Search

សេចក្តីអធិប្បាយ

Тема 9: Лист до Римлян (коментарі до Листа до Римлян)

[Chapter 10-1] Вступ до десятого розді

Чи є люди, які не вірять в Євангеліє води та Духа і при цьому прагнуть досягти особистої праведності? Біблія каже, що такі люди, не вірячи в Божу праведність і натомість добиваючись особистої, протистоять Богу. Що робитимуть ці люди?
Чи Бог задумав дати порятунок та Свою праведність всьому людству і через євреїв послав Свого Сина Ісуса Христа? Звичайно, так! Ісус так сильно бажав врятувати кожного грішника від гріхів, що зійшов на цю землю, був розп’ятий на хресті і воскрес з мертвих. Іншими словами, Він прийшов, щоб врятувати кожного, хто вірить в Нього. 
Бог Отець послав Ісуса Христа юдеям, щоб врятувати їх від гріхів, але вони не прийняли Ісуса і Божу правду. Навпаки, вони були поглинені прагненням досягти особистої праведності. Навіть сьогодні вони не здатні визнати Його як Месію і Рятівника всіх душ.
 
Павло сказав, що через тих людей, кого Бог послав на землю, можна почути Євангеліє води та Духа. Євангеліє, почуте від служителів Божих, містить Божу правду. Ви не можете упустити цю можливість. Тільки почувши Євангеліє води та Духа, проповідуване служителями Божими, які знають і вірять в Божу праведність, ви можете повірити, що Бог дав вам прощення гріхів і Свою праведність.
Євангеліє води та Духа є найкращою і найчудовішою звісткою в світі. Саме ця звістка врятувала всіх грішників від їх гріхів. Ця чудова звістка живить душі людей, тому що Євангеліє води та Духа, дане нам Богом, є істинною їжею для всіх душ.
В чудовому Євангелії спокутування, даному Богом, криється сила прощення наших гріхів. Євангеліє води та Духа має благословенну силу давати мир нашому розуму через прощення гріхів.
 
Грунтуючись на законі Божому, юдеї були зайняті тим, що намагалися досягти особистої праведності. Оскільки вони думали, що їх праведність рясніла завдяки дотриманню Закону, вони не прийняли Ісуса як свого Спасителя. Вони так прагнули виконувати справи Закону, що не могли терпіти Божу праведність. Вони навіть зараз не можуть прийняти Господа як свого Спасителя і продовжують добиватися особистої праведності.
Хіба не каже нам Біблія, що євреї повстали проти Божої, щоб встановити особисту праведність? Кажучи про євреїв, одержимих ідеєю дотримання Закону у всіх його дрібницях, Павло засуджував їх віру, кажучи: «Бо кінець Закону Христос на праведність кожному, хто вірує» (Лист до Римлян 10:4).
Законннцька віра, яка грунтується на досягненні особистої праведності, не є правильною вірою перед Богом. Тоді як юдеї були охоплені тільки виконанням Закону Старого Заповіту, вони не змогли усвідомити, що Ісус, який став Божою праведністю, повинен був стати їх Спасителем, і натомість звернулися проти Нього. В своєму бажанні хвалитися тим, що вони – вибраний народ, якому було дано Слово Боже і який повинен був слідувати йому, євреї зрештою виявилися народом, який обернувся проти Божої праведності.Законннцька віра, яка грунтується на досягненні особистої праведності, не є правильною вірою перед Богом. Тоді як юдеї були охоплені тільки виконанням Закону Старого Заповіту, вони не змогли усвідомити, що Ісус, який став Божою праведністю, повинен був стати їх Спасителем, а натомість відвернулися від Нього. В своєму бажанні хвалитися тим, що вони – вибраний народ, якому було дано Слово Боже і який повинен був слідувати за ним, євреї зрештою виявилися народом, який обернувся проти Божої праведності.
 
 

ЧИ ВИ ЗАХОПЛЕНІ ОСОБИСТОЮ ПРАВЕДНІСТЮ?

