Всі святі й працівники Божої Церкви справді дуже зайняті цією місією, тому для них це фізично важкий час. Кажуть, що учасники марафону у певний момент, долаючи 42,195 км., так виснажуються, що вони навіть не впевнені, чи біжать, чи роблять щось зовсім інше. Коротше кажучи, неймовірне виснаження ослаблює також і мислення. Можливо, саме зараз ми досягли такої точки в нашому марафоні євангелія. Жити для євангелія – це так само, як пробігти велику відстань до мети, не зупиняючись, як це роблять учасники марафону. Наш марафон євангелія повинен тривати аж до дня повернення нашого Господа, тому всі ми стикаємося з труднощами.
Але Христос є в нас, ми маємо євангеліє води та Духа й віримо в те, що Господь спас нас блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками та суканим віссоном роботи гаптівника, та віримо в цю очевидну правду, тому всі ми можемо відновити свої сили. Ісус дарував нам спасіння, і тому ми отримали цей дар. Отже труднощі нашої плоті не можуть бентежити нас. Навпаки, чим важче праведним, тим вони сильніші. Я дійсно дякую Господу.
Духовно, в наших серцях, думках і оточенні ми можемо відчути нову силу, яку Христос дав нам, та що Він є з нами. Відчуваючи, що Він допомагає нам і підтримує нас, та що Він є з нами, ми ще більше дякуємо Йому. Так, апостол Павло також сказав: "Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, в Ісусі Христі" (До филип`ян 4:13). Тому ми щодня визнаємо, що взагалі нічого не можемо зробити, якщо Господь не дасть нам сили. Ісус Христос не тільки охрестився для нас, але Він також приніс Себе в жертву за нас, був розп`ятий, прийняв власну смерть, воскрес із мертвих і таким чином став нашим істинним Спасителем. Кожного разу, дивлячись на жертовник цілопалення, ми згадуємо про цю правду.
Жертовник цілопалення був зроблений з дерева акації і ззовні та всередині покритий товстим шаром бронзи. Він був приблизно 1,35 м. заввишки, і бронзова решітка була посередині нього, на висоті приблизно 68 см. Туші жертв клали на цю решітку і спалювали. 
Кожного разу, дивлячись на жертовник цілопалення, ми повинні бачити, ким ми є насправді. Ми також повинні бачити, що Ісус Христос узяв на Себе наші гріхи під час хрещення, та що Він забрав все покарання за наші гріхи, проливши Свою кров на Хресті. Ми дійсно не можемо уникнути смерті й покарання перед Богом через наші гріхи. Через наші гріхи й покарання ми мусили б померти і бути назавжди проклятими. Але Ісус Христос прийшов на цю землю як вічна жертва очищення, охрестився та помер задля нас, як жертва Старого Завіту, тому всі ми спаслися. 
Жертовна тварина може виглядати веселою і приємною за життя, але яка ж вона жахлива, коли проливає кров і помирає, коли її горло перерізане, після перенесення на неї гріхів через покладення рук! Те, що ми, заслуживши такої жахливої смерті, уникнули свого покарання, дійсно є великим благословенням. Це благословення стало можливим, тому що Господь дарував нам спасіння. Як це об`явилося нам в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому віссоні роботи гаптівника, Ісус Христос прийшов на цю землю в тілі людини, спас нас через Своє хрещення і кров на Хресті, й таким чином дав нам істинний дар спасіння. Бог дарував нам спасіння, то чи ви вірите в це у ваших серцях? Чи ви вірите в цей дар спасіння, в любов Ісуса? Всі ми повинні повірити в це.
Дивлячись на жертовник цілопалення, ми повинні усвідомити, що Ісус Христос спас нас у такий спосіб. Він так само став жертвою, щоб дарувати нам спасіння. Як люди клали руки на жертву, а потім проливали її кров, так Ісус дав нам наше спасіння, перенісши такі страждання. Саме так Він спас нас від наших гріхів. Ми повинні усвідомити це, цілим серцем повірити перед Богом і дякувати Йому.
