Search

ခရစ်ယာန်ယုံကြည်မှုနှင့်ပတ်သက်သောမေးခွန်းများ

ဘာသာ ၁ - ရေနှင့်ဝိညာဥ်တော်အားဖြင့် ဒုတိယမွေးဖွားခြင်း

1-24. Яким було хрищення покаяння, яке уділяв Іван?

Іван Хреститель був слугою Бога, який народився за 6 місяців до Ісуса, і, як було передбачено в Малахії, буде останнім Пророком у Старому Завіті.
«Згадайте Закон Мойсея, слуги Мого, який Я заповів йому на Хориві для всього Ізраїлю, з уставами та судженнями. Ось, Я пошлю вам пророка Іллю перед настанням великого і страшного дня Господнього. І він поверне серця батьків до дітей, і серця дітей до їхніх батьків, щоб Я не прийшов і не ударив землю прокляттям» (Малахії 4:4-6).
Навіть коли Ісус народився, народ Ізраїлю покинув слова Божого Завіту і поклонялися чужим богам. Вони приносили в жертву тварини, що не бачать та мають дефекти, і перетворили храм Божий на місце торгівлі. Ісус Христос теж був передбачений у Законі Мойсея та пророків. Закон дає людям знання про гріх, показуючи, наскільки вони грішні (До римлян 3:20). Гріхом є недотримання навіть однієї заповіді, записаної в книгах Закону.
У Старому Завіті грішник, який не послухався якогось із пунктів Закону, приносив жертву за гріх перед скинією. Він поклав свої руки на голову жертви за гріх, щоб передати на неї свій гріх, і, вбивши жертву за гріх, людина знову стає об’єднаною з Богом як особа без гріха. 
Тоді священик взяв трохи його крові та поклав на роги жертовника всепалення і вилив усю решту його крові до основи жертівника.
Однак ізраїльський народ не міг бути врятованим від усіх своїх гріхів, незважаючи на їхні незліченні щоденні приношення. Тому Бог встановив для них постійну постанову, День Окуплення. У той час, на десятий день сьомого місяця, Бог повністю забрав їхні гріхи на рік. Того дня первосвященик Аарон взяв двох козлів і кинув про них жереб: один жеребок для Господа, а інший жеребок для цапа відпущення. І він поклав свою руку на голову козла заради Господа і поклав на нього щорічні гріхи ізраїльтян. Потім Аарон заколов козла і взяв його кров, щоб сім разів окропити нею сидіння милосердя і перед ним. 
Коли він закінчив спокуту для Святого місця, він запропонував іншу тварину. Він поклав руки на голову живого козла і сповідався над ним у всіх річних гріхах ізраїльтян. Завдяки цьому методу всі їхні річні гріхи були перенесені на нього, і він був відправлений у пустелю рукою призначеного чоловіка. Таким чином ізраїльтяни були викуплені від своїх щорічних гріхів.
Проте жертва, принесена згідно із Законом Старого Завіту, не могла зробити досконалими тих, хто постійно приносив жертви з року в рік. Це була лише тінь майбутніх добра (праведних дій Месії) (Євреїв 10:1). Ізраїльський народ не дочекався Ісуса Христа, Спасителя. Навпаки, вони відмовилися від слів старозавітних пророків і служили чужим богам грішного світу.
Таким чином, Бог передрік, що Він пошле Івана Хрестителя, щоб реставрувати серця ізраїльтян, повернути їх до нього і підготувати їх серця до прийняття Ісуса Христа. Перш ніж Іван Хреститель охрестив Ісуса, він дав хрещення покаяння ізраїльському народу в пустелі Юдеї.
Мета Івана Хрестителя хрестити їх водою полягав у тому, щоб вони чекали на Ісуса і вірили в нього. Він навчав, що Спаситель буде охрещений ним у спосіб покладання рук, щоб забрати всі гріхи світу, а потім буде розп’ятий, щоб спасти їх від усіх їхніх гріхів. Він сказав, що Ісус прийде і забере неповні жертви минулого і принесе вічну жертву зі Своїм тілом; Він візьме всі наші гріхи через хрещення, так само як ізраїльський народ був викуплений, приносячи жертву за гріх без вади, поклавши на нього руки та вбив його відповідно до системи жертвоприношень у Старому Завіті.
Багато ізраїльтян сповідали свої гріхи, покаялися й охристилися від нього. «Покаяння» означає «повернути свій розум до Господа». Пам’ятаючи закон Старого Завіту, вони прийшли до Івана і зізналися в цьому вони були безнадійними грішниками, які не могли не грішити до самої смерті. Вони також зізналися, що не можуть увійти в Царство Небесне своїми добрими справами згідно із Законом, і повернули свій розум до Ісуса Христа, який раз і назавжди змиє всі їхні гріхи, відкривши браму в Царство Небесне.
Хрещення, яке Іван Хреститель дав ізраїльському народу, було таким: Він дозволив їм зізнатися, скільки вони згрішили у своєму житті, покаявся і подивився на Ісуса Христа, Який врятував їх від усіх їхніх гріхів. Це справжнє біблійне покаяння.
Тому Іван вигукував до народу: «Я хрищу вас водою на покаяння, але Той, Хто йде по мені, потужніший від мене: я недостойний понести взуття Йому! Він христитиме вас Святим Духом й огнем» (Матвія 3:11).
Іван Хреститель звертав уми людей до Ісуса, свідчив їм, що Ісус візьме на себе всі гріхи світу (Івана 1:29) і помре за них замість них. Таким чином, Ісус Сам засвідчив, що Іван прийшов, щоб показати нам дорогу праведності (Матвія 21:32).