 
Причина ентузіазму євреїв слідувати Закону полягала в їх прагненні затверджувати особисту праведність. Через їх особисту, Божа праведність, праведність виконана Господом, абсолютно ігнорувалася.
Результатом законннцької віри євреїв було те, що вони у результаті повстали проти Божої правди. Вони дотепер не усвідомили необоротну руйнівність свого завзяття. Чи прагнення виконувати Закон принесло їм якісь блага або переваги? Їх прагнення слідувати Слову Божому лише перешкодило їм усвідомити Божу праведність і увірувати в неї. Ще раз повторюю, ми повинні зрозуміти, що прагнення тих, хто не мають правильного розуміння Закону, приведе їх до того, що врешті-решт вони відвернуться від Божої праведності.
Біблія чітко каже нам, що для кожного, хто вірує, Ісус є вінцем Закону праведності. Наш Господь виконав Божу праведність, узявши на Себе гріхи світу Своїм хрещенням і пролиттям крові на хресті для того, щоб змити гріхи як євреїв, так і поган. А тому, Євангеліє води та Духа, яке містить Божу праведність, а не Закон, стало оазисом в пустелі для грішників. Саме Євангеліє води та Духа змило всі наші гріхи і дало нам істинну підтримку. Нічим іншим, крім Євангелія води та Духа, грішники світу не можуть знайти істинний порятунок в своїх серцях?
Так, в Листі до Римлян Павло каже нам, що встановлення особистої праведності без віри в Божу правду, є тяжким гріхом проти Бога. Яке Євангеліє стало б чудовим Євангелієм для нас, поган? Це Євангеліє, яке каже, що наш Господь Ісус Своїм хрещенням узяв на Себе всі гріхи світу.
Ця блага звістка записана в Євангелії від Матвія 3:13-17, яке свідчить про те, що Ісус узяв на Себе всі гріхи світу: «Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав». От як Ісус узяв на Себе всі гріхи світу Своїм хрещенням від Івана.
Павло дорікав законникам, які не вірили в Божу праведність, питаючи: «Хто вийде на небо? цебто звести додолу Христа». Інакше кажучи, це питання означає: «хто може знайти порятунок від своїх гріхів лише слідуючи Закону?» Метою питання Павла було підкреслити те, що знаходження Закону ніколи не принесе порятунок від гріха. Іншими словами, він каже нам, що немає нічого, що ми могли б зробити, щоб позбутися гріха.
Павло в своїх листах часто каже про Божу праведність. Відповідь Павла про істинну віру можна знайти в Листі до Римлян 10:10, де сказано: «бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння». Євангеліє, яке проповідує Павло, каже нам, що ми можемо одержати Божу праведність вірою в хрещення і кров Господа на Хресті, завдяки яким виконалася Божа правда. Ми повинні вірити, що Господь дав нам Євангеліє води та Духа і що Він дозволив тим, хто вірить в це Євангеліє, знайти істинний мир.
 
 