Бог хоче, щоб ми з вірою отримали цей дар і любов Його спасіння. Він хоче, щоб ми цілим серцем повірили в спасіння хрещення й крові Хреста, котре Він здійснив, прийшовши через воду і Духа. Я надіюся, що всі ви повірите в любов Христа і дійсно приймете Його дар спасіння. Чи ви дійсно приймаєте до серця цю правду?
 
 
Хто став такою жертвою замість вас?
 
Одного разу я побачив листівку з такими словами: "Хто помре замість вас? Хто з тих, кого ви сьогодні зустріли, потішив вас? Ісус Христос став жертвою замість вас. Чи не радіє ваше серце від цього?" Хто дійсно забере ваші гріхи, охрестившись і померши на Хресті замість вас, щоб змити ваші гріхи? Хто проллє всю свою кров і помре, щоб дарувати вам свою любов? Хто колись піде на таку жертву для вас? Чи це ваші родичі? Чи ваші діти? Чи ваші батьки? 
Ніхто з них! Тільки Сам Бог, котрий створив вас. Щоб спасти вас від ваших гріхів, цей Бог прийшов на цю землю в тілі людини, охрестився, щоб узяти ваші гріхи на Себе, був розп`ятий та пролив Свою кров, щоб забрати покарання за ваші гріхи, став вашим істинним Спасителем, воскрес із мертвих і живе зараз, та дав вам дар Свого спасіння й любові. Чи ви дійсно хочете прийняти це спасіння любові у ваші серця? Чи ви дійсно цілим серцем вірите?
Кожен, хто повірить, прийме Господа, а кожен, хто прийме Його, буде врятований. Прийняти Його означає отримати любов спасіння, яку Христос дав нам. Ми тепер врятовані саме завдяки вірі нашого серця в цю любов, це прощення гріхів, це змиття гріхів та покарання за гріхи. Це віра, яка дозволяє отримати дар спасіння.
Все у скинії вказує на Ісуса Христа. Бог не вимагає від нас жодної жертви. Він просить від нас тільки віри нашого серця в Його дар спасіння. "Щоб дарувати вам спасіння, я прийшов на цю землю. Як жертва Старого Завіту, я прийняв всі ваші гріхи, перенесені на Мене через покладення рук, та як ця жертва, я забрав жахливе покарання за ваші гріхи замість вас. Саме так я спас вас". Ось що Бог каже нам через скинію.
Бог справді спас нас, полюбив нас і дарував нам досконале спасіння, проте якщо ми не віримо, то все це даремно. Щоб суп був солений, його треба спочатку посолити; так само, якщо ми не віримо цілим серцем, то навіть Його досконале спасіння стає цілком даремним. Якщо ми не дякуємо щиро за євангеліє води та Духа і не приймаємо його в наші серця, то жертва Ісуса стає даремною. 
Ви можете отримати спасіння, тільки якщо знаєте про величну жертву і любов Ісуса, Бога й Спасителя, приймаєте їх до серця та дякуєте Йому за це. Якщо ви не приймаєте до серця Христового дару досконалого спасіння, а тільки розумієте його, то воно цілком даремне. 
 
 
Ви повинні тільки зрозуміти правду
 
Не має значення, скільки ваш суп кипітиме на вогні; якщо ви тільки думаєте, що кинете в нього сіль, а насправді не кидаєте, то суп ніколи не буде солений. Ви можете спастися, тільки прийнявши до серця й повіривши, що Христос спас вас від ваших гріхів, охрестившись і будучи розп`ятим замість вас, як жертва на жертовнику цілопалення. Коли Бог дає вам дар спасіння, просто прийміть його з вдячністю. Коли Христос каже нам, що він цілком спас нас, просто повірте в це.
Чи Божа любов до вас неповноцінна? Звичайно, ні! Любов Христа досконала. Іншими словами, Христос цілком і досконало спас нас. Він досконало узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення і точно помер на Хресті, тому ми не можемо мати жодного сумніву щодо цієї любові. Він досконало спас нас і дарував нам спасіння. Всі ми повинні прийняти від Бога цей дар спасіння.