ІСТИННА ВІРА ПРИХОДИТЬ ВІД СЛУХАННЯ СЛОВА БОЖОГО

 
Що каже нам Павло про істинну віру? В Листі до Римлян 10:17 мовиться: «Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове». Істинна віра, іншими словами, приходить, коли ми чуємо Євангеліє, яке Бог проповідує Словом через слуг Своїх.
Наша переконаність в істинності віри приходить від слухання Слова Божого, і щоб стати людьми істинної віри, ми повинні почути і повірити в Його слово. Тільки завдяки слуханню Слова Божого ми можемо мати істинну віру, і лише так може рости наша віра. Ось чому Бог послав нам Своїх слуг, які проповідують Його правду.
Коли ми віримо в Євангеліє води та Духа, дане людству Богом, ми можемо одержати прощення гріхів і знайти спокій в серцях. Звільнення від гріхів можливе тільки по вірі в праведність Божу, з якою ми знайдемо спокій в наших душах.
Хіба не сказано, що Божа правда утре наші сльози і звільнить нас від всіх наших недуг і болю? Звичайно, сказано. Всі наші болі будуть знищені вірою в праведність Євангелія води та Духа, дану Господом. Євангеліє води та Духа є найчудовішою звісткою в світі і виконанням Божої праведності.
Бог послав до євреїв нашого Господа, який виконав Його праведність, але добиваючись особистої праведності, вони відмовилися звернутися до Нього. Що ж тоді зробив Бог? Щоб викликати у євреїв ревнощі, Бог дав Євангеліє поганам, щоб вони увірували в нього. Чи дав Бог поганам шанс повірити в Євангеліє води та Духа? Звичайно, Він дав їм можливість повірити в Євангеліє води та Духа, не дивлячись на те, що вони ніколи не шукали, не закликали і не поклонялися Йому, як це робили євреї.
Ось чому язичники змогли стати синами Божими по вірі в чудову звістку виконання Божої правди. Це також тому, що, як каже нам Біблія, праведність Божа була шаноблива і прославлена поза Ізраїлем.
Як багато людей дійсно дякують Богові за те, що Він дав нам Євангеліє води та Духа, яке виконало Божу праведність? Наш Господь змив усі гріхи світу чудовим Євангелієм води та Духа. Проте, багато християн все ще не вірять в цю істину. Чи маємо ми тоді праведність, про яку ми стверджуємо перед Богом? Ні, не маємо! Тоді чому ми не віримо? Тому що ми не знаємо Євангелія, яке виконало Божу праведність. Але знання цього Євангелія дуже просте!
Ми теж належимо до людей, які тільки те й могли, що прагнули отримати особисту праведність, як це робили євреї, але Господь врятував нас від всіх наших гріхів, давши нам чудове Євангеліє води та Духа. Ми дякуємо Господу за те, що Він дав нам Євангеліє води та Духа, виконання Божої праведності, щоб ми вірили в нього.
 
 
НЕ КАЖІТЬ: «ХТО ВИЙДЕ НА НЕБО?»
 
Вірш 6 свідчить: «А про праведність, що від віри, говорить так: Не кажи в своїм серці: Хто вийде на небо? цебто звести додолу Христа». Як наше спокутування, так і наше служіння Євангелію істини стали можливі по вірі в Євангеліє води та Духа, а не по наших працях. Якби не наша віра в істину виконання Божої правди, ми були б нічим іншим, як грішниками, які, подібно законникам, тільки докучають Богу, прагнучи особистої праведності.
Як наш порятунок прийшов по вірі в Божу правду, так і жити ми можемо для Господа, маючи віру в Його праведність. Божа праведність додає нам життєвих сил, подібно тому, як знання цієї праведності зростає з віри в Євангеліє води та Духа.
Чи є якась інша істина окрім віри в Божу правду для тих, хто потребує спокутування? Немає. Сутність християнства заснована на вірі й не буде перебільшенням сказати, що Божа правда є основою християнства. Ті, хто виправдалися, можуть жити і проповідувати Євангеліє по вірі в цю правду. Тоді чи стикаються з труднощами також і ті, хто вірять в Божу праведність? Звичайно, стикаються. Але по вірі в Божу праведність вони можуть подолати всі труднощі, оскільки вірять і повністю покладаються на те, що Бог поклопочеться про їх проблеми. Такі вірування виходять з віри в Божу правду.
А як щодо інших віросповідань, в яких немає Божої правди? Чи є вони неправильними і чи грунтуються на справах людини? Звичайно, грунтуються. Віра тих, хто вірить в Ісуса, при цьому не вірячи в Божу праведність, не є істинною.
Чи могли б ми спокутувати свої гріхи, не вірячи в першу чергу в Божу праведність? Чи могли б ми жити по вірі в Бога, не маючи віри в Його правду? Ні те, ані інше було б неможливе. Сили праведників служити Господові походять від сили Святого Духа, даної їм як дар за їх віру в Божу праведність. Чи можете жити в цьому світі, покладаючись тільки на себе і на ті матеріальні блага, якими ви володієте? Чи можете дійсно знайти душевний спокій завдяки цим речам?
Тільки віруючи в Божу праведність, ми можемо, в світі і спокої, служити Євангелію. Ті, хто служать Євангелію води та Духа, мають віру, мужність, силу і мир. Праведники, які не служать Євангелію води та Духа, яке є виконанням Божої праведності, не мають ні спокою, ані мужності. Чи потрібен мир душі праведника? Так, потрібен. Мир і спокій їм необхідний не тільки для того, щоб проповідувати Євангеліє води та Духа, але також для того, щоб насолоджуватися життям у всій її повноті.
 Чи перебуває ваша душа у мирі? Якби вам слід було жити тільки для себе, не було б необхідності для зростання миру у вашій душі. Яка потреба у мирі або вірі, якщо вам тільки і потрібно, що задовольнити потреби тіла, щоб жити по плоті? Але якщо ви покликані служити Господові, спокій у вашій душі повинен зростати. Щоб служити Євангелію, яке виконало Божу праведність, ваша віра і душевний спокій повинні зростати і зростатимуть.
Ті, хто вірять в Євангеліє Божої правди, несуть відповідальність за розповсюдження знайденого ними душевного миру у всьому світі. Оскільки розповсюдження душевного миру, що його дарував Ісус кожному з нас, не є питанням особистих інтересів, але необхідністю, ми повинні проповідувати Євангеліє Божої правди всьому світу. Мир і спокій, що їх дарував Бог, все ще необхідні всім людям так само, як і нам самим. Бог повинен проявляти більше вимогливості до нас, коли ми намагаємося проповідувати Божу правду іншим людям. Якщо ми живемо, щоб проповідувати Божу правду, наш душевний спокій тільки зростатиме і життя наше знайде цінність і значення.
Якщо ви хочете пізнати істинний спокій, дарований Богом, вам необхідно знати і вірити в Євангеліє, яке виконало Його правду. Вам необхідно мати душевний спокій, уготований для вас Богом.
Ви добре послужили Господові, але вам необхідно продовжувати добре служити Йому до тих пір, поки Він не призве вас у Свою присутність з тим, щоб і інші люди змогли розділити з вами ваш мир і спокій. Коли ви прагнете миру і спокою з вірою в Божу праведність, віруючі, які слідують по ваших стопах до спокутування, можуть також жити для миру і спокою інших людей.
Молоді в своїй вірі є новачками у сфері віри і обмежені в своїх здібностях розуміти її. Але, коли ми живемо по нашій вірі, ті, хто слідують за нами, дуже скоро прийдуть до розуміння того, який душевний спокій знаходить людина, що одержала спокутування гріхів. Проте для цього буде потрібен якийсь час.
Чи вам важко навчати інших, ваших послідовників, як жити по вірі? Цьому не можна навчити за одну ніч. Мабуть, вам знадобиться досить тривалий час, перш ніж ви поведете їх такою вірою, яка необхідна, щоб жити в мирі та спокої. Але через деякий час ті, хто спокутувались по вірі в Божу праведність, скоро самі навчаться жити в мирі та спокої як народ віри, подібно тому, як ті, що повірили, знаходили душевний спокій у Господа, навчившись у тих з нас, хто попереду.
Ми всі повинні жити по вірі в Божу праведність. Праведники повинні жити по вірі в Слово. Як теперішнє, так і майбутнє життя повинне йти у вірі. Біблія питає нас: «А як почують без проповідника?». Оскільки ми віримо в Божу праведність, ми повинні проповідувати Євангеліє води та Духа. З вірою нам не страшні ніякі перешкоди, з якими ми можемо зіткнутися, проповідуючи Євангеліє.
Ті праведники, які живуть не по вірі, втрачають спокій в душі. Віра в Божу праведність дозволяє людям знайти мир душі. Коли ми віримо в Боже Слово і Його всеосяжну праведність, ми знову знаходимо спокій.
Ви повинні бути непохитні у вашому духовному мирі, віруючи в Божу праведність. Ви також повинні славити Бога за Господа, який дозволив вам жити, будучи звільненими Його правдою і миром. Тож живіть, проповідуючи Євангеліє з вірою в Бога, від Якого ви одержали мир і спокій.
 