Припустимо, що я маю дуже цінну коштовність, зроблену з найдорогоцінніших каменів. Якщо я дарую її вам, ви просто інстинктивно берете її. Чи не так? Як просто і легко вам взяти її? Щоб мати цю коштовність, ви повинні тільки простягнути руку і взяти її. І все.
Якщо б ви просто відкрили свої серця та передали всі ваші гріхи Ісусу під час Його хрещення, ви могли б легко отримати прощення ваших гріхів і наповнити ваші порожні серця правдою. Саме так Господь пообіцяв дарувати нам спасіння. Ви можете отримати спасіння, просто простягнувши руку і взявши його.
Ми отримали дар спасіння, не заплативши за нього ані копійки. А Бог радо дає цей дар кожному, хто хоче отримати його, тому благословенні ті, котрі з вдячністю прийняли цей дар. Ті, котрі з радістю приймають Божу любов, одягнулися в Його любов і люблять цього дарувальника, адже, прийнявши цей дар, вони потішили Його серце. Ми повинні тільки прийняти цей дар. Тільки прийнявши від Бога цей дар досконалого спасіння, ви дійсно можете отримати його. Якщо ж ви не приймаєте його до серця, то ніколи не зможете отримати цього дару спасіння, як би ви не старалися.
Я також отримав цей дар спасіння. "О! Господь охрестився задля мене. У Своєму хрещенні Він забрав покарання за всі мої гріхи. Він справді охрестився задля мене. Спасибі, Господи!" Ось у що я повірив. Тому зараз я безгрішний. Я отримав досконале прощення гріхів. Якщо ви також хочете отримати це прощення гріхів і спастися, то прийміть його вже зараз.
Відтоді я завжди думаю про цей дар спасіння. Навіть зараз, думаючи про нього знову, я усвідомлюю, що можу тільки дякувати Господу за моє спасіння. Ця любов спасіння є в моєму серці, тому я ніколи не зможу забути про нього. Як тільки я отримав прощення гріхів, прийнявши й повіривши в євангеліє води та Духа, в правду, що виявляється у блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому віссоні роботи гаптівника, я був нескінченно вдячний Богу. І навіть зараз, коли пройшло вже декілька років, я все ще дуже вдячний Богу. 
Ісус поза сумнівом прийшов на цю землю, щоб спасти мене, охрестився, щоб узяти всі мої гріхи на Себе, і помер на Хресті, щоб забрати покарання за мої гріхи. Коли я усвідомив, що все це сталося задля мене, то відразу прийняв цю правду і вона стала моєю. Я завжди усвідомлюю, що це було найкращим, наймудрішим і найрозумнішим вчинком цілого мого життя. Тому я вірю, що Господь дійсно любить мене й піклується про мене, і я також вірю та визнаю, що Він зробив все це, тому що полюбив мене. "Господи, я щиро дякую Тобі. Як Ти полюбив мене, так я люблю Тебе". Таке визнання є великою радістю для народжених знову.
Любов нашого Господа вічна й незмінна. Як Його любов до нас ніколи не зникає, так і наша любов до Нього ніколи не повинна пропасти. Іноді, коли ми переживаємо страждання й труднощі, наші серця можуть заблукати, і ми можемо навіть хотіти забути та зрадити цю любов. Але навіть коли ми переповнені болем, а наша свідомість не слухається нас, і навіть коли нам надзвичайно важко, Бог все ж підтримує нас, щоб наші серця ніколи не забували про Його любов. 
Бог вічно любить нас. Задля нас Христос прийшов на цю землю, як створіння, тому що Він полюбив нас так, що Сам помер за нас. Тож я прошу вас повірити в цю Божу любов до вас. І прийняти її до серця. Чи тепер ви вірите? 
Я дякую Господу за те, що цією любов`ю Він дав нам досконале спасіння від усіх гріхів.