Чи змогли ми дізнатися з Листа до Римлян, що таке Божа праведність? Лист до Римлян в деталях пояснює, чим насправді є Божа праведність. Божа праведність, про яку ми говоримо, не є людською, створеною людьми, але правдою, яку виконав Сам Господь!
Божа праведність досконала і більш ніж достатня. Щоб врятувати нас від всіх наших гріхів, узявши на Себе всі гріхи світу Своїм хрещенням, Ісус повністю поклопотався про нас. Необхідність вірити в Ісуса Христа відповідає тому факту, що Божа праведність вчинена. Оскільки Божа праведність повністю врятувала нас від наших гріхів, нам абсолютно необхідно вірити в Євангеліє води та Духа, яке виконало цю праведність.
Віруючи в Божу праведність, ми можемо жити, захоплюючись нею, дякувати і славити її. Люди можуть перебувати в святості Бога, тільки вірячи в Його правду. Вірячи в цю правду, наш розум очищується, ми можемо славити Бога і жити для Його слави.
Якби Божа праведність не здійснилася, ми б не змогли звільнитися від наших гріхів. Не дивлячись на те, що наш первородний гріх пробачено вірою в Ісуса, кожен наш гріх, скоєний щоденно, вимагав би постійних молитов покаяння.
Проте після отримання спокутування вірою в Божу праведність, що розкрилася в Євангелії води та Духа, ми змогли усвідомити, що правда Божа абсолютна. Ось чому я нескінченно вдячний за те, що Божа праведність здійснилася навіки, і в неї варто вірити. Оскільки Божа праведність звільнила нас від всіх можливих гріхів, які ми вчинимо в нашому житті, ми можемо знайти порятунок від гріхів вірою в Його праведність.
Ті, хто не можуть зіставити Божу праведність з нашою людською низькістю, не можуть повірити в неї, тому що просто не розуміють, наскільки вона велична. Навіть найдосконаліша людська праведність ніщо в порівнянні з Божою праведністю, і оскільки ми віримо в праведність Божу, ми можемо перебувати в Його святості. Іншими словами, ми славимо Бога вірою і перебуванням в Його праведності.
Нам необхідно мати правильне розуміння Божої праведності в наших серцях. Це значить, що ми повинні усвідомлювати, що Божа праведність повністю і остаточно звільнила нас від наших гріхів. Хіба ми не скоюємо незліченну кількість гріхів протягом всього нашого життя? Як же тоді Бог виконав Його праведність, яка звільнила нас від наших незліченних гріхів? Він виконав її, прийшовши на цю землю в людській подобі, узяв на Себе всі наші гріхи, прийнявши хрещення від Івана Хрестителя, помер на хресті і воскрес із мертвих, виконавши таким чином всю Божу праведність.
Кожна людина, молода чи стара, багата чи бідна, сильна чи слабка, скоює гріхи. Хто тоді врятував нас всіх від всіх цих гріхів? Це був Ісус Христос, який звільнив нас від всіх наших гріхів. Те, що Бог послав Ісуса, щоб Він узяв на Себе наші гріхи і повністю знищив їх, є Божою праведністю.
Ніщо інше, окрім цієї істини, не може відповідати Божій праведності, яка врятувала нас від наших гріхів. Божа праведність раз і назавжди звільнила нас від всіх гріхів світу. Хіба не є Божа праведність абсолютно досконалою? Любов, яку дарував нам Бог і яка триватиме не тільки протягом всього нашого життя, але вічно, ми називаємо Божою праведністю.
Іван Хреститель, побачивши Ісуса наступного дня після хрещення, вигукнув: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере». Коли Іван спочатку відмовився хрестити Ісуса, Ісус сказав йому: «Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду» (Євангеліє від Матвія 3:15). Що означають ці слова? Вони означають істину про те, що хрещення і смерть Ісуса на Хресті є Божою правдою. Ця правда Божа не залишає нас, коли ми слабкі і нам не вистачає Його слави.
Ми можемо тільки славити Бога і вихваляти Його за цю рясну любов, яка врятувала нас і дозволила нам перебувати в Його праведності. Ті, хто вірять в Божу праведність, починають жити для Його праведності залишок свого життя. Для нас набагато краще довіряти Богу, а не людям чи світу. Чудове життя це – проповідування Євангелія повного звільнення від гріха. Ось чому ми обов`язково повинні знати про Божу правду і вірити в неї.
Ті, хто одержали прощення гріхів, свідчитимуть: «Ісус змив усі мої гріхи, коли хрестився від Івана! Він був осуджений замість мене за всі мої гріхи!» Коли ми віримо в Божу праведність, можемо тільки дякувати Йому за таку благодать.
Коли ви через вашу слабкість оступаєтеся і припускаєтеся помилки, скоюєте гріх через свою плоть, коли ви пригнічені чи збентежені через ваші гріхи, зверніть свій погляд на Божу праведність, яка зробила вас цілісною особистістю. Хіба Божа правда не зробила нас праведниками? Хіба Ісус Своїм хрещенням не змив повністю всі наші гріхи? Хіба не врятувало нас Його спокутування від всіх наших гріхів, включаючи гріхи, які ми вчинимо в майбутньому?
Лише коли ми віримо, що Ісус Христос раз і назавжди цілком врятував нас, лише тоді ми віримо в Божу праведність. Тільки вірячи в Божу праведність, ми можемо одержати виправдання. Ті, хто вірять в Божу правду, можуть стати знаряддями Його праведності. Досконалість Божої праведності – абсолютна. Ті, хто прагнуть особистої праведності, при цьому нічого не знаючи про праведність Божу, є повними дурнями і, будучи проклятими Богом, йдуть назустріч погибелі.
 
 
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ВИСЛІВ ПАВЛА: «БО Я СВІДЧУ ЇМ, ЩО ВОНИ МАЮТЬ РЕВНІСТЬ ПРО БОГА, АЛЕ НЕ ЗА РОЗУМОМ»
 
Як ми можемо жити по вірі, бути спокутуючими і стати народом Божим, якщо залишаємося в незнанні Його праведності? Ті, хто слідують Закону, повинні знати, що їх гріхи приведуть їх до погибелі, та бути вдячними за Божу праведність, яка повністю врятувала їх. Те, що Ісус став нашим Спасителем, що ми віримо і славимо Його, діється тому, що ми знаємо про Божу правду і віримо в неї. Тільки віруючи в Божу правду ми стаємо Його безгрішними синами і одержуємо вічне життя. Ті, хто відкрито визнають, що вірять в Ісуса і живуть по вірі, але все ще залишаються в незнанні Божої правди, заслуговують на Боже прокляття.
Павло свідчив в Листі до Римлян, що євреї, не знаючи про Божу праведність, прагнули досягти особистої праведності. Вони також зобов`язані вірити в Божу праведність.
Ми повинні вірити, що Бог звільнив нас від гріхів світу. Всі наші гріхи включені в ці гріхи світу. Всі вони зникли завдяки виконанню Божої правди. Чи вірите в цю істину?
 
 
«БО КІНЕЦЬ ЗАКОНУ ХРИСТОС НА ПРАВЕДНІСТЬ КОЖНОМУ, ХТО ВІРУЄ»
 
Божа праведність є вінцем Закону. Причина полягає в тому, що Ісус відповідав усім вимогам Закону, узявши на Себе всі гріхи світу Своїм хрещенням і розп`яттям.
Очевидно, що плата за гріх – смерть, проте сказано, що Божа праведність є вінцем Закону. Чому? Це тому, що Бог Отець повністю врятував нас, пославши на землю Свого Єдинородного Сина, щоб Він прийняв хрещення і узяв на Себе всі гріхи людства, помер на хресті й воскрес із мертвих.
Щира віра в Божу праведність і знаходження праведності Закону – абсолютно різні речі. Чи ви одержали прощення гріхів своїми власними зусиллями? Всі релігії світу вчать, що подолати гріх можна тільки добрими справами. Розуміння гріха буддиста, наприклад, учить, що ви можете спокутувати гріхи минулого, творячи добрі справи в теперішньому житті. Чи має сенс подібне твердження для вас?
Людина народжується і вмирає тільки один раз, і після цього приходить покарання. Оскільки кожна людина в цьому світі народжується тільки раз і потім повертається до Бога, ніхто не може повернутися на землю для наступного життя. Ось чому люди повинні одержати спокутування вірою в Божу правду, ще будучи тут, на землі. Яким же нонсенсом є вчення буддистів про карму!
Віра в те, що ми спокутуємо наші гріхи, полягає у вірі в Божу праведність. Справжня віра є вірою тільки в Божу праведність, а не в наші власні справи. Що ж тоді каже Божа правда віри? В Листі до Римлян мовиться наступне: «Не кажи в своїм серці: Хто вийде на небо?». Тому що Божа праведність виявляється в серці людини вірою, а не фізичною силою.
Ми стаємо Божими синами і безгрішними людьми, які одержують вічне життя по вірі в Божу правду. Оскільки ми не можемо самі вирішити проблему гріха, то незалежно від того, скільки добрих справ ми вчинили, наші зусилля стають ще більшими гріхами проти Господа. Ось чому нам слід відмовитися від віри в себе й натомість вірити в Божу правду, щоб знайти Його праведність. Деякі люди питають: «Невже ми не можемо врятуватися, якщо нічого не знаємо про Божу правду? Хіба не написано, що кожен, хто призве ім`я Господа, врятується?» Але порятунок не приходить одним лише кликанням імені Ісуса, але через знання і повну віру в Божу праведність.
 
 
КОЖЕН ВІРУЮЧИЙ В БОЖУ ПРАВЕДНІСТЬ НЕ ПОСОРОМИТЬСЯ
 
Вірш 11 свідчить: «Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений». Яке значення цього уривка? Кожен віруючий в Нього не посоромиться, тому що він перебуває в Божій праведності. «Кожен, хто вірує» відноситься до віруючого в Божу правду.
А як щодо слів: «Кожен, хто призве ім`я Господнє, спасеться»? Це означає що ті, хто знають і вірять в Євангеліє води та Духа закликають Ісуса, тому що вони вірять в Нього як свого Бога-Спасителя. Одержавши порятунок завдяки Божій праведності, ми віримо, що наше спокутування дане вірою в цю істину.
Без віри, іншими словами, незалежно від того, як багато разів ми даремно закликаємо ім`я Ісуса, ми не врятуємося від наших гріхів. Оскільки Біблія в цілому каже про Божу праведність в Христі, то одне тільки кликання імені Господа не дасть нам спокутування.
Біблія із початку каже нам про Божу праведність. Як написано в Книзі Буття, в Едемському саду Бог посадив дерево життя та дерево пізнання добра й зла, і сказав Адаму і Єві не їсти з дерева пізнання. Бог вимагав від них одного – віри в Його Слово. Точніше, Бог сказав, щоб вони їли з дерева життя, щоб одержати вічне життя.
Слово Боже каже: «праведник житиме вірою». Ми також все своє життя живемо вірою в Божу правду з тих пір, як вперше увірували в Нього, щоб врятуватися, доти, коли одержуємо порятунок і, нарешті, коли увійдемо до Царства Божого.
Багато християн у цьому світі говорять, що порятунок від гріха даний по вірі в Ісуса, але в реальності дуже багато з них не врятовані від своїх гріхів, тому що залишаються в незнанні Божої праведності. Що відбувається, коли люди вірять в Ісуса, не знаючи про Божу правду? Такі люди зовні можуть здаватися благочестивими, якщо судити про це по тому, як регулярно вони відвідують церкву і як ревно моляться. Але оскільки вони нічого не знають про Божу праведність, вони залишаться неврятованими грішниками і людьми, які тільки зовні здаються істинними віруючими.
Багато людей, як християн, так і юдеїв, залишаються в незнанні Божої праведності й, таким чином, не слідують Його праведності. Ті, хто вірять в Ісуса, але не вірять в Божу правду, тим самим знищують цю правду. Зовсім не добрими справами, великими жертвоприношеннями чи іншими справами перед Богом віруючі в Ісуса, залишаючись при цьому в незнанні Божої праведності, знаходять Божу праведність. Ті, хто вірять в Божу правду, вірять в неї незалежно від того, в яких обставинах виявляються. Вони живуть, молячись і дякуючи їй на славу Божу. Чим більше недоліків виявляється у тих з нас, хто вірить в Божу праведність, тим яскравіше праведність Божа виблискує перед їх душами. Я молюся, щоб ви теж змогли мати таке прозріння.
Чи можемо ми знайти Божу праведність через якесь благочестя плоті? Звичайно ж ні! В нас немає нічого доброго окрім Божої праведності. Оскільки Бог Своєю праведністю повністю врятував нас від гріхів, ми віримо і славимо цю праведність. Його правда повністю врятувала нас від всіх наших прогрішень.
Не впадайте у віру, орієнтовану на справи, коли стикаєтеся з труднощами у вашому житті, але завжди вірте в Божу праведність незалежно від того, як би не було важко вам. Божа праведність – досконала навіки. Кожна людина в цьому світі повинна знати правду Божу, і люди повинні вірити в неї, слухаючи Євангеліє води та Духа. Оскільки багато людей відкрито заявляють, що вірять в Ісуса та все ще продовжують жити по праведності Закону, вони повинні переконатися, що знають Божу праведність.
Павло приходить до висновку, кажучи, що Євангеліє Боже виконує Божу праведність. Не знаючи істинного Євангелія, ніхто не може пояснити, що означає Божа правда. Такі люди, коли з ними говорять про значення Божої правди, можуть сказати: «Ісус – мій Спаситель, який помер на хресті, воскрес із мертвих і врятував мене від всіх моїх гріхів». Але вони додадуть, що повинні підносити молитви покаяння за щоденні гріхи та зростати в святості, щоб стати досконалими.
Перш ніж довідатися про Божу правду, ви повинні пізнати самих себе. Якщо ви пізнали як самого себе, так і Божу правду, то у вас не буде вибору, як тільки вірити в Божу праведність, тому що зрозумієте, яка вона велична, якщо порівнюватимете її з собою. Але якщо ви не знаєте Божої правди, то як і раніше прагнутимете досягти особистої праведності. Ті, котрі охоплені прагненням знайти особисту праведність, не слухають Божу правду, тому що єдине, чого вони хочуть – це домогтися особистого виправдання.
Ми повинні пізнати Божу праведність, перш ніж повіримо в неї, і дякувати за неї Господу. Знаючи Божу правду, ми можемо вірити, що Ісус знищив всі гріхи світу, узявши їх на Себе під час хрещення на річці Йордан, і смертю на хресті. Якби ми могли виправдатися нашими власними добрими справами, тоді нам не був би потрібен порятунок Божою праведністю. Але коли ми розуміємо, що це неможливо, ми можемо ще більше оцінити Божу праведність, тому що Бог врятував нас, які не можемо жити життям, заснованим на добрих справах.
Чи всі ваші справи і думки добрі? Звичайно, ні. Це тому, що у всіх нас є недоліки, але Бог повністю врятував нас Своєю праведністю. Оскільки віра в Божу правду врятувала нас, ми прагнемо проповідувати цю правду всім в цьому світі, хто не знає про неї.
Ті, хто не пізнали самого себе, знаходять недоліки в інших і погано відгукуються про них. Але якби ви були віруючим в Божу праведність, ви могли б з гордістю проголошувати її і не хвалилися б особистою праведністю. Але ті, хто не вірять в Божу правду, скоюють гріх, обмовляючи Божу праведність. Бог судитиме їх за ці гріхи.
Бог послав Свого Сина на цю землю і дарував нам Свою праведність. Наближаючись до свого останнього дня, нам не слід сперечатися один з одним, з`ясовувавши, чия праведність згідно із законом краща, а чия гірша. Ті, хто вірять в Божу правду, не повинні піклуватися про себе і свою плоть, але тільки дякувати Господу за віру в Його праведність.
Подякуймо Богу, який Своєю праведністю повністю врятував нас. Оскільки Божа праведність пробачила вам всі ваші гріхи, ви не повинні уподібнитися до тих, хто повстає проти Бога, прагнучи досягти особистої праведності.